Dlaczego chrześcijanin powinien być antysocjalistą - wykład

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 20 lip 2014, 09:36

Dajcie już spokój. Ja powoli leczę się z korwinizmu.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 20 lip 2014, 09:53

Ciekawe na ile poglądy Korwina i Michalkiewicza są ze sobą zgodne i czy są rzeczy w których się między sobą różnią?
Jeśli ktoś wie to poproszę o jakieś dane na ten temat


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijanin powinien być antysocjalistą - wyk

Postautor: Małgorzata » 20 lip 2014, 15:47


Dosłuchałam do 12. minuty. W niej tłumaczy, kto to jest chrześcijanin. Ręce mi opadły...na klawiaturę i podziękowałam.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 20 lip 2014, 15:52

Żeby tylko Michalkiewicz poddawał krytyce socjalizm, a nie własne fantazje na temat socjalizmu. :D

Swoją drogą, powyższy "wykład" doskonale potwierdza zapaść edukacji w naszym kraju. Gdyby spytać przeciętnego obywatela o wyznaczniki socjalizmu, to na ~ 99% zacząłby bajdurzyć o regulacjach, biurokracji, podatkach, zasiłkach, a zapewne ani słowem by się nie zająknął o uspołecznieniu środków produkcji (nie mylić z nacjonalizacją!), podając za przykład socjalizmu ZSRR ze swoim kapitalizmem państwowym, a nie Hiszpanię w dobie rewolucji, której przewodzili antypaństwowi anarchosyndykaliści z CNT. :D


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijanin powinien być antysocjalistą - wyk

Postautor: Nick » 20 lip 2014, 22:18

Małgorzata pisze:

Dosłuchałam do 12. minuty. W niej tłumaczy, kto to jest chrześcijanin. Ręce mi opadły...na klawiaturę i podziękowałam.


Słuchałem tego. Teolog z niego słaby (o czym sam powiedział) z resztą jest katolikiem więc trzeba zrozumieć jego presupozycje z jakimi startuje.
Powiem więcej- jego argumentacja jest świetna, kiedy trafi na podatny grunt, a trafi gdyż PL jest krajem katolickim, przynajmniej formalnie.
Michalkiewicz będzie drażnił protestantów mową o kościele, Bogu etc. bo używa katolickiej semantyki.
Ale nie to jest sednem i nie na błędach w definiowaniu teologicznych pojęć powinna być skupiona uwaga, a raczej na głównej treści przekazu.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 lip 2014, 09:27

Dosłuchałam do 12. minuty. W niej tłumaczy, kto to jest chrześcijanin. Ręce mi opadły...na klawiaturę i podziękowałam.

Posłuchałem w tej okolicy. Najlepszy cytat:

"Tam Pan Jezus zaakcentował, pewne takie rzeczy, żebyśmy się tam miłowali wzajemnie, to znaczy, miłowali, no to może za dużo powiedziane, bo to nie wszystkich, człowiek... by się musiał jakoś gwałcić, żeby miłować wszystkich". :wtf:

Teolog z niego słaby

To nie jest żaden teolog.

Ale nie to jest sednem i nie na błędach w definiowaniu teologicznych pojęć powinna być skupiona uwaga, a raczej na głównej treści przekazu.

A co ma odrodzony chrześcijanin do słuchania w takim wykładzie katolika?


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 21 lip 2014, 19:08

Zupełnie odmienne zdanie na temat moralności wynikającej z katolicyzmu. Nie najnowszy, ale dość interesujący
wywiad z pewną hiszpańską zakonnicą.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 21 lip 2014, 21:01

pozytywista pisze:
Ale nie to jest sednem i nie na błędach w definiowaniu teologicznych pojęć powinna być skupiona uwaga, a raczej na głównej treści przekazu.

A co ma odrodzony chrześcijanin do słuchania w takim wykładzie katolika?


No absolutnie nic przecież ;)
Proponuję Ci przenieść się na Marsa, zabrać ze sobą kilku odrodzonych chrześcijan (czyli podobnie myślących do Ciebie) i wtedy nikt Ci nie zakłuci spokoju sumienia, bo choćby owi kompani bredzili jak potłuczeni, to wszak będą oni dla Ciebie "swoi" i wtedy będzie git :)
A serio- gdybyś nie załapał- chciałem Ci powiedzieć, że kierujesz się uprzedzeniami, szufladkujesz ludzi i skreślasz ze względu na wyznanie. To się nazywa fanatyzm.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 lip 2014, 21:05

Nick pisze:A serio- gdybyś nie załapał- chciałem Ci powiedzieć, że kierujesz się uprzedzeniami, szufladkujesz ludzi i skreślasz ze względu na wyznanie. To się nazywa fanatyzm.

Pleple
To idź posłuchaj kazań mormońskich.
Nie? Chcesz szufladkować ludzi?


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 21 lip 2014, 21:22

pozytywista pisze:
Nick pisze:A serio- gdybyś nie załapał- chciałem Ci powiedzieć, że kierujesz się uprzedzeniami, szufladkujesz ludzi i skreślasz ze względu na wyznanie. To się nazywa fanatyzm.

Pleple
To idź posłuchaj kazań mormońskich.


Pleple, a znasz jakieś dobre?
Np. o austriackiej szkole ekonomii, wolnym rynku, przeklęstwie socjalizmu, o zmianie mentalności pracowniaka etatowego na przedsiębiorczą?
Chętnie posłuchałbym

pozytywista pisze:Nie? Chcesz szufladkować ludzi?

Nie chcę bo to głupie!
I małostkowe.
Jeśli katolik powie Tobie kazanie- "nie skacz teraz na główkę z 20 piętra bo zginiesz", to zignorujesz to ostrzeżenie tylko dlatego, że powiedział to Tobie katolik?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 lip 2014, 12:29



Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 26 lip 2014, 15:03

Obrazek


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 26 lip 2014, 17:21

Hardi pisze:Obrazek


Oj tak, ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 9% pensji z całą pewnością zapewniłoby takiemu komuś prywatną klinikę, która podjęłaby się nierentownej lub co najmniej kosztownej terapii. :D

"Jestem rozżalony, a moją niechęć do socjalizmu spotęgował miliardkrotnie."

Powyższe zdanie jest istnym "mistrzostwem" logiki, skoro autor obarcza mityczny "socjalizm" odpowiedzialnością za urynkowienie usług medycznych, dokonane przez rządzących od długiego czasu liberałów, dla których liczy się tylko zysk. :D

Warto poznać przyczynę występującej patologii, zamiast łykać korwinizmy i gasić pożar benzyną.


"obecnie w Polsce nawet publiczne szpitale wybierają te usługi, za które można otrzymać wyższą zapłatę, a ograniczają te, które są nieopłacalne, niedostatecznie finansowane przez NFZ. "


"Powoływał się na przykład Holandii, gdzie szpitale funkcjonują wyłącznie w oparciu o formułę non profit. A - jak mówił - Holandia w ostatnim rankingu Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia zajęła pierwsze miejsce, jeśli chodzi o jakość opieki zdrowotnej i dostęp do niej. "

http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdr ... 21,14.html

Gdyby w Polsce komuś naprawdę zależało na poprawie sytuacji, to naśladowałby kraje z najlepszą opieką medyczną na świecie, czyli Holandię i Danię.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 26 lip 2014, 17:45

Piotrek. pisze:Oj tak, ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 9% pensji z całą pewnością zapewniłoby takiemu komuś prywatną klinikę, która podjęłaby się nierentownej lub co najmniej kosztownej terapii.


Jeśli ktoś przez 40 lat ze swojej pensji płaci miesięcznie te 9% na opiekę zdrowotną, to tak, zapewniłoby takiemu komuś prywatne leczenie. Wystarczy policzyć na podstawie składki z pensji i pomnożyć to przez wszystkie lata. Uwierz mi, wyjdzie wysoka kwota.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości