zgłebianie spisków, zła nie prowadzi do prawdy ale upadku

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

zgłebianie spisków, zła nie prowadzi do prawdy ale upadku

Postautor: MieczDucha » 09 lis 2014, 00:12

http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... knoty.html : "Nie trzeba poznawać banknotów sfałszowanych na tysiące sposobów, aby nauczyć się się rozróżniać oryginał od fałszywek. Choćby ktoś spędził i dziesiątki lat na poznawaniu fałszywych banknotów, różniących się od siebie na wiele sposobów to będzie to zmarnowany czas, zmarnowane wysiłki, jeśli wpierw nie pozna bardzo dobrze oryginału.
Gdyby ktoś nawet na pamięć znał wszelkie możliwe różnice między podróbkami a nie znał oryginału, to gdyby mu dano oryginał, to uznałby go za kolejną fałszywkę, tylko podrobioną na inny sposób. Później dano by mu fałszywkę, podrobioną na inny, nowy sposób i ją również uznałby za fałszywkę, i tak toczyłoby się to dalej i dalej, aż nadszedłby czas śmierci dla tego "badacza".
Gdyby ten człowiek zaczął od poznawania prawdziwego banknotu, to nie oddałby się niemądremu marnotrawstwu wokół zgłębiania podróbek. Gdyby perfekcyjnie znał oryginał to choćby było miliard banknotów i każdy podrobiony na inny sposób, to rozpoznałby je, bo znałby perfekcyjnie prawdziwy banknot.
Jeden błąd na samym początku spowodowałby coraz większe błądzenie, coraz większe straty, coraz większe marnotrawstwo czasu. Jeden błąd na początku sprawiłby, że wszelkie wysiłki byłyby daremne i wszystko skończyłoby się katastrofą - nie umiałby rozpoznawać między oryginałem a falsyfikatami i oryginał uznałby za kolejny falsyfikat.

m.in teorie spiskowe są jak te fałszywe banknoty "

, tym jedynym prawdziwym wzorcem jest Zmartwychwstały Jezus Chrystus - zamiast zgłębiać spiski, spiskowców, zło ludzie powinni poznawać lepiej Zbawiciela a wtedy zło i kłamstwa będą widoczne wyraźnie - co sądzicie o tym ? wiele osób w tym chrześcijan skupia się na odwrotnej rzeczy - skupiają się na poznawania zła, moim zdaniem to pułapka i niebezpieczne podejście

,


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 lis 2014, 01:29

Oczywiście zaczynanie w życiu od zgłębiania spisków to głpota ale przecież my to chrześcijanie i znamy ten orginał i to dobrze. O spiskach ludzie czytają głównie po to żeby zobaczyć jak bardzo już blisko do przyjścia Pana.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: zgłebianie spisków, zła nie prowadzi do prawdy ale upadk

Postautor: KAAN » 09 lis 2014, 15:51

MieczDucha pisze:co sądzicie o tym ? wiele osób w tym chrześcijan skupia się na odwrotnej rzeczy - skupiają się na poznawania zła, moim zdaniem to pułapka i niebezpieczne podejście
Oczywiście, że to pułapka, zajmowanie się odstępstwem bez dogłębnego poznania i wyznania prawdy prowadzi na manowce.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: MieczDucha » 09 lis 2014, 20:40

magda pisze:Oczywiście zaczynanie w życiu od zgłębiania spisków to głpota ale przecież my to chrześcijanie i znamy ten orginał i to dobrze. O spiskach ludzie czytają głównie po to żeby zobaczyć jak bardzo już blisko do przyjścia Pana.


a co mają spiski wspólnego z przyjściem Pana, skoro są one mieszaniną prawdy i kłamstw, często czystą dezinformacją. Prędzej taki człowiek wmówi sobie, że dane wydarzenie to proroctwo, a gdy będzie czytał Biblię to tylko będzie się w tym błędzie utwierdzał - błędne koło. Poza tym moim zdaniem patrzenie na te "światowe wichury" zamiast na Zbawiciela kończy się prędzej czy później jak u Piotra :

"A Piotr, odpowiadając mu, rzekł: Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie. (29) A On rzekł: Przyjdź. I Piotr, wyszedłszy z łodzi, szedł po wodzie i przyszedł do Jezusa. (30) A widząc wichurę, zląkł się i, gdy zaczął tonąć, zawołał, mówiąc: Panie, ratuj mnie. (31) A Jezus zaraz wyciągnął rękę, uchwycił go i rzekł mu: O małowierny, czemu zwątpiłeś? " - Ewangelia Mateusza 14:28-31 BW

takim patrzeniem się na wichury w dzisiejszym świecie to moim zdaniem patrzenie, skupianie się na wojnach, pandemiach, kryzysie, spiskach, spiskowcach itp - strata czasu i odwracanie oczu od Zbawiciela a wtedy łatwo można zacząć tonąć - zwątpić, stać się mało wierny a przez to wpaść m.in w lęki, niepokoje itp - miałem taki okres kiedyś,


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 09 lis 2014, 21:26

Musi znać dogłębnie oryginał, a wtedy odrzucimy każdą fałszywkę :)


Przemo
Posty: 34
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przemo » 09 lis 2014, 22:15

Zgadzam się całkowicie. Po za tym badając zło w jakikolwiek sposób zaczynamy także nim przesiąkać. Prędzej czy puźniej, zaczniemy osądzać, plotkować, linczować ludzi w tej czy innej formie. Zło jest równie zaraźliwe co dobro. Z tym, że dobro potrafi kreować, zło tylko niszczyć. Także nasze sumienia.


Spójrz w lustro, a ujrzysz najwiękrzy cód Boga.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 02:08

MieczDucha pisze:takim patrzeniem się na wichury w dzisiejszym świecie to moim zdaniem patrzenie, skupianie się na wojnach, pandemiach, kryzysie, spiskach, spiskowcach itp - strata czasu i odwracanie oczu od Zbawiciela a wtedy łatwo można zacząć tonąć


No a wyobraź sobie że właśnie ten zbawiciel dał nam radę odwrotną do twojej, Przeczytaj 13 rozdział Marka , 24 Mateusza i 21 Łukasza i w tych rozdziałach Jezus radzi obserwować co się dzieje i właśnie o wojnach i innym źle tam wspomina i żeby widzieć i obserwować jak dzieje sie to zlo i im większe tym bliżej do przyjścia Pana Jezusa ,więc pozwolisz ze skorzystam z rady Jezusa nie z twojej,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Przemo
Posty: 34
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przemo » 10 lis 2014, 05:01

magda pisze:
MieczDucha pisze:takim patrzeniem się na wichury w dzisiejszym świecie to moim zdaniem patrzenie, skupianie się na wojnach, pandemiach, kryzysie, spiskach, spiskowcach itp - strata czasu i odwracanie oczu od Zbawiciela a wtedy łatwo można zacząć tonąć


No a wyobraź sobie że właśnie ten zbawiciel dał nam radę odwrotną do twojej, Przeczytaj 13 rozdział Marka , 24 Mateusza i 21 Łukasza i w tych rozdziałach Jezus radzi obserwować co się dzieje i właśnie o wojnach i innym źle tam wspomina i żeby widzieć i obserwować jak dzieje sie to zlo i im większe tym bliżej do przyjścia Pana Jezusa ,więc pozwolisz ze skorzystam z rady Jezusa nie z twojej,


Tylko, że Jezus mówił o obserwowaniu zła, a nie jego badaniu jak w temacie. Obserwator jest nie wzruszony na obserwowaną przez niego rzeczywistość. Badacz tym złem musiałby żyć, by potrafić je zrozumieć. A więc żyje programami typu ,,Dlaczego ja'' czy ,,Ukryta prawda''' gdzie tych spisków jest pod dostatkiem.
Problem polega na tym, że takie życie prędzej czy puźniej musi przynieść pewne reakcje emocjonalne. Nie którzy ludzie uzalerzniają się od życia sensacjami oferowanymi przez świat, które nie muszą być prawdziwe. Media mają bardzo mocną siłę indoktrnacji o czym bardzo często zapominamy. I co wtedy? Co wtedy gdy z badaczy zła, zmieniamy się w jego uczestników?
Owszem powiniśmy być świadomi tego co się dzieje wokoło nas, bo to wyzwala w nas potrzebę czujności, ale badanie sensacji oferowanych przez masmedia i polityków ( zamach w smoleńsku) to już krok za daleko.
Po za tym, wole przeżyć własne życie za miast żyć cudzym.


Spójrz w lustro, a ujrzysz najwiękrzy cód Boga.
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: MieczDucha » 10 lis 2014, 08:53

magda pisze:
No a wyobraź sobie że właśnie ten zbawiciel dał nam radę odwrotną do twojej, Przeczytaj 13 rozdział Marka , 24 Mateusza i 21 Łukasza i w tych rozdziałach Jezus radzi obserwować co się dzieje i właśnie o wojnach i innym źle tam wspomina i żeby widzieć i obserwować jak dzieje sie to zlo i im większe tym bliżej do przyjścia Pana Jezusa ,więc pozwolisz ze skorzystam z rady Jezusa nie z twojej,


te rzeczy są kwestią przyszłości i będą tak wielkie i będzie tak głośno o nich dookoła, że każdy chrześcijanin który trwa w Chrystusie nie przegapi ich, i dobrze odczyta.
Nie trzeba natomiast karmić się pseudospiskami, teoriami, które są w większości dezinformacją albo półprawdami, lepiej skupić się na Chrystusie, na uświęceniu, na lepszym poznawaniu Biblii i posłuszeństwu, aby to co się już rozumie, przestrzegać, bo inaczej nic nowego człowiek nie dostanie.
Na co skierowane są nasze umysły, oczy i uszy tym przesiąkniemy - albo Chrystusem i będziemy coraz bardziej podobni do Niego w myslach, słowach i czynach. Albo przesiąkniemy złem tego świata, karmiąc się dezinformacynymi spiskami, spiskowcami odwraca się oczy do Chrystusa a wtedy człowiek staje się słabszy i słabszy


http://dobra-nowina.info.pl/viewtopic.php?f=16&t=42 : "Teorie Spiskowe PUŁAPKĄ DLA CHRZEŚCIJAN" - cytuję fragment :

" Pierwotnie planowałem napisać ten artykuł o tym, jak media mogą być użyte do rozprzestrzeniania strachu i wpływać na Twoje myśli i działania. Po jakimś długim namyśle zacząłem sądzić, że brzmiało to zbytnio teorią spiskową. Sam dałem się złapać niektórym badanym tematom, ponieważ naprawdę brzmiały prawdopodobnie i realnie. Być może niektóre z nich są prawdziwe, nie wiem, ale doświadczyłem wielkiego olśnienia, w jaki sposób teoria spiskowa może cię sparaliżować w strachu. Czytałem, jak to ma być globalny spisek mający zaprowadzić jeden światowy rząd. Jak bardzo szybko stan wojenny może być wprowadzony w USA, i o utracie naszych swobód i że wolność może wkrótce się zakończyć. Że globalna elita planuje to wszystko! Zapasy żywności drożeją! To nadchodzi!

Raz po raz ta sama wiadomość "Przebudź się Ameryko!". FEMA wybudowała obozy śmierci i wkrótce wszyscy będziecie złapani i tam umieszczeni. Wciągnęło mnie czytanie, to wszystko może być prawdziwe, to wszystko może się naprawdę wydarzyć.

Jak mógłbym przygotować moją rodzinę na to? Jak uniknąć tego obłędu? Wtedy to mnie uderzyło, jak tona cegieł, dobrze znana pieśń modlitewna pojawiła się znikąd w moim umyśle - Bóg nad tym Panuje. Byłem tak zajęty studiowaniem i tak zaabsorbowany tym bałaganem, że zapomniałem o najważniejszej rzeczy, mojej wierze w Boga. Zapomniałem, że to Jego Wola będzie się działa, nie moja. Zacząłem myśleć właśnie, jak wielu innych Chrześcijan wpadło w tę pułapkę strachu. Widziałem na kilku stronach internetowych, które czytałem, komentarze-posty Chrześcijan obawiających się końca.

Wydaje mi się, że wielu po prostu zapomniało Kto Panuje i tak wielu przygotowuje się na przyjście apokalipsy, podczas gdy powinni kłaść nacisk na wiarę w Boga. Tylko wiara może Cię uchronić. Spójrz na Chrześcijan, którzy żyli przed Tobą, na prześladowanych apostołów, którzy chodzili Bożymi ścieżkami. Jestem pewny, że również zmagali się z własnym strachem. Musisz pamiętać, że oni byli tylko ludźmi, poddawanymi tym samym zmartwieniom, co my dzisiaj.

Do dziś są prześladowania Chrześcijan, chociaż my w Ameryce mamy zapewnioną wolność wyznania, jakie wybraliśmy. Niektórzy Chrześcijanie w innych częściach świata byli prześladowani, a nawet zabijani za wiarę w Chrystusa. Chodzi mi o to - tych Chrześcijan, którzy są prześladowani czy nawet zabijani za Chrystusa łączy to, że nie tracą swej wiary. Stoją silni w swojej wierze, nieważne, w obliczu jakich przeciwności. Ja także mocno wierzę, że jeżeli Bóg nadal ma jakiś niezakończony cel czy plan dla nas, wtedy nie umrzemy, dopóki się to nie wypełni. Jeżeli popatrzysz na apostołów, byli wielokrotnie wybawiani Bożą Mocą od śmierci, dopóki nie wypełnili misji głoszenia ewangelii Chrystusowej.

Problemem teorii spiskowych jest to, że stawiają Chrześcijan w takim strachu, że Ci zaczynają myśleć tylko o sobie i wtedy ukrywają światło Boga, którym powinni dzielić się ze światem. My, jako Chrześcijanie jesteśmy szfarzami wiary i musimy dzielić się Ewangelią Prawdy ze światem, nawet jeżeli to oznacza, że czyniąc to, będziemy prześladowani. Jezus przeszedł przez prześladowania i próby, które ostatecznie doprowadziły do Jego śmierci. Myślę, że chciałby byśmy poszli za Jego przykładem, aby zachować wiarę. "


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 lis 2014, 09:10

Prawdą jest, że zajmowanie się teoriami spiskowymi czy jakimkolwiek tematem bez znajomości Ewangelii i prawdy Słowa Bożego prowadzi zawsze do skupienia się na rzeczach odległych od zbawienia w Panu Jezusie. Kiedy jednak mamy pełny wgląd w prawdę i ta prawda żyje w nas to poznanie teorii spiskowych czasami może rozjasnić nam pogląd na mechanizmy działające w tym świecie i upewnić nas w tym, że porządek tego świata nie jest reformowalny. Świat musi upaść, to jest właściwość tego świata, jedynym pytaniem bez odpowiedzi jest czas - kiedy to nastąpi. I znowu; wierzący mają wielką nadzieję w rychłe przyjście Pańskie, żyją tą nadzieją i są budowani tą myślą, że świat przepełniony grzechem zostanie osądzony i zniszczony we właściwym czsie. Znający prawdę nie pokładają nadziei w politykach w bogactwie, władzy, ale wyłącznie w Panu Jezusie i tęsknią do czasu kiedy Pan zrobi z tym światem porządek.
Teorie spiskowe upewniają mnie, że nic nie moze sie zmienić na dobre w świecie, i że z powodu grzechu imperia upadają z dnia na dzień, a my mamy jedyną misję : głoszenie zbawienia w Panu Jezusie i ratowania w ten sposób tych, którzy maja być zbawieni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 12:45

Przemo pisze:A więc żyje programami typu ,,Dlaczego ja'' czy ,,Ukryta prawda''' gdzie tych spisków jest pod dostatkiem.


Przemo trzeba było tak od raz ze to o seriale chodzi , uf juz myślałam że proponjesz zamkniecie oczu na to co się dzieje w realu. No spoko ja nie ogladam badziewia.

MieczDucha pisze:te rzeczy są kwestią przyszłości i będą tak wielkie i będzie tak głośno o nich dookoła, że każdy chrześcijanin który trwa w Chrystusie nie przegapi ich, i dobrze odczyta.


o to dlaczego przegapiłaś większosć z tego już się wydażyla jesteśmy na końcóweczce.

Wszystko co dalej piszesz dotyczy pseudo chrzescijan a nie nowonarodzonych dzieci Bozych ,którzy o d obudzenia rano do zasnięcia mają Jezusa w sercu. I nikt ich nie wystraszy bo

Hbr 13:6 bw "Tak więc z ufnością możemy mówić: Pan jest pomocnikiem moim, nie będę się lękał; Cóż może mi uczynić człowiek?"
2Tm 4:18 bw "Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego złego i zachowa dla królestwa swego niebieskiego; jemu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen."
Ps 40:5 bw "Błogosławiony mąż, który w Panu pokłada nadzieję swoją
Rz 8:39 bw "ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."

I tak można dalej. Wiec nie martw się o nowonarodzonych chrzescijan bo oni się nie przestraszą, Bóg jest z nimi, Raczej się martw o tych co jeszcze sie nie narodzili na nowo , i przychodza na naborzeństwa pośpiewać bo tak trzeba.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: MieczDucha » 11 lis 2014, 07:35

nie jesteśmy w końcóweczce, jeszcze nie zaczął się nawet "początek boleści", nie zaczął się późniejszy ostatni tydzień czyli 7 lat. Nie znam dat i powinniśmy czuwać w modlitwie i w społeczności z Panem każdego dnia, ale gdyby się okazało, że powrót na ziemię Pana nastąpi za jakieś 20-30 lat albo później to nie zdziwiłbym się tym.


mój wpis z bloga uzupełniłem o : "często też chrześcijanie, mówią że badanie spisków, spiskowców to wyraz czuwania nakazany przez Pana Jezusa i zgłębianie ich wpisuje się w słowa : "Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi". Ujrzenie znaków nie ma nic wspólnego z karmieniem się spiskami, konspiracyjnym światem. Wiele z tych znaków będzie tak widocznych i odczuwalnych, że nie sposób będzie ich przegapić, szkoda czasu na świat dezinformacyjnych teorii, "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Ale to wszystko dopiero początek boleści. (9) Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. (10) I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić." - Ewangelia Mateusza 24:7-10

"I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu" - Mateusza 24:11 BW - a zwiodą wielu m.in dlatego, że ci ludzie, ci chrześcijanie zamiast poznawać Chrystusa poznawali szatana i jego wymysły konspiracyjne. Również rozpoznanie innych znaków nie ma nic wspólnego z dezinformacyjnym konspiracyjnym światem i poznawaniem go. Wręcz przeciwnie zagłębianie się w te fałszywe nauki to strata czasu i obciążanie serca a to właśnie obciążone serce, zatroskane jest wrogiem poznania znaków i przegapienia tego co najważniejsze :

"Pilnujcie się, aby wasze serca nie były obciążone obżarstwem, pijaństwem i troską o to życie, aby ten dzień was nie zaskoczył. 35 Jak sidło bowiem przyjdzie na wszystkich, którzy mieszkają na powierzchni całej ziemi. 36 Dlatego czuwajcie, modląc się w każdym czasie, abyście byli godni uniknąć tego wszystkiego, co ma nadejść, i stanąć przed Synem Człowieczym" - Ewangelia Łukasza 21:34-36 Uwspółcześniona Biblia Gdańska -

konspiracyjny świat, który jest chaosem, napędza niepokoje, strach, TROSKI a wtedy serce - umysł jest obciążony, człowiek nie czuwa tak jak nakazane i jest zagrożony zaskoczeniem. "Czuwajcie i módlcie się, abyście nie popadli w pokuszenie" - Marka 14:38a - znowu modlitwa się pojawia- to modlitwa, życie w społeczności z Panem, sprawia, że człowiek zobaczy wszystko a nie życie spiskami, które prowadzą do odwrotnej rzeczy - do braku czuwania i braku światła, tak że człowiek nie zobaczy prawdziwych znaków, ale fałszywe znaki uzna za prawdziwe. Konspiracyjne świat, świat spisków, który jest pomieszaniem z poplątaniem utrudnia i utrudni zrozumienie nauk biblijnych i proroctw. Lepiej powrócić do czystego źródła - do biblijnych nauk. Sam wiem, jednak po sobie jak kiedyś latałem po różnych stronach, wyczekując "znaków" i czekając na jakąś wielkie przełomowe wydarzenie. Było to chorobliwe - od strony do strony i żyjąc w napięciu na "coś wielkiego". Brak wiary, brak cierpliwości, zaufania, brak znajomości Pism się objawiał.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 lis 2014, 17:15

Słuchaj Mieczu Ducha ja mówię o obserwowaniu a nie o wnikaniu dogłębnie w zło nie wnikam i drobne szczegóy mnie nie obchodzą a obchodzi mnie to co robi wróg żeby wiedziexc skąd przychodzi zagrożenie, mam małą wnuczkę musze sprawdzać różne rzeczy takie jak gender i inne człowiek musi wiedzieć co go otacza ,nie masz być ślepy a ty byś chciał zamknąć oczy na wroga. Rozgranicz obserwowanie od niezdrowej ciekawości i nowonarodzonych znających dobrze drogę Pańską od pseudochrześcijan.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 lis 2014, 17:34

MieczDucha pisze: Lepiej powrócić do czystego źródła - do biblijnych nauk.


To powróć i oprzytomniej wypisujesz znaki które już były i piszesz że będą jakoś zamykanie oczu na to co się dzieje doprowadzilo cię do takich wniosków.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Przemo
Posty: 34
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przemo » 11 lis 2014, 19:04

Tu się akurat zgadzam z magdą. Znam teorie ewolucji, ideologie marksa i engelsa, teologie scholastyczną, u której podstawą jest ,,Suma teologiczna'' Tomasza z Akwinu. Jednak po mimo tego w to nie wierze. Wiedza daje duży komfort w rozmowie z ludźmi o innych przekonaniach niż nasze. Dzięki temu nie wychodzisz na ignoranta w rozmowie z drugim człowiekiem. Nie czyni mnie to jednak drugim Dawkinsem, komunistą lub socjalistą, ani katolikiem.
Podobnie jest z gender i innymi ideologiami panującymi w naszym społeczeństwie. Warto je znać, by nie wyjść na idiotę, który ględzi o czymś o czym nie ma pojęcia. Z drugiej strony nie czyni to z nas zwolennikami owych idei.
Po prostu, by móc wypowiedzieć się na jakiś temat za lub przeciw, najpierw trzeba go zrozumieć i przemyśleć gdzie tkwi błąd w myśleniu jej zolenników tej idei. W tedy będzie to przemyślana krytyka, a nie owczy pęd. Nie zawsze bowiem oguł ma rację. Pierwszy, lepszy przykład to żydzi krzyżujący Chrystusa. Bezmyślny tłum idący za Sanchedrynem.


Spójrz w lustro, a ujrzysz najwiękrzy cód Boga.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości