To nie był Jezus

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
petrusromanus
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2021, 23:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

To nie był Jezus

Postautor: petrusromanus » 21 lip 2021, 13:05

Kwestia dotyczy następujących rozdziałów Ewangelii: Mt 28; Mk 16; Łk 24 J 20-21. Wskazują na to słowa, które przypisuje się Jezusowi, a które to przeczą temu co mówił i robił Jezus przed swoją śmiercią.

Nie będę Cię przekonywał, bo czymże ja jestem. Spróbuj porównać to co mówi Jezus przed swoją śmiercią do tych słów, które przypisuje się Jezusowi po Zmartwychwstaniu. A jeśli Słowa Cię nie przekonają, spójrz na czyny, porównaj i zobacz w szerokim kontekście to co się dzieje, co się zmienia wobec tego co robił Jezus przed swoją śmiercią.

Nawet jeśli nie chcesz porównać, zadaj proszę sobie pytanie, czy jest coś co dzieli nas, a co mówił Jezus przed swoją śmiercią, a także czy wszystko co przypisuje się Jezusowi po Jego Zmartwychwstaniu nas zjednacza.

Piotr


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: KAAN » 21 lip 2021, 13:15

petrusromanus pisze:Kwestia dotyczy następujących rozdziałów Ewangelii: Mt 28; Mk 16; Łk 24 J 20-21. Wskazują na to słowa, które przypisuje się Jezusowi, a które to przeczą temu co mówił i robił Jezus przed swoją śmiercią.
Sprecyzuj, co jest sprzeczne w tekstach o których wspominasz z przekazem reszty tekstów w ewangeliach?
Nawet jeśli nie chcesz porównać, zadaj proszę sobie pytanie, czy jest coś co dzieli nas, a co mówił Jezus przed swoją śmiercią, a także czy wszystko co przypisuje się Jezusowi po Jego Zmartwychwstaniu nas zjednacza.
Czy jakieś "zjednoczenie" jest wartością nadrzędną w stosunku do dzieła Pana Jezusa?
Szanowny Piotrze spróbuj określić co jest centralnym punktem przesłania Słowa Bożego i z tej perspektywy oceń to co zapisano w czterech ewangeliach i w reszcie Pisma. Osobiście jestem gotów z tobą rozmawiać szczegółowo w tym temacie, będę zachęcony tym że zechcesz ze mną dyskutować.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
petrusromanus
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2021, 23:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: petrusromanus » 21 lip 2021, 13:30

Kaan, nie mam nic więcej do powiedzenia ponadto co powiedział Jezus. Skoro brak wsłuchania w Jego Słowa, to cóż da moja polemika. Ja tylko przypominam i kieruję na Niego, nic poza tym (na to wszystko co powiedział). I nie powiedziałem, że jest coś sprzeczne, lecz powiedziałem: "które to (słowa i czyny) przeczą temu co mówił i robił Jezus przed swoją śmiercią". Jeśli bym Ci rzekł, że coś jest sprzeczne, mógłbyś mnie o to pytać, a jeśli mówię, że słowa przeczą słowom, skoncentruj się nie na mnie lecz na słowach.

Skoro masz wątpliwość co do zjednoczenia, to także mówię Ci tylko to, co Jezus powiedział: "20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę8, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24 Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. 25 Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. 26 Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich»."

Nie podejmuj proszę innego, odrębnego tematu, nie zagaduj mnie pytaniem na które moja odpowiedź nic Ci nie da, jeśli nie skupisz się na słowach Jezusa. Twój brat Hendi (nick Arnon) ma tego doświadczenie, zapytaj Go jak trudno jest rozmawiać, gdy zadaje się pytania, zmienia się tematy, ucieka się od Słowa Słowa. Nie podejmę polemiki, bo to nie jest moim zadaniem.

PS jakże może istnieć jakikolwiek "centralny punkt przesłania Słowa Bożego", skoro Słowo Boże jest przesłaniem samym w sobie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: KAAN » 21 lip 2021, 14:18

petrusromanus pisze:Kaan, nie mam nic więcej do powiedzenia ponadto co powiedział Jezus.
Ja nie chcę żebyś mówił coś więcej niż Pan Jezus, wskaż tylko to co jest dla ciebie sprzecznością.
Skoro brak wsłuchania w Jego Słowa, to cóż da moja polemika.
Ja wsłuchuje się w słowa Pana Jezusa od 40 lat i dzisiaj nie widzę tego co sugerujesz. przeciwnie widzę doskonałą spójność całej Biblii i cały czas utwierdzam się w wierze w bezbłędność Słowa Bożego.
I nie powiedziałem, że jest coś sprzeczne, lecz powiedziałem: "które to (słowa i czyny) przeczą temu co mówił i robił Jezus przed swoją śmiercią".
Sam użyłeś słowa "przeczą" więc widzisz sprzeczności, pokaż je, konkretnie, bo inaczej nie ma tematu do rozważań.
Jeśli bym Ci rzekł, że coś jest sprzeczne, mógłbyś mnie o to pytać, a jeśli mówię, że słowa przeczą słowom, skoncentruj się nie na mnie lecz na słowach.
Jak koncentruje się na Słowie i nie widzę sprzeczności w słowach, pokaż jakie słowa przeczą innym.
Skoro masz wątpliwość co do zjednoczenia, to także mówię Ci tylko to, co Jezus powiedział: ...
Bardzo często wspominam modlitwę Pańską z J17 i zjednoczenie dotyczy tylko tych co są Pańscy, zbawieni, inni nie mogą być w jedności.

Nie podejmuj proszę innego, odrębnego tematu, nie zagaduj mnie pytaniem na które moja odpowiedź nic Ci nie da, jeśli nie skupisz się na słowach Jezusa.
Nie podejmuję innego tematu, tylko chcę wyjaśnić o co ci chodzi w tych "sprzecznych" słowach.
Twój brat Hendi (nick Arnon) ma tego doświadczenie, zapytaj Go jak trudno jest rozmawiać, gdy zadaje się pytania, zmienia się tematy, ucieka się od Słowa Słowa. Nie podejmę polemiki, bo to nie jest moim zadaniem.
nie wiem o kim piszesz, nie kojarzę kim jest Hendi.
PS jakże może istnieć jakikolwiek "centralny punkt przesłania Słowa Bożego", skoro Słowo Boże jest przesłaniem samym w sobie.
Może mieć, bo Słowo Boże ma swoją strukturę i mnóstwo różnych wątków objawienia Bożego. Ale istnieje centralny punkt przekazu Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
petrusromanus
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2021, 23:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: petrusromanus » 21 lip 2021, 15:02

Widzisz, skoro proszę: koncentruj się na słowach Jezusa, a Ty wciąż domagasz się słów moich, to kogo stawiasz wyżej? Ja mogę się mylić, mogę być w największym błędzie, a Ty domagasz się słów ode mnie. Weź słowa Jezusa które powiedział przed swoją śmiercią i porównaj je ze słowami które przypisywane są Jezusowi po Jego Zmartwychwstaniu. Czyż jestem nauczycielem, mesjaszem, prorokiem lub rozjemcą? Nie. Masz swoje lata, pytaj się siebie sam.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: KAAN » 21 lip 2021, 15:11

petrusromanus pisze:Widzisz, skoro proszę: koncentruj się na słowach Jezusa, a Ty wciąż domagasz się słów moich, to kogo stawiasz wyżej?
Ty wypowiadasz się na tym forum swoimi osobistymi słowami, piszesz swoje osobiste odczucia co do tekstu Biblii, a jak się pytam ciebie o to co konkretnie uważasz za sprzeczność, wyślizgujesz się od odpowiedzi. Ja stawiam wyżej Słowo o d twoich słów i chciałbym abyś się wytłumaczył z zarzutów jakie stawiasz Biblii. To ty oskarżasz Słowo o sprzeczności a nie ja. Pokaż więc sprzeczności, wyjaw swoje wątpliwości.
Ja mogę się mylić, mogę być w największym błędzie, a Ty domagasz się słów ode mnie.
Skoro boisz się o własny błąd, to po co siejesz zwątpienie co do Słowa enigmatycznymi stwierdzeniami? Może byś spytał co inni o tym sądzą formułując konkretny problem z jakim się spotkałeś w przekazie Biblii.
Weź słowa Jezusa które powiedział przed swoją śmiercią i porównaj je ze słowami które przypisywane są Jezusowi po Jego Zmartwychwstaniu. Czyż jestem nauczycielem, mesjaszem, prorokiem lub rozjemcą? Nie. Masz swoje lata, pytaj się siebie sam.
Wziąłęm, porównałem i twierdzę, ze insynuujesz błędy których nie ma i których nie chcesz nawet określić i sformułować. Ja twierdzę że nie ma sprzeczności, a ty jeśli twierdzisz że są to je pokaż.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
petrusromanus
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2021, 23:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: petrusromanus » 21 lip 2021, 15:16

Zatem po cóż jeszcze ze mną rozmawiasz? Ja w tym nie jestem ważny.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: KAAN » 21 lip 2021, 15:35

petrusromanus pisze:Zatem po cóż jeszcze ze mną rozmawiasz? Ja w tym nie jestem ważny.
Jeśli coś napisałeś na forum, to znaczy że oczekujesz dyskusji, to jest forum dyskusyjne. Poza tym jak piszesz coś publicznie to ja mam prawo do polemiki i wyrażenia tego że twoja mowa nie jest spójna, albo wątpliwa. Wyrażam taką wątpliwość w stosunku do twoich słów i oczekuję że uczciwie odpowiesz o co chodzi. Jak na razie piszesz o niczym, nie formułujesz konkretnych problemów.
Napiszesz w końcu o jakie błędy czy sprzeczności ci chodzi, konkretnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: magda » 01 sie 2021, 11:50

petrusromanus pisze:Weź słowa Jezusa które powiedział przed swoją śmiercią i porównaj je ze słowami które przypisywane są Jezusowi po Jego Zmartwychwstaniu. .


Kiedysś na tym forum był zwyczaj że nie pisało sie numerów wersetów tylko cytowało cały werset i to było dobre Bo to nie KAAN ma wziąć słowa Jezusa i porównać bo skad ma wiedzieć które słowa masz na myśli a ty skoro zacząłeś ten temat powinieneś wyraźnie zacytować kazde słowa Jezusa które przeczą innym i pokazać nam o czym mowa . Na razie to nie piszesz o konkretach a jednak zeby dyskutować trzeba mieć konkrety wiec je zacytuj i pokaż to się każdy do tego ustosunkuje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: diedmaroz » 03 wrz 2021, 12:06

Podważasz więc całość przesłania o zmartwychwstaniu Pana Jezusa? Jeśli nie zmartwychwstał to wiara jest daremna.


''1Kor15:12Jeśli więc o Chrystusie się głosi, że został wzbudzony z martwych, jak mogą niektórzy z was twierdzić, że nie ma zmartwychwstania? 13Bo jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie został wzbudzony. 14A jeśli Chrystus nie został wzbudzony, to daremne jest nasze poselstwo i daremna jest wasza wiara. 15Okazujemy się też fałszywymi świadkami Boga, bo poświadczyliśmy, że Bóg wzbudził Chrystusa, a tymczasem nie wzbudził, skoro rzeczywiście umarli nie zmartwychwstają. 16Bo jeśli umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie został wzbudzony. 17A jeśli Chrystus nie został wzbudzony, daremna wasza wiara! Nadal ciążą na was grzechy! 18Ponadto ci, którzy zasnęli w Chrystusie — poginęli. 19Jeśli Chrystus jest naszą nadzieją tylko w tym życiu, to jesteśmy ze wszystkich ludzi najbardziej godni pożałowania.''


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: Jeremiasz » 30 wrz 2021, 18:10

petrusromanus pisze:Zatem po cóż jeszcze ze mną rozmawiasz? Ja w tym nie jestem ważny.

Zgaduję, że jesteś ateistą. Znalazłeś coś w Biblii, co uważasz za sprzeczne stwierdzenia Jezusa i nie potrafisz uwierzyć w Jego zmartwychwstanie?
Ateiści faktycznie nic przed Bogiem nie znaczą, są nieważni. Ale Jezus umarł także za grzech ateizmu, grzech braku wiary w niego. Z powodu grzechu, wszyscy ludzie stracili jakąkolwiek wartość przed Bogiem, dopiero wiara którą otrzymujemy od Boga Ojca w jego Syna Jezusa Chrystusa, sprawia że nasze życie zaczyna być cenne i wartościowe - jest to cena przelanej krwi Zbawiciela.
Abyś stał się ważnym i wartościowym, musisz rozwiać swoje wątpliwości. Spróbuj! Powiedz co cię gnębi, czego nie rozumiesz, jakie sprzeczności dostrzegasz w słowach Jezusa.
Jeżeli będziesz szczery przed Bogiem, i będziesz pragnął jego poznania, to ja wierzę, że Bóg rozwieje Twoje wątpliwości i da ci wiarę która góry przenosi. :) Bóg da ci moc stania się dzieckiem Bożym i będziesz zbawiony.
Ew.Jana 1,12: "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga. "


TEDI.
Posty: 52
Rejestracja: 20 lis 2019, 13:18
wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
O mnie: przyiołem hrzest w kosciele Babtystów w grudniu 2016r-otrzymałem dar Ducha Bożego co do poznania i zrozumienia Słowa Bożego zapisanego w Biblii.Mam obowiązek podzielić sie z tymi,którzy nie znają prawdy o Słowie Bożym.Jestem emerytem mam 67 lat.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: TEDI. » 01 paź 2021, 17:31

AutorTEDI .01.10.2021.Kaan nie pouczaj ludzi i nie wykładaj bzdur jako prawdy,ty nie rozumiesz co mówił Jezus przed i po zmartwychsta-
niu o sobie samym:Mt.20.26-28.wer.28>,lecz aby służył.Podobnie jak syn człowieczy nie przyszedł aby mu służono lecz aby służył i oddał ż-
ycie swoje na okup za wielu.>ZTB<od.Łk.4.24;24.19.25.27;7.16;22.27.Flp.2.7.Ja.4.19;13.15-17.Iz.53.1-12;42.1-8.Mk.10.45;Dz.4.27;5.30.>
>BJ<Dz.3.13;4.27.30.>ZTB<Iz.53.11.skr.Sprawiedliwy Mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie.Ten werset jest kłamstwem: >>
Dz.3.26.Wam to bóg najpierw, wzbudziwszy syna swego,posłał go aby wam błogosławił,odwracając każdego z was od złości waszych. Zaprz-
eczenie treści wersetu Dz.3.26.z >ZTB<[Bi. Prot Bi.1.kościoła Dz.3.26.tak pisze:TO najpierw dla was bóg wzbudził swego Sługę i posłał Go
aby wam błogosławić,gdy każdy z was odwracać się będzie od swoich wystepków.>ZTB<Ja.8.50.JA zaś nie szukam własnej chwały. Jest taki kto jej szuka i sądzi.odn.Ja.5.41.Oto inne przykłady kim był JEZUS.Mt.21.10-11.Rzesze zaś mówiły to jest:To jest Prorok JEZUS ten z Naza-
retu Galilejskiego.odn.Mt.21.46;Ja.1.45.V.Mj.18.15-19;Dz.7.37;Ja.6.14.odn.Ja.4.44;7.40-42,52;Mt13.57;Lk.24.17-30.wer.19.Rzekł im co?>>
Oni zaś odpowiedzieli mu :Z Jezusem Nazareńskim który był mężem prorokiem mocarnym w czynie i w słowie przed bogiem i ludem.Dz.3.> 22.24;Ja.4.16-19;19.44;21.6;Łk.22.27.Któż bowiem jest większy?Ten kto siedzi za stołem czy ten kto służy?Czy nie ten kto siedzi za stołem. Otóż JA jestem pośród was Jako ten kto służy od.Ja.13.4-15.Flp.2.6-7.Łk.4.24.Dz.5.30.skr.którego wy straciliście zawiesiwszy na drzewie.>
Dz.10.39;Ga.3.13;1.Pi. 2.24.Ja.13.16.OTO przykład szczególnie tobie Kaan polecam słowa JEZUSA.Ja.13.16-17.>Zaprawdę powiadam wam:
SŁUGA nie jest większy nad Pana swego ani poseł nie jest większy od tego który go posłał.wer.17.Jesli to wiecie błogosławieni jesteście gdy
zgodnie z tym postepować będziecie.odn.Mt.7.24.Jak.1.25.Przykład braku zrozumienia samej ewangelji:Flp.2.6-7.Te wersety mówią kim j-
estJEZUS:przyjął postać sługi --NIE BOGA.Następne wersety od 9-11.CZY te wersety są napisane pod kierownictwem natchnionego pisarza?
Myślacy człowiek tego nie potwierdzi analizując po kolei wersety od Flp.2.6-11.Gdyby chrzescijanie rozumieli te wszystkie zapisane tu w tym miejscu wersety świat nie znalazłby sie nad przepaścią od której nie ma ucieczki jest tylko nie unikniona kara.Pogląndy chrzescijan są
nie właściwe podobne do Izraela,oni byli przekonani skoro mają Prawo Mojżesza i Dom JHWH to nic im nie grozi,zawsze mogą liczyć na ła-
skę i wybaczenie ich grzesznych uczynków przez JHWH,lecz stało się najgorsze:Odstąpili od przymierza zawartego z JHWH więc opuścił Pan
Izrala i pozwolił by poganie zniszczyli Jego Dom i deptali Jeruzalem a nieposłuszny naród rozpędził po całej ziemi.Chrzescijanie nie odebrali
pozytywnie histori lecz pograżyli się w ciemnosciach jeszcze bardziej okrutnie niż Izrael.Dla resztki tych którzy będa przestrzegać przymie--
rza krwi Jezusa oraz Prawa dziesięciu przykazań nadejdzie dzięń sprawiedliwożci i zapłaty za swe uczynki wobe STWÓRCY.Kto wzywa imienia
JHWH TEN BĘDZIE ZBAWIONY!!--na górze PANA.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To nie był Jezus

Postautor: KAAN » 01 paź 2021, 20:49

TEDI. pisze:Iz.53.11.skr.Sprawiedliwy Mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie.Ten werset jest kłamstwem: >>
Dz.3.26.Wam to bóg najpierw, wzbudziwszy syna swego,posłał go aby wam błogosławił,odwracając każdego z was od złości waszych..
TEDI, prosiłem żebyś nie pisał w dziale dla protestantów tym bardziej w dziale "ku zbudowaniu", bo nie jesteś protestantem i nie budujesz ludz iale piszesz herezje. Przypisujesz Panu Bogu kłamstwo, podpisując na siebie wyrok potępienia.
Jeśli się nie będziesz stosował do regulaminu forum zostaniesz zablokowany.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości