Konflikt na Ukrainie: Czy Polska jest zagrożona?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2015, 10:58

[quote="Klangman"] Myślę, że ziemia bez problemu wyżywiłaby tą ilość mieszkańców, gdyby pieniądz był powiązany z pracą dającą wymierny materialny efekt i ukierunkowaną na podstawowe dobra ludzi. Tymczasem świat finansów coraz bardziej zaczyna przypominać narzędzie do wywierania presji politycznej , a olbrzymia masa kasy przeznaczana jest np. na zbrojenia.

Masz rację. Tylko powiedz bogatym żeby nie żyli ponad stan,ponad potrzeby i zamiast rozpusty dali na głodne i biedne kraje. Robią to prominenci,tak, ale na balach charytatywnych ,gdzie alkohol leje się strumieniami, żarcia tyle,że można małe państwo wyżywić,stroje za tysiące dolarów /do jednorazowego użytku/ itd. Wręczą czek na kilka dolców i są okrzyknięci celebrytami,gwiazdami,sponsorami itd.
A przecież czy bogaty czy biedny ma tylko jeden tyłek,któremu potrzebne jest jedno krzesło,jedno łóżko,po jednym nożu i widelcu.....rozumiesz, co mam na myśli.
Wcale mi nie chodzi o to żeby bogacze nagle zamieszkali w szałasach a majątek przekazali biednym murzynkom ;-) . Ale poraża mnie zachłanność,bezmyślność i parzenie tylko na to co moje i oby więcej,i więcej...Po co?


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 16 mar 2015, 11:34

Po co? Dobre pytanie. By zyskać miłość własną. Jeśli ktoś nie kocha siebie samego za bycie samym sobą to musi szukać podziwu z zewnątrz, dowartościowania w rywalizacji, poczucia bezpieczeństwa płynącego z posiadania. To ludzkie. Każdy z nas tak ma. W zdrowych granicach jest wręcz koniecznością. Niestety zjawisko przybiera na sile.

Spójrz na dziecko. Jak bardzo pragnie miłości i jak bardzo chce posiadać. Ono dopiero nauczy się dzielić tym co ma.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 mar 2015, 12:05

Klangman pisze:. Tymczasem świat finansów coraz bardziej zaczyna przypominać narzędzie do wywierania presji politycznej


Z tym się zgadzam
Klangman pisze:Jeśli ktoś wpływowy zacznie dążyć do tego, by wszystkim żyło się lepiej (często przytaczane "pokój i bezpieczeństwo) i zacznie osiągać jakieś sukcesy to będzie się musiał liczyć z tym, że przylgnie do niego etykietka antychrysta.


Nie ma takiej opcji, bo nikt wpływowy nie moz,e tak działać , jeśli jest wpływowy to działa z systemem. Antychryst nie bedzie politykiem a przywódcą religijnym. Tu mowa o antychryście

2Tes 2:4 bw "przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 mar 2015, 12:09

kontousunięte1 pisze:Właśnie czytając post MieczDucha też o tym pomyślałam. Dobrze nam gadać,jak za oknem słonko świeci,muzyczka z kompa gra,kule nie latają nad głowami, to "hura,Jezus Panem". Ale co by było,gdyby....Nawet nie chcę gdybać.
Ja na przykład jestem ruiną psychiczną i widzę,jak obecnie wpływają na mnie zwykłe kłopoty. Nie wiem co by było, gdyby TO się zaczęło. Wolę nie doczekać, ale i tak się martwię,bo mam syna tu i córkę daleko


Byłam w kraju objetym wojną domową i latały kule światały pociski moździezowe co to niewiadomo gdzie upadnie i wierz mi wtedy dopiero przechodzą wszelkie problemy psychiczne bo człowiek zaczyna działać zgodnie z instynktem samozachowawczym i wtedy bardzo sie pokój bozy przydaje a Jezus jest na 1 miejscu.Bo wtedy w nim tylko nadzieja.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 mar 2015, 12:17

magda pisze:
Rembov pisze:10% zarobku.


To tylko dziesiecina a na tacę a praca we księżowskich włosciach , a inne opłaty śluby chrzty pogrzeby i wiele innych, a prezenty dla proboszcza to niby pies?

A może jakieś źródło?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 mar 2015, 12:55

Rembov pisze:A może jakieś źródło?


Co do pracy na księżowskich włosciach to uczyłam sie na historii w szkole średniej . co do innych rzeczy to sama płaciłam np za chrzest dzieciaka , no a prezenty to zobacz ojciec dyrektor Rydzyk jak doi te babiny mocherowe.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 mar 2015, 12:57

magda pisze:
Rembov pisze:A może jakieś źródło?

Co do pracy na księżowskich włosciach to uczyłam sie na historii w szkole średniej .

Historia nauczana w PRL była pełna przeinaczeń. Dlatego zadam pytanie jeszcze raz:
Jakieś poważne, naukowe źródło?

co do innych rzeczy to sama płaciłam np za chrzest dzieciaka

I nie płaciłaś dziesięciny, więc co to ma być za dowód?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 mar 2015, 16:07

Rembov pisze: więc co to ma być za dowód?


Był gdzieś w sieci film zrobiony ukrytą kamerką jak to Rydzyk kupował sobie helikopter za pieniążki wyczesane z Emerytur.Ale mnie to wisi i Rydzyk ni wisi i inne dochody KK. Bóg to będzie kiedyś rozliczał co mnie obchodza brudy katolickie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 mar 2015, 16:47

Czyli, jak zwykle u ciebie, kolejne tezy nie poparte żadnymi materiałami źródłowymi.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2015, 17:33

Rembov pisze:Historia nauczana w PRL była pełna przeinaczeń.

Jaką szkołę kończyłeś? Przyklasztorną pewnie.Rozumiem,że na plebanii nie uczą o księżowskichh włościach :mrgreen: ;-)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 mar 2015, 17:39

kontousunięte1 pisze:Jaką szkołę kończyłeś?

Podstawową, potem średnią w wersji liceum i studia.

kontousunięte1 pisze:Rozumiem,że na plebanii nie uczą o księżowskichh włościach

Rozumiem, że masz jakieś naukowe źródło które potwierdzi, że w czasach, kiedy obowiązywała dziesięcina na Kościół, poza tym jeszcze brano "na tacę, była praca we księżowskich włościach, opłaty za śluby, chrzty, pogrzeby i wiele innych, a także prezenty dla proboszcza"?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2015, 17:57

Rembov pisze:Podstawową, potem średnią w wersji liceum i studia.

Czyli standard, więc jak możesz twierdzić,że księża nie mieli włości,gruntów i nie brali dzięsięciny od chłopów. I co tu ma PRL do rzeczy? Ty przed wiekami kończyłeś? Nie rozumiem, a może teraz historię inaczej się wykłada. Mój syn ma 27 lat,więc uczył się już nie zakłamanej prlowskiej :mrgreen: historii. Pamiętam jego podręczniki.
Rembov pisze: poza tym jeszcze brano "na tacę, była praca we księżowskich włościach, opłaty za śluby, chrzty, pogrzeby i wiele innych, a także prezenty dla proboszcza"?

Czy ja coś takiego napisałam? Nie wiem tego, ale nie mów mi,że "usługi" świadczone przez księży /chrzty,śluby,pogrzeby były kiedykolwiek w dziejach wolne od opłat. :mrgreen: ;-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 mar 2015, 23:27

Rembov pisze:potem średnią


Więc pewnie jesteś młodziutki szczawik co to ogólniaka robił juz po socjaliźmie. Dużo straciłeś bo wtedy byo ciekawie

Rembov pisze:Rozumiem, że masz jakieś naukowe źródło które potwierdzi, że w czasach, kiedy obowiązywała dziesięcina na Kościół, poza tym jeszcze brano "na tacę, była praca we księżowskich włościach, opłaty za śluby, chrzty, pogrzeby i wiele innych, a także prezenty dla proboszcza"?


Nie badź naiwny ktoś kto ma władzę a jest zachłanny nie zrezygnuje z dodatkowych dochodów.

kontousunięte1 pisze: świadczone przez księży /chrzty,śluby,pogrzeby były kiedykolwiek w dziejach wolne od opłat
Sakramenty zawsze były za kaskę a co do włosci . kościoły miałay wiecej ziemi niz moznowładcy i jak Rembov myślisz kto tą ziemie uprawiał? aru mnichów co to godzinami sie modlili przed figurą????

Harówka była u pana i u plebana jak to zwyki mawiać chłopi pańszczyźniani.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 16 mar 2015, 23:31

Tak, Polska jest zagrożona. A ratunkiem jest uznanie Jezusa za Króla. "Nie w teoryi, lecz w praktyce" (jak napisała Rozalia Celak).


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 mar 2015, 08:53

artur403 pisze:Tak, Polska jest zagrożona. A ratunkiem jest uznanie Jezusa za Króla. "Nie w teoryi, lecz w praktyce" (jak napisała Rozalia Celak).

A ja mam pytanie: Przyjmujesz to, co naucza w tej kwestii Kościół, czy tezy suspendowanego księdza Natanka?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości