Straciłem wiarę w Boga (niestety)

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 sty 2015, 22:53

Fedorowicz pisze:Rozumiem, że te negatywne emocje kierujesz do Świadków Jehowy.

Oczywiście do świadków ale nie do wszystkich bo fałszywe religie zawsze składaja sie z grpy uprzywilejowanej rządzącej i barachła. i tylko do grupy przywilejowanej to się tyczy , nie buerz tego do siebie bo jesteś barachło co ma sie podporzadkowac i tyle, tobie i tobie podobnym współczję braku wolności.

Zobacz to samo jest w KK Dchowni z Watykanem na czele( u was Bruklin) ni i barachło czyli zwykli zaślepieni katolicy. Taką zawsze ma strukturę sekta i religia Antychrysta.

Fedorowicz pisze:Dlaczego jest gorsze? I jedno jest niemoralne i drugie. Co to ma do Świadków?


Trzeba było dalsza czesc zacytować to:
to tak samo korzystanie z tego że ktos zabija jest gorsze niż zabijanie samemu.

Fedorowicz pisze:Świadkowie takie podatki płacą, w tym na policję i inne rzeczy,


Czyli opłacacie zbójcę. A moze byscie skoro tak potępiacie przemoc nie korzystali z opłacanych przez was zabjców i nie dzwonili na Policję ze wam zbój wtargnął do domuu i zeby przyjechali i jak to bywa w USA zastrzelili bandziora za wasze pieniądze i na wasze zyczenie, to samo z wojskiem ,korzystacie z nich ale oni zabijają i wy im za to placicie , jeszcze gozej bo do zła dodajecie obłdę i kłamstwo,.

Fedorowicz pisze:dlaczego mieliby być pozbawieni ochrony policji, którą są otoczeni pozostali obywatele


Bo to co nazywacie ochroną to często jest zabijaniem i inną formą przemocy , skoro potępiacie przemoc i zabijanie nie kożystajcie z tego za szmal .

Fedorowicz pisze: Apostoł Paweł korzystał z ochrony zapewnianej przez państwo rzymskie. Na przykład rzymscy żołnierze wyrwali go z rąk motłochu. Później Paweł odwołał się do rzymskiego wymiaru sprawiedliwości, żeby zagwarantować sobie możliwość dalszego usługiwania jako misjonarz


owszem ale nie trąbił wszem i wobec ze jest czysty bez grzechu i przeciwny przemocy , wojsku, i właśnie wojskowej ochronie.

Fedorowicz pisze: i negatywnych emocji


Dawno już kicham na świadków i nic mnie oni nie obchodzą, więcej niz pół świata idzie na zagłade co ja sie bedę przejmować jakimiś wypranymi muzgami świadków.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 17 sty 2015, 04:02

magda pisze:.. tobie i tobie podobnym współczję braku wolności.
Nic o mnie nie wiesz, więc współczucie nie ma tu najmniejszego sensu. Co do wolności, to jeśli jesteśmy zniewoleni grzechem wtedy albo nie podejmujemy z tym stanem żadnej walki, albo tą walkę, ten duchowy bój podejmujemy. Innej możliwości Biblia nie daje. Jezus nauczał o niewolnikach grzechu :

"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu."

Chrześcijanie natomiast walczą o to, aby być niewolnikami Boga i Jezusa Chrystusa, zobowiązanymi do wykonywania Ich poleceń.

Dawno już kicham na świadków i nic mnie oni nie obchodzą..


"To mówi Ten, który jest Amen, Świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego"

Jezus rzekł im:.. Będziecie moimi świadkami ..aż do najodleglejszego miejsca na ziemi’” (DZIEJE 1:7, 8).

..owszem ale nie trąbił wszem i wobec ze jest czysty bez grzechu i przeciwny przemocy , wojsku, i właśnie wojskowej ochronie.


2 List do Tymoteusza 4.7-8, "Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem. A teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście Jego."

Paweł był przeciwny przemocy w sensie osobistego "chwytania za miecz" przez chrześcijan:
"Gdyż oręż nasz, którym walczymy, nie jest cielesny".

Chrześcijanin walczy jedynie "mieczem ducha":
"..weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, którym jest wypowiedź Boga."

Ale korzysta niekiedy z ochrony władz przed przestępczością jak Paweł, co powyżej było wykazane, gdyż płaci podatki i ma do tego pełne prawo jak inni obywatele. Ochrona władz umożliwia wtedy pozyskiwanie szerokich rzesz ludności do Królestwa Bożego, głoszenie publiczne i w zborach.

Świadkowie Jehowy nigdzie nie twierdzą, że są nieomylni i bez grzechu. W przeciwieństwie jednak do innych, którzy nawet nie czytają Ewangelii podejmują ustawiczne wysiłki, aby toczyć duchowy bój z własnymi słabościami i ze światem, zgodnie z zaleceniami Jezusa. :-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 sty 2015, 18:59

Fedorowicz pisze:Chrześcijanie natomiast walczą o to, aby być niewolnikami Boga i Jezusa Chrystusa, zobowiązanymi do wykonywania Ich poleceń.


Ty popełniasz grzechy uczac innych kłamstwa, głosząc fałszywe nauki i nie podejmujesz walki z tym, poza tym skoro nie należysz do Jezusa nie jesteś chrzescijaninem

Fedorowicz pisze:Jezus rzekł im:.. Będziecie moimi świadkami ..aż do najodleglejszego miejsca na ziemi


Ale ty nie jesteś swiadkiem Jezusa przeciez

Fedorowicz pisze:Ale korzysta niekiedy z ochrony władz przed przestępczością jak Paweł, co powyżej było wykazane, gdyż płaci podatki i ma do tego pełne prawo jak inni obywatele. Ochrona władz umożliwia wtedy pozyskiwanie szerokich rzesz ludności do Królestwa Bożego, głoszenie publiczne i w zborach.


Czyli jeśli kożysta z wojska i policji i korzysta z ich przemocy to nie jest przeciw tylko za.

Fedorowicz pisze: zgodnie z zaleceniami Jezusa


ale co ty się na Jezusa powołujesz ,przecież do niego nie należysz to co cię on i to czego uczył obchodzi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 17 sty 2015, 19:29

magda pisze:.. nie jesteś chrzescijaninem..
A jaki dowód na to, ze są chrześcijanami ci użytkownicy, którzy tak twierdzą? Na anonimowym forum takich dowodów nikt nie jest w stanie Ci podać. Dlatego twierdzę, ze lepiej na forum rozmawiać o Biblii, niż natrętnie ingerować w cudzą prywatność i snuć bezsensowne domysły pisząc nietaktowne i mało kulturalne uwagi o osobach nam nieznanych bez ich przyzwolenia i akceptacji.. :-|


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 18 sty 2015, 16:06

Fedorowicz pisze:A jaki dowód na to, ze są chrześcijanami ci użytkownicy, którzy tak twierdzą? Na anonimowym forum takich dowodów nikt nie jest w stanie Ci podać. Dlatego twierdzę, ze lepiej na forum rozmawiać o Biblii, niż natrętnie ingerować w cudzą prywatność i snuć bezsensowne domysły pisząc nietaktowne i mało kulturalne uwagi o osobach nam nieznanych bez ich przyzwolenia i akceptacji


Sam stwierdziłeś to nie mogąc powiedzieć ze należysz do Jezusa czy ja coś sama wymyśliłam własnie Biblia to stwierdza ze jak nie należysz do Jezusa toś poganin całą gębą to nie mój prywatny wymysł.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 19 sty 2015, 18:51

magda pisze:Sam stwierdziłeś to nie mogąc powiedzieć ze należysz do Jezusa czy ja coś sama wymyśliłam własnie Biblia to stwierdza ze jak nie należysz do Jezusa toś poganin całą gębą to nie mój prywatny wymysł.
Niczego takiego na swój temat nie twierdziłem, bo uważam to za nieskromne popisywanie się, za obnoszenie się przed ludźmi ze swoją religijnością na pokaz. Jest to moim zdaniem niewłaściwe na anonimowym forum dyskusyjnym, gdzie nie można tego sprawdzić. Dyskutowałem głównie na tematy biblijne. Na tematy tyczące czyjejś prywatności jeżeli kogoś rozsadza ciekawość można porozmawiać na privie. A że Ty lubisz fantazjować na mój temat, to już Twoja wola. Pozdrawiam. :lol:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 sty 2015, 00:32

Fedorowicz pisze:Niczego takiego na swój temat nie twierdziłem, bo uważam to za nieskromne popisywanie się, za obnoszenie się przed ludźmi ze swoją religijnością na pokaz. Jest to moim zdaniem niewłaściwe na anonimowym forum dyskusyjnym, gdzie nie można tego sprawdzić.


To jest wasz wymysł świadków lub calkiem twój prywatny , wprowadzasz nieszczere tłmaczenie dlaczego nie możesz powiedzieć że należysz do j
Jezusa a prawda jest taka że jesli do niego należysz to na pewno idziesz do nieba i zmartwychwstajesz ww pierwszym zmartwychwstaniu i jestes porwany na obłoki wiec nie kmozesz do Jezusa należeć bo Świadkowie wbili ci do głowy że musisz zmartwychstać w drgim czyli na sąd. ale odrzuciwszy Jezusa juz jesteś osądzony i potepiony tego chcą swiadkowie dla swoih wyznawców potępienia . A to co wypisujesz to jest niezgodne z BIblią bo masz ustami wyznać Jezusa przed ldxmi .

Luk 12:8-9 bw "(8) Powiadam wam: Każdy, kto mnie wyzna przed ludźmi, tego i Syn Człowieczy wyzna przed aniołami Bożymi. (9) Kto zaś zaprze się mnie przed ludźmi, tego i Ja się zaprę przed aniołami Bożymi."

Chyba cię świadkowie z Brklinu wykolegowali na potepienie i do jeziora ognia , nie myslisz . Masz do wyboru albo Jezus albo jezioro ognia no to wybieraj.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 21 sty 2015, 05:07

magda pisze:.. to na pewno idziesz do nieba Masz do wyboru..
To na co wtedy nowa Ziemia i Jeruzalem zstępujące na Ziemię? Wszyscy do Nieba? :-)

" Następnie zobaczyłem nowe Niebo i nową Ziemię, gdyż pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły — nie ma już morza. Zobaczyłem też Święte Miasto, Nową Jerozolimę. Zstępowało z nieba od Boga.."Obj.

Pewien mocno zirytowany chrześcijanin na podobne przechwałki grzesznika odpowiedział: "Będziesz w takim niebie, gdzie kura grzebie." :lol:

..albo Jezus ..wybieraj.
Jeżeli Jezus jest Twoim Mistrzem, to robisz co nakazał Jezus. Idziesz do ludzi głosić dobrą nowinę o Królestwie Bożym, ewangelię miłości i pokoju, zamiast światowe filozofie nienawiści i wojny.
..to jest niezgodne z BIblią
Wersety biblijne niezgodne z Biblia, a własne mądrości zgodne z Jezusem.W którym Kosmosie?
;-)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 21 sty 2015, 11:24

Fedorowicz pisze: Idziesz do ludzi głosić dobrą nowinę o Królestwie Bożym, ewangelię miłości i pokoju, zamiast światowe filozofie nienawiści i wojny.
Cytat:

Sugerujesz,że wszyscy inni, poza ŚJ głoszą światowe filozofie i wojny? Tak wynika z tego wpisu. Czy samo chodzenie po domach daje gwarancję zbawienia? Wiesz do czego się posuwają się twoi bracia w wierze, powiem z własnego podwórka ;-) .Ostatnio każdy mieszkaniec dostaje listy, bo nikt nie chce z wami gadać. Ostatnie pukanie do mieszkań skończyło się porażką i to wcale nie ze strony mieszkańców. Próba rozmowy skończyła się dosłownie ucieczką waszych głosicieli. Świadczy to o kompletnym wypraniu mózgu, o strachu przed dyskusją na temat Biblii. Taki dialog próbowałam podjąć z moją Biblią w garści . Myślałam,że pęknę ze śmiechu z powodu popłochu jaki tym wywołałam.
A listy wiadomo gdzie lądują i to nie przeczytane.
Błądzicie i to mocno, ale to nie moja sprawa. :-/


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 sty 2015, 13:44

Fedorowicz pisze:To na co wtedy nowa Ziemia i Jeruzalem zstępujące na Ziemię? Wszyscy do Nieba?

" Następnie zobaczyłem nowe Niebo i nową Ziemię, gdyż pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły — nie ma już morza. Zobaczyłem też Święte Miasto, Nową Jerozolimę. Zstępowało z nieba od Boga.."Obj.


Moze niezauważyłeś ze do Jezusa należą chrześcijanie ale przez wieki było na ziemi sporo luda i gdzieś muszą się onni znaleść, Bóg z nich niekturych zbawi bo nie mieli okazji znć Jezusa ale maja smienie wiec beda osadzeni. wY ŚWIADKOWIE ODRZCACIE jEZUSA n rzecz Brklinu i jestescie w takim wypadku potępieni ,czeka was jezioro ognia.

Fedorowicz pisze:Pewien mocno zirytowany chrześcijanin na podobne przechwałki grzesznika odpowiedział: "Będziesz w takim niebie, gdzie kura grzebie."


Musiał być to wyjątkowy matoł.

Fedorowicz pisze:Jeżeli Jezus jest Twoim Mistrzem, to robisz co nakazał Jezus. Idziesz do ludzi głosić dobrą nowinę o Królestwie Bożym, ewangelię miłości i pokoju, zamiast światowe filozofie nienawiści i wojny.


Tak jeśli dostałeś od Ducha Świętego dar naczania innych, bo Duch daje różna dary i przydziela wedłóg własnej woli , jedni głoszą inni posługują inaczej wedłóg otrzymanego daru. świadkowie nie posiadają zadnych darów bo nie mają Ducha Świetego , bo nie są w stanie powiedzieć ze należa do Jezusa i że Jezus jest ich Panem .

1Co 12:8-11 bw "(8) Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy, (9) inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu. (10) Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków. (11) Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce."

Jak widzisz sam nie mozesz sobie powiedzieć ze będziesz głosił i nauczał bo to Duch Święty decyduje co będziesz robił, to wola Ducha on daje jak sam chce a nie jak Bruklin by miał zapotrzebowanie. Ty masz się podporządkować woli i decyzjom Ducha Świętegoa nie jeśli brklin sobie rzyczy, Łatwo podporządkowujecie się woli człowieka i bezgranicznie mu ufacie a Dchowi nie wierzycie i nie dajecie przystępu do was.

1Kor 12:3 bw "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym."
Wy nie mozecie tego powiedzieć więc dcha nie macie

Rz 8:9 bw "Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego."

Rz 10:9 bw "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz."

Flp 2:11 bw "i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.

I też nie macie Boga Ojca ani nie macie do Boga możliwości modlenia się bo to można tylko należąc do Jezusa >Ojciec akceptuje tylko tych co należa do Jezusa.

No i skoro nie macie Ducha to i Boga IHWEH nie możecie mieć

Rz 8:8 bw "Ci zaś, którzy są w ciele, Bogu podobać się nie mogą."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 21 sty 2015, 17:07

kontousunięte1 pisze:Ostatnie pukanie do mieszkań skończyło się porażką i to wcale nie ze strony mieszkańców. Próba rozmowy skończyła się dosłownie ucieczką waszych głosicieli. Świadczy to o kompletnym wypraniu mózgu, o strachu przed dyskusją na temat Biblii. Taki dialog próbowałam podjąć z moją Biblią w garści . Myślałam,że pęknę ze śmiechu z powodu popłochu jaki tym wywołałam.
A listy wiadomo gdzie lądują i to nie przeczytane.
Błądzicie i to mocno, ale to nie moja sprawa. :-/

Wybacz, ale sfera prywatności czy plotek (.. jedna pani drugiej pani..) pokazywana uporczywie na forum dyskusyjnym jest mało wiarygodna ponieważ nie da się tego udowodnić co piszesz. Dlatego wolę rozmowy o nauczaniu biblijnym i treściach Biblii niż wyciąganie jakichś niesprawdzalnych informacji zamiast sensownych argumentów. :-)

magda pisze:Moze niezauważyłeś ze do Jezusa należą chrześcijanie ale przez wieki było na ziemi sporo luda i gdzieś muszą się onni znaleść, Bóg z nich niekturych zbawi bo nie mieli okazji znć Jezusa ale maja smienie wiec beda osadzeni.
Wyraźnie pisze w Biblii, że będzie NOWE NIEBO I NOWA ZIEMIA, w których zamieszkają ludzie sprawiedliwi, a nie dlatego że jacyś tam grzesznicy muszą się gdzieś znależć.. :lol:
"I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma."
"Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze" (Psalm 37:28, 29).

WY ŚWIADKOWIE ODRZUCACIE JEZUSA..

Świadkowie Jehowy nie odrzucają Jezusa, ale się na nim wzorują:

"Jezus Chrystus to jednorodzony Syn Boży..Tego Syna Jehowa posłał na ziemię, aby oddał życie na okup za ludzkość i w ten sposób otworzył drogę do życia wiecznego dla wszystkich potomków Adama, którzy by okazali wiarę."JW.ORG.

Wydali i rozpowszechnili na całym świecie w wielu językach mnóstwo biblijnych publikacji, w których mowa o Jezusie i jego nauczaniu.

..świadkowie nie posiadają zadnych darów bo nie mają Ducha Świetego..

Nie maja ducha, a głoszą. Za to inni podobno go mają i nie głoszą. A po owocach miano poznać, kim są chrześcijanie. :-)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 21 sty 2015, 17:20

Fedorowicz pisze:Wybacz, ale sfera prywatności czy plotek (.. jedna pani drugiej pani..) pokazywana uporczywie na forum dyskusyjnym jest mało wiarygodna ponieważ nie da się tego udowodnić co piszesz. Dlatego wolę rozmowy o nauczaniu biblijnym i treściach Biblii niż wyciąganie jakichś niesprawdzalnych informacji zamiast sensownych argumentów.

Rozumiem cię. Ja tylko opisałam sytuację nie z plotek, ale z własnego doświadczenia. Masz prawo mi nie ufać, ale ja wiem,że tak było i to mnie tylko utwierdza,że coś z ŚJ jest nie tak.
Fedorowicz pisze:Świadkowie Jehowy nie odrzucają Jezusa,

Oczywiście,że odrzucają. Nie wierzą,że Jezus jest Bogiem tylko jakimś prorokiem. To podobnie jak by twierdzić,że dziecko z ojca ludzkiego i ludzkiej matki jest koziołkiem na przykłąd. Skoro Ojciec jest Bogiem to Jego Syn jest Bogiem. Chyba jaśniej się nie da.
Fedorowicz pisze:oddał życie na okup za ludzkość i w ten sposób otworzył drogę do życia wiecznego dla wszystkich potomków Adama, którzy by okazali wiarę."JW.ORG.
...niejasne to jest i może dać błędną wykładnie,prawda. Bo sugeruje wiarę w kogo? Ojca i Syna, tylko Ojca a może jednak w tym wersecie chodzi tylko o Syna?
Ja wiem,a czy ty wiesz? Czy nie lepiej czytać różne przekłady a nie ślepo wierzyć w ten z Brukliny :?:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 sty 2015, 19:42

Fedorowicz pisze:że jacyś tam grzesznicy muszą się gdzieś znależć..


Czy napomknełam gdzieś o grzesznikach czy wyssałeś to z palca ?? to po pierwsze a po drugie jak ty siebie uważasz za niegrzeszących czy co

Fedorowicz pisze: w których zamieszkają ludzie sprawiedliwi,


że niby ty i twoi świadkowie to sprawiedliwi a jakim cudem, Jeśli nie należysz do jezusa to nie możesz być sprawiedliwy sprawiedliwościa naszego Pana tylko ewentualnie swoją a czy jestes bez grzechu sam z siebie żebyś był zbawiony? Odrzuciłes Jezusa wiec zbawiony nie bedziesz na sadzie .ale ci co ich nazywasz grzesznikami ci do nie mogli poznać Jezusa mają smienie i Bóg ich wedłóg tego osadzi i mogą wygrać na sadzie i zostać uniewinnieni natomiast ty bo znałes Jezusa i NIe chcesz do niego należeć zbawiny być nie możesz, po odrzceniu Jezusa nie masz szansy.

Fedorowicz pisze:"Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze"


Jaka szkoda ze to nie ty

Fedorowicz pisze:Świadkowie Jehowy nie odrzucają Jezusa, ale się na nim wzorują:


Swiadkowie odrzucili Jezusa nie chcą do niego nalezeć tak jak ty nie należysz do Jezsa jako do swojego pana ,

Fedorowicz pisze:Wydali i rozpowszechnili na całym świecie w wielu językach mnóstwo biblijnych publikacji, w których mowa o Jezusie i jego nauczaniu.


Które przedstawiają kłamstwa o Jezusie i wręcz innego Jezusa nie jednorodzonego Boga a anioła stworzenie boże. Inny Jezus to inna ewangelia o Innym Jezusie i innej ewangelii to apostoł pisał

2Kor 11:4 bw "Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością."

Ga 1:8 bw "Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!"
Ga 1:9 bw "Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!"

Jeśli chodzisz po domach i zwiastujesz ewangelię z ksiazki wydanej na Brklinie a nie ewangelię apostolską to jesteś przeklęty.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 21 sty 2015, 22:22

magda pisze:Które przedstawiają kłamstwa o Jezusie..
Jakie kłamstwa? Masz głosić, i tyle. :-)


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 22 sty 2015, 12:15

Fedorowicz pisze:
magda pisze:Które przedstawiają kłamstwa o Jezusie..
Jakie kłamstwa? Masz głosić, i tyle. :-)

Czyli jak gdzieś indziej pisałem, Towarzystwu Strażnica nie zależy na twoim zbawieniu i wejściu do Królestwa - ale na twojej pracy.
Ta firma szuka frajerów, którzy będą dla niej robić za frajer.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości