Liczby pierwsze

Fizyka, Chemia, Matematyka, etc.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 sty 2014, 14:33

Sloo jezus pisze z malej bo pisze na tablecie a na nim z duzej da sie pisac tylko na poczatku zdania po kropce taka ma wade. Jeszcze raz ci mowie ze rozumiem i ze to ty nic nie rozumiesz nawet samej podstawy tego co robisz . Nawet podstawowymi dzialaniami matematyki poslugujesz sie niezgodnie z zadnymi zasadami dlatego ci napisalam ze to szalenstwo bo to co robisz to calkowity chaos i jestes tym chaosem bardzo zaabsorbowany a to nie jest normalne.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 06 sty 2014, 17:43

magda pisze:Sloo jezus pisze z malej bo pisze na tablecie a na nim z duzej da sie pisac tylko na poczatku zdania po kropce taka ma wade. Jeszcze raz ci mowie ze rozumiem i ze to ty nic nie rozumiesz nawet samej podstawy tego co robisz . Nawet podstawowymi dzialaniami matematyki poslugujesz sie niezgodnie z zadnymi zasadami dlatego ci napisalam ze to szalenstwo bo to co robisz to calkowity chaos i jestes tym chaosem bardzo zaabsorbowany a to nie jest normalne.


Rozumiem, że rozumiesz po swojemu (zgodnie z elementarną ludzką logiką). Nie będę się sprzeczał. Po prostu Ty mnie nie rozumiesz i jakoś mnie to nie dziwi :) Aby wyjaśnić to słowami, które nie wpłyną na Twoją ambicję powiem tak: "Czuję się przez Ciebie nie zrozumiany" :) Przyznasz, że nie powinno to stanowić powodu ku temu, by wybierać się do psychiatry?
Z resztą... tego typu rozrywka mogłaby mi zaszkodzić. Wolę być w jednym psychicznym kawałku, a z autoanalizą nie mam większych problemów.

Ps. Teraz rozumiem dlaczego piszesz słowo Jezus z małej litery :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 sty 2014, 18:13

Klangman pisze:Sinus swój maksymalny punkt osiąga przy x = Π/2 + 2kΠ


Pierwszy błąd nie możesz podstawic tu czestotliwości bo ten wzór jest wazny tylko jeśli k jest liczbą całkowita a twoja czestotliwość jest z ułameczkiem , to pierwsza lipa. Bo podstawiasz fałszywą daną ,która w tym wzorze byc nie powinna.

Klangman pisze:49 to inaczej 7x7, a X nawiązuje do graficznego wyrazu znaku Taw. 77 to w języku polskim wartość liczbowa imienia Jezus (J=10,Z=7,S=60).


Otrzymałeś tą liczbę posługujac się fałszem , dlaczego cos fałszywego ma pasować do Jezusa ,który jest tylko prawdą

J 14:6 bw "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."

Nie posługuj sie fałszem w stosunku do Jezusa.

Jak widzisz jestem juz przy kompie i Jezus piszę z duzej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 sty 2014, 18:23

W ogóle zostw ta numerologię i wartosci liczbowe imion bo to jest kompletna bzdura. Jak napisałes wartoscią liczbowa imienia Jezus jest 77 a to by oznaczało że każdy co ma 777 lat jest jakoś wyróżniony ze wzgledu na Jezusa i nawet ser La Rustique co kosztuje 77 zł też miałby cos wspólnego z Jezusem a to po prostu kompletna bzdura tak jak i te częstotliwości. Opamietaj się bo zagłębiasz sie w brednie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 06 sty 2014, 18:54

magda pisze:W ogóle zostw ta numerologię i wartosci liczbowe imion bo to jest kompletna bzdura. Jak napisałes wartoscią liczbowa imienia Jezus jest 77 a to by oznaczało że każdy co ma 777 lat jest jakoś wyróżniony ze wzgledu na Jezusa i nawet ser La Rustique co kosztuje 77 zł też miałby cos wspólnego z Jezusem a to po prostu kompletna bzdura tak jak i te częstotliwości. Opamietaj się bo zagłębiasz sie w brednie.


Wartości liczbowe Imienia :) Tak dla ścisłości, bo liczba mnoga użyta przez Ciebie jest nieadekwatna do tego co pisałem. Twoje powiązania z serem i jego ceną byłyby ciekawe , gdyby nawiązały do znaku Taw i zmienności jego kształtu w czasie i objęły geometrię, wartości liczbowe częstotliwości dźwięków, Pitagorasa, okrąg opisany na kwadracie, kwadraty magiczne itp.

Niezmiennie polecam próbę dokonywania syntezy różnych zagadnień w celu przekonania mnie, że logika zawarta w tym co piszesz nawiązuje do moich prób :) Jak to zatem proponujesz? Co może być po serze i jego cenie i jak to nawiąże do Biblii (zauważ, że znak Taw w Biblii występuje).


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 06 sty 2014, 19:02

magda pisze:
Klangman pisze:Sinus swój maksymalny punkt osiąga przy x = Π/2 + 2kΠ


Pierwszy błąd nie możesz podstawic tu czestotliwości bo ten wzór jest wazny tylko jeśli k jest liczbą całkowita a twoja czestotliwość jest z ułameczkiem , to pierwsza lipa. Bo podstawiasz fałszywą daną ,która w tym wzorze byc nie powinna.

Klangman pisze:49 to inaczej 7x7, a X nawiązuje do graficznego wyrazu znaku Taw. 77 to w języku polskim wartość liczbowa imienia Jezus (J=10,Z=7,S=60).


Otrzymałeś tą liczbę posługujac się fałszem , dlaczego cos fałszywego ma pasować do Jezusa ,który jest tylko prawdą

J 14:6 bw "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."

Nie posługuj sie fałszem w stosunku do Jezusa.

Jak widzisz jestem juz przy kompie i Jezus piszę z duzej.


Dlaczego zarzucasz mi kłamstwo Magdo? Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. Może nie zadałaś sobie trudu, by poczytać co nieco o Znaku i zastanowić się jakie ma On głębokie znaczenie. Wszystko robię na chwałę Jezusa.

Ps. Jako k nie podstawiłem liczby z ułamkiem. Skąd to niedopatrzenie?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 sty 2014, 19:24

Klangman pisze:Ps. Jako k nie podstawiłem liczby z ułamkiem. Skąd to niedopatrzenie?


Podstawiasz zęstotliwość która jest z ułamkiem. Nie rób czegoś fałszywego w zwiazku z Jezusem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 06 sty 2014, 19:28

magda pisze:
Klangman pisze:Ps. Jako k nie podstawiłem liczby z ułamkiem. Skąd to niedopatrzenie?


Podstawiasz zęstotliwość która jest z ułamkiem. Nie rób czegoś fałszywego w zwiazku z Jezusem.


Uważasz, że 432 Hz to nie jest liczba całkowita? Czy może chcesz zwrócić uwagę na to, że nigdy nie nastąpiły zmiany dotyczące częstotliwości dźwięków, a to co przeczytałem w Internecie o nich jest sfabrykowanym kłamstwem?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 sty 2014, 19:52

Klangman pisze:Uważasz, że 432 Hz to nie jest liczba całkowita? Czy może chcesz zwrócić uwagę na to, że nigdy nie nastąpiły zmiany dotyczące częstotliwości dźwięków, a to co przeczytałem w Internecie o nich jest sfabrykowanym kłamstwem?


Ty sobie tą liczbe pozbaiłeś ułamka a tak na prawde jest ona z ułamkiem ,no ale i tak nie ma sensu dyskutowac , po co w ogóle posługujesz sie jakimikolwiek działaniami i wzorami matematycznymi jeśli kawałek dalej wywalasz zera i przecinek bo ci tak wygodnie . No to albo kichasz całkiem na matematykę i bujasz w obłokach albo stosuj sie do zasad matematyki. Jedno lub drugie bo razem się nie da.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 06 sty 2014, 20:04

magda pisze:
Klangman pisze:Uważasz, że 432 Hz to nie jest liczba całkowita? Czy może chcesz zwrócić uwagę na to, że nigdy nie nastąpiły zmiany dotyczące częstotliwości dźwięków, a to co przeczytałem w Internecie o nich jest sfabrykowanym kłamstwem?


Ty sobie tą liczbe pozbaiłeś ułamka a tak na prawde jest ona z ułamkiem ,no ale i tak nie ma sensu dyskutowac , po co w ogóle posługujesz sie jakimikolwiek działaniami i wzorami matematycznymi jeśli kawałek dalej wywalasz zera i przecinek bo ci tak wygodnie . No to albo kichasz całkiem na matematykę i bujasz w obłokach albo stosuj sie do zasad matematyki. Jedno lub drugie bo razem się nie da.


Albo traktujesz poważnie temat i starasz się być uważna (to przejaw szacunku), gdy podejmujesz się polemiki, albo się nie wymądrzasz, bo nie poczyniłaś żadnych kroków by zrozumieć drugą osobę. Liczby nie pozbawiłem ułamka:

A współczesne - 440 Hz
A przed zmianami - 432 Hz

Mogę te wartości podstawić pod "k", czy nie? (ustosunkuj się, proszę, do mojego prostego pytania, prostą odpowiedzią ---> tak lub nie).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 sty 2014, 20:21

Te tak ale tak na prawdę to nie jest takie proste bo te częstotliwosci podawane są w przybliżeniu. Zwykle to jest tak że bierze się częstotliwosć dźwieku C i jak chcesz podwyzszyć go o ton to mnożysz częstotliwosć C przez z 1,122462 i tak dalej aż do A ale to niestety bedzie z malitkim ułamkiem. Czyli zaokrąglone wartości sobie podstawiaj ale jak chcesz mieć na prawde dźwięk A to musisz sobie go policzyć sam.

A możesz powiedzieć mi dlaczego podstawiasz częstotliwosć do sinusa? i jakie to da jednostki w rezultacie.?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 06 sty 2014, 20:35

magda pisze:Te tak ale tak na prawdę to nie jest takie proste bo te częstotliwosci podawane są w przybliżeniu. Zwykle to jest tak że bierze się częstotliwosć dźwieku C i jak chcesz podwyzszyć go o ton to mnożysz częstotliwosć C przez z 1,122462 i tak dalej aż do A ale to niestety bedzie z malitkim ułamkiem. Czyli zaokrąglone wartości sobie podstawiaj ale jak chcesz mieć na prawde dźwięk A to musisz sobie go policzyć sam.

A możesz powiedzieć mi dlaczego podstawiasz częstotliwosć do sinusa? i jakie to da jednostki w rezultacie.?


Podstawiam te wartości do sinusa i do cosinusa aby uzyskać ich maksima. Nie wiem tylko czy te maksima to będzie 1 i -1, czy będą to dwie jedynki. Później otrzymane wyniki podzieliłem przez siebie. Być może (jeszcze nad tym nie myślałem) będzie to symbolizować przecięcie się dwóch fal (nawiązanie do przekątnych w kwadracie?). Skoro sinus 666 nawiązuje do cosinusa 216, ponieważ łączą się wynikiem, który stanowi połowę liczby ze złotego podziału to poszedłem dalej i zainteresowałem się maksimami obu, gdy podstawi się 432 Hz. Dlaczego 216 i 666? Jak już pisałem 216 to 6x6x6. Co z tym ma wspólnego połowa wartości stałej Fibonacciego? To powinno wyjść w książce, którą piszę. Związane jest z szukaniem piękna w sobie i na zewnątrz (czyt. kobiety w swoim sercu i kobiety widzialnej). Męska pożądliwość ciała, a prawdziwa miłość duchowa - ten dylemat jest kluczowy.

To dość skomplikowane. Z trudem mi się o tym pisze.

Ps. Nawet jeśli częstotliwość będzie miała mały ułamek to i tak będzie to potwierdzeniem mojej tezy, która znajdzie się w książce. Jeśli chodzi o miłość męską to wszyscy fałszujemy (determinacja cielesności). Możemy tylko zbliżyć się do czystości - dźwięku. Najczystszym dźwiękiem jest Jezus.

Ps 2. Jednostki mnie nie interesują (to nie matematyka, czy fizyka; a poezja). Interesuje mnie jedność (w Duchu i Prawdzie).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 sty 2014, 21:04

P co ci te maxima , ampltuda

Klangman pisze: będzie to symbolizować przecięcie się dwóch fal (nawiązanie do przekątnych w kwadracie?).


A czy wiesz że z twoimi danymi to będzie kwadrat?

Do tego jakoś ja w całej rzeczywistosci widzę nie płaszczyzny a przestrzeń a Fibonacci i Mandelbrot to wszystko liczyli dla płaskich fraktali a przecież wszechświat jest wielowymiarowy i wszystko może być inaczej


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 06 sty 2014, 21:12

magda pisze:P co ci te maxima , ampltuda

Klangman pisze: będzie to symbolizować przecięcie się dwóch fal (nawiązanie do przekątnych w kwadracie?).


A czy wiesz że z twoimi danymi to będzie kwadrat?

Do tego jakoś ja w całej rzeczywistosci widzę nie płaszczyzny a przestrzeń a Fibonacci i Mandelbrot to wszystko liczyli dla płaskich fraktali a przecież wszechświat jest wielowymiarowy i wszystko może być inaczej


A czy nie o kwadracie i okręgu wspominałem na początku (jako męskości i kobiecości, skończoności i nieskończoności)? Cieszę się, że zauważyłaś, że to będzie kwadrat. Utwierdziło to tylko logikę tego o czym piszę :)


Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 07 sty 2014, 21:03

Hahaha, przeczytałem wszystko co napisałeś :-D Twoje wywody są naprawdę interesujące, może mój umysł jest delikatnie szturchnięty poetyckością :mrgreen:



Wróć do „Nauki Ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość