W jaki sposób powinniśmy rozmawiać z nieprotestantami...?

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Rosa
Posty: 269
Rejestracja: 03 lip 2009, 18:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rosa » 17 lip 2009, 11:22

Metamorphosis pisze:nie znalazłaś Boga w Kościele Katolickim, więc szukasz.


Tak,nadal szukam,ale czasami zaczynam się bać i mam ochotę zawrócić,nie wiem czy dam radę iść dalej :(.

Metamorphosis pisze:Te komiksy


Już ich nie czytam,lepsza jest strona którą podał Puritan


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 17 lip 2009, 12:08

Metamorphosis pisze:
Rosa pisze:Tak,nadal szukam,ale czasami zaczynam się bać i mam ochotę zawrócić,nie wiem czy dam radę iść dalej .


Dasz radę. Jeśli pragniesz poznać Boga - poznasz.

A co u ciebie stoi na przeszkodzie, że jeszcze nie poznałeś? Pytanie nie jest złośliwe, jedynie naprowadzające do zastanowienia się nad własną drogą....

Inna kwestia to pytanie, czy powinieneś udzielać poleceń innym, nie będąc samemu obeznanym w Słowie, ani nawet wierzącym, ani tym który się opowiedział po stronie Pańskiej....


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 17 lip 2009, 12:24

Zgłosiłam to świństwo do administratora i nie będę więcej patrzeć jak bazgrzesz takie rzeczy....

Moje powyższe pytanie - o zasadności rad, udzielanych przez Mietamorphosisa, nieodrodzonego, nie będącego wierzącym, nie będącego nawróconym itp. innym - kieruje do wszystkich.

No i o tych ciągłych oszczerstwach - czy ma prawo coś takiego uparwiać nawet osoba nawrócona na forum chrześcijańskim, a już nie mówiąc o nienawróconych? I czy od teraz nie można mi nic powiedzieć, żeby ten użytkownik nie zabierał się niezwłocznie za wylewanie pomyj.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 17 lip 2009, 12:35

Metamorphosis pisze:Axanna: to że jesteś fałszywym nauczycielem to już wiemy i dałaś swój popis już nieraz.
To że jesteś konfidentem - właśnie się przekonaliśmy: 'zgłosiłam do administratora'.

Kolejne draństwo poszło do admina.... może w końcu ktoś zareaguje.....

Ponawiam pytanie, kto to są tacy owi "my".... jest was więcej?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 17 lip 2009, 12:47

Ja ci nie ubliżam, Ty mi natomiast tak. Kolejny pokaz chamstwa poleciał na skrzynkę admina.

Ponadto nie zwracam się ku Tobie. Pytanie uważam za ważne - czy powinna osoba, nieodrodzona, nie nawrócona, w dodatku mająca mylącą wskazówkę w profilu, że jest protestantem - udzielać rad, poleceń i swoich wycen chrześcijaństwa osób odrodzonych, wierzących, którzy protestantami są. Interesuje mnie zdanie na ten temat braci, sióstr, a także administracji.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 lip 2009, 13:18

A do tanga trzeba dwojga.
ostrzegalem
sadzic kto i kogo pierwszy i jakim slowem nie potrzbuje


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości