Świadectwo misyjne

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
CoaldPlay
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2015, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Świadectwo misyjne

Postautor: CoaldPlay » 04 gru 2015, 22:54

Jest to historia, której nie byłem świadkiem, to też nie opowiem wielu szczegółów. Pozostaje jednak bardzo wiarygodna, ponieważ była ona opowiedziana przez moich kolegów i koleżanki podczas obozowego spotkania wieczornego jako świadectwo nawrócenia pewnego bezdomnego. :-) Obóz ten trwał w lipcu i był ponaddenominacyjny. Poprzez ewangelizację nawróciło się na nim wiele osób oraz mnóstwo dolegliwości, mniejszych lub większych, zostało uzdrowionych. W trakcie rozmów głoszono też proroctwa indywidualne.


Wyobraźcie sobie bezdomnego, który nie miał nadziei na przyszłość. Depresja jednak była mu towarzyszką. Oczywistością jest więc powiedzieć, że był on człowiekiem bardzo smutnym, a koledzy (inni bezdomni), o ile ich miał, nie wiem, nie oznaczają braku samotności oraz tej pustki w środku. Obie te rzeczy mu ogromnie doskwierały, gdyż utracił kontakt ze swoją rodziną wiele lat temu. Marzył o tym, by mógł się z nią spotkać, a w szczególności tęsknił za swoją matką. Jednak brak możliwości odzyskania kontaktu z bliskimi jeszcze bardziej go dołował. Dołowała go też jego sytuacja finansowa.
Ludzie z mojego obozu go zewangelizowali, cel został osiągnięty. Człowiek ten się nawrócił, tak jak wcześniej napisałem. Zapewne otrzymał słynną gedeonitkę oraz parę przydatnych ulotek.
To nie koniec. Dzień po tym wydarzeniu usiadł na ławce i zaczął się modlić o trzy rzeczy: o pracę, o dom i oczywiście o odnalezienie rodziny. Jeszcze jak się modlił zapukała go w plecy kobieta. Okazała się być jego matką, którą spotkał po raz pierwszy od dziesiątek lat. :-) Otrzymał oczywiście od niej miejsce do zamieszkania, a parę dni później znalazł pracę. :D


Kto miłuje bliźniego ten wypełnił Prawo.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo misyjne

Postautor: Jaaqob » 05 gru 2015, 23:24

Ładnie ;)
Chwała niech będzie Panu Jezusowi.



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości