Mam żal i smutek w sercu do... KrK

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Mam żal i smutek w sercu do... KrK

Postautor: kontousunięte1 » 19 lip 2014, 18:34

Mam od wielu lat ogromny żal i chyba złośc do nauczycieli /najogólniej mówiąc/ z kościoła rzymskiego. Powodem jest to,że wciskali przez tyle wieków tak błędne nauki. Wręcz zgubne dla wielu.
Mam żal,że moi bliscy,którzy poumierali /dużo ich/ już nie mogą czytac Biblii i zdecydowac w jaką stronę iśc.
Wiem,że wiele nauk tego kościoła jest niebiblijnych i żadne to wytłumaczenie,że oni najpierw uznają Tradycję, żadna to pociecha....Znalazłam serię wykładów,które poukładały i posortowały jakby te wszystkie wątki: w dodatku w przystępny sposób. No i wszystko poparte dokumentami,cytatami ..o,nie, nie tylko z Biblii, ale z dokumentów,artykułów i katechizmów kościoła katolickiego.
Chyba mogę się założyc,że większośc katolików nie ma zielonego pojęcia w co wierzą.



Kościół Rzymskokatolicki z ewangelicznej perspektywy" - to tytuł tych wykładów, jakby ktoś pytał.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 lip 2014, 19:47

kontousunięte1 pisze:Kościół Rzymskokatolicki z ewangelicznej perspektywy" - to tytuł tych wykładów, jakby ktoś pytał.

Ja bym się spytał: a gdzież one do pobrania?... Ale sam sobie dałem taką odpowiedź: http://berea.edu.pl/?kosciol-rzymskokat ... pektywy,64

PS. Proszę o niekaranie mnie punktem za pisanie w dziale niedostępnym, bo chciałem uzupełnić wiadomość Wuki.
Poznałem dawno temu tego wykładowcę, w Częstochowie, gdzie mieszkał wtedy.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 lip 2014, 22:32

Zbyszekg4 pisze:Ja bym się spytał: a gdzież one do pobrania?...

Dziękuję za uzupełnienie. Dodam,że jest 16 wykładów.
Zbyszekg4 pisze: Proszę o niekaranie mnie punktem za pisanie w dziale niedostępnym

Tak nawiasem mówiąc nie widzę uzasadnienia,dlaczego na forum nie możesz pisac w dziale protestanckim. W statystykach,opracowaniach itd. adwentyści są wykazywani jako protestanci. Dziwny jest ten świat. Ja celowo nie umieściłam w dziale ogólnym,aby uniknąc kłótni,bo nie o spory z katolikami mi chodzi.
W każdym razie jestem wstrząśnięta i zbulwersowana.
Tu też są te wykłady:http://berea.edu.pl/?migawki-z-wykladow-z-roku-2013-2014,98


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 lip 2014, 06:05

kontousunięte1 pisze:Dodam,że jest 16 wykładów.

A była byś tak dobra i podała gdzież, ach gdzież są te wykłady w liczbie 16 sztuk??!
Link jaki podałem zawiera tylko sztuki dwie...

PS. Bardzo dziwnie reklamujesz te wykłady bo nie tylko, że nie podajesz namiarów, to jak już podasz link, to w sposób utrudniający otwarcie (trzeba go skopiować i wkleić, zamiast po prostu kliknąć w niego; aby jednym kliknięciem link się otwierał, to musi on być odseparowany od jakiegolwiek znaku czy litery - u Ciebie styka on się z dwukropkiem, popatrz: Tu też są te wykłady:http://berea.edu.pl/?migawki-z-wykladow-z-roku-2013-2014,98

Gdyby dać spację po dwukropku, to było by tak: Tu też są te wykłady: http://berea.edu.pl/?migawki-z-wykladow ... 13-2014,98

Pozdrawiam


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 lip 2014, 06:11

kontousunięte1, nie miej mi za złe, że w czymś chcę Cię poprawiać, ale uważam, że rzetelność informacji to podstawa!
Już mam namiar na te 16 wykładów, o których wspomniałaś. Oto one: https://www.youtube.com/watch?v=tg7kVgJ ... 9OotpAYJpw


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 lip 2014, 11:40

kontousunięte1, nie miej mi za złe, że w czymś chcę Cię poprawiać, ale uważam, że rzetelność informacji to podstawa!

Nie tylko nie mam ci za złe,ale bardzo :!: dziękuję za pomoc i wyjaśnienia. Cieniutka jestem w obsłudze kompa i wiele razy zastanawiałam się,dlaczego moje linki są jakie są. I oto HURA! Dzięki bardzo.
:-D


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Mam żal i smutek w sercu do... KrK

Postautor: Grażyna » 24 lip 2014, 09:00

kontousunięte1 pisze:Mam od wielu lat ogromny żal i chyba złośc do nauczycieli /najogólniej mówiąc/ z kościoła rzymskiego. Powodem jest to,że wciskali przez tyle wieków tak błędne nauki. Wręcz zgubne dla wielu.
Mam żal,że moi bliscy,którzy poumierali /dużo ich/ już nie mogą czytac Biblii i zdecydowac w jaką stronę iśc.
Wiem,że wiele nauk tego kościoła jest niebiblijnych i żadne to wytłumaczenie,że oni najpierw uznają Tradycję, żadna to pociecha....Znalazłam serię wykładów,które poukładały i posortowały jakby te wszystkie wątki: w dodatku w przystępny sposób. No i wszystko poparte dokumentami,cytatami ..o,nie, nie tylko z Biblii, ale z dokumentów,artykułów i katechizmów kościoła katolickiego.
Chyba mogę się założyc,że większośc katolików nie ma zielonego pojęcia w co wierzą.



Kościół Rzymskokatolicki z ewangelicznej perspektywy" - to tytuł tych wykładów, jakby ktoś pytał.


Ogromny żal brudzi Twego ducha. Po co Ci to? Przyjmij to jako doświadczenie i wyciągnij z tego wnioski. Wystarczy jeden lekko nadpsuty owoc w słoiku, aby cały słoik nadawał się do wyrzucenia do śmieci. To samo jest z niepozałatwianymi, niewybaczonymi i niezpomnianymi sprawami z przeszłości. Skoro wiesz, co Twoim zadaniem, w tych naukach jest niezgodnego z Biblią, to poucz innych, a przeszłość zostaw. Bóg nakazuje przebaczać, a nie pielęgnować złość, nakazuje nie pamiętać krzywd. Wszyscy mamy grzechy, Gdyby tak Pan Jezus sobie przypominał, co my - Jego wyznawcy nabroiliśmy, to niedobrze by było. Tylko dla Pana Jezusa "zapomniane" znaczy "zapomniane". On jak przebacza, to na zawsze. A my mamy Go naśladować. Łatwe to nie jest, ale wykonalne, bo inaczej nie wymagałby tego od nas.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 lip 2014, 15:04

Grażyna, to niezupełnie tak wygląda,jak piszesz. Może dopowiem. Oglądając 16 wykładów naprawdę dobrej,rzetelnej analizy relacji KrK a biblijne uzasadnienia ich dogmatów, wiary itd.itd.uzmysłowiłam sobie jak wielką krzywdę wyrządzono ludziom takim jak ja, moi bliscy /nieżyjący-już nie poznają Biblii/. Ja nie płaczę nad rozlanym mlekiem, ale jestem wściekła,że tak oszukuje się ludzi i wszystko niby ma pozór prawdy, a dopiero wgłębiając się w te nauki, można odkryc ogrom zła.
Żal mi tych lat straconych na klepaniu różańców, żal mi bliskich,którzy umarli bez poznania prawdziwych wartości.


mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 24 lip 2014, 19:49

kontousunięte1, ciesz sie ze Pan Cie pociagnal do siebie.Dziekuj Jemu za to codziennie bo wiara nie jest rzecza wszystkich.
Zobacz sama ilu ich tutaj jest; mowiacych ze sa jedynym kosciolem a pojecia nie maja co to zbawienie.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 27 lip 2014, 14:24

Dziękuję Wam. :-D


akros1979
Posty: 177
Rejestracja: 04 cze 2011, 18:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kielce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Mam żal i smutek w sercu do... KrK

Postautor: akros1979 » 04 sie 2014, 00:18

kontousunięte1 pisze:Mam od wielu lat ogromny żal i chyba złośc do nauczycieli /najogólniej mówiąc/ z kościoła rzymskiego. Powodem jest to,że wciskali przez tyle wieków tak błędne nauki. Wręcz zgubne dla wielu.
Mam żal,że moi bliscy,którzy poumierali /dużo ich/ już nie mogą czytac Biblii i zdecydowac w jaką stronę iśc.
Wiem,że wiele nauk tego kościoła jest niebiblijnych i żadne to wytłumaczenie,że oni najpierw uznają Tradycję, żadna to pociecha....Znalazłam serię wykładów,które poukładały i posortowały jakby te wszystkie wątki: w dodatku w przystępny sposób. No i wszystko poparte dokumentami,cytatami ..o,nie, nie tylko z Biblii, ale z dokumentów,artykułów i katechizmów kościoła katolickiego.
Chyba mogę się założyc,że większośc katolików nie ma zielonego pojęcia w co wierzą.



Kościół Rzymskokatolicki z ewangelicznej perspektywy" - to tytuł tych wykładów, jakby ktoś pytał.


Ja też mam żal do KrK i to dlatego, że nie chcę martwić moich rodziców, że mam dosyć prania mózgu serwowanego przez "duchownych" KrK oprócz tego straciłem masę znajomych katolików....I naprawdę bardzo przeżyłem to gdyż byłem z nimi zżyty.....Straciłem znajomych dlatego gdyż usiłowałem im wytłumaczyć w jakim będzie są to określili mnie mianem "oszołoma".... :( Ale ja tam oszołomem się nie czuję gdyż nie pozwalam sobie by mi wciskano coś co nie jest zawarte w Słowie Bożym....


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 04 sie 2014, 08:08

Moi bliscy pojutrze wybierają się na pielgrzymkę do Częstochowy bić pokłony przed Posiekaną...
Zdając sobie sprawę z tego czym to wszystko jest, w takich momentach również mam żal do KRK za to, że tak bardzo mami ludzi wciągając w śmierdzące bagno bałwochwalstwa, magii i innego ścierwa :/


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 07 sie 2014, 15:52

Nie oglądałem tych wykładów, lecz widzę, że na stole przed wykładowcą leży książką "Ewangelia według Rzymu" Jamesa G. McCarthy'ego. To ta czerwona. Mam ją, przeczytałem całą. Autor porównuje naukę biblijną z nauką Katechizmu Kościoła Katolickiego - na początku każdego rozdziału występuje omówienie poglądów katolickich wraz z podaniem źródłem, stąd jest to rzetelne opracowanie. Polecam!


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 08 sie 2014, 20:27

Częstochowy bić pokłony przed Posiekaną...

Przed kim? :-) :hypno:



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości