Konflikt na Ukrainie: Czy Polska jest zagrożona?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 mar 2015, 11:56

artur403 pisze: ratunkiem jest uznanie Jezusa za Króla


Jezus juz jest krolem i to wszechswiata, a Polska jest już we wszechświecie wiec to jakiś głupawy kit ta koronacja na króla polski, zwłaszcza ze Polska to nie królestwo a republika ,no i zwłaszcza zże ta Celak to był świr badany przez psychiatrów i oficjalnie świrem uznany i jej rady , z załozenia bedą głupawe.

Rembov pisze: Przyjmujesz to, co naucza w tej kwestii Kościół,


A ze niby co?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 mar 2015, 13:34

magda pisze: ta Celak to był świr badany przez psychiatrów i oficjalnie świrem uznany

To ja teraz poproszę o źródło, które potwierdzi to, co napisałaś.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 17 mar 2015, 21:22

artur403 pisze: A ratunkiem jest uznanie Jezusa za Króla. "Nie w teoryi, lecz w praktyce" (jak napisała Rozalia Celak).

Jezus mówił że jest królem,ale Żydowskim,nigdy że jest królem Polski. Biblia sie kłania


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: darktofik » 17 mar 2015, 21:49

albercik pisze:
artur403 pisze: A ratunkiem jest uznanie Jezusa za Króla. "Nie w teoryi, lecz w praktyce" (jak napisała Rozalia Celak).

Jezus mówił że jest królem,ale Żydowskim,nigdy że jest królem Polski. Biblia sie kłania


http://z1.demoty.pl/8d376b3a228330b78de5a6ab6133077d


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 mar 2015, 23:12

Rembov pisze:To ja teraz poproszę o źródło, które potwierdzi to, co napisałaś.


Rembov jak ty to sobie wyobrażasz ze czytam coś o jakiejś nawiedzonej i ze to gdzies skrzetnie notuję z uwzględnieniem źródeł. No co ty takie rzeczy to ja jeśli już czytam to wywalem i zapominam co mozże mysślisz ze ta celak wrzuciłam do ulubionych?//??? chyba kpisz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 mar 2015, 08:57

Nie wiem, czy powinnaś sobie zapisać, ale w przypadku pytania o źródło informacji, powinnaś siąść i je ODNALEŹĆ. Bo na ten moment twój tekst pod adresem Celakówny o chorobie psychicznej jest zwykłym gosłosłowiem, które jest zresztą sprzeczne z dostępnymi materiałami:

Wiadomość o wizjach za pośrednictwem spowiednika trafiła do ks. Prymasa Augusta Hlonda, który zlecił badania psychiatryczne. Stwierdziły one brak jakichkolwiek odchyleń nerwowych i psychicznych.

http://www.dobrypasterz.pl/archiwumwyd. ... t&art=5785

Wypadało by teraz, abyś coś zrobiła.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 18 mar 2015, 10:30

Hm... z artykułu wynika, że Rozalia wcale nie nawoływała do tego, by Chrystusa ogłaszać Królem Polski tylko postulowała oddanie się każdego wierzącego pod panowanie Chrystusa i Jego prawa (domniemuję, że prawa miłości bliźniego).

Ps. Może skończmy offtop, hm? :)


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 18 mar 2015, 15:22

Rembov pisze:
artur403 pisze:Tak, Polska jest zagrożona. A ratunkiem jest uznanie Jezusa za Króla. "Nie w teoryi, lecz w praktyce" (jak napisała Rozalia Celak).

A ja mam pytanie: Przyjmujesz to, co naucza w tej kwestii Kościół, czy tezy suspendowanego księdza Natanka?


Dziękuję za pytanie.
Ja w tej kwestii sam badam źródła (czytam teksty Rozalii) i wnioskuję z tego, co jest u Rozalii.
Ksiądz Natanek to ześwirowany facet, nie ma co go słuchać.
Jednakże warto zauważyć, że biskupi polscy ośmieszyli się w liście do wiernych z 2012 roku.
W ogóle sprawa jest zagmatwana, gdyż coraz bardziej rozumiem, że byli pod naciskiem różnych grup intronizacyjnych, w tym o nastawieniu lefebrystycznym, które już takie głupoty opowiadają, że lepiej nie przytaczać.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 mar 2015, 15:27

artur403 pisze:Dziękuję za pytanie.
Ja w tej kwestii sam badam źródła (czytam teksty Rozalii) i wnioskuję z tego, co jest u Rozalii.

Sądzisz, że lepiej rozumiesz te teksty od biskupów?
artur403 pisze:Jednakże warto zauważyć, że biskupi polscy ośmieszyli się w liście do wiernych z 2012 roku.

Ponieważ?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 18 mar 2015, 15:28

Klangman pisze:Hm... z artykułu wynika, że Rozalia wcale nie nawoływała do tego, by Chrystusa ogłaszać Królem Polski tylko postulowała oddanie się każdego wierzącego pod panowanie Chrystusa i Jego prawa (domniemuję, że prawa miłości bliźniego).

Ps. Może skończmy offtop, hm? :)


Nie, nie kończymy, bo to najważniejszy temat na współczesne czasy.

Gwoli ścisłości jest w KRK kontrowersja o to, jak rozumieć przesłanie Rozalii.
a) intronizacja Serca Pana Jezusa (propagowana przez jezuitów) ,
b) intronizacja Osoby Pana Jezusa (propagowana przez ruchy intronizacyjne) .

Każda ze stron pisze swoje artykuły i przytacza argumenty. Trzeba patrzeć do źródeł (samych pism Rozalii).
Ostatnio zmieniony 18 mar 2015, 15:33 przez artur403, łącznie zmieniany 1 raz.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 18 mar 2015, 15:30

Rembov pisze:
artur403 pisze:Dziękuję za pytanie.
Ja w tej kwestii sam badam źródła (czytam teksty Rozalii) i wnioskuję z tego, co jest u Rozalii.

Sądzisz, że lepiej rozumiesz te teksty od biskupów?
artur403 pisze:Jednakże warto zauważyć, że biskupi polscy ośmieszyli się w liście do wiernych z 2012 roku.

Ponieważ?


Ponieważ pominęli w ogóle naukę Kościoła katolickiego o społecznym panowaniu Chrystusa. Dlatego stowarzyszenie Fides et Ratio organizuje kongresy na ten temat po całej Polsce.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 18 mar 2015, 16:40

artur403 pisze:
Klangman pisze:Hm... z artykułu wynika, że Rozalia wcale nie nawoływała do tego, by Chrystusa ogłaszać Królem Polski tylko postulowała oddanie się każdego wierzącego pod panowanie Chrystusa i Jego prawa (domniemuję, że prawa miłości bliźniego).

Ps. Może skończmy offtop, hm? :)


Nie, nie kończymy, bo to najważniejszy temat na współczesne czasy.

Gwoli ścisłości jest w KRK kontrowersja o to, jak rozumieć przesłanie Rozalii.
a) intronizacja Serca Pana Jezusa (propagowana przez jezuitów) ,
b) intronizacja Osoby Pana Jezusa (propagowana przez ruchy intronizacyjne) .

Każda ze stron pisze swoje artykuły i przytacza argumenty. Trzeba patrzeć do źródeł (samych pism Rozalii).


Rozumiem, że to ważne ale raczej słabo pasuje do tego wątku. Może go warto wydzielić?


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 19 mar 2015, 20:48

albercik pisze:
artur403 pisze: A ratunkiem jest uznanie Jezusa za Króla. "Nie w teoryi, lecz w praktyce" (jak napisała Rozalia Celak).

Jezus mówił że jest królem,ale Żydowskim,nigdy że jest królem Polski. Biblia sie kłania

a skąd wiesz czy jakaś część polaków nie jest potomstwem zaginionych plemion królestwa północnego?


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 19 mar 2015, 22:23

@jon:
Czy może istnieć chrześcijański naród?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 20 mar 2015, 18:55

Namawiam do zakończenia offtopu.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości