niesamowite Boze dotkniecie

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

niesamowite Boze dotkniecie

Postautor: Hardi » 25 sty 2010, 17:25

w sobote wieczorem przezylem cos niesamowitego, takie mocne dotkniecie Boga jak nigdy, poczulem cieplo w dloniach, jakby ktos mnie chwycil za dlonie, zaczalem sie modlic na jezykach, ale inaczej niz zwykle, to byl jezyk hebrajski, a ja rozumielem kazde slowo! szok, cos czego nigdy jeszcze nie przezylem, to bylo niesamowite uwielbienie Boga, to Duch przemawial... ale takiego uwielbiania jeszcze nigdy nie przezylem i takich slow nigdy nie mowilem!
Ostatnio zmieniony 25 sty 2010, 18:35 przez Hardi, łącznie zmieniany 1 raz.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 25 sty 2010, 18:21

Hardi pisze:byl jezyk hebrajski, a ja rozumieloem kazde slowo!

A o co się modliłeś?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 sty 2010, 18:36

Hardi pisze:to bylo niesamowite uwielbienie Boga, to Duch przemawial... ale takiego uwielbiania jeszcze nigdy nie przezylem i takich slow nigdy nie mowilem!
;-)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 25 sty 2010, 18:57

Chodzi mi o to jakie były te słowa. Skoro mówisz, że je rozumiałeś, to czemu nie przetłumaczysz trochę z tej modlitwy na polski?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 26 sty 2010, 13:05

Puritan może to było coś osobistego nie musi się dzielić tym z innymi jak nie chce. Jeśli miałby może te przesłanie w zborze wypowiedziałby je być może po polsku, jeśli byłoby na głos i do zboru. Przynajmniej powinien wtedy powiedzieć tłumaczenie jakby miał po głośnej mowie w językach. W swoim życiu słyszałem kilkakrotnie w społecznościach różnych takie przesłanie, lecz brakowało trochę jakby porządku w tym wszystkim jak to na charyzmatycznych zgromadzeniach bywa często. Ale co tam Koryntianie chyba mieli również z tym problem, inaczej Paweł by do nich nie pisał o tym. Ciekawy tylko jestem czy posłuchali :)
Wiem że w kwestii finansów i hojności byli krnąbrni skoro aż drugi list musiał pisać do nich. Co do darów języków nie powtarzał się.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 26 sty 2010, 15:31

To byla modlitwa na osobnosci, sam na sam z Bogiem, szczerze mowiac to moja ulubiona forma modlitwy. Nie bede tutaj pisac wiele, napisze tylko tyle, ze glownie to bylo o wielkosci, milosci itd. Boga, po prostu uwielbienie, ale takie jakiego jeszcze nigdy nie przezylem.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 26 sty 2010, 17:35

Hardi pisze:Nie bede tutaj pisac wiele, napisze tylko tyle, ze glownie to bylo o wielkosci, milosci itd. Boga

Nie możesz napisać ani jednego zdania, które wypowiedziałeś po hebrajsku? Przecież powiedziałeś, że rozumiałeś każde słowo. Może więc tylko ci się zdawało, że rozumiałeś, bo sobie to wmówiłeś?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 26 sty 2010, 18:09

Wybacz, ale oleje ta marna prowokacje... Zapoznalem sie z twoim blogiem... Chyba twoim jedyny zadaniem jest zwalczanie innych ludzi... No Comment i bez odbioru


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 26 sty 2010, 18:43

Hardi pisze:Chyba twoim jedyny zadaniem jest zwalczanie innych ludzi...

Nie. Za to jednym z moich celów jest ujawnianie zwiedzeń, przewidzeń i przesłyszeń.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 26 sty 2010, 18:47

i dlatego probujesz wmowic innym, ze Bog nie dziala w ich zyciu... :-? dziwne...

a moim celem jako ucznia Jezusa Chrystusa jest gloszenie ewangelii innym


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 26 sty 2010, 18:58

Hardi pisze:i dlatego probujesz wmowic innym, ze Bog nie dziala w ich zyciu... :-? dziwne...

W którym miejscu?
Hardi pisze:a moim celem jako ucznia Jezusa Chrystusa jest gloszenie ewangelii innym

Moim też :)
Tylko, że czasem trzeba wskazać komuś co ewangelią nie jest, ażeby mógł dostrzec czym ona jest.

A tak przy okazji. Słyszałem kiedyś przerażającą historię. Pewien człowiek twierdził, że miał dar modlitwy w języku hebrajskim. Na nabożeństwo zaproszono człowieka, który znał ten język by sprawdzić czy rzeczywiście był to hebrajski. Okazało się, że był. Tylko, że treścią tej modlitwy było przeklinanie Jezusa...

Dlatego pytam się ciebie: powiedz jaka była treść twojej modlitwy w języku hebrajskim (skoro mówisz, że rozumiałeś każde słowo), bo być może nie była to wcale żadna modlitwa.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 27 sty 2010, 09:35

Puritan pisze:Dlatego pytam się ciebie: powiedz jaka była treść twojej modlitwy w języku hebrajskim (skoro mówisz, że rozumiałeś każde słowo), bo być może nie była to wcale żadna modlitwa.

Jeśli była to osobista modlitwa, to powinieneś uszanować że nie chce jej tu pisać... Nie było to przesłaniem do innych, tylko jego samego to budowało(!)...

Ty napisałeś o przykładzie człowieka mającego dar modlitwy w języku hebrajskim, ale to wcale nie oznaczało że miał też dar tłumaczenia, że rozumiał to co mówił...

Hardi, napisał że słowa rozumiał...
Hardi pisze:napisze tylko tyle, ze glownie to bylo o wielkosci, milosci itd. Boga, po prostu uwielbienie ale takie jakiego jeszcze nigdy nie przezylem.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 sty 2010, 15:54



talkenberg
Posty: 14
Rejestracja: 30 gru 2009, 13:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bolesławiec
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: talkenberg » 30 sty 2010, 19:00

Puritan, jestem krótko na tym forum, a zauważyłem że cięty jesteś na charyzmaty. Dlaczego? Może w innych wątkach jest odpowiedź, to w takim razie możesz podać linki. Dzięki


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 30 sty 2010, 19:16

talkenberg pisze:Puritan, jestem krótko na tym forum, a zauważyłem że cięty jesteś na charyzmaty. Dlaczego?

Nie jestem cięty na charyzmaty.
Poczytaj sobie: http://www.gotquestions.org/Polski/pyta ... a-Swietego


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości