Moje nawrócenie

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 mar 2014, 23:39

Małgorzata pisze:
Grażyna pisze:Gdyby mój Chrzest był nieważny, jak sadzą niektórzy, to czy wytrwałabym do tej pory,

Niewiele czasu minęło. Bardzo niewiele.
Widocznie komuś zależało, aby mi dodatkowo dokopać,

Ja powiem więcej, chrzest nie ma nic do wytrwania, nie wiem skąd ten pomysł, że jest inaczej... kolejne pytanie to o jakie wytrwanie chodzi? Wielu ludzi ochrzciło się u ŚJ i trwają u nich po 30 lat czy więcej, tym tokiem rozumowania wychodzi na to, że ŚJ są ok...

Małgorzata pisze:
Grażyna pisze:Cały ten zgiełk rozpętał jeden z userów.

Nie demonizuj. On tylko zapytał o nazwisko.

dokładnie, ja zapytałem, a to Grażyna wpadła w furię


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 27 mar 2014, 23:48

Grażyna pisze: Mój mąż jest najbliżej Żydów mesjańskich. Uznaje Boga i uznaje, że Pan Jezus to Syn Boży, który umarł za nasze grzechy. Nie deklarował na forum jakiekolwiek denominacji. Jest oczytany w Biblii i w Torze i ma ostry język, do czego sam się przyznał.


To w żaden sposób nie czyni z niego chrześcijanina. Znam kilka przypadków, gdzie siostry mają niewierzących mężów, którzy Biblię czytają i znają, wiedzą o Bogu, wiedzą, że trzeba się upamiętać i na nowo narodzić, ale to nic im nie daje dopóki nie narodzą się na nowo, tak samo jest z Twoim mężem.

Grażyna pisze:Powiem jedno: burza na forum rozpoczęła się, gdy zmierzałam do pisania najtrudniejszych dla mnie rozdziałów.


Ktoś tę burzę zaczął, i na pewno nie był to Hardi ;-)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 28 mar 2014, 07:09

Grażyna pisze:Powiem jedno: burza na forum rozpoczęła się, gdy zmierzałam do pisania najtrudniejszych dla mnie rozdziałów. Również rozdziału o satanizmie. To forum od pierwszych dni nawrócenia było dla mnie wsparciem


Grażyna burza na forum rozpętała się bo nie byłaś gotowa wytłumaczyć się ze swojej wiary. To zawsze wywoła poruszenie. No i zamiast po prostu odpowiedzieć,zaczęłaś coraz bardziej się unosić.
Potem poszło z górki...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 28 mar 2014, 16:34

Doroto, ja mam się z wiary tłumaczyć? Z wiary czy z tego, kto mnie ochrzcił? Imię, nazwisko, numer kołnierzyka i buta, bo komuś zachciało się zweryfikować, czy aby nie chrzcił mnie człowiek, którego on za coś prześladuje. Dosłownie. Tak to odbieram.
Co do mojego męża, to z racji tego, że nie jest na forum, nie życzę sobie dyskusji o nim. Jest dobry, porzucił dawne życie, ochrzcił się i przez trzy miesiące zrobił ze swoim życiem więcej dobrego niż niejeden" przykładny" chrześcijanin", który gada, kto go ochrzcił i jaki on jest święty, a w rzeczywistości uprawia faryzeizm. Jest wielu takich chrześcijan z zatwardziałym sercem i dobrze o tym wiecie.
Zostawmy osąd ludzi i ich nawrócenia i nowonarodzenia Bogu, bo tylko On zna serca ludzi, którzy Go szukają. Nie należy sądzić kogoś, aby samym osądzonym nie być.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 28 mar 2014, 16:57

Grażyna pisze:Mój mąż jest najbliżej Żydów mesjańskich. Uznaje Boga i uznaje, że Pan Jezus to Syn Boży, który umarł za nasze grzechy.


Grazyno, rozumiem ze bronisz swojego meza jako ze jestes dobra i posluszna zona. Jednak to poddanie nie obejmuje zmiany religii na relige meza. Blednie chyba zrozumialas napomnienia apostolow. Badz poddana mezowi ale nie bluznierstwom ktore wypowiada przeciwko Panu, gdyz wyniosl sie nad Boga i stwierdzil ze zna Jego nature lepiej od Niego samego. Pan Jezus powiedzial (ew. Jana 8:24)

Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich.


Oczywiscie Jezus rozmawial po aramejsku, ale jesliby powiedzial to w hebrajskim to by uzyl tych samych slow ktorych uzyl Bog o sobie w Ksiedze wyjscia 3:15. Dla porownania:

Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JA JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JA JESTEM posłał mnie do was». 15 Mówił dalej Bóg do Mojżesza: «Tak powiesz Izraelitom: "JA JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.

Z reszta, jesli dla twojego meza Jezus jest tylko czlowiekiem ale jednoczesnie uznaje slowa Pana Jezusa ze jest Droga, Zyciem i Zmartwychwstaniem, to jest balwochwalca bo tylko Bog jest Prawda, Droga, Zyciem i Zmartwychwstaniem. Poza tym w jakie synostwo Jezusa wierzy twoj maz? Jesli wierzy ze jest takim synem jak ja i zwykli wierzacy, to po co tyle wokol Niego szumu ? Po co pisac 66 ksiag Biblii o czlowieku Jezusie? Pan Jezus powiedzial przeciez ze wszystkie Pisma o nim mowia, ale po co jesli jest zwyklym czlowiekiem? I dlaczego mamy wyznawac grzechy Jezusowi? Jak w ogole czlowiek moze komukolwiek odpuscic grzechy? Czy Jezus byl wielkim prorokiem? I Mojzesz byl wielkim prorokiem ale umarl i nie mogl zbawic nawet samego siebie. To jak Jezus moze zbawiac? Myslalem ze tylko Bog zbawia. Jezus zmartwychwstal? Lazaros tez, ale Lazaros nie zyje dzisiaj, ale Jezus tak. Lazaros umarl po zmartwychwstaniu natomioast Jezus nie.Do tego Jezus twierdzil ze zyl przed Abrahamem, ale jak jesli byl czlowiekiem? I czemu faryzeusze chcieli go ukamieniowac gdy im powiedzial ze zyl przed Abrahamem? I tu znowu zmierzamy do kolejnego problemu. Za co skazano Jezusa? (ew. Lukasza 22:70)

Zawołali wszyscy: «Więc Ty jesteś Synem Bożym?» Odpowiedział im: «Tak. Jestem Nim». 71 A oni zawołali: «Na co nam jeszcze potrzeba świadectwa? Sami przecież słyszeliśmy z ust Jego».

Od kiedy to Zydzi skazywali na smierc za uwazanie sie za dziecko Boze? Wiec czemu Go skazali? Bo wiedzieli ze nie o takie synostwo Jezusowi chodzi a chodzi mu o to ze jest rodzonym Synem Boga, tym bardziej ze Jezus juz wiele razy sugerowal ze jest Bogiem za co tez faryzeusze chcieli go ukamieniowac.

(ew. Jana 10:27-)
Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną 28 i Ja daję im życie wieczne [shadow=red][Moj komentarz: Kto daje zycie wieczne? Czlowiek Jezus? Zatem Salomonie uprawiasz idolatrie!][/shadow] . Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. 29 Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich5. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. 30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy».
31 I znowu Żydzi porwali kamienie, aby Go ukamienować. 32 Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» 33 Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga».

Niech Salomon przeczyta Biblie od pierwszej strony do ostatniej z geneologiami wlacznie, a niech jej nie czyta latami po fragmentach, bo patrzy a nie widzi, czyta a nie rozumie. Zauwazylem ze najwiecej osob majacych problem z boskoscia Jezusa to wlasnie mezczyzni. A to dlatego ze kobiety sa przyzwyczajone do poddanstwa wzgledem innych, do dominacji kogos nad nimi, ale jak trudno jest mezczyznie poddac sie drugiemu mezczyznie - mianowicie Jezusowi. Pycha na to nie pozwala. Jak to? Ten mezczyzna Jezus jest ode mnie madrzejszy? Ten mezczyzna Jezus jest moim Bogiem i Panem? Ten mezczyzna Jezus ma nade mna dominowac? A potem tylko krzyki:"Nie, Jezus nie jest Bogiem! Nie moze byc Bogiem!" a robia tak bo pycha im nie zezwala na uznanie wyzszosci innego mezczyzny. Tak jak diabel nie mogl zniesc dominacji, gorszej od siebie istoty czlowieka tak wielu mezczyzn nie moze zniesc dominacji mezczyny Jezusa. Tak samo jest z Zydami. Czemu tak wielu Zydow nienawidzi Jezusa? Bo znal Pisma lepiej od nich, bo mial wiecej uczniow, bo byl bardziej pobozny, bo wszyscy Go podziwiali za Jego moc i czyny i Slowa. Nawet Pilat zrozumial ze uczeni w Pismie i faryzeusze chcieli smierci Jezusa z ZAZDROSCI. Nie spotkalem jeszcze kobiety antytryniatarianki, a jak juz to tylko takie ktore sa nimi ze wzgledu na zwiedzionych mezow/chlopakow, nieznajmosc Biblii czy wychowanie w takiej religii.

Grazyno. Bardzo dobrze ze obdarzasz swojego meza szacunkiem, Niech Ci Pan to wynagrodzi bo czynisz dobrze. Jednak kiedy chodzi o ewangelie, nie ma kompromisu. Inaczej Pan Jezus nie powiedzialby "Kto nienawidzi swojej matki nie jest mnie godzien". Oczywiscie chodzi tu o to by isc za Panem Jezusem w wierze a nie za niewierzaca matka czy ojcem czy siostra czy bratem czy, jak w twoim przypadku, mezem. Pan Jezus powiedzial ze przynosi miecz; nie pokoj. Przynosi rozdwojenie. Niestety Prawda dzieli Ciebie i Salomona i na pewno to zaboli, Ciebie i jego, ale nie mozesz sie z nim laczyc w klamstwie. Badz mu posluszna we wszystkim dla Pana ale modl sie za Niego bo idzie prosto na zatracenie. Zakaz Ducha Swietego o tym ze kobietom nie wolno nauczac ma drugie dno. Bog nie tylko przestrzega kobiety przed poleganiem na wlasnej interpretacji ale i z troski o nie zmusza je miedzy wersami do wybierania ODPOWIEDNICH nauczycieli. Jezeli kobieta ma w posluszenstwie sluchac nauki o Panu, a wiemy ze wielu jest falszywych braci, to musi wiedziec kogo ma sie sluchac. Czy to znaczy ze kobieta ma uznac autorytet Zenka ktory wierzy ze Jezus jest kosmita? Oczywiscie ze nie. Dlatego Duch Swiety zakazujac kobietom nauczania jednoczesnie zmusza je do weryfikowania nauczycieli, bo nie kazdy mezczyzna jest nauczycielem nawet jesli kazdy nauczyciel jest mezczyzna.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2014, 16:59 przez Ariela, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 28 mar 2014, 16:59

To straszne! Jeżeli takie masz odczucie, to zastanów się nad tym, kim jesteś. Czy należysz do Bożej rodziny?

Czuję się zgorszony tą niebiblijną mową.


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 28 mar 2014, 17:15

Grażyna pisze:Doroto, ja mam się z wiary tłumaczyć? Z wiary czy z tego, kto mnie ochrzcił?


z nadziei swojej...,czyli mówiąc prościej z wiary...nasze czyny są jej skutkiem..

Dziwną tajemniczością nakręciłaś spiralę spekulacji.

informacje o twoim mężu mnie nie interesują

Grażyna pisze:. Nie należy sądzić kogoś, aby samym osądzonym nie być.


Nawet jeśli jest zwodzicielem...też mamy nie sądzić..? tylko co , siedzieć cicho,niech dalej zwodzi...? Czy tak naucza Słowo ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 28 mar 2014, 17:17

Grażyna pisze:Doroto, ja mam się z wiary tłumaczyć? Z wiary czy z tego, kto mnie ochrzcił?
A dlaczego nie?
Na swoim przykładzie Ci opowiem, że gdy się nawróciłem w kościele katolickim i zanim dołączyłem do społeczności niekatolickiej, zdarzyło mi się, że byłem oceniany przez protestantów jak to może być, że jestem jeszcze katolikiem. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy nie, działo się to w realu a nie w Internecie, lecz zamiast się oburzać na pytania jakie mi zadawali, odpowiadałem im tak jak umiałem wówczas spokojnie i bez emocji i nie uciekając od odpowiedzi.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 29 mar 2014, 02:32

Grażyna pisze:Nie należy sądzić kogoś, aby samym osądzonym nie być.

idealny przykład manipulacji, wyrywania słów Jezusa z kontekstu aby nie mówić o zwodzicielach, grzechu itd., ostatnio bardzo modne w niektórych kręgach...

kontekst jest taki, że Jezus mówi o obłudnikach, hipokrytach, którzy komuś coś zarzucają, a sami robią to samo


Awatar użytkownika
Jagienka Boża
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2012, 13:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jagienka Boża » 29 mar 2014, 11:57

Kochani,
Powiem raz jeszcze - zostawcie Grażynę w spokoju!
Osoby, które uczestniczą w tej dyskusji dobrze wiedzą, kim jest osoba, która ochrzciła Grażynę, oraz kim jest (był) jej mąż.
Każdy za siebie zda sprawę przed Bogiem.
Niech każdy weźmie sobie do serca poniższe wersety:




Ga 6:4 "Każdy zaś niech bada własne postępowanie, a wtedy będzie miał uzasadnienie chluby wyłącznie w sobie samym, a nie w porównaniu z drugim."
1Kor 10:32 "Nie dawajcie zgorszenia ani Żydom, ani Grekom, ani zborowi Bożemu,"


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 29 mar 2014, 16:23

Jagienka Boża pisze:Kochani,
Powiem raz jeszcze - zostawcie Grażynę w spokoju!

racja, wystarczy że na innym forum o tym widać.

PanJestMocaMoja pisze:Ja cie Grazyno bardzo lubie. Naprawde, cieszy mnie twoje swiadectwo i zrobilo na mnie ogromne wrazenie. Dziekuje za nie Panu Bogu. I nie, nie musisz podawac tu swoich danych osobistych ani nikomu sie tlumaczyc. Jednak jako brat w Chrystusie z troski o Ciebie, chce ci powiedziec ze jezeli nie zostalas ochrzczona w imie Ojca i Syna i Ducha Swietego przez tryniatriana (czytaj: chrzescijanina) to nie bylas nigdy ochrzczona. Po prostu poszlas sobie poplywac w basenie. Mowie to teraz do wszystkich na tym forum z Toba i ze mna wlacznie: Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca. Zatem musisz juz sobie sama zadac pyatnie czy ochrzcil cie brat czy antychryst? Nie musisz odpowiadac, mozesz to zachowac dla siebie.

Poza tym mam pytanie do antytryniatarianow: co daje zamoczenie w imie czlowieka Jezusa? Nic, tak jak nic nie daloby zamoczenie w imie Zdzicha czy Zygmunta. Jezeli ktos nie zostaje zanurzony w imie Boga Jezusa, nie zostal zanurzony w imie Jezusa wcale. Trzeba wiedziec uprzednio w imie jakiego Jezusa czlowiek sie zanurza. Bo co mi da zanurzenie sie w imie jakiegos Jezusa? Malo Jezusow mieszka w Ameryce Poludniowej? Kiedys nawet czytalem o platnym mordercy ktory nazywal sie Carlos Roberto de Jesus http://www.dailymail.co.uk/news/article ... tchup.html. Antytrynitarianie mowia ze wierza w Jezusa czlowieka wiec moze to o tego typa chodzi, bo Jezus z Biblii jest Bogiem. I nie ma innego Jezusa czlowieka, no chyba ze chodzi komus o Jesus'a Luza, bylego kochanka Madonny.

Jezeli ktos sie chrzci w czyjes imie to musi wiedziec w czyje imie konkretnie, o kogo konkretnie bez owijania w bawelne chodzi? Jesli ktos wierzy w czlowieka Jezusa, no to czlowiek Jezus taka osobe wybawi, a my wiemy ze ludzie nie moga nic uczynic a tym bardziej zbawic. Mnie natomiast wybawi Bog Jezus, bo w imie Boga Jezusa zostalem zanurzony (oczywiscie w pelni uznajac rowniez Jego ludzka nature) i Bog Jezus mnie zbawi, bo wiadomo ze Bog moze wszystko. Moje katolickie pokropienie w imie Ojca i Syna i Ducha Swietego daje mi wiecej niz antytryniatarianskie zanurzenie w imie jakiejs mitologicznej postaci ktora nigdy nie istniala procz w glowie basniopisarzy. Z reszta jak w ogole mozna przyjac Ducha Swietego jesli sie go nie uznaje? To co wy antrynitarianie przyjeliscie, jesli sie tego wypieracie i wyrzekacie? To tyle, ale ty Grazyno mowisz ze wierzysz w Trojce wiec nie musisz sie o nic obawiac :)

Nie wiem, czytalem posty moich poprzednikow i nie widze nigdzie zioniecia nienawiscia. Normala konwersacja na poziomie. Ale tam gdzie gloszona jest ewangelia zawsze sa konflikty, zawsze kogos ona trafia. Jesli ktos mowilby ze glosi Slowo a wszyscy by sie z nim zgadzali to znaczy ze je sfalszowal, ze nie jest to prawdziwa ewangelia. Grazyno, nikt nie chce ci e tu atakowac, ale pomoc. Osoby nowonawrocone nie powinni tlumaczyc Pism na wlasna reke i budowac swoich wlasnych doktryn a w posluszenstwie przyjac do siebie nauke doswiadczonych braci. Tak braci, a nie samozwanczych prorokow ktorzy w latach 2000 do 2014 nagle wpadli na to ze apostolowie i ojcowie kosciola i ojcowie reformacji i cala historia chrzescijanstwa i 99% chrzescijan na swiecie jest w bledzie, bo tak! wlasnie im ostala objawiona prawda absolutna, ze trojca nie jest chrzescijanska.

Grażyna pisze:Mój mąż miał oraz rację: wielu nawróconych protestantów zionie nienawiścią do innych denominacji, co widać choćby w tym wątku. Ostrzegał mnie, aby tak nie czyniła, bo to jest złe i miał rację.


Grazyno, po pierwsze twoj maz nie jest chrzescijaninem, a po drugie antytryniatrianizm nie jest denominacja chrzescijanska. Powiem wiecej, nie jest chrzescijanstwem wcale. To tak jakby powiedziec ze satanizm jest denominacja chrzescijanska bo wierza w Jezusa. No bo co? Zaprzeczysz ze satanisci wierza w Jezusa? Jak najbardziej wierza w Jezusa ale sie go wyrzekaja i przeciwko Niemu bluznia, zupelnie jak antytryniatrianie.

na bieżąco komentowane tutaj: http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... 457#p10457
jakby znikło jest to tu screen.
Załączniki
screenzfor.jpg
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014, 16:40 przez InChrist, łącznie zmieniany 1 raz.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 29 mar 2014, 16:38

Obrażasz nietrynitarian. Jak można ich porównać do takich obwiesiów jak sataniści? Z tego, co wiem, oni uznają Pana Jezusa za Syna Bożego, wierzą, że za ich grzechy umarł, ale na pierwszym miejscu stawiają Boga Ojca. Popraw, jak jestem niedouczona. Ty chyba nie wiesz, jak bluźnią sataniści i obyś nie wiedział, bo ja w tej chwili nie wiem, czy jak bym dorwała satanistę, który by złe słowo na Pana Jezusa powiedział, to nie rozkwasiłabym mu pyska. Wiem, ze to niechrześcijańskie, ale w tej chwili nie jestem jeszcze gotowa, by nawracać satanistów. Książka ma inny ton. Jest ostrzeżeniem i obnażeniem guana, jakim jest satanizm.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 29 mar 2014, 17:01


"Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. Tak więc po owocach poznacie ich. Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."
Ewangelia św. Mateusza 7:18-23


"A gdyśmy przyszli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim. Ta, idąc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego i zwiastują wam drogę zbawienia. A to czyniła przez wiele dni. Wreszcie Paweł znękany, zwrócił się do ducha i rzekł: Rozkazuję ci w imieniu Jezusa Chrystusa, żebyś z niej wyszedł. I w tej chwili wyszedł." Dzieje Apostolskie 16:16-18

"A niektórzy z wędrownych zaklinaczy żydowskich próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad tymi, którzy mieli złe duchy, mówiąc: Zaklinam was przez Jezusa, którego głosi Paweł. A było siedmiu synów niejakiego Scewy, arcykapłana żydowskiego, którzy to czynili. A odpowiadając zły duch, rzekł im: Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł, lecz wy coście za jedni? I rzucił się na nich ów człowiek, w którym był zły duch, przemógł ich i pognębił, tak iż nadzy i poranieni uciekli z owego domu." Dzieje Apostolskie 19:13-16


"Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą." List św. Jakuba 2:19


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 29 mar 2014, 20:17

Grażyna pisze:Obrażasz nietrynitarian. Jak można ich porównać do takich obwiesiów jak sataniści? Z tego, co wiem, oni uznają Pana Jezusa za Syna Bożego, wierzą, że za ich grzechy umarł, ale na pierwszym miejscu stawiają Boga Ojca. Popraw, jak jestem niedouczona. Ty chyba nie wiesz, jak bluźnią sataniści i obyś nie wiedział, bo ja w tej chwili nie wiem, czy jak bym dorwała satanistę, który by złe słowo na Pana Jezusa powiedział, to nie rozkwasiłabym mu pyska. Wiem, ze to niechrześcijańskie, ale w tej chwili nie jestem jeszcze gotowa, by nawracać satanistów. Książka ma inny ton. Jest ostrzeżeniem i obnażeniem guana, jakim jest satanizm.


Grazyno, moze faktycznie nie adekwatne to porownanie. Jednak kazdy kto degraduje Pana Jezusa mowiac ze on ktory jest Najwyzszy jest wylacznie czlowiekiem bluzni i to niesamowicie, bo mowi to o Bogu. Szydzi i obraza Boga mowiac ze Bogiem nie jest i oddaje czesc diablu nawet jesli robi to nieswiadomie. Kazdy kto zniewaza Boga sklada duchowa ofiare diablu. Jesli ktos Trojcy nie rozumie niech sie jej nie wyrzeka a modli sie raczej do Ducha Swietego o madrosc. Czy fizyka jest nieprawdziwa z racji ze jej nie rozumiem? To ze jestem zbyt niedouczony i zbyt spowolniony w mysleniu nie swiadczy o nieprawdziwosci fizyki. Tak sama jest z Trojca. Nie da sie policzyc natury Boga. I nie, Zydzi nie odrzucaja kompleksowej natury Boga tylko chrzescijanska wersje tej kompleksowej natury gdzie jedna z osob Boga stala sie czlowiekiem. Jak mozna wierzyc ze Jezus jest tylko Synem Boga a nie Bogiem jesli pisze wyraznie w prologu do ewangelii Jana ze "Na początku było Słowo a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo." i potem "Slowo cialem sie stalo i zamieszkalo miedzy nami" Kto jest tym Slowem ktore stalo sie cialem i jest Bogiem i zamieszkalo miedzy nami jak nie Jezus? Jesli Biblia twierdzi A a ktos twierdzi B to bluzni wobec Boga, bo wiemy ze kazde Pismo jest w pelni natchnione przez Ducha Swietego.

Malo tego. Jak komus moze w ogole sie wydawac ze szanuje Pana Jezusa jesli nazywa Go klamca? Przeciez Pan Jezus mowil wyraznie ze jest Bogiem, ze jest na rowni z Ojcem i ze trzeba czcic Go tak jak Ojca. Powiedzial przeciez: "Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. " Zatem co mowi Pan Jezus do osob ktore nie czcza Go tak jak Ojca? Co mowi o nich? Ze nie czcza Ojca (!) Wiec antytrynitarianie nie oddaje ani czci Jezusowi ani Ojcu. Nie wierza w Boga i Boga odrzucili i nie maja udzialu w Krolestwie Bozym. Zastanawia mnie tez, co znaczy dla antytrynitarianow ze Jezus jest Synem Bozym? Co to znaczy ze jest pol-bogiem? Czy ze jest tylko czlowiekiem i synem takim jak ja? To po co pisac o nim cala Biblie? Jesli Jezus jest takim Synem Bozym jak ja albo jakikolwiek brat, w sensie wylacznie duchowym, no to czemu nie napisac 66 ksiag o mnie? Albo Hardim albo o Pozytywiscie albo o InChrist? Bo Jezus umarl za nasze grzechy? Ale czym jest ofiara czlowieka? Jesli ofiara czlowieka by cos dala, to juz dawno by ktos sie ofiarowal na oltarzu. Z reszta jak krew czlowieka moze byc absolutna ofiara za grzechy calej ludzkosci? Ale gdy Bog sam siebie ofiarowuje za grzechy, wtedy faktycznie jest to absolutna ofiara za grzechy, bo nie ma nikogo wiekszego od Boga.

Jezeli ktos wierzy ze Jezus jest tylko czlowiekiem, a chce pozostac wierny Jego wlasnym Slowom o tym ze jest Droga, Prawda, Zycie i Zmartwychwstaniem i ze to On daje zycie to mamy ten sam problem co w katolicyzmie - mianowicie problem idolatrii. Dlaczego nazywamy KRK odstepczym kosciolem? Wlasnie dlatego ze katolicy nazywaja Maryje wspolodkupicielka, wspolposredniczka miedzy Bogiem a ludzmi, wierza ze jest wszchobecna, wieczna, i wszechwiedzaca (slyszy modlitwy katolikow z calego swiata jednoczesnie i nawet gdy modla sie w myslach) . Maryja stala sie w KRK polboginka obok Boga, a czasem nawet boginia obok Boga. Antytryniatarianie stawiaja zatem czlowieka Jezusa na rowni z Bogiem lub robia z Niego pol Boga jak pokazalem na katolickim przykladzie, chyba ze uznaja ze Bog ktory jest Duchem wstapil w cialo czlowieka Jezusa. Wtedy problem znika, bo Bog nie musi dzielic chwaly z czlowiekiem. Z drugiej strony jesli Jezus umarl za twoje grzechy, to on cie wybawil, wiec na co ci Ojciec? Ojciec nie mogl zrobic tego co zrobil czlowiek Jezus? To totalnie nielogiczne i bezsensu. Nie wiem jak mozna w cos tak, za przeproszeniem, glupiego wierzyc; bedac inteligentnym czlowiekiem, bo nie zaprzeczam ze Salomon jest inteligentny.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 29 mar 2014, 20:32

InChrist,
Dzieki za link, mam nadzieje ze czytaja moj post powyzej. Najsmieszniejsze jest to ze niedouczeni ludzie uwazaja sie za znawcow Pism. Nie, nawet gorzej ! Ucza innych jak byc niedouczonymi. Najsmieszniejsze jest to ze moderator Polak "(RP" ktory rowniez udaje Zyda, nie umie nawet po hebrajsku wypowiedziec tytulu swojego rzekomego Mesjasza. Jeszua HaMashia a nie HaMesaja (Mesaja to po angielsku) prosze pana "Zyda".



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości