Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 971
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: Dzik » 22 sty 2021, 20:05

Cześć wszystkim
dawno mnie tu nie było.
Ale temat szczepionek chyba jest ważny dla chrześcijan.
Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?
Jeśli ktoś niszczy świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia Boża jest święta, a wy nią jesteście.

Niechaj nikt samego siebie nie oszukuje; jeśli komuś z was się wydaje, że jest na tym świecie mądry, niech się stanie głupim, aby się stać mądrym.
Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości;
i znowu: Pan zna myśli mędrców, że są marne.
1kor 3,16

Jeżeli powiem do bezbożnego: Na pewno umrzesz, a ty go nie ostrzeżesz i nic nie powiesz, aby bezbożnego ostrzec przed jego bezbożną drogą tak, abyś uratował jego życie, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, ale Ja uczynię cię odpowiedzialnym za jego krew.
Lecz jeżeli ty ostrzeżesz bezbożnego, a on nie odwróci się od swojej bezbożności i od swojej bezbożnej drogi, wtedy on umrze z powodu swojej winy, a ty uratujesz swoją duszę.
Gdy zaś sprawiedliwy odwróci się od swojej sprawiedliwości i popełni bezprawie - a Ja doprowadzę go do upadku i on umrze, to jeżeli nie ostrzeżesz go, wtedy on umrze z powodu swojej winy, i nie będzie się pamiętało jego sprawiedliwych czynów, których dokonał, lecz ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.
Lecz jeżeli ty ostrzeżesz sprawiedliwego, aby sprawiedliwy nie zgrzeszył, i on nie zgrzeszy, to na pewno pozostanie przy życiu, ponieważ dał się ostrzec, a ty uratowałeś swoją duszę
Ezech 3:18-21


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: Adalbertus » 22 sty 2021, 20:29

Czy możesz wyjaśnić co powyższe cytaty mają wspólnego ze szczepionkami przeciw covid-19?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19468
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: KAAN » 22 sty 2021, 20:40

Według mojego zrozumienia, cała sprawa covida to kolejna diabelska intryga, który chce chrześcijan zniszczyć, chce zaburzyć podstawową cechę zboru tj, społeczność. Pobudza ludzi do ekstremalnie cielesnego myślenia, próbuje zabierać ludziom zaufanie do Zbawiciela wołając że jedyną nadzieją jest szczepionka.
Ja ludziom mówię: Jak się chcesz szczepić to się szczep, uważasz że maseczka ci pomoże to ją sobie noś, ale nikogo nie osądzaj kto ufa Bogu i rozumowi który od Niego dostał.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ch_kamil
Posty: 30
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:29
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Gliwice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: ch_kamil » 23 sty 2021, 13:25

Powyższe wersety w ogóle nie odnoszą się do zagadnienia. Nie rozumiem dlaczego miałby to być ważny temat dla chrześcijan, wydaje mi się, że temat wirusa i szczepienia jest ważnym tematem dla każdego kto może zachorować ale nie powiedziałbym, że jest to temat, w który chrześcijanie powinni jakoś omawiać z punktu widzenia Biblii, bo Biblia nie jest podręcznikiem medycyny, choć zawiera wiele cudownych i praktycznych informacji w różnych dziedzinach.

To natomiast, co mówi Słowo Boże i co jest realne dla chrześcijanina to nadzieja i pewność życia wiecznego z Bogiem. Choć jednak przymierze w jakim Bóg przygotował nam zbawienie nie dotyczy tej ziemi i tego ciała to możemy spodziewać się Bożej pomocy, bo wierny jest nasz Pan i samo Pismo zapewnia nas, że nie przyjdą na nas próby pod nasze siły. Dawid w Ps. 34:6 wołał:

"Szukałem PANA, a on mnie wysłuchał i uwolnił od wszystkich mych trwóg".

Nie mogę natomiast zgodzić się, by ktokolwiek sugerował, że zaszczepienie się na cokolwiek lub nie szczepienie miało związek z świątynią Bożą i naszym nieposłuszeństwem Bogu. Paweł z liście do Koryntian nie nauczał, że każdy wierzący indywidualnie stanowi oddzielną świątynię, bo ileż miałoby być tych świątyń? W tym było właśnie cielesne myślenie, bo w w. 17 czytamy dokładnie, "świątynia Boga jest święta, bo wy nią jesteście". A wielu z nich ją niszczyło, bo wychodziła z nich cielesność: zazdrość, kłótnie i podziały (w. 3), postępowali na sposób ludzki, nie było jedności między nimi. Nikt nie powinien oskarżać swojego brata, ani siostry z powodu szczepienia, bo jest to cielesne myślenie i wspominanie w tym kontekście o niszczeniu świątyni Bożej jest oskarżeniem samego siebie.

Jeżeli natomiast kto ma racjonalne argumenty, czy powinno się szczepić, czy nie to nie widzę powodu, by nie dzielić się tym z innymi ale nie narzucając komuś jedynie słusznie wypracowanego własnego zdania.

Przyglądając się nawet niezbyt wnikliwie, widać choćby podstawowe informacje: wirus jest bardziej groźny od zwykłej grypy, śmiertelność covida to około 2%, w porównaniu do grypy od 0.1 do 0.5% jest to istotna różnica. Zagrożenie jest największe dla chorych i starszych osób. Z wiekiem nikt nic nie poradzi, a na nasze ogólne zdrowie warto dbać cały czas, a nie w obliczu możliwości choroby. Jednak nawet śmiertelność na poziomie 2% oznacza, że zdecydowana większość ludzi radzi sobie z chorobą i nie ma potrzeby się szczepić, nie ma też żadnego powodu do paniki. Natomiast istnieje szereg wątpliwości co do szczepionki. Występują po niej liczne działania niepożądane, w tym zgonów, klasyfikowanych lub nie jako wynik szczepienia. Nie wiadomo, czy jak w przypadku grypy aby posiadać odporność nie będzie to wymagało szczepienia co roku. Nie wiemy, czy i Jak wirus będzie mutował. Szczepionki są produkowane z pominięciem pewnych standardowych procedur i nie ma pełnych badań na ten temat. Biorąc więc po uwagę śmiertelność choroby i skutki niepożądane szczepionki moim zdaniem bardziej rozsądne wydaje się poczekać, aż zostaną przeprowadzone wymagane badania, będzie dostępna bardziej rzetelna informacja, więcej konkurencyjnych firm dostarczy szczepionki na rynek, sprawa stanie się mniej polityczną i wówczas ponownie będzie można ocenić ryzyko. Wydaje mi się, że w sytuacji posiadania niektórych chorób i lub zaawansowanego wieku rozsądne może być pomyśleć o szczepieniu ale nie w tej chwili i nie na takich zasadach. Jednak każdy sam powinien ocenić zagrożenia.

Z punktu widzenia Słowa Bożego ważne, by żaden strach nie wybił nas z zaufania do naszego zbawiciela, a wówczas będziemy bezpieczni, bo nasze bezpieczeństwo duchowe jest celem, niż zdrowie fizyczne, a jeśli będzie Bożą wolą to i z chorobą sobie poradzimy.


Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 971
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: Dzik » 24 sty 2021, 21:06

Adalbertus pisze:Czy możesz wyjaśnić co powyższe cytaty mają wspólnego ze szczepionkami przeciw covid-19?

To,że szczepionki zabijają ludzi.
Nie tylko te cytaty ale także przykazanie dekalogu:
" Nie będziesz zabijał." 2 Moj 20,13

także kodeks karny:
Art. 148
§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

oraz:
Art. 163. [Sprowadzenie zdarzenia powszechnie niebezpiecznego]
§ 1. Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać:
(...)
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


także konstytucja:
Art. 39. [Zakaz eksperymentów naukowych na ludziach bez ich zgody]
Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.


A genetyczne szczepionki nigdy wcześniej nie stosowane są eksperymentem medycznym.

Wiara w nowego fałszywego boga zwanego szczepionkami rozlewa się z telewizorów na cały świat.
A ,że przy okazji nieznaczny odsetek populacji (około 2,79%) dostanie NOPów (Niepożądany Odczyn Poszczepienny) i że trochę ludzi umrze, to mordercy określają jako konieczne koszty nad zyskami bo przecież szczepionki "pomogą" zakończyć plandemię. Medycyna popełniała i popełnia wielkie pomyłki. Np do niedawna stosowano w medycynie metodę upuszczania krwi szczepionki są kolejną wielką pomyłką medycyny poczytaj - Prof. Majewska: Nie boję się swojego zdania o szczepionkach
Lista skutków ubocznych zajęłaby kilka stron wątku, dlatego wklejam jeszcze działające linki (kowikomuniści usuwają te informacje z internetu)
Np tutaj jest kilkanaście linków poświadczających,że po szczepionce umierają ludzie:
Koszmar szczepionki na Covid-19.
Ludzie umierają bezpośrednio po wzięciu udziału w tym eksperymencie medycznym w wielu krajach, nie tylko w Norwegii, ale też w Niemczech, USA, Izraelu, o czym donosi korespondentka Agnieszka Wolska.
Dziesiątki lekarzy specjalistów ostrzegaja przed przyjęciem szczepionki na covida
tutaj do pobrania ulotka dla Polaków
tutaj do pobrania ulotka dla Anglików
tutaj ulotka z UK przetłumaczona:
Mamy ulotkę: polską, brytyjską i amerykańską. Uwaga! Ostrzeżenie przed śmiercią
Usuwają prawdę o szczepionkach z Youtube i z Google
Sprawa dla reportera - Zabójcza szczepionka?

Szczepionki COVID-19: dokumenty FDA ujawniają szokujące skutki uboczne

Wypowiedzi lekarzy i naukowców o szczepionkach genetycznych

PRZERAŻAJĄCE, NIGDZIE NIE NAGŁAŚNIANE FAKTY O SZCZEPIONCE MRNA


Uczestnicy prób szczepień ostrzegają: skutki uboczne po drugiej dawce są „ciężkie”

Szokujący powód wymogu tak niskiej temp dla szczepionki Pfizera na Covid
Szczepionka SARS-CoV-2 może wywoływać bezpłodność
Eksperci ostrzegają, że szczepionki mRNA na Covida mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia genetyczne
OSZUSTWO 1918 ROKU – “GRYPA HISZPANKA” I SZCZEPIONKOWE LUDOBÓJSTWO
Hiszpanka to mit! Jerzy Jaśkowski

Lekarze i naukowcy ostrzegają przed szczepieniami na COVID-19. Apelują do prezydenta i rządu
Także warto znać trochę prawdziwej historii wakcynologii:
Po drugie, przypomnijmy p. Dochtor co się działo w XX wieku [młoda, nie pamięta]:

epidemia w Hamburgu 1912 rok. 100 000 zgonów poszczepiennych. Co trzecie dziecko z zaszczepionych zmarło.
Epidemia poszczepienna w latach 1942/42, zamordowano 250 000 dzieci szczepionkami w Niemczech. Prawie tyle samo, ilu zginęło Niemców pod Stalingradem.
Epidemia poszczepionkowa w Indiach w 2011/12 roku, 47 500 [61 500] okaleczonych dzieci w Indiach po szczepieniu przez WHO i Gatesa szczepionką przeciw polio.

Takiego masowego mordowania dzieci nie ma na swoim sumieniu żaden seryjny morderca, jak mają wakcynolodzy
http://biotalerz.pl/dr-jerzy-jaskowski- ... -demencja/

Indie pozywają Billa Gates’a za zbrodnie szczepionkowe.
Uczona niewiedza koronawirusa. Wielka pandemia czy największa pomyłka?

WHO:
WHO przyznaje, że testy PCR tworzą fałszywie dodatnie wyniki
WHO było tak pewne epidemii, że nawet zmieniło definicję epidemii.
Dawniej epidemią nazywano fakt wzrostu zachorowań w danym państwie, o co najmniej 30 % w stosunku do poprzedniego roku. Obecnie, po zmianie definicji, wszystko można nazwać epidemią.
https://www.kuprawdzie.pl/sezonowe-oglu ... eczenstwa/

Na stronie internetowej WHO zmieniła się definicja pandemii
13 listopada 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zmieniła definicję odporności stadnej (ang. herd immunity). Dotychczas odporność tę definiowano jako „pośrednią ochronę przez chorobami zakaźnymi poprzez uzyskanie odporności populacji na drodze szczepień lub przebytej infekcji”. Obecna definicja pomija przebytą infekcję jako metodę uzyskania odporności i wskazuje wyłącznie na szczepienia jako sposób ochrony przed wirusem.
https://wprawo.pl/who-zmienia-definicje ... d-wirusem/

Ponieważ w Izraelu po masowych szczepieniach wzrosła liczba zakażonych i liczba NOPów WHO zmieniła teraz WHO zmieniła wytyczne
Izrael rekordzistą w ilości szczepień i jednocześnie przypadków zakażeń koronawirusem na milion mieszkańców
WHO zmienia wytyczne dotyczące testów, aby wykazać że szczepionki działają.
Według nowych wytycznych WHO pozytywny wynik testu PCR nie oznacza zachorowania na COVID-19

Bieżący raport dotyczący NOP
Szczepionka powoduje efekty uboczne. Druga osoba zachorowała
Pierwszy z ochotników po przyjęciu jednej dawki szczepionki zachorował na poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego. To rzadka choroba powodująca uszkodzenie rdzenia kręgowego, prowadząca do osłabienia siły mięśni. W skrajnych przypadkach może oznaczać nawet wózek inwalidzki.Koncern AstraZeneca oficjalnie nie rozpoznał choroby u drugiego uczestnika testów. Podejrzewa się jednak również poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego. Eksperci mówią, że to niebezpieczny wzorzec
https://www.o2.pl/informacje/zaszczepil ... 548280320a

Szczepionki mogą być przyczyną choroby - kontrowersyjny wyrok Trybunały Sprawiedliwości UE(...)Po kolejnym roku lekarze zdiagnozowali u Francuza stwardnienie rozsiane. To choroba o podłożu neurologicznym, która zaburza funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego
https://parenting.pl/szczepionki-moga-b ... na-choroby

Z polskiego szpitala: na czyimś facebooku.
Cytuj:
Ludzie jest źle. Rozsyłajcie gdzie tylko możecie tą informacje. Mam kontakt z dziewczyną po świeżym szczepieniu na COV. Jest tragedia.
Wklejam cała rozmowę z nią:
Musicie to przekazać wszystkim znajomym. To jest wasza misja aby wszyscy się dowiedzieli. Nie możecie tego nie zrobić. Została zmuszona do szczepienia jako służba medyczna. Wszyscy którzy to przyjęli mają to samo.
Od razu po szczepieniu źle się poczułam zawroty w głowie, ból głowy, ucisk w klatce piersiowej, brak powietrza i kłucie w sercu, przeszło po jakiejś 0,5 h. Po dwóch godzinach od szczepienia wróciły wszystkie poprzednie dolegliwości, plus doszedł kaszel, katar, biegunka, wymioty i ból oraz paraliż lewej strony (tu gdzie miałam szczepionkę) noga, ręka, pośladek, plecy i kark dodatkowo. Dostałam temperatury i wysokiego ciśnienia. Pod wieczór doszedł ból brzucha. Taki stan utrzymywał mi się ponad dobę, zdecydowałam się pojechać na SOR, tam zrobili mi badania oraz tomografię głowy. Wyszły tam zmiany demielinizacyjne, które pojawiają się przy stwardnieniu rozsianym. Lekarz powiedział, że mogłam mieć je wcześniej, ale szczepionka mi je uaktywniła.
Co najgorsze nie jestem jedyną dziewczyną z............ w którym pracuję i też się szczepiły, mają podobne objawy tj. biegunka, ból i zawroty głowy, ból brzucha, opuchnięta ręka i jej okolice (pacha bark lewa pierś), mdłości.
Teraz leżę pod kroplówką żeby wypłukać tą chemię ze swojego organizmu i piję bardzo dużo wody. Nie wiem co mi wszczepili, ale na pewno ścierwo przed którym ludzie powinni się chronić. Modlę się, żeby mi to przeszło bo mam dopiero 20 lat i całe życie przede mną. Skoro mój młody organizm tak źle zareagował, boję się pomyśleć co będzie ze starszymi ludźmi, a zwłaszcza seniorami. Zrobili z nas króliki doświadczalne przez co wykończą naród. Teraz jest trochę lepiej, chociaż czuję, że cała lewa strona nadal nie funkcjonuje tak jak powinna, ucisk w klatce nadal pozostał tak jak i kaszel, ale najgorszy do zniesienia jest ból głowy. Mam nadzieję, że ludzie wolą się nauczyć na cudzych błędach niż przekonać się na własnej skórze.

Polska: Dwie osoby zmarły tuż po szczepieniu na COVID-19
https://stopnop.com.pl/category/nop-alert/


Awatar użytkownika
ch_kamil
Posty: 30
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:29
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Gliwice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: ch_kamil » 29 sty 2021, 08:17

Myślę, że w temacie szczepionek trzeba zachować zdrowy rozsądek, chłodny osad sytuacji i strzec się przed pochopnym wykorzystywanie Pisma wyłącznie w celu uzasadnienia naszych przekonań.

Natomiast co do kwestii medycznych to rośnie liczba rejestrowanych (i pewnie nierejestrowanych) zgonów po szczepieniach. To powinno być bardzo silna przesłanka, by NIE przyjmować szczepionki. Główne ryzyko dotyczy osób starszych i chorych, póki co nie ma obowiązku szczepienia się przez te osoby, więc warto po prostu śledzić spokojnie sytuację, nie zgłaszać się nigdzie i ufać Bogu, któremu żadna sytuacja nie wymyka się spod kontroli.


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 352
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: MieczDucha » 01 lut 2021, 19:02

Różne są zdania różnych ludzi, a na 100 % jak wygląda sytuacja wie tylko WSZECHWIEDZĄCY BÓG, więc osobiście nie kieruję się sensacjami, nie słucham swojego serca, nie idę ślepo za takimi czy innymi ludźmi, ale modlę się do PANA JEZUSA którego jestem WŁASNOŚCIĄ : co ON chce abym zrobił i jak według NIEGO wygląda sytuacja. CUDOWNY DORADCA. Modlę się w zawierzeniu MU i czekam na JEGO rady, wskazówki, prowadzenie w tej sprawie. Ważne co ON chce, a nie co ja chcę. ON jest NIEOMYLNY, a nie nasze serca i inni ludzie ...


marioz129
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2021, 11:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: marioz129 » 11 lut 2021, 11:59

To indiwidualna sprawa kazdego kto logicznie mysli i potrafi wyciagac zyciowe wnioski pzdr:)


Tanie domeny pl tylko w Gnum.pl
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: Michał Diabeł » 13 lut 2021, 21:13

Zaszczepić jedynie naszych polityków, ale tym prawdziwym wynalazkiem a nie witaminkami dla ściemy, to są ludobójcy i zbrodniarze i tak należy te istoty traktować, okres tak zwany covidowy dobitnie to pokazał, na agresywną mobbingową kampanie trzeba odpowiadać agresywnie, zdecydowanie, chłodno odrzucać takie eksperymenty. Tiffany Dover, pielęgniarka z USA nie żyje, Alicja Jakubowska pierwsza osoba zaszczepiona w Polsce, otóż według specyfikacji szczepionke trzeba wziąć 2 razy w odstępie 21 dni, więc ta pani powinna otrzymać drugą dawkę, jakoś nie słyszałem by miało to miejsce za to podobno nie żyje... Więc dożyliśmy mrocznych czasów gdzie zmarło już najwięcej osób od czasów powojennych, potrzeba będzie wojny domowej aby powróciła normalność.


Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 971
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: Dzik » 19 lut 2021, 20:24

Pan JEZUS powiedział:
Nie zabijaj

A szczepionki nic nie pomagają tylko zabijają ludzi.

Po tym jak w styczniu zaszczepiono 37 pensjonariuszy domu seniora „A w sercu maj” z Woli Czołnowskiej w powiecie puławskim na Lubelszczyźnie, wybuchła tam fala zakażeń koronawirusem. Zmarło 9 osób, większość pensjonariuszy i pracowników ośrodka jest aktualnie chora.
https://medianarodowe.com/2021/02/11/lu ... -9-zgonow/


W piątek Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych we Francji poinformowała o tym, że u 150 osób z personelu medycznego po podaniu szczepionki AstraZeneca przeciwko COVID-19 wystąpiły grypopodobne objawy.
- To syndrom grypy, któremu towarzyszą wysoka gorączka i bóle mięśni. Szpitale szczepiły preparatem AstraZeneca jeden oddział na dzień. Następnie około 15 proc. zaszczepionego personelu nie było w stanie przyjść do pracy.Żródło


Polska: 58 osób zmarło tuż po szczepieniu na COVID-19 – ministerstwo wie tylko o 17.
https://stopnop.com.pl/category/nop-alert/
Bieżący raport dotyczący NOP
Dane na dzień: 18.02.2021 r.
Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 2364 niepożądane odczyny poszczepienne
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/nie ... zczepienne


Brytyjski rząd przedstawił długą listę powikłań po szczepieniach przeciw COVID-19
W raporcie zatytuowanym"Coronavirus vaccine - weekly summary of Yellow Card reporting" podsumowano dane zebrane od początku programu szczepień, aż do 31 stycznia 2021 roku. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, do tej pory pierwszą dawkę szczepionki otrzymało około 12 milionów Brytyjczyków, natomiast drugą zaaplikowano dopiero 500 tysiącom obywateli tego kraju. Zgodnie z przewidywaniami, wraz ze wzrostem liczby podawanych szczepionek, nastąpił skok w przypadkach negatywnych odczynów poszczepiennych. Do tej pory, odnotowano 70 314 reakcje na szczepionkę Pfizer i 73 883 reakcje na szczepionkę Oxford / Astrazeneca.Zgodnie z danymi, którymi podzielił się brytyjski rząd, w wyniku szczepionki firmy Pfizer, 9 osób jest teraz niewidomych, a kolejnych 51 doświadcza upośledzenia wzroku. Do tej pory, zgłoszono 978 poszczepiennych chorób oczu. Doszło również do 37 incydentów naczyniowo-mózgowych, które doprowadziły do 3 zgonów. Żródło


Dominujący w Republice Południowej Afryki wariant koronawirusa B.1.351 obniża skuteczność szczepionki Pfizera o dwie trzecie.
Doradcy naukowi mają przedstawić rządowi propozycje zmodyfikowania metod walki z pandemią, zwłaszcza, że wcześniejsze analizy kliniczne wykazały też zmniejszoną skuteczność preparatów firm AstraZeneca, Johnson&Johnson (J&J) i Novavax w zapobieganiu COVID-19 po zakażeniu wariantem B.1.351. https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5058086

Afrykańska odmiana SARS-CoV-2 jest już w Polsce. Rozprzestrzenia się szybciej i jest bardziej oporna na szczepionkę

Czyli potwierdzają się słowa profesora Leona Jabłońskiego w podręczniku wirusologii z 1973 roku :
Koronawirusy z zadziwiającą skutecznością potrafią powtórnie zaatakować tych samych gospodarzy, co stanowi jedną z przyczyn, dla których wszelkie marzenia o szczepionce pozostają w sferze utopii.
Źródło:
https://naszgarbow.pl/co-pisal-prof-leo ... oraz-1980/

Marzenia o szczepionce przeciwko koronawirusom pozostają w sferze utopii gdyż konorawirusy ciągle mutują, czyli szczepionki nic nie pomagają i nic nie pomogą lecz zaszkodzą i zabijają ludzi. Szczepionki były i są największa pomyłka współczesnej medycyny.


Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: Michał Diabeł » 21 lut 2021, 21:11

Niedzielski coś mówił że jedyna szansa na normalne życie jest we fiolce...nóż się w kieszeni otwiera i to może się skończyć wojną domową.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12483
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: magda » 09 mar 2021, 16:22

Szczepionki na covid produkują na kommórkach macierzystych płodów poaborcyjnych nie wiem czy chrześcijanom to nie przeszkadza. Juz wywolali taki strach a strach to grzech. zawsze jak czytałam to sie dziwiłam dlaczego bojaźliwi czyli tacy co sie boją maja nie być zbawieni

Ap 21:8 BW "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych , zawsze jak c zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga." a to inny przekład

Ap 21:8 DOS "Co do tchórzy ( nie jest to czerwony a z drugiego kwadratu z ostatnego rzędu)zaś i niewiernych, skalanych i zabójców, nierządnych i czarowników, bałwochwalców i wszystkich kłamców - ich działem będzie jezioro płonące ogniem i siarką; to jest śmierć druga."

oni chcą zrobic z ludzi tchórzliwych przestrszonych takich co zrobią wszystko nawet zło żeby się przestac bać .

Ludzie boją się gupiego wirusa , grypy to co by zrobili gdyby było zagrożenie paleniem na stosie czy torturami skoro sie boja byle czego. Chrześcijaninpowinien w większsci zdawać sie na Boga i jak są takie rzeczy które są złe lub mają pozory zła to trzeba ich unikać , ja sie nie zaszczepię chociażby dlatego że używaja tych komórek z płodów .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Jurodiwyj
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2021, 18:33
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: Jurodiwyj » 12 kwie 2021, 20:44

Idąc na operację.też się nie zaszczepicie na żółtaczkę? I chyba nie poprosicie chirurga o to by operował Was sterylnymi narzędziami. Biblia przecież mówi że nie można być tchórzem. Kto chce się zaszczepić niech się szczepi lub nie. Używanie jednak Biblii w takim kontekście to nieporozumienie. Tym bardziej że w Biblii znajdziemy nakaz izolacji ludzi chorych na np. trąd. A nie potępienie "tchórzy" ktorzy z racjonalnych powodów trzymali się z dala od chorych w obawie przed zarażeniem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19468
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: KAAN » 12 kwie 2021, 21:45

Jurodiwyj pisze:Idąc na operację.też się nie zaszczepicie na żółtaczkę?..
To nie to samo; szczepionka na covida jest medycznym eksperymentem bo nie została w należyty sposób przetestowana. Moja kalkulacja jest taka, że covid nie jest śmiertelną chorobą dla znacznej większości ludzi, a skutki uboczne mogą być gorsze niż choroba. Dokładając do tego że nie ma jednoznacznych dowodów skuteczności szczepionki i jest nieprzebadana we właściwy sposób to ja się nie zaszczepię. Jak ktoś chce niech się szczepi, jego sprawa.
Szczepionka na żółtaczkę jest przebadana dokładnie i jest potwierdzona jej bardzo duża skuteczność, dlatego jak trzeba będzie to się zaszczepię.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Jurodiwyj
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2021, 18:33
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szczepić się szczepionkami przeciv COVID - 19 czy nie szczepić

Postautor: Jurodiwyj » 13 kwie 2021, 07:19

To o czym piszesz jest zrozumiałe. Sam jestem za tym by udostępnić szczepionkę wszystkim chętnym i skończyć z lockdown, itd. Kto chce niech się szczepi. Kto nie chce niech się nie szczepi.

Bardziej chodziło mi o wykorzystywanie wyrwanych z kontekstu fragmentów z Biblii do rozmowy o szczepionkach itd. Moim zdaniem nie jest to dobre.

Jedynym wątkiem może być kwestia wykorzystywania komórek abortowanych dzieci. Dla mnie jest to przerażające. Sam jestem ciekawy jak patrzycie na tę sprawę tj. czy można korzystać z profitów które zrodziło takie bestialstwo. Czy można ratować życie (być może nawet milionów ludzi) substancją która powstała w ten sposób?Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości