Uzdrowienie z depresji, załamania psychicznego ...

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Uzdrowienie z depresji, załamania psychicznego ...

Postautor: Velure » 06 sty 2017, 20:01

Pewien misjonarz spędził wiele lat w Indiach niosąc przesłanie ewangelii najpierw najuboższym dalitom, a następnie hindusom pochodzącym z najwyższych kast.
E. Stanley Jones sam wiele przeżył. Po ośmiu latach służby na misji i kilku załamaniach nerwowych wrócił do ojczyzny, do Stanów Zjednoczonych by tam odpocząć i odzyskać siły. Kiedy ponownie powrócił do Indii problemy ze zdrowiem psychicznym wróciły. Jak pisze w innej swojej książce zatytułowanej: „Chrystus na drodze Indii” : - zrozumiałem, ze jeśli ktoś mi nie pomoże będę musiał porzucić pracę misyjną. Była to jedna z moich najczarniejszych godzin.
I właśnie wtedy, w tym ciężkim okresie bólu, cierpienia Jones doświadczył głębokiego, duchowego przeżycia. Napisał: Ogromny pokój napełnił moją duszę i ogarnął mnie całego. Wiedziałem. To się stało. Zawładnęło mną życie. Obfite życie. Choroba już nigdy nie powróciła, a Stanley Jones stał się jednym z najwybitniejszych misjonarzy wśród Hindusów.
Jego wnikliwa analiza chrześcijańskiego poselstwa opartego na Ewangelii rzuca wiele światła na ten niezwykle trudny problem ludzkiego cierpienia.

PS Jeżeli ktoś z Was ma lub zna jakieś świadectwa dotyczące Bożego uzdrowienia w dziedzinie chorób czy zaburzeń psychicznych to proszę wrzucajcie je w tym wątku. Ku zachęcie :)


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Uzdrowienie z depresji, załamania psychicznego ...

Postautor: Torcik » 07 sty 2017, 16:16

Jeśli alkohilizm uznać za chorobę to ja znam człowieka uzdrowionego całkowicie i bez żadnych nawrotów, bez terapii, bez ośrodków odwykowych itp. W dodatku bez żadnego nakładania rąk i tym podobnych spektakularnych poczynań. Człowiek tylko się modlił, a właściwie błagał o pomoc i przestał pić. Od prawie 30 lat jest trzeźwy, a był na samiutkim dnie.
Ty jednak prosisz o uleczenia psychicznych chorób, takich nie znam.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Uzdrowienie z depresji, załamania psychicznego ...

Postautor: Samolub » 11 sty 2017, 23:39

Dobre tematy na forum jak zwykle puste, a jałowe dyskusje pseudo teologów i faryzei-sadycei w tym krwawe bojki oplatane tzw "miekkim warszawskim językiem" przyciągają tłumy gapiów ktorzy po takiej nawalance i pożywieniu się trollo-wampirow energetycznych nasyconych publiką i niekończącymi się podniosłymi sporami okraszonymi utartymi tandentnymi teoriami oderwanymi od rzeczywistości i istoty życia chrześcijańskiego frazesami, wygodnego życia kosztem innych oraz na barkach narodu faryzei-sadycei w tym nie tylko przedstawicieli Kosciola Katolickiego lecz mnogisci zakomplekszonych, pragnacych slawy, kasy i wladzy pseudo nauczycieli owieczek, mówie dość =D

Jasne że uwolnienie od swiata oraz sidel falszywej religijnosci daje nam sile, moc, wolnosc, szczescie, a wiele ludzi uzdrawia z chorób natury psychicznej. Zrzućcie kajdany świata i nie dajcie sobie wmawiać... BZDUR !!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
LGFT
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2016, 13:49
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Uzdrowienie z depresji, załamania psychicznego ...

Postautor: LGFT » 24 maja 2017, 15:15

Tutaj mogę napisać o sobie, przez kilka lat zmagałem się z depresją, mimo wielu sukcesów miałem niskie poczucie własnej wartości, nienawidziłem siebie i marzyłem o śmierci. Terapia, lekarstwa - nic nie było w stanie mi pomóc, prosiłem Boga o śmierć. Po próbie samobójczej i wielkich problemach w życiu zacząłem czytać Pismo Święte, trafiłem na to forum próbując znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania (wcześniej byłem praktykującym katolikiem) i nagle narodziłem się na nowo, wszystkie moje dotychczasowe problemy psychiczne zniknęły, jestem chrześcijaninem i szczęśliwym jak nigdy dotąd człowiekiem. To było takie proste, wystarczyło zaprosić Pana Jezusa do siebie i nagle (w kilka miesięcy, tygodni) wszystko co mnie niszczyło zniknęło, cała moja perspektywa się zmieniła i już nie jestem tym kim byłem przez ponad 30 lat.


Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Uzdrowienie z depresji, załamania psychicznego ...

Postautor: Velure » 24 maja 2017, 17:13

Dzięki Bogu! Takie świadectwa cieszą i dają nadzieję tym co zmagają się z podobnymi problemami. To znaczy, że wcześniej czytałeś forum przyczajony w szuwarach? ;) Jakbyś znalazł trochę czasu i rozwinął to świadectwo ku zbudowaniu ... :)



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości