On jest wiecznie zywy, jest Bogiem wspanialym...

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 18 lut 2010, 21:25

Norbi, napisałeś, że nie każdy może starać się o dary Ducha. Uważam, że każdy powinien wręcz o nie zabiegać, a Duch obdarowuje jak chce i kogo chce. 1 Kor.14:1 "...starajcie się też usilnie o dary duchowe..."


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Vel
Posty: 84
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vel » 18 lut 2010, 22:31

Małgorzata pisze:Norbi, napisałeś, że nie każdy może starać się o dary Ducha. Uważam, że każdy powinien wręcz o nie zabiegać, a Duch obdarowuje jak chce i kogo chce. 1 Kor.14:1 "...starajcie się też usilnie o dary duchowe..."


Ale najpierw "Dążcie do miłosci..."


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 18 lut 2010, 22:36

Małgorzato chyba nie zrozumiałaś mnie.
Pisałem, że nie każdy może uwierzyć, ponieważ:

"jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem.(14)Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej. (15) Mowi bowiem do Mojzesza: Zmiluje sie, nad kim sie zmiluje, a zlituje sie, nad kim sie zlituje. (16)A zatem nie zależy to od woli człowieka, ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego"

Bez Bożego pociągnięcia człowiek nie może uwierzyć i nawrócić się, a już tym bardziej będąc w tym stanie nie może prosić o dary. To znaczy prosić może ale nie dostanie bo dary są dla zbawionych , a nie dla wszystkich ;)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 18 lut 2010, 23:40

Nataniel pisze:Czuję też że jest bardzo wskazane abyś i to zobaczył:
http://www.wieczernik.pl/...ze-wrzesien-09/

Wystarczyło mi cierpliwości na wysłuchanie tylko pierwszego z mówców.
Szkoda, że niema tego w pliku tekstowym by można się odnieść do poszczególnych wypowiedzi.
Pan ten, szczególnie w końcowej części swej przemowy zaczyna głosić rzeczy, które wprost zaprzeczają Pismu :/


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 lut 2010, 18:35

wstawiennicy :?:



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości