Obostrzenia

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 14:36

KAAN pisze:
klara pisze:
KAAN pisze:Biblia uczy, że Chrystus - Mesjasz - Pomazaniec jest jeden; to zmartwychwstały Pan Jezus, który teraz siedzi na tronie Ojca po jego prawicy w niebie. Duch Chrystusowy to Duch Święty - inna osoba.
W takim razie o czym jest mowa w Ga 2:20?

(...) W nas mieszka Duch Święty, czyli Duch Chrystusowy, to jest Ten którego Pan Jezus posłał po swoim wstąpieniu do nieba]


Ale Ap. Pawel mowi, ze "zyje w nim Chrystus" a nie "Duch Chrystusowy", ktory jest wg ciebie inna osoba.



KAAN pisze:
klara pisze:
KAAN pisze:To miejsce gdzie przebywa Pan Bóg.
A wiec gdzie znajduje sie to "swiete miejsce", w ktorym pojawi sie antychryst wraz z "ohyda spustoszenia" i w ktorym- jak piszesz "przebywa Pan Bog"?
To odbudowana świątynia w Jerozolimie. Ten czas jeszcze nie nastąpił, bo świątyni jeszcze nie ma, ale z pewnością Żydzi odbudują świątynię i mają już ją w częściach przygotowaną na właściwy czas.


Naprawde myslisz, ze swiatynia jerozolimska ma cos wspolnego z Chrystusem i antychrystem, ktory ma sie pojawic ?
No i jak sie to ma do slow wypowiedzianych rowniez przez Ap. Pawla w Dziejach Ap. 17:23, 24: „Bog nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych”?


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 14:58

Albertus pisze:Klaro. Każdy kto bada i wyjaśnia jakieś teksty, w tym biblijne przeprowadza ich jakąś egzegezę i każdy kto występuje w obronie chrześcijaństwa przed zarzutami niechrześcijan jest jego apologetą. Oczywiście jedni robią to lepiej a inni gorzej.

Nie wiem czy żadnemu z nich nie udało się pojąć " głębokości Boga" ale jeśli się nie udało to na pewno nie dla tego że są apologetami i egzegetami.


Jak to nie wiesz? Przeciez jestes jedna z owiec nieomylnego "ojca sw." z Watykanu. On wam przekazuje ex cathedra wszystko, co macie wiedziec.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 18 gru 2021, 15:48

klara pisze:
KAAN pisze:
klara pisze:W takim razie o czym jest mowa w Ga 2:20?

(...) W nas mieszka Duch Święty, czyli Duch Chrystusowy, to jest Ten którego Pan Jezus posłał po swoim wstąpieniu do nieba]
Ale Ap. Pawel mowi, ze "zyje w nim Chrystus" a nie "Duch Chrystusowy", ktory jest wg ciebie inna osoba.
W kontekście całego przekazu Słowa musimy rozumieć przekaz tak aby nasze myślenie było spójne. Zacytowałem słowa Pana Jezusa które mówią o rzeczywistości duchowej po wstąpieniu Pana do nieba. Dlatego to co Paweł pisze należy odnieść albo do Ducha Świętego który jest tym samym Bogiem co Pan Jezus, albo do żywej wiary Pawła, albo jednego i drugiego.
klara pisze:Naprawde myslisz, ze swiatynia jerozolimska ma cos wspolnego z Chrystusem i antychrystem, ktory ma sie pojawic ?
Tak uczy Słowo Boże w swoich proroctwach.
klara pisze:No i jak sie to ma do slow wypowiedzianych rowniez przez Ap. Pawla w Dziejach Ap. 17:23, 24: „Bog nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych”?
Oczywiście, że nie mieszka, ale w określonym czasie i okolicznościach przebywał osobiście w pewnych miejscach i one były święte z powodu tej obecności. Przykłady: Horeb, ziemia za Jordanem (Joz 5), przybytek i świątynia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 16:49

KAAN pisze:
klara pisze:
KAAN pisze:(...) W nas mieszka Duch Święty, czyli Duch Chrystusowy, to jest Ten którego Pan Jezus posłał po swoim wstąpieniu do nieba]
Ale Ap. Pawel mowi, ze "zyje w nim Chrystus" a nie "Duch Chrystusowy", ktory jest wg ciebie inna osoba.
W kontekście całego przekazu Słowa musimy rozumieć przekaz tak aby nasze myślenie było spójne. Zacytowałem słowa Pana Jezusa które mówią o rzeczywistości duchowej po wstąpieniu Pana do nieba. Dlatego to co Paweł pisze należy odnieść albo do Ducha Świętego który jest tym samym Bogiem co Pan Jezus, albo do żywej wiary Pawła, albo jednego i drugiego.


KAAN, a kto decyduje o tym czy nasze myslenie jest spojne czy nie?

Kiedy Pawel mowi, ze "zyje w nim Chrystus" to tak jest i nie ma co kombinowac z kontekstem w celu wykazania, ze jest inaczej niz Pawel mowi.
Poza tym cytowane slowa Pawla sa proste i oczywiste w swietle Objawienia.

To Chrystus - a nie jakas inna osoba duchowa(Duch Chrystusowy)-mowi, ze jest zyciem("Ja jestem droga, prawda i zyciem) i to jest spojne z tym, co mowi Pawel, ze "zyje w nim Chrystus" .


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 16:59

KAAN pisze:o.
klara pisze:Naprawde myslisz, ze swiatynia jerozolimska ma cos wspolnego z Chrystusem i antychrystem, ktory ma sie pojawic ?
Tak uczy Słowo Boże w swoich proroctwach.


Ktore proroctwa masz na mysli, KAAN?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 18 gru 2021, 17:01

klara pisze:
KAAN pisze:W kontekście całego przekazu Słowa musimy rozumieć przekaz tak aby nasze myślenie było spójne. Zacytowałem słowa Pana Jezusa które mówią o rzeczywistości duchowej po wstąpieniu Pana do nieba. Dlatego to co Paweł pisze należy odnieść albo do Ducha Świętego który jest tym samym Bogiem co Pan Jezus, albo do żywej wiary Pawła, albo jednego i drugiego.
KAAN, a kto decyduje o tym czy nasze myslenie jest spojne czy nie?
Musisz sama się o tym przekonać, jeśli nie będziesz znała całego Słowa w jego przekazie, to powstanie wielu ludzi, którzy w prosty sposób wykażą ci błąd i będzie wstyd... Dlatego zanim wypowiadasz jakieś słowo w sposób autorytatywny musisz mieć pewność, że jest to spójne z jakimś wzorcem prawdy, a dla chrześcijanina Słowo Boże jest prawdą. Największym błędem obecnego chrześcijaństwa jest wyrywanie myśli, wersetów z całego przekazu, mało jest chrześcijan, którzy są wolni od tej wady.
Kiedy Pawel mowi, ze "zyje w nim Chrystus" to tak jest i nie ma co kombinowac z kontekstem w celu wykazania, ze jest inaczej niz Pawel mowi.
To co powiedział Paweł można rozumieć w różny sposób, dlatego trzeba badać kontekst żeby dowiedzieć się o co Pawłowi chodziło.
Poza tym cytowane slowa Pawla sa proste i oczywiste w swietle Objawienia
. Owszem są oczywiste, ale dla tego, kto zna to Objawienie.

To Chrystus - a nie jakas inna osoba duchowa(Duch Chrystusowy)-mowi, ze jest zyciem("Ja jestem droga, prawda i zyciem) i to jest spojne z tym, co mowi Pawel, ze "zyje w nim Chrystus" .
Ale nie jest spójne z kontekstem wersetu który specjalnie podałem z wersetem przed i po.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 18 gru 2021, 17:01

klara pisze:
KAAN pisze:o.
klara pisze:Naprawde myslisz, ze swiatynia jerozolimska ma cos wspolnego z Chrystusem i antychrystem, ktory ma sie pojawic ?
Tak uczy Słowo Boże w swoich proroctwach.
Ktore proroctwa masz na mysli, KAAN?
Np. proroctwa Daniela.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 17:09

KAAN pisze:
klara pisze:
To Chrystus - a nie jakas inna osoba duchowa(Duch Chrystusowy)-mowi, ze jest zyciem("Ja jestem droga, prawda i zyciem) i to jest spojne z tym, co mowi Pawel, ze "zyje w nim Chrystus" .
Ale nie jest spójne z kontekstem wersetu który specjalnie podałem z wersetem przed i po.


Czyli mam rozumiec, ze Pawel nie mial zycia w Chrystusie, lecz w Duchu Chrystusowym, ktory jest inna osoba?


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 17:13

KAAN pisze:Np. proroctwa Daniela.


A konkretnie? Bo nie kojarze zadnego, ktore dotyczy Chrystusa i antychrysta. Byc moze cos mi umknelo.


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 17:47

KAAN pisze:
klara pisze:KAAN, a kto decyduje o tym czy nasze myslenie jest spojne czy nie?
Musisz sama się o tym przekonać, jeśli nie będziesz znała całego Słowa w jego przekazie, to powstanie wielu ludzi, którzy w prosty sposób wykażą ci błąd i będzie wstyd... Dlatego zanim wypowiadasz jakieś słowo w sposób autorytatywny musisz mieć pewność, że jest to spójne z jakimś wzorcem prawdy, a dla chrześcijanina Słowo Boże jest prawdą
.

Moja wypowiedz jest spojna z podanym przez ciebie wzorcem prawdy.
Twoja natomiast jest strasznie zawila i niespojna.
Nie przekonales mnie . Slabe argumenty podajesz.

Największym błędem obecnego chrześcijaństwa jest wyrywanie myśli, wersetów z całego przekazu, mało jest chrześcijan, którzy są wolni od tej wady.


KAAN, zycie w Chrystusie to sedno calego objawienia. Tak mowi Chrystus w osobie Jezusa, tak mowi sw. Pawel, a ja tylko za nimi powtarzam.

Co jest tutaj niespojne z podanym przez ciebie wzorcem prawdy, Slowem Bozym?

KAAN pisze:
Kiedy Pawel mowi, ze "zyje w nim Chrystus" to tak jest i nie ma co kombinowac z kontekstem w celu wykazania, ze jest inaczej niz Pawel mowi.
To co powiedział Paweł można rozumieć w różny sposób, dlatego trzeba badać kontekst żeby dowiedzieć się o co Pawłowi chodziło.


O co wiec chodzilo Pawlowi, jesli nie o zycie w Chrystusie?

KAAN pisze:
Poza tym cytowane slowa Pawla sa proste i oczywiste w swietle Objawienia
. Owszem są oczywiste, ale dla tego, kto zna to Objawienie.

Wedlug ciebie ja nie znam Objawienia?

To Chrystus - a nie jakas inna osoba duchowa(Duch Chrystusowy)-mowi, ze jest zyciem("Ja jestem droga, prawda i zyciem) i to jest spojne z tym, co mowi Pawel, ze "zyje w nim Chrystus" .
Ale nie jest spójne z kontekstem wersetu który specjalnie podałem z wersetem przed i po.


Najwazniejsze, KAAN, aby to bylo zgodne z objawiona prawda, a nie z tym, co ty podales "przed i po"


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: Albertus » 18 gru 2021, 19:41

klara pisze:
Albertus pisze:Klaro. Każdy kto bada i wyjaśnia jakieś teksty, w tym biblijne przeprowadza ich jakąś egzegezę i każdy kto występuje w obronie chrześcijaństwa przed zarzutami niechrześcijan jest jego apologetą. Oczywiście jedni robią to lepiej a inni gorzej.

Nie wiem czy żadnemu z nich nie udało się pojąć " głębokości Boga" ale jeśli się nie udało to na pewno nie dla tego że są apologetami i egzegetami.


Jak to nie wiesz? Przeciez jestes jedna z owiec nieomylnego "ojca sw." z Watykanu. On wam przekazuje ex cathedra wszystko, co macie wiedziec.




A z czymś się nie zgadzasz z tego co napisałem?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: klara » 18 gru 2021, 21:59

Albertus pisze:
A z czymś się nie zgadzasz z tego co napisałem?


Albertusie, zgadzam sie ze wszystkim, co napisales.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 18 gru 2021, 23:27

klara pisze:
KAAN pisze:
klara pisze:To Chrystus - a nie jakas inna osoba duchowa(Duch Chrystusowy)-mowi, ze jest zyciem("Ja jestem droga, prawda i zyciem) i to jest spojne z tym, co mowi Pawel, ze "zyje w nim Chrystus" .
Ale nie jest spójne z kontekstem wersetu który specjalnie podałem z wersetem przed i po.
Czyli mam rozumiec, ze Pawel nie mial zycia w Chrystusie, lecz w Duchu Chrystusowym, ktory jest inna osoba?
Paweł żył w Chrystusie, co oznacza, że jego wiara, sposób myślenia, wola podporządkowana jest Panu Jezusowi. Znaczenie Pawłowego wyznania może być zilustrowane polskim wyrażeniem "żyć w nadziei" nie oznacza to że jakaś nadzieja zawiera nas w sobie, ale że w naszym myśleniu, oczekiwaniu, życiu kierujemy się nadzieją czegoś co ma nastąpić.
Natomiast w sposób duchowy wypełnia nas Duch Święty, czyli Duch Chrystusowy - Pocieszyciel posłany przez Pana Jezusa jak obiecał w wersetach które cytowałem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 18 gru 2021, 23:31

klara pisze:
KAAN pisze:Np. proroctwa Daniela.
A konkretnie? Bo nie kojarze zadnego, ktore dotyczy Chrystusa i antychrysta. Byc moze cos mi umknelo.
Np. druga część rozdziału 11 i druga część rozdziału 12.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obostrzenia

Postautor: KAAN » 18 gru 2021, 23:37

klara pisze:Moja wypowiedz jest spojna z podanym przez ciebie wzorcem prawdy.
Nie jest spójna z całym przekazem Słowa co pokazałem ci cytując kontekst wersetu z Gal.
Największym błędem obecnego chrześcijaństwa jest wyrywanie myśli, wersetów z całego przekazu, mało jest chrześcijan, którzy są wolni od tej wady.
KAAN, zycie w Chrystusie to sedno calego objawienia.
To stwierdzenie nic nie znaczy, Bibla uczy że sednem objawienia jest dzieło Pana Jezusa i wielkość miłości Bożej.
Co jest tutaj niespojne z podanym przez ciebie wzorcem prawdy, Slowem Bozym?
Tutaj tzn gdzie, konkretnie?
KAAN pisze:
Kiedy Pawel mowi, ze "zyje w nim Chrystus" to tak jest i nie ma co kombinowac z kontekstem w celu wykazania, ze jest inaczej niz Pawel mowi.
To co powiedział Paweł można rozumieć w różny sposób, dlatego trzeba badać kontekst żeby dowiedzieć się o co Pawłowi chodziło.
O co wiec chodzilo Pawlowi, jesli nie o zycie w Chrystusie?
Napisałem ci zdania które wykasowałaś, one tlumaczą sposób rozumienia.
KAAN pisze:
Poza tym cytowane slowa Pawla sa proste i oczywiste w swietle Objawienia
. Owszem są oczywiste, ale dla tego, kto zna to Objawienie.
Wedlug ciebie ja nie znam Objawienia?
Mam poważne watpliwości, od samego początku twoich wystąpień piszesz coś co nie jest nauką Słowa Bożego :)
To Chrystus - a nie jakas inna osoba duchowa(Duch Chrystusowy)-mowi, ze jest zyciem("Ja jestem droga, prawda i zyciem) i to jest spojne z tym, co mowi Pawel, ze "zyje w nim Chrystus" .
Ale nie jest spójne z kontekstem wersetu który specjalnie podałem z wersetem przed i po.
Najwazniejsze, KAAN, aby to bylo zgodne z objawiona prawda, a nie z tym, co ty podales "przed i po"
No właśnie to jest ta prawda te trzy wersety są jednością przekazu, pomyśl jeszcze nad nimi.
Proszę też nie pisz wielu postów jeden pod drugim, scalaj swoje odpowiedzi, bo robi się bałagan w dyskusji


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości