Obostrzenia

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Obostrzenia

Postautor: PIN » 20 paź 2021, 19:42

We Włoszech jak również w Austrii, bez paszportu=(kenkarty) do pracy cię nie przyjmą. W Czechach i Słowacji zaczynają stopniowo zamykać restauracje i hotele. Niestety co może dziwić? to, że mamy w tych krajach wyszczepionych, 50% obywateli, nie mówiąc już o ozdrowieńcach. A ilość zakażeń zbliża się do ilości zakażeń zeszłorocznych. Dlatego każdy mądry zapyta, co dają te wyszczepienia? Kiedy jest to samo.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 20 paź 2021, 20:58

To nie ma nic wspólnego z walką z C19, to tresowanie społeczeństw na przyjście antychrysta.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: PIN » 25 paź 2021, 18:04

KAAN pisze:To nie ma nic wspólnego z walką z C19, to tresowanie społeczeństw na przyjście antychrysta.


Ciekawe kogo namaszczą na "mesjasza narodów" A może kilku mesjaszy?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 25 paź 2021, 18:27

PIN pisze:
KAAN pisze:To nie ma nic wspólnego z walką z C19, to tresowanie społeczeństw na przyjście antychrysta.
Ciekawe kogo namaszczą na "mesjasza narodów" A może kilku mesjaszy?
Szatan wyznaczy jakiegoś Bidena, albo Morawieckiego któremu ludzie uwierzą. Z pewnością będzie jeden antychryst ten capo vitutti capi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: Torcik » 26 paź 2021, 10:38

Jak wobec powyższego stwierdzenia, KAAN, tłumaczysz stwierdzenie Ap.Jana, że już wielu antychrystów wyszło na świat? To były początki religii chrześcijańskiej. W innym miejscu Apostoł pisze, że ten co nie wierzy w Chrystusa jest antychrystem. Czy wyłącznie oczekiwać należy Antychrysta po linii polityki światowej? W dodatku panowie, których wymieniłeś to gorliwi chrześcijanie...hahaha.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 26 paź 2021, 11:04

Torcik pisze:Jak wobec powyższego stwierdzenia, KAAN, tłumaczysz stwierdzenie Ap.Jana, że już wielu antychrystów wyszło na świat? To były początki religii chrześcijańskiej. W innym miejscu Apostoł pisze, że ten co nie wierzy w Chrystusa jest antychrystem. Czy wyłącznie oczekiwać należy Antychrysta po linii polityki światowej? W dodatku panowie, których wymieniłeś to gorliwi chrześcijanie...hahaha.
Kiedy poznajemy wszystkie proroctwa dotyczące czasów ostatnich, to widać wyraźnie, że będzie jeden antychryst realizujący ostateczny diabelski plan zniszczenia człowieka, ale na przestrzeni wieków pojawią się i już pojawili ci których Jan nazywa antychrystami, czyli wprost oszustami którzy negują Pana Jezusa, walczą z nim i/lub małpują Pana Jezusa aby zwieść ludzi głosząc przy tym kłamliwą pseudo ewangelię. Zbór Boży zostanie zabrany przed wielkim uciskiem w czasie którego antychryst będzie działał swobodnie, ale przed porwaniem Zboru Bożego antychryst może działać w ograniczony sposób i wierzący może go poznają.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: diedmaroz » 12 lis 2021, 14:01

Do przemyślenia zanim łykniemy "lek na C19" - https://www.biorxiv.org/content/biorxiv ... 4.full.pdf

Szczególnie ten akapit:
It has been reported to have a relatively strong selectivity for the RdRP binding,
which only binds to the virus and does not bind to the animal host cells (4). In addition, metabolic
studies in primates showed that the drug remains more in the testicular tissues at the early stage of
medication. But over time, the drug metabolism in the testicular tissues was also relatively fast (4).
In April 2020, a clinical study of GS-5734 in 53 patients with COVID-19 revealed that 36 of them
had clinical improvement after 10 days of medication. But the side effects were also highlighted
which included 32 patients (60%) were elevated liver enzymes, diarrhea, rash, renal dysfunction,
and hypertension; a total of 12 (23%) patients experienced severe side effects, including multiple
organ dysfunction syndromes, septic shock, acute kidney injury, and hypertension (9).

I ten:
These results showed that after regular dose medication, patients may need a longer time to restore spermatogenesis to
ensure reproductive safety and obtain healthy offspring. In the lower concentration drug group (10
μg/mouse/day), these parameters have no significant difference compared with the control group
(0 μg/mouse/day). Further study of the highest dose group (150 μg/mouse/day) found that all
parameters of this group were significantly affected. The sperm concentration and motility in the
epididymal ducts of this group were significantly reduced, and the proportion of abnormal sperms
were significantly increased. The testicular and epididymal tissue slices showed that the
spermatogenesis of mice was significantly affected, the testicular tissues appeared fibrosis and
loss of function, and the sperm in the epididymides were also significantly reduced or even disappeared.

Autorzy wycofali to badanie po czasie ;)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: Riddick » 18 lis 2021, 11:36

Torcik pisze:W dodatku panowie, których wymieniłeś to gorliwi chrześcijanie...hahaha.

Zaraz zaraz, od kiedy Morawiecki i Biden to w ogóle chrześcijanie? Przecież obydwaj to rzymskokatolicy..


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 00:43

Aby rozprawiac o antychrystach, byloby chyba dobrze zdefiniowac takie pojecia jak "Chrystus" i "chrzescijanin".

Dla mnie Chrystus to Duch Boga, ktory powoduje narodzenie duchowe i swiadomosc stania sie dzieckiem Boga.

Chrzescijanin to ktos, kto wyznaje Chrystusa i w Niego wierzy . Takie wyznanie i wiara nie sa jednak jednoznaczne z zyciem w Duchu Boga, Chrystusa, o ktorym wspomnial Ap. Pawel:

"Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus" (Ga 2,20)

Antychryst to dla mnie pojecie sprzeczne z pojeciem "Chrystus", zawierajacym w sobie takie okreslenia jak " droga, prawda, zycie( duchowe)".
Antychryst jest wiec logicznym przeciwienstwem tych okreslen, czyli "bezdroze, klamstwo, smierc(duchowa)".

To oczywiste, ze wielu antychrystow pojawilo sie juz na swiecie, jednak zaden z nich nie zdolal do tej pory "zasiasc na miejscu swietym".
Wszystkie wydarzenia wskazuja na to, ze tak sie wkrotce stanie.

Czym jest "miejsce swiete"" ?

Czyz nie jest to "swiatynia", ktorej czlowiek nie zbudowal?

Antychryst to bardzo wplywowy czlowiek materialnego swiata, w ktorym nie zyje Chrystus.
To ktos, kto osmiela sie pozbawic wybranych zycia w Chrystusie.
Narodzone z Ducha Chrystusa dzieci boze nie boja sie jednak antychrystow, ktorych moc ogranicza sie tylko do zabicia ciala.
Antychrystow boja sie tylko ci ludzie, ktorzy nie zyja w Chrystusie.Takich ludzi jest mnostwo. Oni stanowia materialny swiat, z ktorego kazdy narodzony w Duchu czlowiek powinien "wyjsc" aby nie miec udzialu w jego "plagach".

Miejscem schronienia narodzonych z Ducha dzieci bozych jest Kosciol zbudowany na Prawdzie. Ten Kosciol to instytucja duchowa i tylko w Duchu Chrystusa mozna w niej przebywac.

Zaden teolog ani apologeta, ani egzegeta nie sa w stanie tego wyjasnic ani pojac, poniewaz te sprawy zarezerwowane sa tylko dla "swietych"


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: Albertus » 18 gru 2021, 08:43

klara pisze:
Zaden teolog ani apologeta, ani egzegeta nie sa w stanie tego wyjasnic ani pojac, poniewaz te sprawy zarezerwowane sa tylko dla "swietych"


Moja rada dla ciebie - nie używaj słów których nie rozumiesz.

Najpierw sprawdzaj co używane słowa znaczą.Łatwo sprawdzić co znaczą słowa egzegeta,apologeta itp.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 09:15

Albertus pisze:Łatwo sprawdzić co znaczą słowa egzegeta,apologeta itp.


A co ze slowem "antychryst"?

Moze napiszesz jak rozumiesz to pojecie. Byloby na temat.

A jesli chodzi o apologetow chrzescijanstwa to znam jednego z nich. Nazywa sie Marek Piotrowski.On podjal sie egzegezy problematyki chrzescijanstwa.Ale nie to jest tematem naszej rozmowy tutaj.

Teologow tez nie brakuje. Pytanie tylko sie nasuwa, czy ktoremus z nich udalo sie pojac "glebokosci Boga".

Jesli studiowales teologie to moze wypowiesz sie konkretnie na temat Chrystusa i antychrysta.Chetnie poznam twoje zdanie.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: Albertus » 18 gru 2021, 10:44

Klaro. Każdy kto bada i wyjaśnia jakieś teksty, w tym biblijne przeprowadza ich jakąś egzegezę i każdy kto występuje w obronie chrześcijaństwa przed zarzutami niechrześcijan jest jego apologetą. Oczywiście jedni robią to lepiej a inni gorzej.

Nie wiem czy żadnemu z nich nie udało się pojąć " głębokości Boga" ale jeśli się nie udało to na pewno nie dla tego że są apologetami i egzegetami.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 18 gru 2021, 10:47

klara pisze:Aby rozprawiac o antychrystach, byloby chyba dobrze zdefiniowac takie pojecia jak "Chrystus" i "chrzescijanin".
Dla mnie Chrystus to Duch Boga, ktory powoduje narodzenie duchowe i swiadomosc stania sie dzieckiem Boga.
Biblia uczy, że Chrystus - Mesjasz - Pomazaniec jest jeden; to zmartwychwstały Pan Jezus, który teraz siedzi na tronie Ojca po jego prawicy w niebie. Duch Chrystusowy to Duch Święty - inna osoba.

Chrzescijanin to ktos, kto wyznaje Chrystusa i w Niego wierzy .
Bardziej "Jemu wierzy", wiara chrześcijańska jest zaufaniem Panu Jezusowi, to oddanie we władanie swojego życia Panu.

Antychryst to dla mnie pojecie sprzeczne z pojeciem "Chrystus",..
To ktoś, kto jest zaprzeczeniem Pana Jezusa. Ten termin ma dwa aspekty; historyczny i eschatologiczny. Historycznie było wielu którzy walczyli z Chrystusem i wiarą chrześcijańską, ale tym jednym konkretnym antychrystem będzie ktoś kto wypełni proroctwa czasów powtórnego przyjścia Pana Jezusa.

Czym jest "miejsce swiete"" ?
To miejsce gdzie przebywa Pan Bóg.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 12:09

KAAN pisze:
klara pisze:Aby rozprawiac o antychrystach, byloby chyba dobrze zdefiniowac takie pojecia jak "Chrystus" i "chrzescijanin".
Dla mnie Chrystus to Duch Boga, ktory powoduje narodzenie duchowe i swiadomosc stania sie dzieckiem Boga.
Biblia uczy, że Chrystus - Mesjasz - Pomazaniec jest jeden; to zmartwychwstały Pan Jezus, który teraz siedzi na tronie Ojca po jego prawicy w niebie. Duch Chrystusowy to Duch Święty - inna osoba.


W takim razie o czym jest mowa w Ga 2:20?


KAAN pisze:
Czym jest "miejsce swiete"" ?
To miejsce gdzie przebywa Pan Bóg.


A wiec gdzie znajduje sie to "swiete miejsce", w ktorym pojawi sie antychryst wraz z "ohyda spustoszenia" i w ktorym- jak piszesz "przebywa Pan Bog"?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 18 gru 2021, 13:35

klara pisze:
KAAN pisze:
klara pisze:Aby rozprawiac o antychrystach, byloby chyba dobrze zdefiniowac takie pojecia jak "Chrystus" i "chrzescijanin".
Dla mnie Chrystus to Duch Boga, ktory powoduje narodzenie duchowe i swiadomosc stania sie dzieckiem Boga.
Biblia uczy, że Chrystus - Mesjasz - Pomazaniec jest jeden; to zmartwychwstały Pan Jezus, który teraz siedzi na tronie Ojca po jego prawicy w niebie. Duch Chrystusowy to Duch Święty - inna osoba.
W takim razie o czym jest mowa w Ga 2:20?

Ten fragment Słowa:
Gal 2:19 Albowiem ja przez zakon umarłem zakonowi, abym żył Bogu.
20 Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
21 Nie odrzucam łaski Bożej; bo jeśli przez zakon jest sprawiedliwość, tedy Chrystus daremnie umarł.


Wskazuje jasno, że Pan Jezus jest tym który jest w moim sercu, to moja wiara, zaufanie Panu Jezusowi. To kontrast pomiędzy poleganiu na zakonie i poleganiu na ofierze Pana Jezusa i jego łasce, poprzez wiarę. W nas mieszka Duch Święty, czyli Duch Chrystusowy, to jest Ten którego Pan Jezus posłał po swoim wstąpieniu do nieba:

Ewangelia św. Jana 15:26 Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie;
Ewangelia św. Jana 16:7 Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.


klara pisze:
KAAN pisze:
Czym jest "miejsce swiete"" ?
To miejsce gdzie przebywa Pan Bóg.
A wiec gdzie znajduje sie to "swiete miejsce", w ktorym pojawi sie antychryst wraz z "ohyda spustoszenia" i w ktorym- jak piszesz "przebywa Pan Bog"?
To odbudowana świątynia w Jerozolimie. Ten czas jeszcze nie nastąpił, bo świątyni jeszcze nie ma, ale z pewnością Żydzi odbudują świątynię i mają już ją w częściach przygotowaną na właściwy czas.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości