Wydzielone z tematu o linkach audio/video seminariów w j. an

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
KatharinaVonBora
Posty: 301
Rejestracja: 11 sty 2008, 12:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: KatharinaVonBora » 03 paź 2009, 00:57

Luzne mysli:

Chlopaki, jak to wszystko tak bedziemy ogladac i sluchac to kiedy odejdziemy od kompa by powiedziec swiatu o Jezusie?

Druga mysl - znajomy mi kiedys mowil zeby tak nie sluchac tych wszystkich kaznodziejow 'on demand', bo zaczniemy sie nudzic w koscielnej lawce.


Obrazek
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 03 paź 2009, 08:46

KatharinaVonBora pisze:jak to wszystko tak bedziemy ogladac i sluchac to kiedy odejdziemy od kompa by powiedziec swiatu o Jezusie?

Aby móc powiedzieć coś o Jezusie to lepiej najpierw coś o Nim się dowiedzieć.
Ja słucham całych serii na dany temat, aby później wiedzieć jak wygłaszać konkretne kazania :]

Druga mysl - znajomy mi kiedys mowil zeby tak nie sluchac tych wszystkich kaznodziejow 'on demand', bo zaczniemy sie nudzic w koscielnej lawce.

Jak zaczniemy się nudzić to może znaczyć, że słaby pastor, albo, że dobry a my wzrośliśmy do momentu, w którym my również powinniśmy zacząć nauczać.

Dobrym podsumowaniem będą słowa Johna Pipera: Teologia z pasją dla Jezusa może pokonać biologię.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 03 paź 2009, 10:27

KatharinaVonBora pisze:[...]
Druga mysl - znajomy mi kiedys mowil zeby tak nie sluchac tych wszystkich kaznodziejow 'on demand', bo zaczniemy sie nudzic w koscielnej lawce.

Phil Johnson (team pyro) swego czasu popełnił artykuł na swoim blogu o stawaniu się "krytykiem kazań" właśnie w ten sposób ;) i ma w pełni racje (polecam poszukać na jego blogu: http://teampyro.blogspot.com/ ). MacArthur, John Piper czy inni to nie są nasi pastorzy i żaden nasz pastor, który jak go skaleczymy to krwawi, nie ma szans dorównać tym, których znamy "online". Co nie zmienia faktu, że dla wielu osób w Polsce kazania ekspozycyjne albo nauczanie seminaryjnie (nie liberalne) jest po prostu nieosągalne inaczej niż właśnie online.

Pozwoliłem sobie jednak przenieść dyskusje do osobnego wątku. Tamten niech pozostanie tylko z linkami. :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
KatharinaVonBora
Posty: 301
Rejestracja: 11 sty 2008, 12:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: KatharinaVonBora » 03 paź 2009, 11:59

fantomik pisze:Phil Johnson (team pyro) swego czasu popełnił artykuł na swoim blogu o stawaniu się "krytykiem kazań" właśnie w ten sposób


Team Pyro jest swietny, dobre teksty i ta oprawa graficzna. :-)


Obrazek

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości