Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Ariela » 14 lut 2016, 13:44

Vanity, ciebie rowniez milo widziec ;) W Szwecji sa takie grupy ludzi: Bogaci kotrych za przedsiebiorczosc i stwarzanie miejsc pracy najbardziej sie kara wysokim haraczem (ktorego oczywiscie nie placa dzieki przekretom; i maja racje), pozniej klasa pracujaca ktora rowniez ma wylacznie obowiazki i musi placic wysoki haracz, potem biedni Szwedzi ktorzy ledwo zyja bo z panstwa nic im sie nie nalezy, bo sa Szwedami i sa biali, a potem klasa bogow numer jeden: uchodzcy (Wylacznie ci kolorowi) a potem klasa bogow numer dwa: nielegalni (Rowniez wylacznie kolorowi) uchodzcy.

No, Vanity. Nic nie naciagam. Jako obywatelka place chyba sto dwadziescia koron za kazda wizyte u lekarza, dentysty nie mam za darmo, tez musze placic. Kiedys za wyrwanie zeba madrosci, wizyte i tak dalej zaplacilam chyba 1200 koron czy tam 700 koron najmniej. Gdy stracilam prace oakzalo sie w Urzedzie Pracy ze w niczym nie moga mi pomoc, nie moga mi zalatwic ani praktyk ani szkolenia, ani zaden program mnie nie obejmuje. Socjalu jeszcze nie testowalam, ale raczej wole w trudnych chwilach pozyczyc pieniadze niz pasozytowac na innych jak Cyganie. A teraz dla porownania. Uchodzca dostaje od razu mieszkanie, pieniadze na zycie, dzieci i nauke, mozliwosc podjecia pracy lub praktyki ktora zalatwia Urzad Pracy i jeszcze placa zasilek pracodawcom zeby ich zatrudnic. Mowisz ze to tylko takie wyrownywanie nierownwosci, ale moj drogi, mylisz sie.

Uchodzca moze sobie siedziec na socjalu kilkanascie lat, do tego pracowac i uczyc sie i oni wlasnie tak robia. Dlatego kazda prawie apteka w Szwecji jest w rekach Arabow bo sa wyksztalceni. Czemu sa wysksztalceni? Bo mieli na to pieniadze. I nie dosc ze sa po wygranej stronie na samym juz poczatku, bo za nic nie placa a deszcz mamony sie leje na ich glowy czyli sobie pozyja jak panicze, bez stresu, totalnie na relaksie. To potem za kilka lat staja sie jeszcze mocniejsi bo koncza szkoly za panstwowe peniadze i dostaja prace w aptekach,w urzedach i tak dalej i rzadza obywatelami. A co z nami obywatelami? Ja chetnie pojde zrobic sobie studia, ale nie stac mnie na to, wiec musze pracowac fizycznie, a w pracy rowniez jestem przegrana bo uchodzcy nalezy sie praca w czasach krzysu a obywatelowi nie. Musi sobie radzic w pojedynke. Nie ma dla niego zadnego programu, procz programu eksterminacji bialych.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: nadrozd » 14 lut 2016, 17:32

My nie mamy na świecie ani kapitalizmu ani socjalizmu tylkko co wybory i zmiena wladzy co innego....
Brak konsekwencji


Jak na przełomie 100 Lat dolar stracił 95%
http://www.trystero.pl/archives/12834
to sorry ........ przecietny człowiek sie nie wzbogaci ;) chyba ze krótkookresowo.
Zeby se wzbogacic poieniądz musi byc w ruchu, a wiekszosc ludzi nie ma glowy do zakłądania firmy i proawadzenia jej (1 osobowa dzialalnosc sie nie liczy bo to musialo by działac nawet jak my nie jestesmy wstanie poswiecic temu czasu)


A co do bezbożności........ to to nie zależy od systemu ale od ludzi.
Jak beda nami rzadzic bezbozni politycy to niezaleznie jaki system bedzie bedzie bezboznie ;)
A politycy sa raczej religijni ale czestio wiara jest tylko na pokaz, tu do papieża pojadą, tu sie z pastorem pokażą..

ok.... pomarudziłem lepiej mi XP


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Samolub » 14 lut 2016, 20:34

vanity pisze:Zerowa ? :D, jakbys mial troche oleju w glowie to bys wypytal o cos czego sie nie dowiesz z ksiazek, od Polaczkow czy Anglikow "all rightowcow", a nie lansowal sie na omnibusa. Racja, pominalem Commonwealth, ktorzy moga glosowac w wyborach parlamentarnych, nie to co obywatele EU, ale inne sprawy ? Jakie ?
A wiedziales o tych ciekawostkach z linku nizej ? Popatrz, zawsze mozesz przyszpanowac taka wiedza w srodowisku, odgrzewajac wlasna swiatowosc, ktorej rzekomo sie wyzbyles.
Jesli chcesz miec ciezkie zycie na tym forum z mojej strony, to rob tak dalej, a przypilnuje cie w niejednym watku i ani patologiczny slowotok ci nie pomoze.
http://poznajnieznane.pl/ciekawostki-2/ ... ekawostki/



Jakie, UK nie jest w Schengen, jest czesciowo. Z Irlandia jest dwustronne uznanie obywatelstwa, specjalne umowy z byłymi dominiami, jest jeszcze Commonwealth i Unia wiec podzial obtwatele UE i nie UE jest kłamliwy nie sądzisz?

Ciekawostek jest tyle ile jest ludzi i co jest ciekawostką zależy od zaciekawienia.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: vanity » 14 lut 2016, 22:08

Samolub pisze:Jakie, UK nie jest w Schengen, jest czesciowo. Z Irlandia jest dwustronne uznanie obywatelstwa, specjalne umowy z byłymi dominiami, jest jeszcze Commonwealth i Unia wiec podzial obtwatele UE i nie UE jest kłamliwy nie sądzisz?


Jesli lubisz szczegoly to doloz, ze Irlandia polnocna to nie czesc Great Britain, jedynie UK, ale znowu Channel Islands i Isle of man nie sa w UK, ale pod Crown dependency.W Szkocji sa darmowe studia dla obywateli Unii w przeciwienstwie do Anglii. Jeszcze cos dolozysz ?



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Samolub » 14 lut 2016, 22:31

Irlandia Polnocna to czesc Great Britain choc wyszczegolniona w nazwie, chyba ze mowisz o wyspach w takim razie Szetlandy, Orkady, Man czy Irlandia Polnocna to nie wyspa Great Britain =D

Man i Wyspy Normandzkie maja specjalny status, chcesz mozemy o terytoriach zamorskich pogadac i o umowach z bylymi koloniami z osobna. Brytyjczycy zyja innaczej, mysla innaczej i kazdy narod ma swoje niuanse, problemy, sfere medialna, postrzegawcza to wystarczy jako konkluzja

Wypowiadanie sie czy polityka Polska w temacie Syrii wsrod ekspertow jest na takim poziomie jak twierdzenie że Warszawa jest w Rosjii. Polska opinia publiczna mozna tak sterowac że jakby chcieli to wszyscy sami strzela sobie w łeb. Tylko że to sie nie oplaca. Od 10 lat trwa tak zmasowana medialna wojna, projekcja rzeczywistosci w roznych blokach czy panstwach że nie ma już z niej wyjscia. Predzej mnie ukrzyzuja w sieci bo to godzi w umyslowa projekcje tylko samych Polakow a co dopiero wchodzic w niuanse świata, polityk wewnetrznych. Mnie to bardzo nie podnieca. Zas jedynie Nowo Narodzeni w jakims stopniu wprowadzani są w tajniki czy nawet prowadzeni Duchem że nie potrzeba wiedzy bo przeczucia są trafne. Przedewszystkim najwazniejsze jest utrzymanie krytycyzmu oraz nie uleganiu iluzjii stabilnego, sprawiedliwego świata gdzie rzadza dobrzy mili i pragnacy szczescia innych ludzie. Sami prosci ludzie nie dbaja o innych, to sa od takie zyczenia z pozycjii wasala, bo determinuje to wasalostwo. Poza jednostkami ludzie nie umieja wyjsc z wlasnego czubka nosa.

Panie Vanity Jezus i Nasza Ewangelia o tym wszystkim mowi. Potrzebujesz wiecej, Apokalipsy i plag ? Nawróć sie lepiej i nie popieraj buntownikow ktorym chcesz Pan przewodzic. Ukorz sie przed Panem puki czas

I nie dyskutuj sam ze Sobą bo to do niczego nie prowadzi. Dalej obstajesz przy swoim i dalej bedziesz bluźnic Chrystusowi?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: vanity » 14 lut 2016, 22:53

Samolub pisze:Irlandia Polnocna to czesc Great Britain choc wyszczegolniona w nazwie, chyba ze mowisz o wyspach w takim razie Szetlandy, Orkady, Man czy Irlandia Polnocna to nie wyspa Great Britain =D


Co wy tam palicie na tych studiach? Popraw styl wypowiedzi i bledy, bo tragedia.
Great Britain is very often, but incorrectly, used as a synonym for the sovereign state properly known as the 'United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland' (UK).
The UK includes Great Britain AND Northern Ireland
http://resources.woodlands-junior.kent. ... ritain.htm



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Samolub » 14 lut 2016, 23:36

Ja nic nie pale =D papieroski
Ale potocznie UK i Great Britain to jest to samo. Oczywiscie UK zawiera GB i NI,
Pytasz mnie o postrzeganie geograficzne, polityczne czy spoleczne? Bo geograficznie GBR i North Irland nie rowne UK, politycznie tak, spolecznie UK i GBR to mogą byc zwyczajnie synonimy. Wiec nie tłumacz mi tego co przeczytales, zgoda to co cytujesz dotyczy politycznego statusu choc de facto tez jest to wersja uproszczona i ma bledy x D czego tłumaczyc Tobie nie bede, widzialem serie takich filmikow gdzie kompetentna osoba opisuje takie rzeczy i nie tylko dotyczace UK, ale sa też przedstawiane rozne rodzaje rozumienia. To Cie uracze kiedyś : )

A gadac mi sie o tym nie chce


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: vanity » 14 lut 2016, 23:43

Fan szczegolow nagle zaciera konkretne roznice ? I jeszcze uzywa potocznego utrwalania bledow oraz nieukow z youtube'a jako alibi ? To nie ortografia kolego, tu nie ma ewolucji. A stolica Holandii to Amsterdam czy Haga ? Bo wiesz, politycznie i spolecznie ... :- ).



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Samolub » 15 lut 2016, 00:13

To akurat nie amatorszczyzna ale bardzo luzne wyklady z odrobina humoru. Pozatym to Anglik robi co sie na sprawie zna. Spodoba Ci sie Panie Vanity uprzedzony do wszystkiego i wszystkich... jutro podesle tu filmiki


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości