"Faith Alone", 4 luty.

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

"Faith Alone", 4 luty.

Postautor: fantomik » 25 lut 2010, 18:11

Cytat z "Faith Alone" (zbiór rozważań z dzieł i kazań Marcina Lutra) pod redakcją James-a Gavina:
cytat na 4 lutego pisze:For in Christ all the fullness of the Diety lives in bodily form, and you have been given fullness in Christ, who is the head over every power and authority. (Colossians 2:9-10)

In Paul's letters, such as Romans, Galatians, and Colossians, there are may passages that say God has fullfilled all the requirements of the law in Christ (Romans 10:4). Christ is the fullfulment of the law, of time, and of all things. Christ is all and has all. The person who holds on to Jesus in faith will receive forgiveness of sins. God's laws will be fulfilled, death will be conquered, and the devil will be overcome. That person will receive the gift of eternal life. For in the one man, Jesus, all is settled. He has fulfilled everything. Whoever accepts him as everything. As Pauls says here, "You have been given fullness in Christ".

When I feel anxious about sin and hell, I remind myself that when I have Christ, I have all that is necessary. Neither death, sin, nor the devil can hurt me. If I believe in Christ, I have fulfilled the law; it cannot accuse me. I have conquered hell; it cannot hold me. Everything that Christ has is mine. Through him, we obtain all his possessions and eternal life. Even if I am weak in faith, I still have the same treasure and the same Christ that others have. There's no difference: we are all made perfect throught faith in him, not by what we do.

For example, imagine that two people each have a hundred dollars. One person carries it in a paper bag. The other keeps it in an iron chest. Both have the same treasure no matter where they put it. Similarly, we all have the same Christ. It doesn't matter if one person has a stronger or weaker faith than another. Both of them still believe in the same Christ and have everything through him.

Byłbym wdzięczy jakby ktoś przetłumaczył powyższe dla szerszego grona, z góry dziękuję :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 mar 2010, 23:17

Tłumaczenie jakie otrzymałem od Cosmo (dzięki!):

"Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności." (List do Kolosan 2;9-10)

W listach Pawła, jak np. w liście do Rzymian, Galatów czy do Kolosan, znajdujemy wiele fragmentów mówiących, że Bóg ustanowił Chrystusa wypełnieniem zakonu (List do rzymian 10;4). Chrystus jest wypełnieniem prawa, wypełnieniem czasów, wszelkiej istoty i rzeczy. Chrystus jest wszystkim i ma wszystko. Osoba, która powierzy się Jezusowi w wierze otrzyma odpuszczenie grzechów, Boże prawo zostanie dla niej wypełnione, a szatan i śmierć zostaną pokonani. Osoba ta otrzyma dar życia wiecznego. Jeden człowiek, Jezus, jest fundamentem wszystkiego. W nim dokonuje się wszystko. Ktokolwiek uzna go takim, temu będzie dana pełnia w Chrystusie, jak mówi Paweł.

Kiedy budzi się we mnie niepokój związany z grzechem i piekłem, przypomina mi się, że mam Jezusa, a On jest wszystkim czego mi potrzeba. Nie dotknie mnie ani grzech, ani śmierć, ani szatan. Moja wiara w Jezusa to wypełnienie prawa – ono nie może mnie już posądzić. Pokonałem piekło, ono już nie może mnie przemóc. Wszystko co Chrystusa to i moje, On dzieli się tym ze mną, On daje mi życie wieczne. Nawet jeżeli jestem słaby w wierze to nadal posiadam ten sam skarb, tego samego Chrystusa, co inni wierzący. Tutaj nie istnieje żadna różnica, stajemy się doskonali przez wiarę, nie dzięki uczynkom.

Dla przykładu wyobraź sobie że dwie osoby mają po sto dolarów. Jedna osoba trzyma owe pieniądze w papierowej torbie, druga zamyka je w żelaznej skrzyni. Lecz oboje mają ten sam skarb, bez względu na to do czego go włożyli. Podobnie my posiadamy tego samego Chrystusa, nie ma znaczenia jeżeli jedna osoba odznacza się słabsza wiarą, a druga silniejszą. Oboje wierzą w tego samego Chrystusa i otrzymują w udziale to samo.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Faworyt
Posty: 594
Rejestracja: 29 gru 2009, 10:28
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Faworyt » 03 mar 2010, 10:41

Doskonały tekst. Dzięki wielkie Fantomik i Cosmo :)


Jan 8:32

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości