USA prowokował przewrót na Ukrainie

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 06 lut 2015, 19:14

Girion23"[/quote]

Holokaust był, ale zabito tych gorszych, polskich i innych żydów, by potem mieć prawo do straszenia antysemityzmem i "nienawiścią" do żydów. We wojskach Hitlera było pełno żydów,
[/quote]
co do ostatniego stwierdzenia to mam wątpliwości, możliwe że mamy inne źródła informacji, było sporo żydów z początku lecz systematycznie ich usuwano z armii, aż w końcu pozostała garstka tych, którzy mieli silne poparcie jako niezbędni dla Rzeszy. Zresztą pomijając źródła historyczne gdyby ich było tak pełno to żyjący świadkowie tamych czasów mówili by coś w temacie a jakoś o tym nie słyszałem.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 06 lut 2015, 19:14

Girion23"[/quote]

Holokaust był, ale zabito tych gorszych, polskich i innych żydów, by potem mieć prawo do straszenia antysemityzmem i "nienawiścią" do żydów. We wojskach Hitlera było pełno żydów,
[/quote]
co do ostatniego stwierdzenia to mam wątpliwości, możliwe że mamy inne źródła informacji, było sporo żydów na początku lecz systematycznie ich usuwano z armii, aż w końcu pozostała garstka tych, którzy mieli silne poparcie jako niezbędni dla Rzeszy. Zresztą pomijając źródła historyczne gdyby ich było tak pełno to żyjący świadkowie tamych czasów mówili by coś w temacie a jakoś o tym nie słyszałem.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 06 lut 2015, 19:15

Girion23 pisze:
kontousunięte1 pisze:
Dragonar pisze:- część świata muzułmańskiego upodobała sobie teorię, jakoby Holokaustu nie było, a Żydzi wykupili od III Rzeszy obozy pracy i obozy zagłady, aby wzbudzić litość państw europejskich, które z kolei zagwarantowałyby niepodległość Izraela... Paranoja i skrajny idiotyzm.

To przebija wszystkie teorie spiskowe z jakimi się zetknęłam. Pierwsze słyszę i oczom nie wierzę.


Holokaust był, ale zabito tych gorszych, polskich i innych żydów, by potem mieć prawo do straszenia antysemityzmem i "nienawiścią" do żydów. We wojskach Hitlera było pełno żydów, natomiast Hitler był finansowany przez Rotschildów, tak samo jak żydobolszewicy, a kto najbardziej zyskał na II WŚ? Bankierzy. Sam dług USA po wojnie wzrósł niesamowicie.

Co do Obamy, widziałem co Dragonar pisał na czacie. Za jego panowanie dług USA wzrósł prawie dwukrotnie ;D


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 06 lut 2015, 19:22

We wojskach Hitlera było pełno żydów,
z tym to chyba przesada , było ich trochę na początku lecz późniiej byli systematycznie usuwani z armii, jeśli jacyś pozostali to tacy których uznano za niezbędnych dla Rzeszy.Zresztą pomijając źródła historyczny naoczni świadkowie tamtych czasów ktorych wielu znam mówiliby coś o tym.[/quote]


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 06 lut 2015, 21:28

Girion23 pisze:Dragonar, co do trzech teorii o WTC, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: kto na tym zyskał? USA, bo raz, mogli wejść z wojskami do Iraku i innych krajów arabskich, wcześniej opinia publiczna się na to nie zgadzała, a dwa, mogli ograniczyć swobody obywatelskie, większa kontrola ludzi, itp.. Już nawet te dwie wieże przed atakami były ubezpieczone. I jakimś cudownym przypadkiem, akurat w tym dniu do pracy w WTC nie przyszło kilkunastu żydów, a zginęli głównie Portorykańczycy i inne "gorsze" narodowości.

I. Spekulacje na temat zysków nie udowadniają, że to USA zniszczyło własne WTC.
II. Ograniczenie swobód obywatelskich jest wydumane. To normalne, że w wyniku ataku dżihadystów sprawdza się dokładnie, czy nie występuje zagrożenie - jeden idiotyczny islamista może przynieść śmierć setkom ludzi, jeżeli zamach jest dobrze zorganizowany. Ja bym do tej całej kontroli swobód obywatelskich dodał jeszcze zniesienie prawa do wyznawania islamu i nakaz przeróbki meczetów na McDonaldy. Przesadzam... W każdym razie zaostrzyłbym środki ostrożności. :P
III. Okej, weszli do Iraku oraz do krajów arabskich. I co takiego zyskali? Skończyła się niedawno misja w Afganistanie. I?

Girion23 pisze:Wiele mówią te "teorie spiskowe", i warto je znać, by wiedzieć, skąd przyjdzie zagrożenie.

Znać może i warto, ale zdecydowana większość z nich nadaje się na śmietnik.

Girion23 pisze:Tacy ludzie to mięso armatnie, Amerykanin powie, żeby atakować Ruska, to tępy Polak zaatakuje, i będę ginąć dla tych globalistów i innego plugastwa prosto z piekielnych czeluści.

Jakie tam piekielne czeluście. Zwykły kraj, w którym mieszkają zarówno święci, jak i grzesznicy.

Girion23 pisze:Już dwie wojny nam pokazały, kto na nich zyskał. Po co powtarzać te same błędy i ginąć za tych żydów i ich plany?

Nie zamierzam ginąć za jakikolwiek kraj, natomiast jeżeli chodzi o Żydów, to jak na razie głównie oni ginęli i nikt za nich nie ginął.

Już dwie wojny nam pokazały, kto na nich zyskał. Po co powtarzać te same błędy i ginąć za tych żydów i ich plany?[/quote]

Girion23 pisze:Holokaust był, ale zabito tych gorszych, polskich i innych żydów, by potem mieć prawo do straszenia antysemityzmem i "nienawiścią" do żydów. We wojskach Hitlera było pełno żydów, natomiast Hitler był finansowany przez Rotschildów, tak samo jak żydobolszewicy, a kto najbardziej zyskał na II WŚ? Bankierzy. Sam dług USA po wojnie wzrósł niesamowicie.

Jakich gorszych Żydów? Nie ma lepszych i gorszych ludzi. :/
Jacy Rotschildowie? Pierwsze słyszę. Skąd ta hipoteza? Gdzie dowody? Dlaczego informacja o finansowaniu Hitlera przez Rotschildów nie jest powszechne znana i nauczana?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 06 lut 2015, 21:38

kontousunięte1 pisze: Kto powiedział?


Zgadujcie. Podam autora tych jakze aktualnych slow w poniedzialek.

kontousunięte1 pisze:do posądzania ich o wszelkie zło tego świata


A czy jest cos gorszego od zabicia Syna Bozego? Zydowska perwersja od tamtego czasu to jedynie konsekwencja tamtego czynu. W mysl slow "Jego krew na nas, i na dzieci nasze."

Biblia Gdańska (1632)
1 List do Tesaloniczan 2:14-15 bg "(14) Albowiem wy, bracia! staliście się naśladowcami zborów Bożych, które są w żydowskiej ziemi, w Chrystusie Jezusie; boście i wy też cierpieli od ziomków waszych, jako i oni od Żydów. (15) Którzy i Pana Jezusa zabili, i swoich własnych proroków, i nas wygnali, a Bogu się nie podobają, i wszystkim ludziom są przeciwni,"

Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)
1 List do Tesaloniczan bt "(14) Bracia, wy się staliście naśladowcami Kościołów Boga, które są w Judei, w Chrystusie Jezusie, ponieważ to samo, co one od Żydów, wyście wycierpieli od rodaków. (15) Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i są wrodzy wszystkim ludziom."

Biblia Warszawska (1975)
1 List do Tesaloniczan bw "(14) Albowiem wy, bracia, staliście się naśladowcami zborów Bożych, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, bo i wy doznaliście tych samych cierpień od swoich rodaków, jak i oni od Żydów, (15) którzy i Pana Jezusa zabili, i proroków, i nas prześladowali, i Bogu się nie podobają i wszystkim ludziom są przeciwni;"

Biblia mowi wyraznie - Zydzi nie podobaja sie Bogu. Wiec dlaczego chrzescijanie mieliby byc sadzeni ze swojego stosunku do zydow? Kazdy bedzie sadzony ze swojego stosunku do Chrystusa.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 06 lut 2015, 22:05

Imperator pisze:Biblia mowi wyraznie - Zydzi nie podobaja sie Bogu. Wiec dlaczego chrzescijanie mieliby byc sadzeni ze swojego stosunku do zydow? Kazdy bedzie sadzony ze swojego stosunku do Chrystusa.

Bóg nie jest rasistą. Żydzi nie podobają się Bogu nie dlatego, że są Żydami, ale dlatego, że ukrzyżowali Chrystusa, zbłądzili i wzgardzili Nowym Przymierzem. Tylko dlatego.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 07 lut 2015, 01:45

Dragonar, a dopuszczasz możliwość, że cieleśni Żydzi są rasistami, synami diabła, jak nazywa ich w jerozolimskiej świątyni PAN JEZUS?

Oto wywiad rabina Abe Finlelstaina i pastora Jamesa Wickstroma...

https://www.youtube.com/watch?v=mRemfxdGIsI

całość w kilku partiach:

http://www.israelitesunite.com/rabbi-ab ... NVemC7Aot0

CO Z TYM FANTEM ZROBISZ? ZIGNORUJESZ?

TO SĄ SŁOWA TEGO CZŁOWIEKA, otwarcie mówi o tym, że jest mordercą na tle rasistowskim, a w jego świecie istnieją tylko 2 rasy żydzi i goje.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 07 lut 2015, 01:51

Dragonar pisze:Bóg nie jest rasistą.


Nikt tutaj nie wspomina o rasach, tylko mowimy o Zydach. Zydzi to nie jest rasa. Wiec nie mozna mowic o rasizmie. Czy Chrzescijanie to rasa? A Muzlumanie to rasa? - Mam nadzieje, ze odpowiadasz na te pytania NIE. Wiec dlaczego myslisz, ze Zydzi to rasa?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 07 lut 2015, 02:16

Ciekawostka dotycząca ras, w "dziele" (szatańskim) O powstaniu gatunków:
Pełny tytuł "dzieła" brzmiał O powstawaniu gatunków drogą naturalnego doboru czyli o utrzymywaniu się doskonalszych ras w walce o byt (On the Origin of Species by Means of Natural Selection, or the Preservation of Favoured Races in the Struggle for Life).

Szatan cały czas, od samego początku, nawija o tym samym...

Ciekawostki z wiki o terminie rasa:

W przeszłości rasy ludzkie wyróżniano na podstawie kryteriów morfologicznych. Powstało wiele klasyfikacji rasowych wyróżniających od 2 do 63 ras.

Związek pojęcia rasa z ideologiami i teoriami (np. antysemityzm lub eugenika) powstałymi na bazie XIX-wiecznej antropologii i fizjologii sprawił, że od drugiej połowy XX wieku samo używanie pojęcia rasa stało się problematyczne. Mimo ciągłego używania, pojęcie to jest coraz częściej zastępowane innymi słowami, które są obciążone mniejszym ładunkiem emocjonalnym, np. populacja, ludność, grupa etniczna albo wspólnota, w zależności od kontekstu


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 07 lut 2015, 09:11

Dragonar pisze:
Imperator pisze:Biblia mowi wyraznie - Zydzi nie podobaja sie Bogu. Wiec dlaczego chrzescijanie mieliby byc sadzeni ze swojego stosunku do zydow? Kazdy bedzie sadzony ze swojego stosunku do Chrystusa.

Bóg nie jest rasistą. Żydzi nie podobają się Bogu nie dlatego, że są Żydami, ale dlatego, że ukrzyżowali Chrystusa, zbłądzili i wzgardzili Nowym Przymierzem. Tylko dlatego.

zapomniałeś dodać że ze względu na praojców są umiłowanymi.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 07 lut 2015, 11:28

jon pisze:zapomniałeś dodać że ze względu na praojców są umiłowanymi.

I w tym kontekście pisałam o Żydach.
Ale tak w temacie? Czy wczoraj nie mieliśmy czasami drugiej Jałty w Moskwie?
Czytając niemieckie portale mam wrażenie,że tak.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 07 lut 2015, 13:12

kontousunięte1 pisze:Czy wczoraj nie mieliśmy czasami drugiej Jałty w Moskwie?


Nie wiem, od poltora miesiaca nie sledze wiadomosci. Czlowiek zyje lepiej i spokojniej wtedy.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 07 lut 2015, 13:43

Imperator pisze:Nie wiem, od poltora miesiaca nie sledze wiadomosci. Czlowiek zyje lepiej i spokojniej wtedy.

To prawda. ja też jestem anty-telewizyjna ;-) ,anty-gazetowa ;-) . Jednak sytuacja, ta obecna, realna grożba wojny takiej prawdziwej, zmusiła mnie do śledzenia kilku portali i czytania wiadomości w tym temacie.
I trafia mnie :oops: :oops: , że w naszych mediach /mam na myśli portale / panuje totalna durnota i niefrasobliwość.
Niektóre strony zagraniczne jednak jawnie piszą o chęci USA wywołania wojny w Europie. I obawiam się,że naszym kosztem głównie. Mam na myśli kraje bloku:Polska,Litwa,Łotwa Estonia kontra Rosja.
A to wczorajsze spotkanie to już kompletne jaja. Obawiam się,że po raz kolejny nas sprzedano. Ale chyba nie powinnam tak otwarcie o tym pisać. ;-)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 07 lut 2015, 14:07

kontousunięte1 pisze:Obawiam się,że po raz kolejny nas sprzedano.


Nie jest to dziwne. Polska nadal nie jest wolna.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości