USA prowokował przewrót na Ukrainie

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 07 lut 2015, 15:39

kontousunięte1 pisze:Niektóre strony zagraniczne jednak jawnie piszą o chęci USA wywołania wojny w Europie. I obawiam się,że naszym kosztem głównie. Mam na myśli kraje bloku:Polska,Litwa,Łotwa Estonia kontra Rosja.
A to wczorajsze spotkanie to już kompletne jaja. Obawiam się,że po raz kolejny nas sprzedano. Ale chyba nie powinnam tak otwarcie o tym pisać. ;-)


To, że niektórzy piszą różne scenariusze to nie znaczy, ze to prawda.

Wojnę jak już, to może rozpocząć nie Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, a Rosja.
A dlaczego? Bo w chorej głowie rosyjskich elit, sprzedawanych prostym Rosjanom, jest myślenie, ze cały świat, jest wrogiem.

To Rosja dąży do stworzenia zagrożenia ze strony zachodu. Np. polskie jabłka i mięso. ;)


Jak już mowa o Ukrainie, to nie zachód napadł na suwerenny kraj, zabierając część jego terytorium, strasząc jeszcze, że jak nie uzna rosyjskiego panowania na tym terenie to pożałuje.

Twierdzenie, ze „majdan” to amerykański przewrót, to kolejna teoria spisowa.

To tak jakby twierdzić, ze polska „rewolucja solidarnościowa” to Ameryka wywołała, no, bo wsparła ten oddolny ruch społeczny. Jakby nie było dostarczali sprzed drukarski, pieniądze, itp. Idealnie pasuje do teorii spiskowej o wywołaniu oddolnego ruchu społecznego, który popierało około 10 milionów Polaków.

No a już do tego dokładanie żydów, to już lekka przesada. :O
Nie zauważyliście, ze w każdej teorii spisowej jest domieszka ukrytego działania żydów?
Nawet jakby to chodziło tylko o samych arabów, to się okazuje, ze i za ich działaniami stoją żydzi. :O
Podobno jedna z wielu teorii spisowych, mówi, ze Stalin i Hitler byli żydami, albo mieli mocodawców żydów. ;)


:) :roll:


Girion23
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2014, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Girion23 » 07 lut 2015, 17:27

derko, co w tym dziwnego?

Trzeba być wyjątkowo naiwnym, żeby wierzyć, że Rotschildowie, Rockefellerowie, Warburgowie i inne bogate, żydowskie rody, mające tyle pieniędzy, że mogliby wykupić całą Amerykę Północną z terytorium i posiadłościami, NIGDY nie brali udziału w wojnach, NIKOGO nie finansowali, nikomu nie pomagali. Po prostu byli zwykłymi obserwatorami. Naprawdę. Dziwne jest, że nikt tego nie uczy w szkołach, bo szkoły mają nad sobą MEN, a nad ministerstwem czuwa dana koalicja, a wiadomo komu służą ci ludzie, bo chyba nie dobru.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 07 lut 2015, 20:40

Girion23, oglądnij "Zeitgeist, pieniądz rządzi światem", a później napisz przemyślenia, maszynka i trybiki są tak ze sobą połączone, żeby zwykły człowiek karmiony i mamiony papką przez media nie zdawał sobie sprawy z takich rzeczy, a nawet gdyby o tym wiedział, to, żeby uznał to za głupi żart i rzecz niemożliwą do wyobrażenia.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 08 lut 2015, 02:02

derko pisze:polska „rewolucja solidarnościowa” to Ameryka wywołała


Oczywiscie ze tak bylo - kiepsko na tym wyszlismy w ostatecznosci.

derko pisze: Twierdzenie, ze „majdan” to amerykański przewrót, to kolejna teoria spisowa.


To fakty. Amerykanie i Unia Europejska maczaly w tym palce.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 08 lut 2015, 09:42

Imperator pisze:To fakty.


Fakty będą kiedy przedstawisz dowody. Na razie są plotki, spiski etc.


Girion23
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2014, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Girion23 » 08 lut 2015, 11:58

Nick, kto ma przedstawić te dowody? Telewizja? FOX News, CNN, TVP, TVN? Może w szkołach mają tego nauczyć? Może prezydent? Weź się nie ośmieszaj


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 08 lut 2015, 13:05

Girion23 pisze:Nick, kto ma przedstawić te dowody?

Imperator.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 08 lut 2015, 19:12

Fakty są podane np w dokumentalnej produkcji o doktrynie szoku.
Polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=TAOFisgryAE


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 08 lut 2015, 19:30

Anmarivero -
Anmarivero pisze:Dragonar, a dopuszczasz możliwość, że cieleśni Żydzi są rasistami, synami diabła, jak nazywa ich w jerozolimskiej świątyni PAN JEZUS?

Pewnie, że niektórzy cieleśni Żydzi są rasistami - jak w każdym narodzie. Są Polacy-rasiści, Niemcy-rasiści. Wśród niektórych narodów występuje większa skłonność do rasizmu, wśród innych mniejsza.

Poza tym, w judaistycznym Talmudzie występuje masa wpisów skierowana przeciw gojom, wiele praw gloryfikujących żydów, może też zauważyć podwójne standardy moralne - inne dla żydów, inne dla gojów. W związku z tym muszę zbadać Talmud, ale to po Koranie. ;)

Co jednak mogę zarzucić Żydom którzy nie są żydami, tj. nie są wyznawcami judaizmu? Ich nie obchodzi Talmud, bywają zarówno ateistami, agnostykami, jak i chrześcijanami różnych wyznań.

Imperator -
Imperator pisze:Nikt tutaj nie wspomina o rasach, tylko mowimy o Zydach. Zydzi to nie jest rasa. Wiec nie mozna mowic o rasizmie. Czy Chrzescijanie to rasa? A Muzlumanie to rasa? - Mam nadzieje, ze odpowiadasz na te pytania NIE. Wiec dlaczego myslisz, ze Zydzi to rasa?

Masz zupełną rację - wybrałem złe określenie. Chrześcijanie i muzułmanie to nie rasy. Zawsze śmieję się, kiedy krytykę islamu nazywa się rasizmem. Okej, a jakie jest specjalistyczne określenie na nienawiść wobec konkretnego narodu, tj. Żydów? Ksenofobia o charakterze antysemickim?

Oberyn -
Oberyn pisze:Girion23, oglądnij "Zeitgeist, pieniądz rządzi światem", a później napisz przemyślenia, maszynka i trybiki są tak ze sobą połączone, żeby zwykły człowiek karmiony i mamiony papką przez media nie zdawał sobie sprawy z takich rzeczy, a nawet gdyby o tym wiedział, to, żeby uznał to za głupi żart i rzecz niemożliwą do wyobrażenia.

Nie wierzę w cokolwiek co jest w filmie "Zeitgeist". Jeżeli prezentowali bzdury i przekłamania na temat religii i chrześcijaństwa, to dlaczego mieliby mówić prawdę w innych kwestiach?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 08 lut 2015, 19:44

Imperator pisze:
kontousunięte1 pisze:Czy wczoraj nie mieliśmy czasami drugiej Jałty w Moskwie?


Nie wiem, od poltora miesiaca nie sledze wiadomosci. Czlowiek zyje lepiej i spokojniej wtedy.


Masz rację, Imperatorze, nawet 30 sekund wiadomości potrafi człowieka wgnieść w fotel...

https://www.youtube.com/watch?v=JQELIsgJmOM


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 08 lut 2015, 19:48

Dragonar pisze: W związku z tym muszę zbadać Talmud, ale to po Koranie. ;)

Co jednak mogę zarzucić Żydom którzy nie są żydami, tj. nie są wyznawcami judaizmu?


Podpisuję się pod tym planem obiema rękami! :flower:


P.S. Tak z ciekawości z jakiego wydania koranu korzystasz? Daj namiar?


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 09 lut 2015, 20:42

Anmarivero pisze:Fakty są podane np w dokumentalnej produkcji o doktrynie szoku.
Polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=TAOFisgryAE


Nie oglądałem, ale skoro tak stary film traktuje o ostatnich wydarzeniach na Majdanie to musi on być bardzo proroczy :D


Girion23
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2014, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Girion23 » 09 lut 2015, 20:54

Anmarivero pisze:P.S. Tak z ciekawości z jakiego wydania koranu korzystasz? Daj namiar?


Ksiądz Natanek by cię spalił za czytanie ksiąg innych religii. :rotfl:


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 09 lut 2015, 22:58

Anmarivero pisze:
Dragonar pisze: W związku z tym muszę zbadać Talmud, ale to po Koranie. ;)

Co jednak mogę zarzucić Żydom którzy nie są żydami, tj. nie są wyznawcami judaizmu?


Podpisuję się pod tym planem obiema rękami! :flower:


P.S. Tak z ciekawości z jakiego wydania koranu korzystasz? Daj namiar?

Tłumaczenie według Józefa Bielawskiego: LINK. Mam również w wersji papierowej - cały obklejony kolorowymi znacznikami w stylu: "9:29 - dżihad ofensywny", "4:34 - bicie kobiet" oraz "3:54 - Allah-oszust". :P


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 10 lut 2015, 12:07

Wielkie dzięki, na pewno i ja skorzystam! :)



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości