Nie z USA a ze wschodu przyjdzie przebudzenie?

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Nie z USA a ze wschodu przyjdzie przebudzenie?

Postautor: mjsystem » 08 maja 2015, 13:35

Bardzo mocne słowa. Mnie osobiście poruszyły te słowa.
https://www.youtube.com/watch?v=k24bwmrD8UM


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 09 maja 2015, 12:22

Ze wschodu póki co przychodzi i zbiera coraz większe żniwo nauka o przekleństwach rodowych i całej rzeszy duchów zamieszkujących ludzi (w tym i wierzących!). Związywanie demonów nad miastami, domami czy pokojami też przyszło stamtąd. Nie ma co szukać przebudzienia ani z Ameryki ani ze Wschodu.

Co do Nieczytajły, to ma dobre kazania, szczególnie spodobało mi się "Koncepcja Krzyża", to taki wywiad jakby przeprowadzony przez Andreja Szewczenke, który niestety idzie coraz bardziej w amerykańskie klimaty easy believismu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 09 maja 2015, 12:48

Nie ma nic w NT, w temacie przebudzenia, w czasach ostatecznych, poza przebudzeniem w wielkim ucisku w Izraelu. Pan Jezus prorokuje bezposrednio do Zydow. Innych przebudzen nie bedzie, poza przebudzeniem antychrystcznym z cudami i znakami.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 09 maja 2015, 13:22

Co do Nieczytajły, to ma dobre kazania, szczególnie spodobało mi się "Koncepcja Krzyża", to taki wywiad jakby przeprowadzony przez Andreja Szewczenke, który niestety idzie coraz bardziej w amerykańskie klimaty easy believismu.
_________________
Mocne i owocne ;-)
Nie ma nic w NT, w temacie przebudzenia, w czasach ostatecznych, poza przebudzeniem w wielkim ucisku w Izraelu. Pan Jezus prorokuje bezposrednio do Zydow. Innych przebudzen nie bedzie, poza przebudzeniem antychrystcznym z cudami i znakami.
Tak.Wolę kazanie Niczytajly niż inne z zachodu


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 10 maja 2015, 15:56

Bo to wiąże się bezpośrednio z brakiem poznania w wielu zborach zielonoświątkowych i brakiem nauczania w zborach o tym. Znam przynajmniej jeden KZ, gdzie pastor zajmuje się tym i "łyknął" tę naukę o duchach i przekleństwie rodowym dziłającym na wierzących, nie jest to radykalna forma tej herezji, ale jest.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 maja 2015, 20:19

Czasem mam wrażenie, że KZ to taka prawa ręka Kościoła. To sobie poparzy palce, to w kupie zamoczy, to sobie paznokcie połamie, :mrgreen:
Rzeczywiście, wiele zborów KZ zaprzestało nauczania o grzechu i o służeniu Jezusowi a zamiast tego - Jezusa i Ducha Świętego chcą traktować jak służących. Ewangelia sukcesu nie dopuszcza biedy, prześladowania, choroby, doświadczeń, bo.... no właśnie. Nie będę cytował tu Biblii, bo sami wiecie jak to wygląda w Słowie.
A jakie wrażenia po kazaniu? Jesteście poruszeni?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 10 maja 2015, 21:14

mjsystem pisze:Bardzo mocne słowa. Mnie osobiście poruszyły te słowa.

Yhm. Mnie również. Właśnie wysłuchałam. Nie ma znaczenia wschód, zachód i temat przebudzenia.
To kazanie z tych, co to przypominają sedno w momencie kiedy "temat" poszedł już w inne watki.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 10 maja 2015, 23:38

Oberyn. pisze:Ze wschodu póki co przychodzi i zbiera coraz większe żniwo nauka o przekleństwach rodowych i całej rzeszy duchów zamieszkujących ludzi (w tym i wierzących!). Związywanie demonów nad miastami, domami czy pokojami też przyszło stamtąd. Nie ma co szukać przebudzienia ani z Ameryki ani ze Wschodu.


Gospodi pomiłuj!

Coś o rodowym słyszałem u amerykańców torzynych kiedyś, ale
o tak długiej litanii paraSOKizmów to nawet mi się nie śniło...


Obrazek
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 11 maja 2015, 12:12

Rethel pisze: paraSOKizmów
Co to?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 11 maja 2015, 17:57

mjsystem pisze:
Rethel pisze: paraSOKizmów
Co to?


S.O.K. = Sekta Oświeconych Kubikiem.


Obrazek
Nag an
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2015, 08:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Nag an » 07 sie 2015, 11:51

[quote="mjsystem"][/quote]

Nie przyjdzie ani z zachodu ani ze wschodu ani z północy ani z południa.

Przyjdzie z Nieba



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości