Nick Vujicic - bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń (PL lektor)

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 paź 2014, 10:41

KAAN, a ten teks jak ocenisz?: http://hukisz.blogspot.com/2014/08/beda-igrzyska.html

Cytat: "kaleki ewangelista jest jedynie przynętą dla organizatorów, aby ściągnąć jak najwięcej ludzi na stadion. Głównym mówcą jest Les Brown, wystarczy posłuchać materiału wideo, na którym Nick zaprasza do Poznania. To nie jest ewangelizacja, lecz masowa impreza organizowana przez ludzi biznesu, w wiadomym celu."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 paź 2014, 10:44

KAAN pisze:Ten tekt daje nieprzyjemne skojarzenia, mam wrażenie że ten pastor nie skupia się na Słowie Bożym, ale próbuje stosować techniki manipulowania ludźmi. Wiara to nie decyzja o zakupe nowej szafy, chrześcijanie nie zajmują się technikami przekonywania, ale głoszeniem prawdy i mądrości Bożej

Widzę, że nie znasz przemysleń H.Hukisza.
Gdzie on manipuluje ludźmi?!? Przecież robi coś przeciwnego: ostrzega przed manipulantami!
Daj jakieś cytaty z jego wypowiedzi na poparcie oskarżenia...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 paź 2014, 17:02

Zbyszekg4 pisze:KAAN, a ten teks jak ocenisz?: http://hukisz.blogspot.com/2014/08/beda-igrzyska.html

Cytat: "kaleki ewangelista jest jedynie przynętą dla organizatorów, aby ściągnąć jak najwięcej ludzi na stadion. Głównym mówcą jest Les Brown, wystarczy posłuchać materiału wideo, na którym Nick zaprasza do Poznania. To nie jest ewangelizacja, lecz masowa impreza organizowana przez ludzi biznesu, w wiadomym celu."
Mam często podobne odczucia kiedy organizowane są imprezy typu ProChrist, albo ostatnia z Grahamem juniorem. Ta wstawka na końcu o cudach to już przesada, chyba że ma na myśłi nawrócenie człowieka, to rzeczywiście cud.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 paź 2014, 17:08

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Ten tekt daje nieprzyjemne skojarzenia, mam wrażenie że ten pastor nie skupia się na Słowie Bożym, ale próbuje stosować techniki manipulowania ludźmi. Wiara to nie decyzja o zakupe nowej szafy, chrześcijanie nie zajmują się technikami przekonywania, ale głoszeniem prawdy i mądrości Bożej

Widzę, że nie znasz przemysleń H.Hukisza.
Gdzie on manipuluje ludźmi?!? Przecież robi coś przeciwnego: ostrzega przed manipulantami!
Daj jakieś cytaty z jego wypowiedzi na poparcie oskarżenia...
Zbyszku ja nie mam czasu na dyskusje o innych, zasypujesz forum linkami, nie wszystko jest czyste i jeszcze chcesz się wykłócać o słowa. Jeszcze raz przeczytaj sobie co on pisze o motywacyjnym mówieniu i już masz ślady manipulacji. Oczywiście występuje przeciwko ewangelii sukcesu, ale sam używa ich słownictwa. Za słowa się odpowiada.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 paź 2014, 17:33

KAAN, przesadzasz! Czytuję tego pastora od lat i zawsze wywyższa Słowo Boże, a przeciw nadużyciom występuje...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 sty 2015, 08:29

http://chnnews.pl/index.php/pl/reszta-s ... nskim.html Nick Vujicic, słynny ewangelista bez kończyn, o seksie pozamałżeńskim


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2015, 20:14



Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 02 kwie 2015, 17:21

Szkoda, ze nie napisali ani slowa o wierze Nicka


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 maja 2015, 19:37

sibela pisze:Szkoda, ze nie napisali ani slowa o wierze Nicka

Sam o niej mówi: http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... wideo.html


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 maja 2015, 20:17

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... f=1&t=1754 - recenzja spotkania w Poznaniu.
Co o tym myślicie?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 03 maja 2015, 21:28

Zbyszekg4 pisze:Co o tym myślicie?...

Kiepsko się to czyta :-/ Sama nie wiem nic nt. przebiegu konferencji, chociaż nie sądzę, by piszący napisał nieprawdę..


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 03 maja 2015, 23:03

Przecież już od dawna było wiadome, że Nick jest mówcą motywacyjnym, więcej mówi o przezwyciężaniu samego siebie przez wiarę w swoje możliwości, a nie dzięki Chrystusowi. Tyle ludzi na tego typu konferencjach jak ta luv ta Todda pokazują, że ludzie w Polsce pragną Boga, ale nie mają poznania i szukają to, co zaspokoi ich potrzeby. Wody ruchu Trzeciej Fali coraz bardziej zalewają Polskę, widzę to po znajomych z KZ-tu i ich zborach, fascynacja tym, że swoimi słowami mogą kreować rzeczywistość jest dla niektórych zachwycająca. Druga sprawa, to to, że bilety są tak drogie, warto przypomnieć sobie w tym momencie słowa Izajasza, które Bóg przez niego mówi do Izraela:


1) Nuże, wszyscy, którzy macie pragnienie, pójdźcie do wód, a którzy nie macie pieniędzy, pójdźcie, kupujcie i jedzcie! Pójdźcie, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia wino i mleko! (2) Czemu macie płacić pieniędzmi za to, co nie jest chlebem, dawać ciężko zdobyty zarobek za to, co nie syci? Słuchajcie mnie uważnie, a będziecie jedli dobre rzeczy, a tłustym pokarmem pokrzepi się wasza dusza! (3) Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie, słuchajcie, a ożyje wasza dusza, bo ja chcę zawrzeć z wami wieczne przymierze, z niezłomnymi dowodami łaski okazanej niegdyś Dawidowi!


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości