Nick Vujicic - bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń (PL lektor)

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 wrz 2014, 05:44

dr.sky pisze:kto konkretnie?

Konkretnie to nie wiem, kto organizuje. Może napisz na ten adres, z którego ja dostałem cytowaną wyżej odpowiedź: "Arkadiusz Podlaski" <biuro@webito.pl>
Chyba to jest odpowiedź:
3en pisze:ponoc nikt wierzacy. tylko jacys ludzie od motywacji

Nick jest promowany nie jako ewangelista, ale jako mówca motywacyjny, więc ludzie, którzy mają motywację, aby jak najwięcej zarobić, najprawdopodobniej są organizatorami...
[może powiedzieli Nickowi, że w Polsce zarabia się jak w USA, więc on nie sprzeciwił się cenom biletów :lol:

Mnie na pewno tam nie będzie, a może organizatorzy dostaną po nosie, gdy takich jak ja będzie wieeelu.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 wrz 2014, 17:44

W sprawie Nicka Vujicica wypowiedź pastora Mariana Biernackiego:
http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... mment-form

Ktoś w komentarzu napisał: "Tylko czasem zadaję sobie pytanie, widząc te masy chorych, niepełnosprawnych i samotnych ludzi: gdzie jesteśmy my, chrześcijanie?..."
Oto dobre pytanie, a ja ostatnio odkryłem Fundację SiePomaga i myślę, że jest to dla chrześcijan dobra propozycja konkretnego pomagania!...
http://www.siepomaga.pl/


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 wrz 2014, 16:26

Ktoś, tu: http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... krowa.html
napisał:
Nick jest tutaj tylko tłem dla czegoś większego. Zbliża się do Polski kolejne połączenie religii, filozofii New Age i biznesu. Wraz z Nickiem Vujicicem przyjedzie do Polski Les Brown, mówca motywacyjny i kolejny MEGA "ewangelista" i pracz mózgów. Całość organizuje Łukasz Milewski. Poczytajcie informacje na podanych stronach. Czy to ma coś wspólnego z Ewangelią ??

Hasło tej "ewangelizacji" brzmi; "Owo spotkanie będzie świętem narodowym, które zjednoczy miliony ludzkich dusz i serc." Koszt udziału minimum 130 zł.

http://www.nickvujicic.com.pl/
http://www.lukaszmilewski.pl/


I to powinno być dostateczną odpowiedzią o organizatorów.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
LukaszMilewski
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2014, 15:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: LukaszMilewski » 14 wrz 2014, 15:55

Zbyszekg4 pisze:
dr.sky pisze:kto konkretnie?

Konkretnie to nie wiem, kto organizuje. Może napisz na ten adres, z którego ja dostałem cytowaną wyżej odpowiedź: "Arkadiusz Podlaski" <biuro@webito.pl>
Chyba to jest odpowiedź:
3en pisze:ponoc nikt wierzacy. tylko jacys ludzie od motywacji

Nick jest promowany nie jako ewangelista, ale jako mówca motywacyjny, więc ludzie, którzy mają motywację, aby jak najwięcej zarobić, najprawdopodobniej są organizatorami...
[może powiedzieli Nickowi, że w Polsce zarabia się jak w USA, więc on nie sprzeciwił się cenom biletów :lol:

Mnie na pewno tam nie będzie, a może organizatorzy dostaną po nosie, gdy takich jak ja będzie wieeelu.


Dziękuję Wszystkim za słowa wsparcia i otuchy i chociaż nie znacie mnie - Wszyscy Oceniacie. Jeżeli taka będzie wola - jeżeli mam stracić wszystko bo impreza nie wyjdzie - przyjmę to z pokorą.

Jestem Katolikiem, prowadzę firmę jak to nazywacie "motywacyjną" i jestem z tego dumny. Stykam się z mnóstwem problemów ludzi każdego dnia. Podjąłem próbę zorganizowania tego spotkania co wiązało się z niezwykłymi wyrzeczeniami i miesiącami pracy nad tym, w której nikt nam nie pomagał - wręcz przeciwnie mieliśmy rzucane potężne kłody pod nogi. Wszystkie koszty ponosimy sami, nie mamy sponsorów na ten moment, kościół nas nie wspiera tylko patrzy na to co się wydarzy. Czy mam pretensje - oczywiście nie. Proszę mieć jednak świadomość, że wiele cudownych imprez Chrześcijańskich i nie tylko odbywa się z dotacją często rządu, kościoła i innych organizacji.

Na tym forum obrażano Lesa Browna - cudownego człowieka, którego kocham i który wielokrotnie występował z Nickiem. W czym jest gorszy człowiek, który mówi o takich wartościach jak wiara, miłość, dobro, uczciwość od tego, który mówi tylko o Bogu?

Wydawało mi się, że różni ich tylko przesłanie - jedno i drugie będzie obecne w trakcie wydarzenia.

Zanim ktokolwiek ponownie rzuci we mnie kamieniem niech poczeka na otwarcie sprzedaży
biletów a najlepiej samo wydarzenie.

Niech najpierw zobaczy ile biletów zostanie przekazanych CAŁKOWICIE ZA DARMO - najbardziej potrzebującym.

Niech poczeka na to jaka ogólnopolska akcja charytatywna będzie związana z tym wydarzeniem.

Naszym celem jest łączenie a nie dzielenie. Nick przyjeżdża dla każdego bez względu na pochodzenie, wiarę, kolor skóry czy ograniczenia. Po to by dodać siły i wiary wielu ludziom.

Dziękuję Za Wszystkie Słowa Krytyki - Dają Mi Ogromną Siłę i Wiarę
To jest mój pierwszy i ostatni wpis na tym forum. A tym czasem wracam do pracy, 16 osób dzień i noc pracuje nad tym by ludzie, którzy nam zaufali doświadczyli czegoś wyjątkowego.

Jeszcze raz z Całego Serca Dziękuję

Kontakt do organizatora jedyny oficjalny
kontakt@nickvujicic.com.pl


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 14 wrz 2014, 16:20

LukaszMilewski, jest planowana transmisja online? Lub czy będą publikowane jakieś materiały wideo z tego wydarzenia?

Z tym rzucaniem kamieni to chyba lekka przesada. Nikt tu nikogo nie oskarża, a ludzie są ciekawi i tyle. Brakuje informacji szczegółowych, nie wiadomo czego dokładnie będzie dotyczyło wystąpienie. Ogólnie PR trochę leży i dlatego nie ma się co dziwić, że ktoś chciałby się dowiedzieć.


.
LukaszMilewski
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2014, 15:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: LukaszMilewski » 14 wrz 2014, 19:51

dr.sky pisze:LukaszMilewski, jest planowana transmisja online? Lub czy będą publikowane jakieś materiały wideo z tego wydarzenia?

Z tym rzucaniem kamieni to chyba lekka przesada. Nikt tu nikogo nie oskarża, a ludzie są ciekawi i tyle. Brakuje informacji szczegółowych, nie wiadomo czego dokładnie będzie dotyczyło wystąpienie. Ogólnie PR trochę leży i dlatego nie ma się co dziwić, że ktoś chciałby się dowiedzieć.


Nie jest planowana żadna transmisja. Krótka relacja zapewne pojawi się w niektórych mediach Patronujących. Wydarzenie jest w pełni tłumaczone na nasz język.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 14 wrz 2014, 20:17

dr.sky pisze:Z tym rzucaniem kamieni to chyba lekka przesada. Nikt tu nikogo nie oskarża, a ludzie są ciekawi i tyle. Brakuje informacji szczegółowych, nie wiadomo czego dokładnie będzie dotyczyło wystąpienie. Ogólnie PR trochę leży i dlatego nie ma się co dziwić, że ktoś chciałby się dowiedzieć.

Otóż to! Każdy jest ciekawy dlaczego ceny biletów są nawet wyższe niż na koncert extra "gwiazdy rocka", a że ilość wiadomości jest skąpa, no to trudno o hura optymistyczne poparcie dla całego wydarzenia, tak myślę - jeśli źle, to z serca przepraszam Organizatorów bo pewnie pośpieszyłem się z oceną, ale podyktowane to było pewnym oburzeniem, że takie to drogie...
Pozdrawiam :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 wrz 2014, 19:32

Wycofuję się z krytyki Nicka Vujicica w kontekście jego wizyty w Polsce 30 kwietnia 2015 r.
Właśnie się dowiedziałem, że on się pytał organizatorów czy będzie mógł mówić o Bogu? I otrzymał pełne pozwolenie (były kraje, gdzie mu tego zabraniano)!

A co do cen biletów, to rozumiem, że wynajęcie stadionu na 8 godzin (lub nieco więcej bo na tyle jest planowane całe spotkanie z udziałem wielu gości z Nickiem na czele) kosztuje i trudno- kogo stać niech zapłaci...

Tak więc, oby Nick jak najwięcej odwołań do Pana Boga uczynił i by to wielu osobom pomogło...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 wrz 2014, 19:51

A to oficjalna strona wydarzenia jakim będzie spotkanie z Nick'iem Vujicic'iem: http://www.zyciebezograniczen.pl/


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: niebieska777 » 24 wrz 2014, 21:43

tutaj bardzo ciekawy tekst blogera na podany temat
http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... krowa.html

trochę inne spojrzenie


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 wrz 2014, 21:46

niebieska777 pisze:tutaj bardzo ciekawy tekst blogera na podany temat
http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... krowa.html

trochę inne spojrzenie

Zacytuję komentarz kogoś do tego tekstu:

Doryah poniedziałek, września 22, 2014

Nikt z nas nie jest Nickem i nie zna jego serca.
Nikt z nas nie wie, jakie wewnętrzne bitwy ze sobą toczył, zanim oddał życie Jezusowi.
I tylko Pan wiedział i rozumiał, jak bardzo Nick był nieszczęśliwy.

Warunki w jakich dorastał i tzw. "kalifornijskie słońce" nie mają tu na prawdę znaczenia... Może mają dla nas. Ale my patrzymy z własnej perspektywy - ludzi mających ręce i nogi. I ludzi już nawróconych.TO BARDZO WAŻNE.

Czy Nick mówi wystarczająco dużo o Jezusie? Czy mówi o Nim we właściwy sposób?

Każdy z nas pewnie zrobiłby to "lepiej" hehe - wiecie jak to z nami jest :)

Pozdrawiam wszystkich i polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=k3MvN1xnTOQ


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 25 wrz 2014, 10:12

Zbyszekg4, słuchałem kilka świadectw, które opowiadał Nick wraz z kilkoma osobami i po 10 minutach, dosłownie w tym samym niemal czasie, wszyscy powiedzieliśmy, że dużo o sobie mówi.

Jakkolwiek, ja nie poszedłbym i nie pójdę na koncert i przemówienie Nicka, bo do szczęścia tego nie potrzebuje.


.
3en
Posty: 204
Rejestracja: 20 lip 2013, 00:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 3en » 25 wrz 2014, 11:08

Lukaszu, nikt tu nie krytykuje, tylko mamy wiele niedopowiedzeń, stąd ciekawość.
A psychologia i motywacja na 'sukces' powoli wkrada się do Kościołów i jest często odbierana jako opozycja do Bożego Slowa, w którym jedyną motywacją jest Bóg i Jego wola, a nie nasze zaslugi.
My nie mamy czuć się silni sami w sobie, ale tylko dzięki Bożej mocy, która dziala w naszych slabosciach. Jeżeli jesteś osoba wierzącą, to zrozumiesz, że to strach o stan duchowy, niż krytyka.
Co do cen.. fakt, stadion kosztuje, ale czy trzeba bylo ten stadion wynajmować, wiedząc jaki będzie koszt. Widzialam wiele podobnych akcji, gdzie zbieralo się kasę tylko na przyjazd i wyjazd osób z zagranicy, a potem organizowalo się darmowe spotkania w szkolach, domach kultury, czy zborach.
I jaka radość, ze wiele osób może skorzystać.
Mówisz, że będą bilety rozdawane potrzebującym, o widzisz: a ja dopiero o tym tutaj przeczytalam.
Ani grama informacji o tym na stronie oficjalnej i na FB. Jak się pojawi, dajcie znać, to przyprowadze kilka potrzebujących osób na waszą akcję charytatywną i po to, aby mogly posluchac o Bogu na stadionie.
Kończąc juz: wierzę, że przyniesie to dobre owoce, ale tylko dzięki Bogu, który potrafi wszystko zamienić w dobro i dzięki temu, ze znajdzie tam otwarte serce bardziej na Boże słowo i świadectwo -
niż na motywację.

Ps. Co do tego czy tam będę. Na stadionie fizycznie pewnie nie, bo mnie nie stać :p
ale myślami na pewno, będę się modlić o dobre owoce.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 paź 2014, 10:00

W temacie tzw. mówców motywacyjnych (Nick Vujicic jest do nich zaliczany; choć o nim nie ma wzmianki w podanym tu tekście), swoimi przemyśleniami w ciekawy sposób dzieli się pastor Henryk Hukisz: http://hukisz.blogspot.com/2014/07/moty ... zacja.html


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 paź 2014, 10:27

Zbyszekg4 pisze:W temacie tzw. mówców motywacyjnych (Nick Vujicic jest do nich zaliczany; choć o nim nie ma wzmianki w podanym tu tekście), swoimi przemyśleniami w ciekawy sposób dzieli się pastor Henryk Hukisz: http://hukisz.blogspot.com/2014/07/moty ... zacja.html
Ten tekt daje nieprzyjemne skojarzenia, mam wrażenie że ten pastor nie skupia się na Słowie Bożym, ale próbuje stosować techniki manipulowania ludźmi. Wiara to nie decyzja o zakupe nowej szafy, chrześcijanie nie zajmują się technikami przekonywania, ale głoszeniem prawdy i mądrości Bożej:

I List do Koryntian 2:4 A mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc,

Zanim coś zlinkujesz pomyśl dziesięć razy, nie linkujesz czystych materiałów.

Przeczytałem inne wpisy na tym blogu i chyba wybrałeś najgorszy, jest tam kilka ciekawych wpisów na temat zborowych zachowań i trendów w chrześcijaństwie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości