Pastor Waldemar Czerniejewski

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 lut 2012, 01:10

a poza tym jesli nawet my dwie mialybysmy cos przeciwko temu stanowczemu chrzescijanstw, to nie znaczy, ze wszyscy tutaj, wiec nie oceniaj za szybko, prosze.

Fedorowicz pisze:Widzę, że prawdziwe, stanowcze chrześcijaństwo które głosi brat Waldemar nie cieszy się tu zbytnim zainteresowaniem.Takie czasy


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 24 lut 2012, 01:17

a tak z ciekawości zapytam, o które kazanie chodziło i co było w nim nie teges :?:


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 lut 2012, 01:44

Hardi pisze:a tak z ciekawości zapytam, o które kazanie chodziło i co było w nim nie teges :?:
tak jak powiedzialam nie chce wchodzic w szczegoly, nie wiem czy Malgorzata pamieta tytul tego kazania, ale ja chyba pamietam. Sam mozesz posluchac, jesli Cie zbuduje to Chwala Bogu; kazanie jesli sie nie myle nosi tytul " dolina suchych kosci"


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 24 lut 2012, 03:45

Brat Waldemar głosi niepopularne w dzisiejszych liberalnych czasach fundamentalne nauki ewangeliczne dotyczące prawdziwego nawrócenia, wyznia grzechów i pokuty oraz o pobożnym ,wstrzemięźliwym życiu na każdy dzień. Opisuje niechrześcijańskie obyczaje ,które zakradły się do wielu zborów, wypaczając ewangeliczne chrześcijaństwo. Nie są to poglądy, które spodobają się wielu współczesnym ,zaprzedanym materializmowi i rozwiązłemu światowemu życiu osobom. :-)

agnieszkas pisze:ale jedno kazanie bylo dolujace w/g mnie


Nie rozumiem, jak można powtarzać kilkakrotnie zarzut o jakimś "zdołowaniu" ,nie wyjaśniając w ogóle o co chodzi. :roll:


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 lut 2012, 04:30

Fedorowicz pisze:Nie rozumiem, jak można powtarzać kilkakrotnie zarzut o jakimś "zdołowaniu" ,nie wyjaśniając w ogóle o co chodzi.
po pierwsze nie pisalam kilka krotnie tylko napisalam raz, drugi raz tlumaczac.
Zapytales w pierwszysm poscie o nasza opinie;
Fedorowicz pisze:Wielce zbudowały mnie znakomite kazania i wykłady brata Waldemara. Co o nich sądzicie ?
wiec napisalismy. Napisalm tez, ze nie chce wchodzic w szczegoly co mnie zdolowalo i prosze uszanuj to, przyjmij prosze tylko moja opinie, ze jedno kazanie nie zbudowalo mnie, wszystkie inne tak.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 24 lut 2012, 04:35

agnieszkas pisze: Napisalm tez, ze nie chce wchodzic w szczegoly co mnie zdolowalo i prosze uszanuj to, przyjmij prosze tylko moja opinie, ze jedno kazanie nie zbudowalo mnie, wszystkie inne tak.


Dobrze, bardzo Cię szanuję, o czym zresztą sama wiesz, bo pisałem na PW. Pozdrawiam. :buziak:


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pastor Waldemar Czerniejewski

Postautor: Karol » 15 kwie 2014, 19:57

Fedorowicz pisze:Wielce zbudowały mnie znakomite kazania i wykłady brata Waldemara. Co o nich sądzicie ?
http://emaus.zgora.pl/index.php?strona=30


Witam

Niedawno odkryłem kazania brata Waldemara Pomimo tego że w niektórych momentach nie zgadzam się z nim odnośnie zrozumienia Słowa Bożego to uważam że bardzo mi Jego kazania pomogły i zbudowały Pokazały wiele spraw

Brat Waldemar mówił kiedys że za kazalnicą nie powinien stac smutny kaznodzieja Z tego co wywnioskowałem nie jest smutasem podchodzi do spraw poważnie i uczy tego czego ludziom w dzisiejszym świecie się nie podoba Gani też zbory i ma rację ale to wszystko można zrozumiec i jak wysłucha sie ...naście Jego kazań Ja tak zrobiłem

Myślę że adwentysta wyłapie herezję u mówcy adwentowego i wierzę że zniechęca to do dalszego słuchania ale jeżeli chodzi o brata Waldemara to jeszcze raz napisze bardzo mi pomógł i pokazał wiele spraw w zupełnie innym świetle



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości