Liczby pierwsze

Fizyka, Chemia, Matematyka, etc.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 25 gru 2013, 21:47

magda pisze:
fauxpas pisze:Wszystko rozumiem, magdo. Niestety, ale budujesz obraz Boga, który jest zależny od czasu - czas jest czymś ponad Nim i nawet sam Bóg musi "czekać" i "wypatrywać we wszystkich możliwych scenariuszach" rozwiązania danej sytuacji. Ja tak nie wierzę - wierzę, że Bóg stworzył czas i nie tylko wie, co mogłoby się wydarzyć, ale wie, co na pewno się wydarzy i na tym opiera się tekst, do którego się chyba odnosisz.

Nie wierzę, że gramy z Bogiem w jakąś kosmiczną grę, w której jesteśmy szczurami w labiryncie wyborów, ale wierzę, że aktywny zbawczy plan Boga działa i działa efektywnie, prowadząc nasze życia tam, gdzie mają być zaprowadzone. Poza tym - zakładasz tutaj, że mamy pełną wolną wolę - w tekście odniosłem się do tego założenia (ostatni akapit punktu pierwszego).


Wiem ,że to tak wygląda ale ja uważam że Bóg owszem może wszystko wiedziec i przewidziec ale dał nam w darze tą wolną wole i czeka na nasze decyzje. To jest dar od Boga ta wolnosć wyboru on sam tak zdecydował żebyśmy byli na jego obraz i z wolną wolą i to konsekwentnie szanuje te nasze wybory , nie jesteśmy kukiełkami którymi on porusza właśnie. Chociaz by mógł bo jest wszechmocny ale tak zdecydował ze mamy wolnosc wyboru.

fauxpas pisze:Może lepiej by było, jeśli nadal chcesz ten wpis komentować, odnieść się do niego w komentarzu pod postem na tym blogu, zamiast tutaj na forum


Zarejestruje się na bloga ale juro , miałam ciężkie świeta i dziś juz padam.

Klangman pisze:Co jest ważnego w 31? Nadinterpretując będzie to symbol trójjedności. 11 liczba 1-sza.
Otóż Chrześcijaństwo wbrew mistyce żydowskiej mówi o trójjedności Boga.


Skąd to wziąłes?

Klangman pisze:5 poziom - 720 (wykluczając zero 72 - nie pamiętam czy jest w Biblii)


W Bibli wszystko jest

Lb 31:38 bw "wołów trzydzieści sześć tysięcy, danina zaś z tego dla Pana siedemdziesiąt dwa." tylko czy to ma sens z tymi wołami

Klangman pisze:Uzupełnię jeszcze, że 12x12x12 = 1728
1728:2 = 864
864:2 = 432 (właściwa częstotliwość dźwięku A)


No jakaś naciagana numerologia co maja wspólnego woły i dźwięk a itp. No ale próbuj a nóż a widelec cos kiedyś w tym galimatiasie zauwazysz sensownego.


Nie wiem co mają wspólnego woły i dźwięk :) Wydaje mi się również, że nie pójdę w kierunku tych poszukiwań. W każdym razie, stosując się do 13 rozdziału Listu do Koryntian, próbuję dokonać syntezy pewnych kwestii. To moje szukanie Boga. We wszystkim pokładać nadzieję. Czy rezultaty, które w małym stopniu tutaj przedstawiłem zainspirują innych ludzi do dalszych poszukiwań to osobna sprawa. Mam świadomość, że ludzie są tak skonstruowani, że raczej szukają dziury w całym (w krytycyzmie tkwi dalsze zadawanie pytań i co za tym idzie rozwój). Ja mam potężną wiarę w to, że Bóg wybrał dla mnie właśnie taką drogę poznawania Go. Numerologii tej nie zrozumiesz w kilka chwil po przeczytaniu posta (ale to też ludzkie, że chcemy szybkich rozwiązań). Ja na to poświęciłem kilka miesięcy i nie waham się stwierdzić, że bez pomocy Boga nie byłoby możliwe dokonywanie wielu odkryć. Tym bardziej dla człowieka o tak małym matematycznym rozumku jak mój (nie przebrnąłem przez całki przez co mam tylko średnie wykształcenie). Jedno wiem na 100%. Koncentracja na poszukiwaniu Boga jest dużo lepsza niż koncentracja na zaprzeczaniu temu, że ktoś mógł Go poznać w sposób, którego nie rozumiem.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 25 gru 2013, 21:57

Jedyną drogą jaką Bóg wybrał dla ludzkości aby Go poznano, to droga przez Chrystusa. Matematyką Boga nie poznasz nigdy.


.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 25 gru 2013, 22:00

doktorsky pisze:Jedyną drogą jaką Bóg wybrał dla ludzkości aby Go poznano, to droga przez Chrystusa. Matematyką Boga nie poznasz nigdy.


Uważasz, że niemożliwe jest prowadzenie mnie przez Ducha, którego wyprosił Jezus?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 gru 2013, 22:03

fauxpas pisze:Tylko teraz powiedz, gdzie w Biblii o tej "wolnej" woli pisze, bo ja znajduję raczej:


Bezpośrednio nie ma ale to widac

Pwt 11:22 bw "Jeśli bowiem będziecie przestrzegać wszystkich tych przykazań

1Krl 9:6 bp "Jeśli jednak wy i synowie wasi naprawdę się odwrócicie ode mnie i nie będziecie strzec moich nakazów i moich przykazań, które wam dałem,

Widać ze człowiek może zdecydowac tak lub inaczej, wiele jest takich przykładów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 gru 2013, 22:07

doktorsky pisze: Matematyką Boga nie poznasz nigdy.


Samą matematyką ni poznasz go ale zobaczysz jego mądrość

Rz 1:20 bw "Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,"


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 26 gru 2013, 00:17

magda pisze:
fauxpas pisze:Tylko teraz powiedz, gdzie w Biblii o tej "wolnej" woli pisze, bo ja znajduję raczej:


Bezpośrednio nie ma ale to widac

Pwt 11:22 bw "Jeśli bowiem będziecie przestrzegać wszystkich tych przykazań

1Krl 9:6 bp "Jeśli jednak wy i synowie wasi naprawdę się odwrócicie ode mnie i nie będziecie strzec moich nakazów i moich przykazań, które wam dałem,

Widać ze człowiek może zdecydowac tak lub inaczej, wiele jest takich przykładów.

Wybór jest (i co najwyżej to można wyciągnąć z tych fragmentów), ale nie jest w pełni wolny - jest skażony grzechem, stąd mój cytat z J 8.
I to nadal offtop w tym wątku ;-).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 gru 2013, 01:47

Sorrki juz nie piszę nie na temat


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 26 gru 2013, 12:39

Adalbertus pisze:
Klangman pisze:864:2 = 432 (właściwa częstotliwość dźwięku A)


Kto to ustalił, że ta częstotliwość dźwięku a jest właściwa?


Odeślę może do źródła, z którego kilkanaście miesięcy temu zaczerpnąłem inspirację. Twórca (twórcy?) tej strony bardzo dużo wie (wiedzą). Nie zakładam jego (ich?) nieomylności we wszystkich kwestiach (a nawet część artykułów uważam za szkodliwe) ale to opracowanie jest bardzo ciekawe:

http://www.zbawienie.com/konspiracjaa440.htm


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 26 gru 2013, 12:55

Zapoznałem się raz jeszcze z tym artykułem i z zaskoczeniem stwierdzam, że nawiązuje on również do liczby 216. Cosinus 216 jest równy połowie 1.618 czyli 0.80901699. Taką samą wartość ma sinus 666. Nie jestem matematykiem więc nie sprawdzę tego. Jeżeli tak jest to daje to do myślenia. We wcześniejszym poście pisałem o tym, że połowa prawidłowej częstotliwości dźwięku a (432 Hz) to 216 Hz. Liczba 216 to 6x6x6.

Dodam, że 1.618 (co też jest szczegółowo opisane w tamtym artykule) to dość istotna liczba związana z tzw. złotym podziałem.

Wkrótce spróbuję to wszystko (uzupełnione o inne ciekawostki) zamknąć w jednym z rozdziałów książki nad którą pracuję. Mam nadzieję, że się uda :) Pozdrawiam


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 26 gru 2013, 21:01

Inną ciekawostką matematyczną, która koresponduje z Biblią i hebrajskim sposobem odczytywania jest 3 do potęgi 8-mej. Czy ktoś ma ochotę sprawdzić o czym mówi nam wynik?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 gru 2013, 21:03

No dawaj :-D


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 26 gru 2013, 21:07

Istnieje też powiązanie tego wyniku z 432 Hz ale o tym później.


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 26 gru 2013, 21:08

magda pisze:No dawaj :-D


3 do potęgi ósmej to 6561. Coś Ci to mówi, gdy uwzględnisz hebrajski? :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 gru 2013, 21:31

Nie znam hebrajskiego, napisz po prostu


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 26 gru 2013, 21:34

magda pisze:Nie znam hebrajskiego, napisz po prostu


Chodzi o hebrajski sposób odczytywania. Gdy przeczytasz to od drugiej strony to otrzymasz 1656. Jest to wg chronologii biblijnej data potopu.



Wróć do „Nauki Ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości