Pojednanie a dwa kozły

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pojednanie a dwa kozły

Postautor: Karol » 12 maja 2014, 16:54

Witam
Na życzenie Zbyszka przenoszę temat z
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 679#382679

Ponawiam moje pytanie
Kto poniósł grzechy wszystkich ludzi ? Pierwszy czy drugi kozioł ?

Pozdrawiam


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 13 maja 2014, 17:38

Chcę wierzyć pisze:Załóż ten temat w dziale polemik

Polemiki z innymi religiami i filozofiami


http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 121#383121


zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pojednanie a dwa kozły

Postautor: zdzisław » 02 sie 2014, 14:48

Karol pisze:Ponawiam moje pytanie
Kto poniósł grzechy wszystkich ludzi ? Pierwszy czy drugi kozioł ?
Pozdrawiam


Kozioł dla Azazela

Krytycznym cytatem jest wers, który mówi, że:
16 Aaron położy obie ręce na głowę żywego kozła, wyzna nad nim wszystkie winy Izraelitów, wszystkie ich przestępstwa, czyli wszelkie ich grzechy, złoży na głowę kozła i każe człowiekowi do tego wyznaczonemu wypędzić go na pustynię.
Kpł 16,21 BT

Tak jak ludzie są odpowiedzialni za grzechy, do których nakłonili innych, tak samo szatana uznajemy winnego za namawianie, kuszenie, podżeganie, popychanie do złego zachowania się, wabienie ku zatraceniu, powstrzymywanie człowieka, gdy ten chce czynić dobro.

Odpowiedzialność szatana za grzechy obejmuje jego osobiste grzechy i grzechy, do których podżegał i skłonił innych. To nie znaczy, że szatan poniesie grzechy nieprawych ludzi, każdy, kto umiłował nieprawość, sam zostanie ukarany za swoje grzechy.

Szatan zwiódł Ewę i Adama, winę ponosi szatan, ale był też winien człowiek. Wszyscy razem byli winni i wszyscy zostali ukarani, szatan za podżeganie, człowiek za danie posłuchu szatanowi. Jednakże, Adam i Ewa zwrócili się w kierunku Boga, i to zostało uznane za wyznanie winy.

Gdy grzechy włożono na kozła dla Azazela, nie następowała śmierć zwierzęcia. Nie było kropienia krwią, nie spalano żadnego tłuszczu na ołtarzu, nie jedzono żadnego mięsa, nie odbywały się służby kapłańskie.

Zwierzę, co prawda ginie na pustyni, ale Pismo Święte milczy na ten temat, aby właśnie wyciągać pochopnych wniosków. To nie kapłan wyprowadzał kozła dla Azazela, lecz wyznaczony człowiek, (Kpł 16,26).

Kozioł dla Azazela służy do całkiem innego niż kozioł dla Pana. W czasie, gdy kozioł był prowadzony na urwisko, lecz nie został wcześniej zrzucony z urwiska (Kpł 16.27), nim Najwyższy Kapłan zebrał wnętrzności byka i kozła i umieścił je w naczyniu, związał ciała byka i kozła i na noszach wynoszono poza obręb Jerozolimy, gdzie byk i kozioł zostali spaleni. (Kpł 16.27)


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pojednanie a dwa kozły

Postautor: Karol » 02 sie 2014, 14:53

*usunąłem zbędne cytowanie - netykieta

Witaj Zdzisławie
Przeczytaj cały wątek

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... c&start=75

Tam pisałem o wielu sprawach w tej kwestii
Ostatnio zmieniony 02 sie 2014, 15:02 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości