Kazanie: Małżeństwo i Mężczyzni

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lut 2011, 13:04

makesh pisze:
Lash pisze:
Norbi pisze:
Imperator pisze:Pastor Mark Driscoll naucza mężczyzn co to znaczy być prawdziwym mężczyzną kochającym Boga i dobrze służącym swojej rodzinie.


Nigdy dotąd nie słuchałem nauczania tego pastora.
Nawet nic o nim nie wiem choć nazwisko brzmi jakoś znajomo...
Wysłucham dziś tego nauczania i wyrobię sobie jakąś opinię :)
I Jak?



Wyjasnienia nazwania gwałcicielami dreczycielami etc sa dwa.


Mark mówi do ludzi na sali kościoła
sa tam nie tylko wierzacy ale i niewierzacy
Oczywiście w kosicołach do których niewierzący nie zgląda takie kazanie moze sie wydawać dziwe!
Natomiast w kościołach w których co naborzeństwo jest 20-50 niewierzacych nie wydaje sie to niestosowne! Ale jest prawdą skierowaną do tych ludzi!


Drugie wyjaśnienie słabsze jest takie ze pastorzy czasami zapominaja o tożasmości dzieci Boga i uosabiaja uczynki dokonywane z osobą.
Np piłes piwo = jesteś pijakiem
etc
ale wydaje mi się pierwsza opcja bardzie prawdopodobna.


Jakos dziwne jest twoje usprawiedliwienie.
możliwe wyjasnienie a nie usprweidliwienie.
Usprawiedliwiea tylko Bóg.

Nie ma tu nic a nic DZIWNEGO


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 lut 2011, 08:35

Lash pisze:[...]Mark mówi do ludzi na sali kościoła
sa tam nie tylko wierzacy ale i niewierzacy

To Seattle, stawiam, że rozkład jest nawet i 50/50 względem wierzący/niewierzący ;) (i może minimalnie przeszacowałem stronę niewierzącą)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 02 lut 2011, 14:12

fantomik pisze:
Lash pisze:[...]Mark mówi do ludzi na sali kościoła
sa tam nie tylko wierzacy ale i niewierzacy

To Seattle, stawiam, że rozkład jest nawet i 50/50 względem wierzący/niewierzący ;) (i może minimalnie przeszacowałem stronę niewierzącą)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Jednak pomimo ze dobitnie facet wyklada (lub wykrzykuje), mam do faceta dystans (wyrobiony dawno). Kiedys probowalam go sluchac, ale jakos mi nie pasuje. Pozatym chyba troche w nim zostal ten odruch "emergent".


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 lut 2011, 14:23

makesh pisze: Pozatym chyba troche w nim zostal ten odruch "emergent".

???


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 782
Rejestracja: 23 sty 2011, 00:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Deedee » 02 lut 2011, 16:07

Obejrzałam tylko część 2 i ładnie mówi o mężczyznach.
Czuję tak jakby mówił o moim mężu :( :-| Opisywał jego zachowanie. Sama lepiej bym tego nie zrobiła...



:oops: wiem, że nie powinnam tu pisać.


Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, nie dająca się kochać.
A w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 02 lut 2011, 16:21

Taka sobie ja pisze:Czuję tak jakby mówił o moim mężu :( :-| Opisywał jego zachowanie. Sama lepiej bym tego nie zrobiła...

Tak, mówca ładnie mówił o złych mężach, ale nie powiedział co mają zrobić, by przestali tacy być. Tacy mężczyźni nie są narodzeni na nowo, a więc potrzebują POZNAĆ EWANGELIĘ, a nie słuchać wyzwisk jacy niefajni są.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 782
Rejestracja: 23 sty 2011, 00:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Deedee » 02 lut 2011, 16:26

Puritan pisze:nie słuchać wyzwisk jacy niefajni są.


Puritan, nie zgadzam się z Tobą. A to dlatego, że czasem gdy ktoś obcy powie Ci jak Cię widzi, to możesz jego słowa wziąć do "serca, rozumu" (niepotrzebne skreślić) i się zmienić. Tzn. starać się być innym ;) starać się nie popełniać tych samych błędów.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2011, 16:28 przez Deedee, łącznie zmieniany 1 raz.


Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, nie dająca się kochać.

A w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 02 lut 2011, 16:28

Puritan pisze:
Imperator pisze:Puritan chyba jest utracalnikiem. Jednego dnia jestes chrzescijaninem popadniesz w grzech i juz nie jestes.

Imper,
Nie rozumiesz podstawowej rzeczy. Chrześcijanie nie upadają, a potykają się.

"Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach." Rzymian 14.4

Jak doskonale widać, chrześcijanin może upaść, co do reszty się nie wypowiadam, bo nie interesuje mnie katolicka nauka o grzechach ciężki i lekkich jaką tutaj przemycasz.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 02 lut 2011, 16:34

Taka sobie ja pisze:Obejrzałam tylko część 2 i ładnie mówi o mężczyznach.
Czuję tak jakby mówił o moim mężu :( :-| Opisywał jego zachowanie. Sama lepiej bym tego nie zrobiła...


Warto zobaczyć całe, a jeszcze lepiej by Twój mąż dał się na mówić do przesłuchania i nie szkodzi, ze jest niewierzący :)
W życiu nie słyszałem lepszego kazania dla mężczyzn. Polecam każdemu.

Puritan bredzi bo nic nie wie o prawdziwym życiu ani małżeństwie.
Siedząc przed kompem na garnuszku mamusi, kąsa tych których nie lubi i myśli, że jest mądry.
Oczywiście wbrew temu co Puritan sugeruje, Mark na końcu wykładu podaje rozwiązanie- pokute.


Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 782
Rejestracja: 23 sty 2011, 00:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Deedee » 02 lut 2011, 16:39

Norbi pisze:lepiej by Twój mąż dał się na mówić do przesłuchania i nie szkodzi, ze jest niewierzący
On jest "niby" wierzący... nie mogę z nim porozmawiać bo mnie nie słucha... ;)
Ale mam plan. ;) Napiszę mu maila.
Norbi pisze:Puritan bredzi bo nic nie wie o prawdziwym życiu ani małżeństwie.
Siedząc przed kompem na garnuszku mamusi, kąsa tych których nie lubi i myśli, że jest mądry.
A ty teraz kąsasz Puritana :lol: :lol: :lol:


Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, nie dająca się kochać.

A w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 02 lut 2011, 17:22

Taka sobie ja pisze:
Puritan pisze:nie słuchać wyzwisk jacy niefajni są.


Puritan, nie zgadzam się z Tobą. A to dlatego, że czasem gdy ktoś obcy powie Ci jak Cię widzi, to możesz jego słowa wziąć do "serca, rozumu" (niepotrzebne skreślić) i się zmienić. Tzn. starać się być innym ;) starać się nie popełniać tych samych błędów.


hehe, ciekawe tylko co sie skresli jako niepotrzebne ;)


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 782
Rejestracja: 23 sty 2011, 00:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Deedee » 02 lut 2011, 18:26

agnieszkas, kto co uważa, czym się kieruję w życiu prawie jak reklama tp :D


Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, nie dająca się kochać.

A w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 lut 2011, 21:42

Taka sobie ja pisze:Obejrzałam tylko część 2 i ładnie mówi o mężczyznach.
Czuję tak jakby mówił o moim mężu :( :-| Opisywał jego zachowanie. Sama lepiej bym tego nie zrobiła...[...]

Bo tylko facet, który "nosi to wszystko w sobie" (przynajmniej potencjalnie) potrafi. Przykra ale prawdziwa prawda.

Puritanin musiałbym chyba po prostu posłuchać całości serii The Trial, z której pochodzi to kazanie/wykład. No i może jeszcze poczytać o warunkach i środowisku kościoła Marshill w Seattle.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 lut 2011, 21:48

makesh pisze:[...]Kiedys byl zwiazany z ruchem emergent. poczytaj w wikipedii
http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Driscoll

Nie mniej drogi ich się rozeszły za sprawą dość konserwatywnej teologii Marka.

makesh pisze:[...]
Tu mi sie ta kontekstualizacja nie podoba, to znaczy ze zmienianie tekstow Ewangelii dla roznych odbiorcow i subkultur. Jest to zle (wedlug mnie).

Odkąd słucham jego kazań to słyszę, że ESV czyta słowo w słowo, a następnie tłumaczy tak aby przeciętny odbiorca jego słów w Seattle zrozumiał, więc z tym zmienianiem to moim zdaniem przesadzasz :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 782
Rejestracja: 23 sty 2011, 00:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Deedee » 02 lut 2011, 22:11

fantomik pisze:Bo tylko facet, który "nosi to wszystko w sobie" (przynajmniej potencjalnie) potrafi. Przykra ale prawdziwa prawda.
Wiem, dlatego bardzo się cieszę, że zobaczyłam ten filmik.
Dał mi dużo do myślenia. I wenę do tego by napisać mail'a mężowi.



Przepraszam, że się udzielam tam gdzie nie powinnam :]


Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, nie dająca się kochać.

A w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości