Poseł na sejm Armand Ryfiński

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 24 lut 2014, 22:01

Riddick pisze:Ciekawe. W kwestii ekonomii to co mówi Korwin daje się bez problemu zweryfikować, właśnie dzięki temu zyskał moje poważanie.


Można jakiś przykład :?:

Riddick pisze:No chyba, że ktoś woli uważać jak komunista Ryfiński, że problemy gospodarcze i otyłość dzieci są przez katechezę... Ok.


Czy w ogóle masz chociaż mgliste pojęcie o komuniźmie :?: Nie sądzę, żebyś przynajmniej przeczytał jego definicję w dowolnej encyklopedii, skoro zwolennika niskiego podatku liniowego, częściowo odpłatnej opieki medycznej oraz edukacji nazywasz komunistą. No ale przecież JKM tak rzekł, więc musi być to prawdą. Dogmatów nie poddaje się weryfikacji. :lol:

Riddick pisze:Bardzo ciekawe. Ktoś tu przed chwilą mówił o hasełkach, których się niczym nie popiera.


Rozważmy zatem program KNP :

* "Obniżymy akcyzy do granic dopuszczanych przez UE. Po likwidacji podatków dochodowych wpływy z VAT drastycznie wzrosną, jednak minimalny VAT (15%) jest narzucony przez UE."

Likwidacja podatków dochodowych z zachowanym VAT-em oznacza w praktyce opodatkowanie regresywne w największym stopniu, czyli im ktoś biedniejszy, tym większy % oddaje państwu. Ma się rozumieć, że wszyscy wyborcy KNP to same Kulczyki? :lol:

Dziwne, że nie dodano, iż można wprowadzać również zerowy VAT albo jego obniżoną stawkę.

* "Wszystkie pieniądze z prywatyzacji (prowadzonej uczciwie, z licytacji!) będziemy przekazywać na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych."

Skarb Państwa jest 100% udziałowcem zaledwie 21 firm. Jaki jest sens sprzedawania takich "żył złota", jak np. KGHM :?: Chyba tylko ideologiczny. Obecnie zasila budżet państwa olbrzymimi kwotami, a po sprywatyzowaniu raz dwa wyniosłaby się do ZEA. Podatek wyjścia niestety u nas nie obowiązuje, co skutecznie zachęca do oszustw podatkowych.

Gdybyśmy mieli więcej firm państwowych, to zamiast uciekać się do podnoszenia podatków, można by pokrywać bieżące wydatki z przynoszonych przez nie zysków.

* "Zwiększymy o połowę wydatki na wojsko, policję i służby specjalne. Dotyczy to zarówno żołdu, jak i wydatków na sprzęt i szkolenie."

W jakim celu? Chyba po to, by ludzie mogli zostać błyskawicznie spacyfikowani po tym, jak już przejrzą na oczy, a służbom porządkowym nie opłacało się przejść na stronę społeczeństwa. :lol: Zwykły człowiek potrzebuje ochrony zdrowia, a nie przed urojonymi wojnami, w których i tak nie działa się w pojedynkę.

O zaletach publicznej służby zdrowia nie chce mi się powtarzać - odsyłam do wątku "satanizm i libertarianizm". Przypomnę tylko, że w USA mimo 17% PKB przeznaczanego na prywatną opiekę medyczną aż co piąty Amerykanin nie posiada żadnego ubezpieczenia zdrowotnego, a reszta (z nielicznymi wyjątkami) jedynie częsciowe. Polska przeznacza na ten cel ok. 6% PKB (zdecydowanie za mało i dlatego tak kiepsko) i objęty jest nią każdy.

* " Zlikwidujemy wszelką ingerencję rządu w gospodarkę"

Nigdzie na świecie tak nie ma. :) Ups, przepraszam... Somalia się kłania. Korwiniści często podpierają się Koreą, Chinami, Tajwanem, Singapurem, ale dociekliwy nie da się na to nabrać. W rozwoju gospodarczym tych państw gigantyczną rolę odgrywało - i odgrywa nadal - państwo. Niedowiarków odsyłam do historii tych krajów oraz obecnej ich sytuacji.

Krótkowzroczność aż bije po oczach. Ingerencje są konieczne min. w celu opanowania trudnej sytuacji gospodarczej oraz przeciwdziałania zmowom cenowym. Wychodzi na to, że Korwinowi marzą się mono- i oligopoliści. :D

* "Będziemy chronić rodzinę, nie pozwolimy na ingerencję urzędników w jej życie."

Czyli wieczny pijany ojciec, który gwałci swoją córkę jest jak najbardziej w porządku wg Korwinistów. W końcu urzędnik nie może ingerować w jego "własność", którą stanowią żona i dzieci. ;)

* "Nie dopuścimy, by zrównano małżeństwa z innymi związkami seksualnymi i semiseksualnymi."

Skoro taki liberał, to co go to obchodzi :?:

* "Ten status prawny przyznawany może być wyłącznie związkom mogącym płodzić dzieci."

Czyli w Korwinolandzie narzeczeni najpierw będą musieli przejść testy na płodność? :D

* "Każdy będzie miał wybór ubezpieczyć się – w dowolnej firmie – lub nie."

W innym wątku - zgodnie ze sprawozdaniem finansowym za 2012 rok - podawałem, że koszty własne ZUS-u to 2,48%. Wynagrodzenia pracowników w przeliczeniu na jednego świadczeniobiorcę dają "horrendalne" 19 zł/mc. Jakości usług świadczonych przez ZUS winne są niskie fundusze, którymi dysponuje.

Ale przejdźmy do sedna sprawy :

- Żaden prywaciarz nie zadowoli się 2,48% kosztów własnych
- Żaden prywaciarz nie zaoferuje każdemu pełnego pakietu usług
- Osoba, która zarabia niewiele, z pewnością by się nie ubezpieczyła. Co wtedy, gdy nadejdzie starość albo stanie się niezdolna do pracy :?: Będzie kraść i więzienie na koszt podatników albo od razu śmierć :?: A może zbiorą się masy takich osób i dokonają rewolty :?: Teraz już rozumiem cel zwiększenia nakładów na słuzby porządkowe. :D
- Gwoli podsumowania : obowiązkowe ubezpieczenia chronią roztropnych przed niemyślącymi.

Jako ostrzeżenie przed prywatnymi ubezpieczycielami można by podać fakt, że w Chile blisko 2/3 osób w wieku emerytalnym nie otrzymywało żadnych świadczeń, gdyż ich OFE straciły środki na giełdzie. W związku z tym państwo wypłacało im zasiłki.. To jest dopiero kradzież.

* "Będziemy starać się mieć jak najwięcej prywatnych mediów wszelkiego rodzaju."

Nonsens. Prywatne media zależne są od sponsorów, co nie pozostaje bez znaczenia.

* "Oddamy ludziom pieniądze, które płacą dotąd pod przymusem na służbę zdrowia i umożliwimy każdemu dostęp do lecznictwa prywatnego."

NFZ przejada 1,83% obracanych środków.

Kolejny nonsens. Prywatna medycyna skupia się na niekapitałochłonnych zabiegach, które przynoszą realne zyski. I tak oto nie znajdziemy prywatnych klinik np. onkologicznych, których koszta rosną w nieskończoność przy zerowej stopie zwrotu. Co wtedy, gdy dopadnie rak lub inna poważna choroba? Agonia w przytułku, a może leczenie na kredyt (niedostępny dla każdego) i potem od razu karetką do więzienia za długi?

Prywatna opieka medyczna = wysokie koszty + relatywnie niska jakość.

* "Każdy obywatel będzie mógł kupować i zażywać dowolne leki i inne preparaty."

Chyba gimnazjalista to pisał. :roll:

* " Państwo nie może angażować się w ułatwianie ludziom popełniania samobójstwa ani dopuszczać, by czynili to lekarze."

Sadyzm pierwsza klasa. Skazanie człowieka na agonię - OK! Ułatwienie mu odejścia z brutalnej rzeczywistości - nie wolno! Widzi tu ktoś logikę :?:

* "samym dostęp do dobrej prywatnej oświaty."

Co wiąże się z niższymi pensjami nauczycieli oraz relatywnie niższą jakości edukacji. (jeśli by przyrównać do nakładów na państwową w przeliczeniu na jednego ucznia)

* "Pozwolimy firmom działać bez wymaganych w obecnej sytuacji pozwoleń, licencji, koncesji, etc."

Druga Somalia. :D

* "Zrównoważymy budżet – zaprzestaniemy zadłużania państwa (budżety bez deficytów), nie dopuścimy do życia na koszt przyszłych pokoleń; naszym dzieciom i wnukom chcemy zostawić sprawne państwo zamiast ogromnych długów."

Zaciąganie długów jest wskazane, jeśli mają one charakter kredytów inwestycyjnych z realną stopą zwrotu.


Jak widać, program KNP sprawdza się jedynie na papierze, gdyż gwałtownie pada w starciu z rzeczywistością.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 24 lut 2014, 22:37

Grażyna pisze: I kandyduje drugi - jakiś dziwoląg z Peru, który siedział za granicą, gdy tu ludzie walczyli, straszy czarnym neseserkiem, pokazuje trzecią żonę i takiemu Polacy oddają swoje głosy. Wstyd...


Aczkolwiek z jego felietonów ujawnia się dość krytyczny punkt widzenia. Niewątpliwy plus w porównaniu z Wałęsą.

Effata pisze:A jak z Gowinem? To taki konserwatywny Palikot czy coś obiecującego?


Kolejny oderwany od rzeczywistości KoLiber z programem dla naiwnych.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold NiebuhrKu refleksji.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 lut 2014, 11:22

* "Każdy obywatel będzie mógł kupować i zażywać dowolne leki i inne preparaty."

Chyba gimnazjalista to pisał.

Nie trzeba będzie likwidować gimnazjów, bo gimnazjaliści zlikwidują się sami... :lol: :f: :laughing2:


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 lis 2014, 20:13

Dalszy ciąg pasjonujących przygód polskich elyt parlamentarnych.
Poseł na sejm Adam Hofmann w Madrycie stroi głupie żarty w miejscu publicznym i przymila się do cudzej żony. Potem w samolocie wraz z towarzystwem robią scenę.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... xSlotI3img


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19444
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 lis 2014, 09:21

pozytywista pisze:A ja, uwaga, uwaga, ostatnio wyleczyłem się trochę z korwinizmu. I myślę, że ten progres będzie postępował. Tylko jeśli nie Korwin Mikke, to kto/co?
Korwin gdyby doszedł do władzy z pewnością zostanie utemperowany przez swoją partię, jest sporomądrych ludzi w otoczeniu Korwina i oni zrobią z nim porządek w niektórych wystrzałowych punktach. Ma on dużą siłę w gromadzeniu wokół siebie ludzi dobrze myślących a to jest dobry prognostyk na przyszłość.
Z drugiej strony patrząc na Polskę i Polaków, w kontekście biblijnego obrazu upadającego świata nie mam większych nadziei że coś się zmieni, może na krótko coś się poprawić, ale w końcu wszystko zostanie osądzone i zniszczone. Polacy są tak przerobieni mentalnie przez ok 100 lat socjalizmu tu panującego, wytrzebieni z elity ludzi myślących, ogłupieni przez system edukacji i media, że mała jest szansa na coś dobrego w tym kraju, ale może przed upadkiem będzie jakiś wzlot?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 10 lis 2014, 20:33

KAAN, cytujesz moje przeterminowane wiadomości.


Przemo
Posty: 34
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przemo » 10 lis 2014, 22:20

Lord Vajler pisze:Mam gościa w znajomych na Facebooku. Nie dlatego, że go lubię, ale by go śledzić. Niezły oszołom mający manię prześladowcą wobec chrześcijaństwa. Patrzcie na to :clap:

http://www.youtube.com/watch?v=qSGDeJzGUKk


Niech się gość przejdzie do mojego zboru. Będzie miał katechezę z promocją zdrowej żywności. Nie będzie wtedy bredził, że religia zwiękrza otyłość w śrud dzieci.

A tak na powarznie, to powinien sobie przyjąć za motto życiowe starą franciszkańską regułę zakonną. Verba vena aut risui non loqui - słów prużnych lub śmiech wzbudzających nie wypowiadać.


Spójrz w lustro, a ujrzysz najwiękrzy cód Boga.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 18 lis 2014, 02:17

KAAN pisze: Ma on dużą siłę w gromadzeniu wokół siebie ludzi dobrze myślących a to jest dobry prognostyk na przyszłość.


Rzeczywistość pokazuje, że Nowa Prawica jest w stanie osiągnąć przyzwoity wynik wyłącznie wśród uczniów i studentów, a więc środowiska najbardziej oderwanego od rzeczywistości, często na garnuszku rodziców.

Obrazek

Widać, że wejście na rynek pracy zwykle skutkuje weryfikacją wyznawanej mitologii, skoro w całej grupie 18-29 zdobyli mniejsze poparcie, niż u młodszych z tego przedziału.

Obrazek

Poparcie obywateli od 30. roku życia jest, rzecz jasna, znikome i nie przekracza już zaporowych 5%. Ogólny przyzwoity wynik, jak ten majowy, może mieć miejsce tylko w przypadku bardzo niskiej frekwencji.

Obrazek

Warto wspomnieć, że zdecydowanie bardziej atrakcyjny dla przedsiębiorców okazał się być nawet rolniczy PSL. Kreowanie KNP na partię prywaciarzy jest więc zwyczajnym fejkiem, co zupełnie mnie nie dziwi.


Pozostaje szukać im elektoratu w gimnazjach i modlić się o to, by jak najpóźniej przyszło mu stawić czoła rzeczywistości, albo skopiować pomysł błazna Palikota, by nadać prawa wyborcze już 16-latkom. :D


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold NiebuhrKu refleksji.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19444
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 18 lis 2014, 10:42

Piotrek. pisze:
KAAN pisze: Ma on dużą siłę w gromadzeniu wokół siebie ludzi dobrze myślących a to jest dobry prognostyk na przyszłość.
Rzeczywistość pokazuje, że Nowa Prawica jest w stanie osiągnąć przyzwoity wynik wyłącznie wśród uczniów i studentów, a więc środowiska najbardziej oderwanego od rzeczywistości, często na garnuszku rodziców.
To ludzie bez przyszłości, bo socjalistyczne rządy zrobiły z nich ludzi na garnuszku rodziców i z perspektywa wyjazdu do bardziej wolnych niż Polska. Nie masz się co ekscytować wygraną socjalizmu, to jest wielka tragedia dla świata. Ja także sądzę ze prawica nigdy nie będzie dominującą siłą, świat jest opanowany przez szatana, a ten socjalizm bardzo popiera, jest jego autorem. To szatan jest ojcem kłamstwa, tak jak kłamie socjalizm, to socjalizm daje pieniądze niezarobione, to socjalizm kradnie, to socjalizm zniewala. Twoja sytuacja jest tragiczna i mówię o twoim stanie ducha, a nie materii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 26 lis 2014, 22:10

KAAN pisze:rządy zrobiły z nich ludzi na garnuszku rodziców


Chyba własne lenistwo i nieudacznictwo. :)

Poniżej przykład znanego w całym Internecie libertarianina-nieudacznika, 32-letniego bezrobotnego na utrzymaniu matki - Kelthuza, któremu nieróbstwo wygarnął nawet Sąd. :rotfl:

Obrazek

Co ciekawe, wśród entuzjastów kapitalizmu nie brakuje dorosłych bezrobotnych na utrzymaniu rodziców. Jak nazwać taką aberrację umysłową?

KAAN pisze: Nie masz się co ekscytować wygraną socjalizmu,


Cieszyłbym się ogromnie z wygranej partii socjalistycznej, ale w Polsce nie ma ugrupowania antykapitalistycznego.

KAAN pisze:socjalizm daje pieniądze niezarobione


Przecież każdy kapitalista żyje z niezarobionych przez siebie pieniędzy. Inaczej nie byłoby pracy najemnej. Takie bajeczki to w przedszkolu opowiadaj. :D

KAAN pisze:wyjazdu do bardziej wolnych niż Polska.


To prawda, ale nie w Twoim rozumieniu. Polacy wyjeżdzają do państw, które gwarantują przestrzeganie praw pracowniczych i prowadzą politykę społeczną.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold NiebuhrKu refleksji.
Oberyn.
Posty: 3797
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 26 lis 2014, 22:22

Piotrek. pisze:Cieszyłbym się ogromnie z wygranej partii socjalistycznej, ale w Polsce nie ma ugrupowania antykapitalistycznego.


No to wyjeżdżaj do Francji czy innej Szwecji, co jeszcze robisz w Polsce? Mam nadzieję, że po studiach to zrobisz, lepiej dla Ciebie.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7822
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 gru 2014, 04:23

Piotrek. pisze:Cieszyłbym się ogromnie z wygranej partii socjalistycznej, ale w Polsce nie ma ugrupowania antykapitalistycznego.

Kim Dzong Un czeka na ciebie z otwartymi rękami w socjalistyczny Korei Północnej, pakuj się i jedź tam ;) To kraina twoich marzeń :rotfl:

Obrazek


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 11 gru 2014, 23:04

Hardi pisze:
Piotrek. pisze:Cieszyłbym się ogromnie z wygranej partii socjalistycznej, ale w Polsce nie ma ugrupowania antykapitalistycznego.

Kim Dzong Un czeka na ciebie z otwartymi rękami w socjalistyczny Korei Północnej, pakuj się i jedź tam ;) To kraina twoich marzeń :rotfl:

Obrazek


To Twój raj korwinisto :D :

- dziedziczna monarchia absolutna
- brak podatków dla obywateli
- brak ZUS-ów/sanepidów/regulacji/etc.
- skrajny konserwatyzm obyczajowy
- brak demokracji
- bardzo niskie koszty pracy
- brak związków zawodowych
- liczne ulgi podatkowe dla inwestorów, max. podatek dla nich 10%

Mało tego, tzw. "marksizm-leninizm" nie jest oficjalną ideologią państwa od 1972 roku, a w 2009 z konstytucji usunięto wszystko, co w jakiś sposób mogłoby się kojarzyć z komunizmem/socjalizmem. :)

Powyższe niemal jak wyjęte z programów KNP/UPR. :)


Jeśli ktoś chce zgłębić wiedzę o KRLD, to polecam : http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/80677/ ... -rasa.html


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold NiebuhrKu refleksji.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7822
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 14 gru 2014, 01:19

Piotrek. pisze:To Twój raj korwinisto :D :[/quote]
nie jestem korwinistom, jestem wolnoścowcem, Korwin nie wymyślił wolności, on jako pierwszy polski polityk w pseudowolnej Polsce zaczął głośno mówić o wolności

Piotrek. pisze:- dziedziczna monarchia absolutna

(...)

Powyższe niemal jak wyjęte z programów KNP/UPR. :)

tego nie ma w programie KNP, jest to jedynie prywatny pogląd Korwina, nic więcej

Piotrek. pisze:- brak podatków dla obywateli

(...)

Powyższe niemal jak wyjęte z programów KNP/UPR. :)

tego ani nie ma w programie KNP, ani nie jest to prywatnym poglądem Korwina, aczkolwiek jest to bardziej biblijny pogląd niż demokracja ;)

Piotrek. pisze:- brak ZUS-ów/sanepidów/regulacji/etc.

Powyższe niemal jak wyjęte z programów KNP/UPR. :)

to akurat się zgadza po części i ta część jest dobra, brak przymusu...

Piotrek. pisze:- skrajny konserwatyzm obyczajowy

(...)

Powyższe niemal jak wyjęte z programów KNP/UPR. :)

nie wiem co masz na myśli, ale w programie KNP nigdzie nie pada takie stwierdzenie

Piotrek. pisze:- brak demokracji

(...)

Powyższe niemal jak wyjęte z programów KNP/UPR. :)

tego też nie ma w programie KNP, jest to jedynie prywatnym poglądem Korwina, ale ja się z nim zgadzam, a dlaczego to opowie ci Cejrowski: https://www.youtube.com/watch?v=3zGa7vzVcIU

Piotrek. pisze:- bardzo niskie koszty pracy

(...)

Powyższe niemal jak wyjęte z programów KNP/UPR. :)

niczego takiego nie ma ani w programie KNP, ani nie jest to prywatnym poglądem Korwina, jeśli pracodawca chce i może płacić np. 1000 na godzinę to niech płaci, nikt mu nie broni, a ja się u takiego chętnie przyjmę, jeśli pozostałe warunki będę mi odpowiadać ;)

Piotrek. pisze:- brak związków zawodowych

(...)

Powyższe niemal jak wyjęte z programów KNP/UPR. :)

tak, im mniej hipokrytów, oszustów i manipulatorów tym lepiej...

Piotrek. pisze:- liczne ulgi podatkowe dla inwestorów, max. podatek dla nich 10%

(...)

Powyższe niemal jak wyjęte z programów KNP/UPR. :)

tego ani nie ma w programie KNP, ani nie jest to prywatnym poglądem Korwina... więc jak widać w większości opowiadasz jakieś nieprawdziwe rzeczy... podejrzewam, że nigdy nie czytałeś programu KNP, a swoją "wiedzę" o nich czerpiesz z TVNu czy Wyborczej ;)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7822
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 14 gru 2014, 05:44

niestety już nie jestem w stanie edytować (jakieś dziwne ograniczenia czasowe), zwrot "aczkolwiek jest to bardziej biblijny pogląd niż demokracja" miał znaleźć się w odpowiedzi na "dziedziczna monarchia absolutna"Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości