Transplantologia zabija, świat milczy!

Fizyka, Chemia, Matematyka, etc.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 gru 2014, 18:31

magda pisze:No patrzaj jaka ze mnie tępa babina


Nie o to chodzi Magda. Po prostu nie posiadasz wystarczającej wiedzy w temacie i swoje zdanie budujesz na poszlakach / własnych przemyśleniach stosownych do stanu wiedzy jaką w temacie posiadasz.
Sytuacje kiedy ktoś został uznany za martwego (śmierć pnia mózgu), a później wrócił do życia, są marginalne.
Czy na tej podstawie należy budować teorię, że skazuje się na śmierć żywe osoby?
Zauważ , że istnieją przypadki kiedy osoba zmarła (ustanie wszelkich funkcji życiowych) budzi się nagle po 2 dniach pobytu w lodówce. Są też przypadki kiedy podczas ekshumacji zwłok, trup ma drewno za paznokciami, a wieko trumny jest od środka podrapane...
To są sytuacje bez precedensu, tak samo jak w przypadku "ożycia" po stwierdzonym zgonie w wyniku śmierci pnia mózgu.
W takiej sytuacji pobranie narządów nie jest morderstwem (nie jest nawet przestępstwem bowiem każdy człowiek wyraża na to zgodę "z automatu", jeśli za życia nie postanowi inaczej-tak mówi Prawo). Jest ratowaniem życia innej osoby.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 gru 2014, 18:51

Nick pisze:Jest ratowaniem życia innej osoby.

A trzymanie się kurczowo tego życia doczesnego i przesadne dbanie o to, aby tylko w kompletnym stanie liczebnym narządów wewnętrznych, do trumny ciało trafiło, nie jest szczytem duchowości chrześcijańskiej, tak myślę...

Magdo, możesz zastrzec sobie, że nie wyrażasz zgody na pobieranie narządów i możesz nie godzić się na to u swoich bliskich, ale nie nazywaj tych, co transplantacji dokonują, mordercami!
To się nie godzi! Oni działają w mocy prawa, jak pisze Nick, i autentycznie czyjeś życie ratują (poszukaj w necie i zestaw obok siebie: liczbę ożywionych po stwierdzeniu śmierci, z liczbą dalej żyjących po przeszczepie...)

A jeśli dalej Cię to bulwersuje, to spójrz na to:
J 15:13 bw "Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich."
Oczywiście cytat nie dotyczy wprost transplantacji, ale osoba deklarująca zgodę na bycie dawcą narządów, może "podpadać" pod sens tych słów Jezusa...
Może to straszne myślenie, ale lepiej by moje (piszę o sobie bo nie mam nic przeciwko transplantacji) narządy komuś życie uratowały, niż po złudnej nadziei powrotu do życia, na nic się już nie przydały...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 gru 2014, 20:06

Niku w niemczech i innych krajach stosuje się narkozę do pobrania narządów bo trupy się wyrywały a w Polsce zwiotczenie mięsni zeby sie nie mogły wyrywać, czy to ci nic nie mówi?.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 gru 2014, 20:10

Zbyszku nie jest to kwestia o jakiej piszesz tylko tego ze ta osoba możliwe ze bardzo cierpi jak jej sie wycina serce czy inny narząd. Inne kraje znieczlaja Polska nie tylko stara się zwiotczyć tą osobe zeby sie nie rzucała i nawet jeśli nie wszyscy czuja na żywca wycinane serce to juz nawet ta niewielka garstka nie powinna tego doświadczać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 gru 2014, 20:15

magda, aa, no to możesz mieć rację
Hmmm


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 gru 2014, 21:03

Zbyszekg4 pisze:
Nick pisze:Jest ratowaniem życia innej osoby.

A trzymanie się kurczowo tego życia doczesnego i przesadne dbanie o to, aby tylko w kompletnym stanie liczebnym narządów wewnętrznych, do trumny ciało trafiło, nie jest szczytem duchowości chrześcijańskiej, tak myślę...

Też tak myślę.

Jednak sytuacje bywają różne... Załóżmy że masz ukochane dziecko w wieku szkolnym. I ono nagle zachoruje...
Jedynym ratunkiem okazuje się przeszczep. Potrzebny jest dawca.
Twoje ukochane dziecko przytula się do Ciebie, patrzy prosto w oczy wzrokiem pełnym zaufania i mówi słowa: "tatusiu chcę żyć"


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 gru 2014, 21:08

magda pisze: w niemczech i innych krajach stosuje się narkozę do pobrania narządów bo trupy się wyrywały


Trupy się nie "wyrywały". Po prostu unerwione ciało reaguje.
Jak zabijesz kurę na rosół pozbawiając ją głowy to ona będzie biegała jeszcze przez chwilę. Później, podczas skubania piór potrafi nagle "ożyć" (sam tego kiedyś doświadczyłem i przestraszyłem się :D )
To jednak nie oznacza, że kura wciąż była żywa...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 gru 2014, 21:51

Nick pisze:To jednak nie oznacza, że kura wciąż była żywa...


Może była zywa

https://www.google.pl/search?q=kogut+be ... 80&bih=657


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 gru 2014, 21:58

Jasne, jasne, a są też ludzie tego pokroju http://www.fakt.pl/Fakir-nie-jadl-i-nie ... 863,1.html I jaki z tego morał? ;)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 gru 2014, 08:02

Nick pisze:Twoje ukochane dziecko przytula się do Ciebie, patrzy prosto w oczy wzrokiem pełnym zaufania i mówi słowa: "tatusiu chcę żyć"

Prośba na miejscu. Choć słyszałem też o dzieciach, które były tak pogodzone ze swym umieraniem, że uspokajały rodziców...
Różnie bywa.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 gru 2014, 21:00

Jak by to było z dzieckiem to wiem na pewno że dziecko bym ratowała za wszelką cenę . Kupiłabym kałacha poszła do lekarza i kazała grożąc tym kałachem dać temu w śpiączce narkozę do wyjmowania narządów. Chociaż bym sie xle czuła tak jak bym zabiła kogoś po to zeby moje dziecko moglo żyć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Nauki Ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość