Dlaczego?

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 sie 2008, 00:55

Cynthia pisze:Napiszesz kiedyś o pierwszym dziecku?

Jest teraz w niebie i dla dzieci - zwlaszcza dla Samuela - bylo to jednym z argumentow, ze musi sie nawrocic, bo chce je spotkac. Nie chce pojsc do piekla - bo wtedy nigdy nie pozna.
A on odpowiedział: Dopóki dziecię żyło, pościłem i płakałem, gdyż myślałem sobie: Kto wie? Może Pan zlituje się nade mną i dziecię będzie żyło?
Teraz zaś, gdy zmarło, po cóż mam pościć? Czy mogę je jeszcze przywrócić życiu? To ja pójdę za nim, a nie ono powróci do mnie.
(2 Sam. 12:22-23)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 23 sie 2008, 01:16

Rozumiem. :) Nie ma smutku, bo dziecku jest dobrze.
Moja mama jedno dziecko straciła, umarło w jej łonie. Wiem, że je spotkam. I jak o tym myślę, to się cieszę.


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/
Awatar użytkownika
Lii
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2008, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lii » 23 sie 2008, 13:26

Dlaczego?


:) Fragment z ksiązki „STRUMIENIE NA PUSTYNI” L.B. Cowman
1 luty „Albowiem ode Mnie się ta rzecz stała” I Król. 12, 24.
Dzisiejszego poranka chcę ci powiedzieć słowo, które oby rozwijało burzliwe chmury zacieniające twój horyzont, aby uczynić lżejszą ciernistą drogę, na którą być może będziesz musiał wstąpić. Brzmi ono krótko; wszystkiego parę słów, lecz niechaj położą pieczęć na twojej duszy. Weź je jako podgłówek dla twej zmęczonej głowy.
-- „Ode Mnie się ta rzecz stała”. Czyś nigdy nie pomyślał o tym, iż wszystko, co ciebie dotyka, dotyka także i Pana? „Bo kto się was dotyka, dotyka się źrenicy oka Mego” (Zach. 2,8).
„…Jakoś drogim uczynionym przed oczyma Mymi” (Izaj. 43, 4). I dlatego jest to wielką Jego radością wychowywać ciebie. Pan jakby chciał ci powiedzieć: - chciałbym, abyś wiedział, że kiedy cię dosięgają pokuszenia i „jeśli wróg przyjdzie jak rzeka” – ode Mnie się to stało: twoja niemoc potrzebuje Mojej siły i twoje zbawienie jest zabezpieczone, jeśli Mnie pozostawisz walkę. Czy znajdujesz się w ciężkich i trudnych okolicznościach, otoczony ludźmi nierozumiejącymi ciebie, nigdy nie liczącymi się z twoimi skłonnościami i chcącymi jakby usunąć ciebie na dalszy plan? Ode Mnie się to dzieje. Jam jest Bóg rządzący okolicznościami. Nie przypadkowo znalazłeś się w tym miejscu; jest to właśnie miejsce, które przeznaczył ci Bóg.
Czyż nie prosiłeś o to, aby cię nauczyć się ukorzyć? A więc spójrz. Umieściłem cię w szkole, gdzie cię tego uczą; wszystko to, co cię otacza i ludzie, wśród których się obracasz – wykonują tylko Moją wolę.
Znajdujesz się w trudnościach materialnych? Może wiążesz ledwie koniec z końcem? To ode Mnie, bo Ja twój nauczyciel i życzę Sobie, żebyś odo Mnie otrzymywał swoje środku materialne i nadzieję miał tylko we Mnie. Moje źródła są nieograniczone (Filip. 4, 19). Chcę, abyś sprawdził wierność Moich obietnic. Niechaj nie będzie to powiedziane o tobie. „Lecz ani tak nie uwierzyliście Panu Bogu waszemu” (V Mojż. 1, 32).
A może cię dosięgła nieprzenikniona noc smutku? – To ode Mnie. Ja jestem mężem boleści, świadomym smutku. Dlatego odjąłem od ciebie ziemskich pocieszycieli, abyś zwróciwszy się ku Mnie – we Mnie znalazł pociechę wieczną (II Tes. 2, 16. 17).
Pragnąłeś wykonać dla Mnie coś wielkiego, a zamiast tego znalazłeś się na łożu boleści w pełnej niemocy. To ode Mnie.
W dniach twojej aktywności nie mogłem spowodować skupienia twojej uwagi, ale chcę ci podać pewne głębokie wskazówki. Moją służbę pełnią i ci, którzy znajdują się w oczekiwaniu. Niektórzy z Moich lepszych pracowników pozbawieni są aktywnej działalności, aby nauczyli się władać orężem modlitwy.
Dzisiaj podaję ci to nauczanie świętego oleju. Wykorzystaj go darmo, dziecię Moje.
Niech każda okoliczność, każde słowo zasmucające ciebie, każda przeszkoda rozdrażniająca ciebie i każde nowe spostrzeżenie twojej nieumiejętności będą przezeń złagodzone.
Dokuczliwe żądło zniknie, gdy nauczysz się we wszystkim oglądać Mnie Samego.


A Jezus zaraz wyciągnął rękę, uchwycił go i rzekł mu: O małowierny, czemu zwątpiłeś? Mt 14,31
Teraz ujrzysz, co Ja uczynię II Mojż. 6,1
Nie ma nic niemożliwego dla Boga w stosunku do tych, którzy Mu ufają.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 sie 2008, 13:28

Jowi pisze:Niezłe... tak sobie myślę, że niejeden pastor bez namysłu odpowiedziałby na większość pytań:"Bo grzeszysz!" albo "Bo coś jest nie tak w Twoim życiu!" albo "Masz za mało wiary!" albo też "Bo te osoby dały przystęp diabłu - miały nieprzebaczenie w sercu na pewno i nie miały relacji z Bogiem!"

Jan. 9:1-3 (BW)
1. A przechodząc, ujrzał człowieka ślepego od urodzenia.
2. I zapytali go uczniowie jego, mówiąc: Mistrzu, kto zgrzeszył, on czy rodzice jego, ze się ślepym urodził?
3. Odpowiedział Jezus: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, lecz aby się na nim objawiły dzieła Boże.

Wiem, że komentarz jest w sumie zbędny ale tak tylko dodam moją własną refleksję -- chyba spotkałaś "nietegez" pastorów.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 sie 2008, 12:25

fantomik pisze:2. I zapytali go uczniowie jego, mówiąc: Mistrzu, kto zgrzeszył, on czy rodzice jego, ze się ślepym urodził?
3. Odpowiedział Jezus: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, lecz aby się na nim objawiły dzieła Boże.

Bog nie ma obowiazku dac kazdemu po 2 nogi i po 2 rece - nie ma obowiazkow w niczym. I jesli niemy widzi - niech dziekuje Bogu za to ze widzi zamiast skupiac sie na brakach. Podobnie niewidomy ktory mowi - zamiast bluznic Bogu niech chwali Boga za to ze chociaz moze mowic - bo i to jest dar Bozy.
Judy 1:4-25 pisze:Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa. A chcę przypomnieć wam, którzy raz na zawsze wszystko wiecie, że Jezus wybawił wprawdzie lud z ziemi egipskiej, ale następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli; Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to. Pomimo to ludzie ci, hołdując urojeniom, podobnie kalają ciało swoje, pogardzają zwierzchnościami i bluźnią istotom niebieskim. Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi. Ci zaś bluźnią przeciwko rzeczom, których nie znają, natomiast rzeczy, które w naturalny sposób jak nierozumne zwierzęta poznają, gubią ich. Biada im! Bo poszli drogą Kaina i pogrążyli się w błędzie Balaama dla zapłaty, i zginęli w buncie Korego. Oni to są zakałą na waszych ucztach miłości, w których bez obawy biorą udział i tuczą siebie samych, chmurami bez wody unoszonymi przez wiatry, drzewami jesiennymi, które nie rodzą owoców, dwakroć obumarłymi, wykorzenionymi. Wściekłymi bałwanami morskimi, wyrzucającymi hańbę swoją, błąkającymi się gwiazdami, dla których zachowane są na wieki najgęstsze ciemności. O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych, Aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie ich bezbożne uczynki, których się dopuścili, i za wszystkie bezecne słowa, jakie wypowiedzieli przeciwko niemu bezbożni grzesznicy. Są to ludzie biadający nad losem swoim, kierujący się swoimi pożądliwości; usta ich głoszą słowa wyniosłe, a dla korzyści schlebiają ludziom. Lecz wy, umiłowani, przypomnijcie sobie słowa wypowiedziane przez apostołów Pana naszego Jezusa Chrystusa, Gdy mawiali do was: W czasie ostatecznym wystąpią szydercy, postępujący według swoich bezbożnych pożądliwości. To są ci, którzy wywołują rozłamy, zmysłowi, nie mający Ducha. Ale wy, umiłowani, budujcie siebie samych w oparciu o najświętszą wiarę waszą, módlcie się w Duchu Świętym. Zachowujcie siebie samych w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ku życiu wiecznemu. Dla jednych, którzy mają wątpliwości, miejcie litość, Wyrywając ich z ognia, ratujcie ich; dla drugich miejcie litość połączoną z obawą, mając odrazę nawet do szaty skalanej przez ciało. A temu, który was może ustrzec od upadku i stawić nieskalanych z weselem przed obliczem swojej chwały, Jedynemu Bogu, Zbawicielowi naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, niech będzie chwała, uwielbienie, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i po wszystkie wieki. Amen.
Niestety niektore "nitegez" kregi maja postawe roszczeniowa i traktuja Boga jak ducha w lampie ktory ma zobowiazania wobec nich. Oczywiscie jest to powodowane przedmiotowym traktowaniem Boga wyroslym z form edukacji religijnej jaka przeszli liderzy tych grup i osobistymi sklonnosciami tych jednostek z kleru ktore po to zajely sie religia aby przy dwoch lewych rekach i totalnym lenistwie miec dobrobyt.
Pisał o tym własnie Juda.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości