Straciłem wiarę w Boga (niestety)

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 08 sty 2015, 08:06

życie swoje a Pismo swoje-krótko mówiąc.


kontousunięte1, sugerujesz, że Biblia nijak ma się do życia? Czy nijak się ma do Twojej osobistej historii życia.... :-?

Nick, a może pokusiłbyś się o ogłoszenie prawdziwej, niesłodzonej ewangelii Kamilowi?
Bo temu człowiekowi właśnie ewangelii trzeba :oops:


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 sty 2015, 10:57

Nick pisze:Nie rozumiesz, a jako, że masz oskarżycielski ton i głupio komentujesz to tłumaczył nie będę, zacytuję jedynie fragment wypowiedzi tego, który Boga znał lepiej od Ciebie:


Niku zauwaz ze często piszesz takie rzeczy do ludzi jak byś wszystkie rozumy pojadł i każdy był głupi . do mnie tez wypisujesz brednie że nie znam Biblii ,ze mam głupie przemyślenia tylko zawsze się okazuje ze to ty nic nie wiesz i ze to ty głupio komentujesz , tu np już głupiej nie mogłeś zrobić bo potwierdziłeś wersetem ze ona ma rację nota bene głupio komentując. Trochę się opamiętaj nie jesteś alfa i omega w znajomości i rozumieniu Biblii.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 08 sty 2015, 11:30

andevi, on Ewangelie doskonale zna.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 08 sty 2015, 11:44

andevi pisze:Natomiast ten, kto Boga stawia na ławie oskarżaonych i obarcza odpowiedzialnością za wszelkie zło tego świata, ewangelii nigdy nie słyszał i Boga nigdy nie poznał.

Chyba nie do końca zrozumiałaś/doczytałaś....
Ja NIE oskarżam Boga o CAŁE ZŁO TEGO śWIATA. Zacytowałam Ciebie
andevi napisał/a:
czy to właśnie Bóg jest odpowiedzialny za całe zło na tym świecie?
skąd się biorą choroby, cierpienie, smierć?

Też nurtuje mnie to pytanie. Z jednej strony mówi się,że Bóg włada nad WSZYSTKIM, z drugie strony,że jest tylko dobrem i miłością, a wszelkie zło to nasza-ludzi wina i szatana. To kto tu rządzi właściwie. :?:

A głosili mi baptyści,jak już musisz znać szczegóły.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 08 sty 2015, 11:49

andevi pisze:kontousunięte1, sugerujesz, że Biblia nijak ma się do życia? Czy nijak się ma do Twojej osobistej historii życia....

Ja o niebie ty ochlebie ;-)
Nie będę tłumaczyć. Nie miałam na myśli mojego życia. Żyję jednak dość długo, widzę, słucham... wyciągam wnioski, zadaję pytania. To było tylko pytanie.Widzę,że można zrobić z tego aferę.
Ja się w to nie bawię.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 sty 2015, 19:09

Nie warto sie kłucić w tym temacie tu ktoś prosi o pomoc bo stracił wiarę pomóżmy mu. Ja to bym winiła wolną wolę człowieka że robi co m się żywnie podoba , nie wiemy jak to naprawde jest z tym światrm. Chodza słuchy np że lekarstwo na raka jest od dawna ale koncerny farmacetyczne blokją i wiedzę na ten temat i sam ten lek nawed ogólną wiedzę o raku wszystko po to żeby sprzedać chemioterapię i z wieloma rzeczami na tym świecie nie wiemy dlaczego jest tak xle nie wiemy jak głęboko siega korupcja i zmowa . Przyjdzie pan Jezus to pokaze to co zakryte i wiem ze na pewno okaże sie ze Bóg jest dobry i nie robi złych rzeczy a czy nam się nie nalezy za nasze postępowanie owszem należy się kopa w d.... . Była taka rozmowa o przypadkowych wypadkach miedzy Jezusem a apostołami

Luk 13:1-9 bw "(1) W tym samym czasie przybyli do niego niektórzy z wiadomością o Galilejczykach, których krew Piłat pomieszał z ich ofiarami. (2) I odpowiadając, rzekł do nich: Czy myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż wszyscy inni Galilejczycy, że tak ucierpieli? (3) Bynajmniej, powiadam wam, lecz jeżeli się nie upamiętacie, wszyscy podobnie poginiecie. (4) Albo czy myślicie, że owych osiemnastu, na których upadła wieża przy Syloe i zabiła ich, było większymi winowajcami niż wszyscy ludzie zamieszkujący Jerozolimę? (5) Bynajmniej, powiadam wam, lecz jeżeli się nie upamiętacie, wszyscy tak samo poginiecie. (6) I powiedział to podobieństwo: Pewien człowiek miał figowe drzewo zasadzone w winnicy swojej i przyszedł, by szukać na nim owocu, lecz nie znalazł. (7) I rzekł do winogrodnika: Oto od trzech lat przychodzę, by szukać na tym figowym drzewie owocu, a nie znajduję. Wytnij je, po cóż jeszcze ziemię próżno zajmuje? (8) A tamten odpowiadając, rzecze: Panie, pozostaw je jeszcze ten rok, aż je okopię i obłożę nawozem, (9) może wyda owoc w przyszłości; jeśli zaś nie, wytniesz je."

Jak z tego widać każdem się należy bo nawywijał tylko ze jedni jz dostają kopa inni potem bo jeszcze będą okopani i obłożeni nawozem i może wydadza owoc. Nie możemy osadzić dlaczego Bóg na to czy tamto pozwala bo NIE ZNAMY WSZYSTKICH FAKTÓW jest wiele ukrytego i cały fic na tym polega zeby Bogu uwierzyć Jezus umarł dzł się zabić zeby pokazać ze mamy mu wierzyć. Po prostu uwierzmy że jeśli on mówi ze Bóg jest dobry to tak jest, nawet w tym co stworzył widać ze nam chciał sprawić wieloma rzeczami czystą przyjemnosć, no chociażby taka muzyka, czy piekno przyrody to ze widzimy to piekno że czjemy, nawet głupia rzecz ze mamy przyjemnosć z jedzemia tańca , podróży ze tak wiele rzeczy wywołuje u nas stan zadowolenia . Przecież moglibyśmy widzieć np na czarno biało jak pies i tez byśmy byli przystosowani. Bóg jest jednak bardzo dobry i to szatan chce zebyśmy myśleli ze jest zły. Bóg nie interweniuje tak jak w tej przypowieści

Mat 13:26-40 bw "(26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. (27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? (28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? (29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły. ....... (37) A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy. (38) Rola zaś, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego. (39) A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie. (40) Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata."

Dlatego dowiemy sie wszystkiego na końcu teraz Bogu po prostu [b]ZAUFAJMY!!!!!![/b]


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 11 sty 2015, 08:07

magda pisze:Kamilzonie ja też jestem chora i to poważnie i wiele razy leże z bólami po wiele godzin..
Teraz dopiero rozumiem Twoje posty i to rozdrażnienie. No bo jak masz w takim stanie głosić dobrą nowinę, iść do ludzi.

Bóg jest jednak bardzo dobry i to szatan chce zebyśmy myśleli ze jest zły. Bóg nie interweniuje tak jak w tej przypowieści..
Na razie. Ale nie będzie tolerował zła i nieprawości w nieskończoność.

..wielki wysyp zachoroań na gruxlice po wojnie..
Wojna jest zarzewiem głodu i wszelkich chorób. Według jednej z tradycji imiona czterech jeźdźców Apokalipsy to : Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć. Dlatego uczestnictwo w niej ludzi nie podoba się Bogu.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 sty 2015, 01:15

Fedorowicz pisze:Dlatego uczestnictwo w niej ludzi nie podoba się Bogu.


Jak wybucha wojna to czy chcesz czy nie uczestniczysz w niej i nie masz nic do gadania.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 13 sty 2015, 10:22

magda pisze:Jak wybucha wojna to czy chcesz czy nie uczestniczysz w niej i nie masz nic do gadania.

Niektórzy jednak odmówili udziału w tak podłym dziele. Byli to niemieccy Świadkowie Jehowy. Historyk István Deák nazwał Świadków męczennikami "podobnymi do pierwszych chrześcijan, którzy woleli umrzeć w paszczy lwa, niż złożyć najskromniejszą ofiarę na ołtarzu rzymskiego imperatora". W książce "Więzieni za wiarę — Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz" Teresa Wontor-Cichy, pracownik naukowy muzeum, napisała o Świadkach: „Postawa tej naprawdę małej grupy więźniów wpływała budująco na pozostałych współwięźniów, a ich codzienny i zdecydowany opór utwierdzał innych w przekonaniu, że w każdych warunkach można dochować wierności wyznawanym zasadom”.
Obrazek


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 sty 2015, 12:29

Fedorowicz pisze:Niektórzy jednak odmówili udziału w tak podłym dziele. Byli to niemieccy Świadkowie Jehowy


Zauważ że wojna miała dwie strony agresora i niewinnie napadnięte kraje, przesladowanych zydów , mordowane i palone wsie , ludzi wywożonych do obozów. Ty piszesz o agresorze ze świadkowie nie chcieli być agresorem , no i dobrze ale co z tymi co odmawiali pomocy w ratowaniu krzywdzonych? Niemieccy świadkowie byli wysyłani do obozów tylko ze te obozy i tych świadków wyzwolili zwykli ludzie bo ich bracia świadkowie po drgiej stronie palcem w bucie by nie kiwnęli żeby im pomóc i ich wyzwolić. Jakoś chętnie korzystacie z tego ze inni walcza, z policji wojska ale sami nie pomagacie w tym. Jesteście gorsi od najgorszych . Tak jak jest uznane że czerpanie korzysci z cdzego nierządu jest gorsze od uprawiania nierządu i alfons jest gorszy od prostytutki to tak samo korzystanie z tego że ktos zabija jest gorsze niż zabijanie samemu.Jesteście jak zleceniodawca który korzysta z płatnego zabójcy. Wy tez korzystacie z tego ze Policjant zabija łobuza i niby macie czyste ręce , niestety łudzicie sie jesteście gorsi od tych co walcza na wojnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 13 sty 2015, 13:03

magda, proszę cię zobacz ten animowany filmik i powiedz, co myślisz, okey?
Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii...

http://www.youtube.com/watch?v=2ssaohwjsP8


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 sty 2015, 23:40

No co taki dla dzieci kawałek , pokazjący że modlitwa jest ważna i skuteczna no i co ja mam napisać o jakiejś kreskówce. Dobrze że takie są za moich czasów nie bylo


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 16 sty 2015, 19:15

magda pisze:Jesteście gorsi od najgorszych .
Rozumiem, że te negatywne emocje kierujesz do Świadków Jehowy.

Tak jak jest uznane że czerpanie korzysci z cdzego nierządu jest gorsze od uprawiania nierządu i alfons jest gorszy od prostytutki
Dlaczego jest gorsze? I jedno jest niemoralne i drugie. Co to ma do Świadków?

.. te obozy i tych świadków wyzwolili zwykli ludzie..
Nikt z więźniów obozów nie wiedział, jak zakończy się II wojna światowa. A wyzwalali nieraz tylko po to, aby zamknąć ich w innych obozach i więzieniach.

Jesteście jak zleceniodawca który korzysta z płatnego zabójcy. Wy tez korzystacie z tego ze Policjant zabija łobuza i niby macie czyste ręce , niestety łudzicie sie jesteście gorsi od tych co walcza na wojnie.

A co na to Biblia? Jezus nakazał płacenie podatków cezarowi.

"Spłacajcie to, co Cezara, Cezarowi, a co Boże, Bogu" (Marka 12:17).

Świadkowie takie podatki płacą, w tym na policję i inne rzeczy, które cezar przeprowadza. Ale w zabijaniu nie biorą udziału wzorem Jezusa i apostołów z wiadomych przyczyn. A dlaczego mieliby być pozbawieni ochrony policji, którą są otoczeni pozostali obywatele którzy nie głoszą, ani nie wydają dobrych owoców ? Apostoł Paweł korzystał z ochrony zapewnianej przez państwo rzymskie. Na przykład rzymscy żołnierze wyrwali go z rąk motłochu. Później Paweł odwołał się do rzymskiego wymiaru sprawiedliwości, żeby zagwarantować sobie możliwość dalszego usługiwania jako misjonarz (Dzieje 22:22-29; 25:11, 12).

Paweł zachęcił, by chrześcijanie płacili podatki, mimo że znaczna część zebranych pieniędzy szła na finansowanie armii rzymskiej, wojen napastniczych oraz niemoralnego i rozrzutnego stylu życia cesarzy.

Widzisz zatem sama, jak znaczna część Twoich wypowiedzi i negatywnych emocji nie opiera się na Biblii, tylko na własnych poglądach. Na to wychodzi, że masz pretensje do Biblii o treści w niej zawarte.

"Gdy go obrzucano obelgami, nie odwzajemniał się obelgami. Gdy cierpiał, nie groził.."



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości