Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 10 kwie 2015, 17:41

dr.sky pisze:Imperator, a co powiesz o tym?


Oczywiscie ze Tow. Bolek bedzie zaprzeczal. Na szczescie pelnoletnim staje sie pokolenie ktore nie slucha mediow glownego scieku - i wie swoje.

mjsystem pisze: Na naszym forum wcale nie porusza się tematów teorii spiskowych i podziemnego szukania prawdy :roll:


Cala gama tematow jest tu poruszana.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 kwie 2015, 19:36

Imperator pisze:Cala gama tematow jest tu poruszana.
Sam też je piszę :)


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 10 kwie 2015, 19:39

mjsystem pisze:bardzo chciałem się w tym temacie nie udzielać....ale jak słyszę pozytywny komentarz o Korwinie, to aż mnie zatkało.

Człowiek, który jest za eksterminacją osób niepełnosprawnych, psychicznie chorych, karą śmierci?

Dzięki za ten wpis.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 10 kwie 2015, 20:26

karą śmierci?


Henryk Z. który zgwałcił i zabił 5cio miesięczną dziewczynkę, powiedział do matki dziecka:
"Im mniejsze dziecko tym większa przyjemność"
A że nie mamy kary śmierci to będziemy pana resocjalizować, za grubą kasę, naszą wspólną, bo nam przecież zależy by wyzdrowiał...


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 kwie 2015, 20:47

Nick pisze:Henryk Z. który zgwałcił i zabił 5cio miesięczną dziewczynkę, powiedział do matki dziecka:
"Im mniejsze dziecko tym większa przyjemność"
A że nie mamy kary śmierci to będziemy pana resocjalizować, za grubą kasę, naszą wspólną, bo nam przecież zależy by wyzdrowiał...
Nie mamy prawa odbierać życia. :-/


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 10 kwie 2015, 21:20

Brakuje opcji: "Rzucę monetą." ;)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niedźwiadek » 10 kwie 2015, 23:36

mjsystem pisze:
Nick pisze:Henryk Z. który zgwałcił i zabił 5cio miesięczną dziewczynkę, powiedział do matki dziecka:
"Im mniejsze dziecko tym większa przyjemność"
A że nie mamy kary śmierci to będziemy pana resocjalizować, za grubą kasę, naszą wspólną, bo nam przecież zależy by wyzdrowiał...
Nie mamy prawa odbierać życia. :-/


A posiadać broń i w razie czego obronić swoją rodzinę przed Heniem?


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 11 kwie 2015, 07:28

Niedźwiadek pisze:A posiadać broń i w razie czego obronić swoją rodzinę przed Heniem?
Możesz mordować, zabijać? Takich "Heniów" i innych niebezpiecznych ludzi na świecie jest mnóstwo. Wymierzaj sam sprawiedliwość. Sam stań się sędzią innego życia. Zbuduj dookoła mur i zainstaluj kamery. Heniu czyha....
Ludzie, o czym wy piszecie? :oops:
Tak postępuje uczeń Jezusa? :-/


Co do K-M zaczynam go słuchać, być może miałem zbyt medialny i fałszywy obraz sprzed lat.
Nie zmienię zdania jednak co jego kandydatury na prezydenta. Nie nadaje się.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niedźwiadek » 11 kwie 2015, 10:55

Możesz mordować, zabijać? Takich "Heniów" i innych niebezpiecznych ludzi na świecie jest mnóstwo. Wymierzaj sam sprawiedliwość. Sam stań się sędzią innego życia. Zbuduj dookoła mur i zainstaluj kamery. Heniu czyha....


Nie, absolutnie nie mogę mordować, pisałem o bronieniu. W sytuacji, gdy zagrożone jest życie mojego dziecka uważam, że mam prawo je bronić. Wyprzedzając, staram się nie celować w głowę, serce itp. tylko go ubezwłasnowolnić. Nie chodzi o mordowanie, a o wywieranie nacisku.

Jeżeli nie następuje zmiana sposobu myślenia u mordercy (zakładając że to morderca) i idzie w zaparte (mimo moich ostrzeżeń) z nożem na niemowlaka, to czy mam prawo zareagować? Co, jeżeli w takiej sytuacji, jedyną widoczną częścią ciała będzie jego głowa i mam do wyboru: albo go zastrzelę, albo on zabije moją córkę?
Zrozum, że nie chodzi o jakieś zabijanie z przyjemności, tylko obronę konieczną.

mjsystem pisze:Tak postępuje uczeń Jezusa?

Ależ skąd! :-) Nie jesteśmy mordercami.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 11 kwie 2015, 12:30

Jeszcze pytanko. Kogo K-M uważa za niepełnosprawnego? Jak dla mnie każdy,kto idzie po receptę do lekarza jest w jakimś stopniu niepełnosprawny,chory. Jakimi kryteriami on będzie się kierował? Ktoś bez ręki,czy nogi,w depresji,schizofrenik,z zespołem Dauna itp? Czy wystarczy np.choroba nadciśnieniowa,cukrzyca,chora nerka? Czy jąkanie i bełkotanie to też niepełnosprawność?
Proszę o odpowiedź orędowników tego pana.
Jak dla mnie to ważne ,bo w pierwszej kolejności pójdę do gazu w razie jego rządzenia.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 11 kwie 2015, 12:58

Nie zdziwiłbym się, gdyby KM był rasistą. Jego wypowiedzi skłaniają mnie, żeby tak myśleć. Ciekawi mnie jaką wprowadziłby politykę prorodzinną.


.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 11 kwie 2015, 18:17

mjsystem pisze:Nie mamy prawa odbierać życia. :-/


Mamy mnostwo prawa ku temu. Bylo na forum dyskutowane wiele razy.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 11 kwie 2015, 18:19

dr.sky pisze:rasistą


Rasista to slowo ktore juz prawie nie ma znaczenia. Krytykujesz cos, jestes rasista. Nie kupujesz w jakims sklepie, jestes rasista. Wyswichtane slowo pozbawione juz znaczenia.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 11 kwie 2015, 18:40

Przecież już dawałem tu wypowiedź JKM w którym mówił, że on nie karałby związków kazirodczych, bo przecież skoro oboje chcą - to co komu do tego. Ku mojemu zaskoczeniu, usłyszałem argumenty godne katolickiej obrony nieomylności papiestwa - przecież JKM nie wypowiadał się ex cathedra, tylko wyrażał osobiste opinie w oderwaniu od jego programu. I wracamy do peanów na cześć JKM ponownie...


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 kwie 2015, 22:29

pozytywista pisze:Przecież już dawałem tu wypowiedź JKM w którym mówił, że on nie karałby związków kazirodczych, bo przecież skoro oboje chcą - to co komu do tego.


No dokładnie.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości