Ciekawe komentarze do Biblii

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ciekawe komentarze do Biblii

Postautor: Jaaqob » 29 lip 2016, 20:01

Cześć,
szukam jakiś ciekawych komentarzy do Biblii, rzucających ciekawe światło na różne kwestie. Takich, z których można się czegoś dowiedzieć.
Mogą to być pojedyncze artykuły (z internetu i z czasopism) oraz książki. W zasadzie kazania też.
Te papierowe i w necie (choć nie ukrywam, że fajnie byłoby gdyby można to darmowo pobrać).


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe komentarze do Biblii

Postautor: Zbyszekg4 » 30 lip 2016, 07:11

Zapoznaj się z tym tematem: viewtopic.php?f=15&t=12975&p=425200&hilit=theWord#p425200
Ja używam tego programu theWord i mam mnóstwo polskich przekładów Biblii, jak i polskie/po polsku komentarze biblijne - typu Komentarz Barcley'a; Komentarz historyczno-kulturowy, itp.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Kazetha
Posty: 118
Rejestracja: 27 kwie 2016, 19:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe komentarze do Biblii

Postautor: Kazetha » 30 lip 2016, 15:50

Może to nie do końca to czego szukasz, ale poleciłbym Ci tę serię:}

https://www.youtube.com/channel/UC2e4Xc ... S6Icz0QjsQ


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe komentarze do Biblii

Postautor: Dragonar » 01 sie 2016, 02:22

Angielski: The Expositor's Bible Commentary. Potężny komentarz, występuje także w formie programu komputerowego. Poszukaj w Internecie. Polecam! :)

Polski: Komentarz MacArthura do Nowego Testamentu. Komentarz przetłumaczony z języka angielskiego. Jest dostępny w formie ebooka tutaj: LINK. Jest bardzo dobry, chociaż niezbyt obszerny.

Większość dobrych komentarzy jest jednak po angielsku. Polecam m.in. dużo szersze komentarze J. MacArthura, D.A. Carsona, D. Moo.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe komentarze do Biblii

Postautor: Rafi » 02 sie 2016, 10:31

Jeżeli forma książkowa, to bywa jeszcze dostępny "Komentarz biblijny do Nowego Testamentu" William MacDonald. W większości księgarni informacja "nakład wyczerpany" ale m.in. na stronie wydawcy można kupić.



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości