Milioner ktory teskni za PRL-em

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 11 gru 2014, 20:55

King_Me pisze:Już kilkukrotnie powtarzałem na tym forum :

Drodzy lewacy ... nikt Wam nie broni opodatkować swoich dochodów na 50, 80 czy nawet na 100%.

Proszę tylko o to byście swoich łapsk nie wkładali do mojego portfela czy innych osób które nie życzą sobie być przez Was okradani.

Dziękuję.


Drodzy kapitaliści, dlaczego pracownicy muszą płacić za wasze ulgi podatkowe, dotacje, dopłaty oraz pomoc de minimis? Dlaczego przyjmujecie pracowników na staże płatne z Powiatowego Urzędu Pracy? Dlaczego wyciągacie pazerne łapska po publiczne pieniądze, skoro stronicie od płacenia podatków i godziwego wynagradzania pracy :?:

Lee pisze:Ayn Rand - W obronie kapitalizmu


Następnym razem proszę posługiwać się bardziej wiarygodnymi personami, a nie taką Ayn Rand, która pod koniec życia leczyła się za publiczną kasę. :lmao:

Lee pisze:90% wszystkich modyfikowanych odmian dostarczanych jest przez amerykańską firmę Monsanto. Jest to twór (moloch- Frankenstein) powstały dzięki ingerencji rządu amerykańskiego.


Kapitalizm też powstał dzięki ingerencji rządu - vide proces grodzeń. I co z tego :?:

Ba, wszystkie wysokie technologie powstają dzięki ingerencji państwa, bo żaden kapitalista nie jest skory do ryzykownych inwestycji, a każdy system tzw. wolnorynkowy opiera się na prywatyzacji zysków i upublicznianiu strat. (przerabiano o nawet w Chile) Ameryki nie odkryłeś. Nie bez powodu w dziedzinie high-tech dominują Zachód i Azja Wschodnia, a nie bananowe raje podatkowe.

W temacie : http://www.theguardian.com/commentisfre ... innovation

Kamilzon pisze: jak to się mówi kapitalista niczym się nie różni od anarchisty


Różni się i to diametralnie. Gdy np. otumaniony propagandą zwolennik kapitalizmu zostanie wydmuchany przez swojego pracodawcę, to idzie... po darmową poradę prawną do anarchistów, słynących z bezpłatnej działalności społecznej. :)

Polakowski pisze:Ciekawy artykuł na temat szkodliwości kapitalizmu. Polski milioner opowiada sie za podatkami dla takich jak on rzędu 50 % i zdradza wprost to, o czym pracujący bliżej milioner ów od dawna wiedzą = tzw. wolny rynek niszczy słabszych i podporządkowuje się najmocniejszym kapitalistom.


Trafne stwierdzenie. Niektóre państwa potrafią zapobiegać powstawaniu bieda-biznesów. Wspomniany milioner opowiada o tym na przykładzie Niemiec i tamtejszych koncesjach na stacje benzynowe. Podobne rozwiązania od dawna istnieją w Finlandii :

Jeśli przybywasz do Finlandii w celu założenia jednoosobowej działalności gospodarczej (elinkeinonharjoittaja), musisz zarejestrować na policji miejsce swego pobytu, a następnie zgłosić się do Centrum Rozwoju Gospodarczego, Transportu i Środowiska (fin. ELY-Centres, ang. T&E-Centres). To urzędnicy ocenią, czy proponowana przez ciebie działalność ma szanse być opłacalna – i na jak długo powinieneś otrzymać pozwolenie na pobyt

http://www.eurodesk.pl/europraca/praca-w-finlandii

Z tego, co wiem, niemal identyczne mechnizmy wystepują również w krajach Beneluksu.

Tymczasem w polskich miastach z łatwością można spotkać np. kilka sklepów z używaną odzieżą na jednej ulicy, bo pierwszemu się udało, to reszta podążyła owczym pędem, w konsekwencji czego nie ma ani dobrze prosperującego przedsiębiorcy, ani godnie opłacanych miejsc pracy. Natomiast wielcy kapitaliści zacierają ręcę i zrywają boki z tych, co łyknęli bajeczkę pt. "chęć szczera czyni kapitalistę", ponieważ w ten sposób ubywa im poważnych konkurentów. :D


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 11 gru 2014, 23:34

Obrazek

Jeśli ktoś nadal ma problemy ze zrozumieniem, czym jest kapitalizm, to warto odwiedzić najbliższą bibliotekę i oddać się uważnej lekturze np. tej książki. Wiedzy nigdy zbyt wiele.

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/84778/kapitalizm.html


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold NiebuhrKu refleksji.
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 12 gru 2014, 00:05

Piotrek. pisze:Następnym razem proszę posługiwać się bardziej wiarygodnymi personami, a nie taką Ayn Rand, która pod koniec życia leczyła się za publiczną kasę. :lmao:


Co z tego że Ayn Rand leczyła się publicznie? Nawet Mikke mówi w kontekście UE, że jak dają to trzeba brać, mimo że nie popiera żadnych dotacji. To kwestia wpływu na zastaną rzeczywistość.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 12 gru 2014, 04:08

Lee pisze:
Piotrek. pisze:Następnym razem proszę posługiwać się bardziej wiarygodnymi personami, a nie taką Ayn Rand, która pod koniec życia leczyła się za publiczną kasę. :lmao:


Co z tego że Ayn Rand leczyła się publicznie? Nawet Mikke mówi w kontekście UE, że jak dają to trzeba brać, mimo że nie popiera żadnych dotacji. To kwestia wpływu na zastaną rzeczywistość.


A no to z tego, że w ten sposób doskonale pokazała, ile warte były jej wypociny. Pamiętajmy, że przecież nie była ona szeregową, niezamożną kobietą, a jednak życie zmusiło ją do wyciągnięcia ręki po publiczne. (do czego zresztą miała prawo, chociaż w jej przypadku wyszło to na kabaret)

W identyczny sposób postępują dzisiaj całe masy fascynatów mitycznego "wolnego rynku", którzy zgrywają twardych selfmademan'ów z.... (uwaga to nie żart!) socjalnego Zachodu, zwłaszcza Skandynawii, a nie państw pozbawionych praw pracownicznych.

Gdyby taki ktoś wylądował np. w Indiach, RPA, Meksyku czy innym podobym kraju i chwalił się, że "dobrze sobie radzi", wtedy rzeczywiście byłoby to godne uznania oraz dowodziło tego, że jest konsekwentny w swoich poglądach. Obawiam się jednak, że w tym przypadku ~99,9% KoLiberków/libertarian przeszłoby lekcję życia, klepiąc biedę mimo ciężkiej pracy.

Z kolei wychwalanie "wolnego rynku" z Europy Zachodniej zakrawa wręcz na kpinę albo dziecinną nieświadomość otaczającej rzeczywistości, ponieważ w tamtej strefie państwo - dzięki świadomemu społeczeństwu - wpływa pośrednio na wysoką stopę życiową, także przez stymulowanie wysokich płac. Powszechne układy zbiorowe, stawki minimalne, a także bezterminowe zasiłki sprawiają, że kapitalista musi się wysilić, by przyciągnąć do siebie pracownika, który dysponując odpowiednią siłą nabywczą napędza gospodarkę, tworząc miejsca pracy. Jednak taki układ nie jest dla kapitalisty już tak lukratywny, jak polska dżungla.

"Z każdej złotówki zainwestowanej w pracownika polski pracodawca otrzymuje z powrotem średnio 1,71 zł. W innych krajach UE, po przeliczeniu waluty, jest to średnio 1,2 zł, w USA 1,53 zł - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą PricewaterhouseCoopers (PwC)"

http://lajt.onet.pl/firma/,2089414,2,wiadomosc.html

Obrazek

Co ciekawe, najbogatszy Polak - mimo obecności zaledwie 25 lat kapitalizmu rynkowego i braku high tech - jest bogatszy nawet od najzamożniejszego Fina, Islandczyka, Belga czy Greka (mimo co najmniej dwustu lat w tym systemie), nie wspominając o innych z Europy Środkowo-Wschodniej.


Natomiast podejście Mikke jest do reszty absurdalne, bo uczestnictwo w każdym dobrowolnym procederze jest jego automatyczną legitymizacją.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold NiebuhrKu refleksji.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19444
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 gru 2014, 16:12

Piotrek. pisze:Drodzy kapitaliści, dlaczego pracownicy muszą płacić za wasze ulgi podatkowe, dotacje, dopłaty oraz pomoc de minimis? Dlaczego przyjmujecie pracowników na staże płatne z Powiatowego Urzędu Pracy? Dlaczego wyciągacie pazerne łapska po publiczne pieniądze, skoro stronicie od płacenia podatków i godziwego wynagradzania pracy :?:
Coś ci się pomyliło; miej pretensje do socjalistycznego rządu, który ustalił cały system podatkowy, nałożył podatki i udziela ulgi. Poza tym w twojej tezie brak jakiejkolwiek logiki, pracownicy płacą własne podatki a nie płacą kapitaliście.
Patologie w urzędach pracy istnieją ponieważ istnieje absurdalna instytucja jakim jest urząd pracy. Socjalizm rządzi pracą a nie kapitalizm. W kapitalizmie wolnorynkowym wszelkie umowy w tym umowy o pracę sa obrowolne i państwo się do nich nie wtrąca, natomiast pilnuje a by umowy były dotrzymywane poprzez sądy.

Ba, wszystkie wysokie technologie powstają dzięki ingerencji państwa, bo żaden kapitalista nie jest skory do ryzykownych inwestycji, a każdy system tzw. wolnorynkowy opiera się na prywatyzacji zysków i upublicznianiu strat.
Mylisz się, Edison w czasie swojego życia dkonał ok 100 wynalazków, a możesz pisać w internecie ponieważ konkurencja prywatnych firm w zakresie nowych technologii wywindowała stosunek możliwości do ceny do nieprawdopodobnego poziomu. Gdyby było to państwowe to do dzisiaj komputery byłyby wielkości domu.

Podobne rozwiązania od dawna istnieją w Finlandii :[/quote]Finlandia to szkolny przykład socjalizmu.

Z tego, co wiem, niemal identyczne mechnizmy wystepują również w krajach Beneluksu.
I w wielu innych socjalistycznych krajach, tam gdzie jest socjalizm tam państwo wtyka swoje pazerne brudne łapska do prywatnych interesów.

Tymczasem w polskich miastach z łatwością można spotkać np. kilka sklepów z używaną odzieżą na jednej ulicy, bo pierwszemu się udało, to reszta podążyła owczym pędem, w konsekwencji czego nie ma ani dobrze prosperującego przedsiębiorcy, ani godnie opłacanych miejsc pracy.
Widocznie im się to opłaci i mają z czego żyć, a ty wolałbyś żeby zamknęli swoje źródło utrzymania i podszli na zasiłek albo wyjechali do w świat. Niestety tak się dzieje, socjalizm zwycięża i jest coraz większa bieda.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości