Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: josta » 16 paź 2015, 23:34

KAAN pisze: W socjalizmie obserwuje się upadek cywilizacji, propagowana jest antycywilizacja promująca multikulti, homoseksualizm, generyzm, ateizm. Socjalizm jest z natury antychrześcijański, wszystkie socjalistyczne państwa występują przeciwko chrześcijanom.
.


Gdyby dopisac jeszcze wojujacy feminizm, poprawnosc polityczną, polityke zrowowazonego rozwoju i inne ciewkawostki to otrzymamy dokladnie to czym chce nas nakarmic unia czyli marksizm kulturowy. Nie dziwie sie, ze ludzie tego nie widza, bo maja tego nie widziec i myslec, ze idziemy z 'duchem czasow'. Tylko co to za duch..:\


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Rethel » 17 paź 2015, 00:30

Czy może mi ktoś napisać, o co tu chodzi?

Nie chce mi się czytać całego wątku.

Na jakiej podstawie (biblijnej rzecz jasna) ktoś uważa kapitalizm za bezbożny?


Obrazek
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: josta » 17 paź 2015, 00:41

Rethel, autor watku tak uwaza i proponuje w pierwszym poscie film na ten temat.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Rethel » 17 paź 2015, 13:03

josta pisze:Rethel, autor watku tak uwaza i proponuje w pierwszym poscie film na ten temat.


Aha.... Aż tak, aby oglądać jakieś filmidło zainteresowany nie jestem.
Sam tytuł wątku to oksymoron... więc nie ma sensu... :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Jaremi
Posty: 54
Rejestracja: 18 sie 2015, 21:17
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Jaremi » 17 paź 2015, 18:28

Ten wątek to farsa :roll:
Tytuł powinien brzmieć: "Dlaczego socjalizm jest bezbożny?"


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: KAAN » 19 paź 2015, 10:20

Kamilzon pisze:Ogólnie rzecz biorąc w kapitalizmie jest wąska grupa uprzywilejowanych biorców zysków i tak naprawdę ci co wypracowują zyski na tą grupę otrzymują zaledwie ochłapy.
W socjalizmie istnieje wąska grupa uprzywilejowana grupa przywódców partyjnych jedynie słusznej partii ze swoimi aparatczykami, którzy okradają resztę narodu z ich wypracowanych dóbr. Posługują się przy tym kłamliwymi hasłami sugerującymi że ta grabież to dla dobra narodu.
Kapitaliści próbują wmówić społeczeństwu ze to kapitalizm był/jest ekonomicznym systemem naturalnym a to nieprawda bo właśnie socjalizm jest naturalnym systemem ekonomiczny, w czasach pierowtnych ludzie żyli w tzw. komunach i większość rzeczy była wspólnotowa.
Socjaliści próbują udowodnić że socjalizm jest pierwotnym systemem ekonomicznym podczas gdy jedynie dzięki prywatnej własności mogły się rozwijać narody. Tam gdzie wszystko wspólne = niczyje następuje degeneracja i upadek wszystkiego.
Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest nacjonalizacja przemysłu na rzecz robotników który będą posiadaczami środków produkcyjnych i udziałów w dochodach oraz będą posiadać możliwości decyzyjne w przedsiębiorstwach, w których pracowali (w myśl strasseryzmu mieli przestać być wyłącznie „najemcami” bądź „zasobami ludzkimi”).
Jedynym rozwiązaniem jest stosowanie prawa wobec wszystkich którzy nawołują do kradzieży własności prywatnej i zamknięcie ich w więzieniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Rethel » 21 paź 2015, 16:18

Heheh, a to dobre: XP

Mikke znalazł gdzieś w necie:

"Sytuacja taka:
1. postanowiliście sobie zbudować dom.
2. Więc zaczynacie sobie zarabiać i dorabiać. Praca po 12-16 godzin, a jak. To będzie niewielki dom, ale dobrze, by mieć spory własny wkład
3. Po paru latach ciężkiej pracy, wyrzeczeń, braku urlopów, rozrywek, wakacji, macie wreszcie wkład własny z którym chcecie iść do banku
4. teraz na scenę wkracza sympatyk lewicy. Ohohohoho! Panie, tam leży sobie menel, który nic nie robi cały dzień. Oddawaj pan 75% zarobków, bo mu też się należy!
5. Na nic tłumaczenia, że menel nic nie robi, a wy parę lat swojego życia poświęciliście
6. Na stwierdzenie, że to nie jest normalne, sympatyk lewicy wam tłumaczy, że likwidacja Kościoła Katolickiego i równość homozwiązków względem hetero rozwiążą wszystkie problemy, a w ogóle, skoro się wam coś nie podoba, to tylko dlatego, że na pewno jesteście albo ksenofobami, albo faszystami, albo nazistami, albo antysemitami, albo hejterami.

Dobrze rozumiem idee lewicowe?"


Obrazek
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: vanity » 22 paź 2015, 22:55

Rethel pisze:3. Po paru latach ciężkiej pracy, wyrzeczeń, braku urlopów, rozrywek, wakacji, macie wreszcie wkład własny z którym chcecie iść do banku
4. teraz na scenę wkracza sympatyk lewicy. Ohohohoho! Panie, tam leży sobie menel, który nic nie robi cały dzień. Oddawaj pan 75% zarobków, bo mu też się należy!


Nie masz zielonego pojecia o ideowym socjalizmie, w ktorym podatki placa tylko bogaci, a nie samozatrudnieni ciulacze, bo tych socjalisci spoleczni bronia przed wyzyskiem ze strony panstwa. Piotr Ikonowicz czyli prawdziwa lewica spoleczna mowil o kwocie wolnej od podatku w kwocie 100 tys PLN, po podwyzce plac.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: vanity » 12 lut 2016, 01:47

Nowy szef Turing Pharmaceuticals Martin Shkreli przejął prawa do leku Daraprim. To medykament stosowany m.in. w zwalczaniu AIDS. Dotychczas jego cena wynosiła 13,5 dolara, ale nowy właściciel postanowił ją podnieść do 750 dolarów za tabletkę.
– Musimy zacząć zarabiać na tym leku – mówił w wywiadzie dla telewizji Bloomberg Martin Shkreli. Gdy dziennikarka stwierdziła, że koszt produkcji leku wynosi ok. dolara, przyznał, że cena produkcji jest bardzo niska, ale płaci się również za pozostałe koszty takie jak dostawa, marketing, opracowania receptury leku.


http://www.tvp.info/21735445/lek-na-aid ... iac-na-tym



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Oberyn. » 12 lut 2016, 10:03

vanity pisze:Piotr Ikonowicz czyli prawdziwa lewica spoleczna mowil o kwocie wolnej od podatku w kwocie 100 tys PLN, po podwyzce plac.


Ten to ma dilera. :sweet:

Ten Shkreli to wariat. Dobrze, że pójdzie siedzieć.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: vanity » 12 lut 2016, 21:08

Mlodzi na rynku pracy, debata Ikonowicz Dziambor https://www.youtube.com/watch?v=ZXz5LMXZWlw
W tej debacie Ikon proponuje 100tys, Dziambor melona.

A tak btw. to lepiej za mlodu sprobowac troche tych zakazanych owocow, ale pod czujnym okiem bliskich osob, co by nie zastanawiac sie cale zycie jak to jest i nie peknac w samozaparciu gdy ciezkie czasy podetna gline pod nogami kolosa, ktorego sie kreowalo, bo wtedy z tego ciezko sie wraca.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Ariela » 13 lut 2016, 21:21

Vanity, ja nie wiem... Jak wytlumaczyc to ze w kraju socjalistycznym takim jak Szwecja, gdzie place tyle haraczu dla panstwa nic mi sie nie nalezy jako obywatelce? Ostatnio czytalam informacje na stronie Urzedu Pracy i istnieje tysiace programow dla obywateli z poza Unii, daja im prace, praktyki, darmowa szkole, mieszkanie i socjal.To jest wlasnie ten wspanialy socjalny kraj, gdzie nieroby i cwaniaki zyja jak panicze a reszta na nich robi. A teraz jakby tego bylo malo, beda dawac socjal nielegalnym imigrantom. Juz nie wspomne o tym ze maja juz zapewniona darmowa opieke lekarska, za ktora ja obywatelka Szwecji musze placic przy kazdej wizycie w przychodni.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: vanity » 13 lut 2016, 22:58

Ariela, dobrze, znow cie widziec.
Nie wiedzialem, ze masz szwedzki paszport i nawet z nim musisz placic za lekarza. Po tym co piszesz to Szwecja wydaje sie krajem kuriozum socjalistycznym.
Sadzilem, ze w Szwecji jest tak jak w UK, sa 4 grupy ludzi, ci z krajowym paszportem, ci z EU i ci z spoza EU oraz ci nielegalnie. Zauwaz jednak, ze tobie ogolnie rzecz biorac zawsze bedzie latwiej z paszportem niz uchodzcom, a te programy jedynie moga probowac zatuszowac te roznice czy jednostkowo ich faworyzowac. Nie sadze, ze te wszystkie programy to taka kasa na tacy, musza byc obostrzenia i przeswietlenia, wymogi tak jak w UK.
Z tego co wiem w UK obywatele EU maja zawsze za free przychodnie i leczenie w szpitalu, a za dentyste placa jedna z 3 stawek panstwowych, albo 18,80 za czyszczenie i examination, lub 51.30 za kanałówke, plomby i wyrywanie lub 222,50 za korony, mostki i inne grubsze kwestie. U prywaciarza o wiele wiecej, ale duzo dentystow robi panstwowo.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: Samolub » 14 lut 2016, 00:32

Mylisz sie, widać masz takie pojecie o tym zerowe
To tak jakbyś mowil ze Warszawa lezy w Rosjii. Uciekl Ci caly Commomwealth i inne sprawy


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kapitalizm jest bezbożny

Postautor: vanity » 14 lut 2016, 01:03

Zerowa ? :D, jakbys mial troche oleju w glowie to bys wypytal o cos czego sie nie dowiesz z ksiazek, od Polaczkow czy Anglikow "all rightowcow", a nie lansowal sie na omnibusa. Racja, pominalem Commonwealth, ktorzy moga glosowac w wyborach parlamentarnych, nie to co obywatele EU, ale inne sprawy ? Jakie ?
A wiedziales o tych ciekawostkach z linku nizej ? Popatrz, zawsze mozesz przyszpanowac taka wiedza w srodowisku, odgrzewajac wlasna swiatowosc, ktorej rzekomo sie wyzbyles.
Jesli chcesz miec ciezkie zycie na tym forum z mojej strony, to rob tak dalej, a przypilnuje cie w niejednym watku i ani patologiczny slowotok ci nie pomoze.
http://poznajnieznane.pl/ciekawostki-2/ ... ekawostki/



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości