Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 13 maja 2015, 05:16

dr.sky pisze:..Wyzyskiwanie pracowników jest złem, i żeby to zło zniszczyć, trzeba pomagać tym, którzy mogą coś z tym zrobić. Bo nie liczy się tylko moje "ja" i moje podwórko.

Specyficzną cechą zatrudnienia jest na polskim rynku pracy stopniowe rozszerzanie zakresu obowiązków i czasu pracy pracownika za taka samą, lub często jeszcze mniejszą stawkę. I wtedy albo będzie robił "wszystko", albo do widzenia i prywaciarz szuka następnej ofiary.

Podstawowym problemem burżuazyjnego przedsiębiorcy w Polsce jest pytanie: co zrobić, aby jak najmniej włożyć w wytworzenie produktu i jak najlepiej spełnić wymagania klienta ?
Wytwarzanie w polskiej gospodarce neoliberalnej jest to specyficzny proces produkcyjny lub usługa. Należy więc tak zaprojektować proces produkcji czy wytwarzania produktu, aby uzyskać ograniczenie lub najlepiej wyeliminowanie wszelkich dodatkowych kosztów, które powstają w trakcie tego procesu. Jednym słowem chce włożyć w proces wytworzenia produktu tyle pieniędzy , ile trzeba aby go uruchomić i ani grosza więcej (a najlepiej jeszcze mniej). Wszędzie kapitalista chce jak najmniej włożyć i jak najwięcej wyciągnąć. Najłatwiej osiągnąć ten cel stosując wyzysk. W warunkach zachodnich społecznej gospodarki rynkowej proces wyzysku jest mocno utrudniony przez prawa pracownicze i państwo prowadzące szeroką politykę socjalną. Ale w neoliberalnym nieludzkim systemie "człowiek człowiekowi wilkiem" jest już w pełni możliwy, a nawet wskazany i zalecany przez propagandę .

Wyzysk zawsze łączy się z uciskiem, gdyż w warunkach kodeksowych praw pracowniczych regularny wyzysk dużej grupy ludzi byłby niemożliwy. Wyzysk z piekła rodem to także poza likwidacją kodeksu pracy nienaturalna eksploatacja pracownika przez pracodawcę (np. poprzez szykany, zmuszanie do nadludzkiego wysiłku, nie wypłacanie lub zaniżanie pensji). Czyli wypisz, wymaluj Najjaśniejsza Pomroczna.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 13 maja 2015, 08:16

Rethel, wiesz rozmowa z Tobą podobna jest do rozmowy z
Obrazek
Jak brak siły argumentu.....


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 13 maja 2015, 08:35

Fedorowicz, nie zgodzę się z tobą w tym miejscu. Piszesz, że pracodawcy wyzyskują pracowników, a jest to nie prawda w większości przypadków, bo w mniejszości się to oczywiście także zdarza.
To nie pracodawcy wyzyskują, a Państwo, rząd, system magdalenkowy powiązany z WSI z Rosją, postkomuniści, których celem jest osłabienie gospodarcze Polski i rozbrojenie jej. Dlatego gdy tych ludzi usunie się z rządu i odurzędniczy kraj, odpodatkuje pracę polski pracownik zacznie mieć lepiej. To jest proces wieloletni, ale już na jesieni można go rozpocząć.


.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 13 maja 2015, 08:42

Fedorowicz, Jako przedsiębiorca i pracodawca, dodam tylko, że dopóki w PL będzie górowała polityka cenowa a przetargi będą wygrywały tylko najtańsze oferty, dopóty nie będzie w przedsiębiorstwach kapitału na rozwój własnej technologii. Nie piszę o koncernach, tylko o takich maluczkich jak ja. I uwierz, sam jestem uciskany przez presję konkurencji. Bywa, że wykonuję zlecenia "na styk" finansowej opłacalności. Jest taki wzór odwróconej piramidy, kto i jak pobiera zysk. Tak więc idąc tym tokiem, sam nie jestem w stanie ponosić kosztów wynagrodzenia, pomimo, że chciałbym. Błędne koło...


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 13 maja 2015, 09:14



Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 13 maja 2015, 12:47

mjsystem pisze:Jak brak siły argumentu.....


Bowiem brak ci zarówno siły, jak i argumentu... ;P


Obrazek
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 13 maja 2015, 14:11

Rethel pisze:Bowiem brak ci zarówno siły, jak i argumentu...
Tak, tak. Tym sposobem dziękuję za dyskusję. Wróćmy do tematu wyborów.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 14 maja 2015, 00:18

https://www.facebook.com/tomasz.smykows ... 4/?fref=nf

Tym razem Bronisław nie czyta z kartki, tylko spójrzcie na efekty ;-)


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 14 maja 2015, 05:17

dr.sky pisze:Fedorowicz, nie zgodzę się z tobą w tym miejscu. Piszesz, że pracodawcy wyzyskują pracowników, a jest to nie prawda w większości przypadków, bo w mniejszości się to oczywiście także zdarza.
Na przykład. " Sytuacja pracowników super ,- i hipermarketów jest fatalna. Pracodawcy oszczędzają na kosztach osobowych. - Mamy najwięcej w Unii Europejskiej umów na czas określony. - mówi Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". - Ale pracodawcy znaleźli jeszcze tańsze rozwiązanie. W miejsce zwalnianych osób przyjmują pracowników leasingowych z agencji pracy tymczasowej lub bezpośrednio od producentów. Zarobki pracowników dużych sieci handlowych są dramatycznie niskie, wahają się od 800 do 1200 zł netto. "

Pomijając fakt, że lepiej płatną pracę i dobre warunki pracy trudno znaleźć, zmowa pracodawców co do zaniżania wynagrodzeń i destabilizacji rynku pracy oraz ustawowe poparcie neoliberalnego państwa dla ich działań sprawiają, że polski pracownik to klasyczny "biały murzyn", nie umiejący zorganizować się z innymi pracownikami do walki o swe interesy. Pozostaje emigracja za chlebem.


To nie pracodawcy wyzyskują, a Państwo, rząd, system magdalenkowy powiązany z WSI z Rosją, postkomuniści, których celem jest osłabienie gospodarcze Polski i rozbrojenie jej. Dlatego gdy tych ludzi usunie się z rządu i odurzędniczy kraj, odpodatkuje pracę polski pracownik zacznie mieć lepiej. To jest proces wieloletni, ale już na jesieni można go rozpocząć.
Nie mieszkamy w Rosji, mamy najmniejszy podatek CIT w UE, zlikwidowano kodeks pracy, a urzędnicy i podatki są potrzebni w każdym państwie. Zależy jednak, jakiej klasie społeczeństwa i czyim intertesom to państwo i podatki służy.

Wyzysk to występek polegający na wykorzystaniu przymusowego położenia innej osoby i zawarciu z nią umowy, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego z świadczeniem własnym. Przymusowość położenia polega na tym, że sytuacja majątkowa pokrzywdzonego grozi niemożnością zaspokojenia podstawowych potrzeb jego i jego rodziny, co skłania go do zaciągnięcia zobowiązania niewspółmiernego do świadczenia wzajemnego. Wyzysk to korzystanie z owoców cudzej pracy bez zwrócenia świadczącemu jej pełnej wartości. Zatem każde społeczeństwo klasowe i każde państwo klasowe, jak Pomroczna opiera się na wyzysku. Pracownicy polscy są poniżani, zarabiają skandalicznie mało - alarmują związkowcy. Starcza na opłaty, na żywność już nie zawsze.

mjsystem pisze:Fedorowicz, Jako przedsiębiorca i pracodawca, dodam tylko, że dopóki w PL będzie górowała polityka cenowa a przetargi będą wygrywały tylko najtańsze oferty, dopóty nie będzie w przedsiębiorstwach kapitału na rozwój własnej technologii. Nie piszę o koncernach, tylko o takich maluczkich jak ja. I uwierz, sam jestem uciskany przez presję konkurencji. Bywa, że wykonuję zlecenia "na styk" finansowej opłacalności. Jest taki wzór odwróconej piramidy, kto i jak pobiera zysk. Tak więc idąc tym tokiem, sam nie jestem w stanie ponosić kosztów wynagrodzenia, pomimo, że chciałbym. Błędne koło...

Zważywszy, ze nie udowodnisz nikomu na forum kim jesteś, to może by przestać udawać pracodawcę, skoro kogoś nie stać nie tylko na inwestycje we własną firmę, ale nawet na wynagrodzenie i ubezpieczenie pracownika?
BTW. Znam wielu narzekających wciąż na trudności prywaciarzy, którzy lecą na wczasy na Seszele i kupują najbardziej luksusowe towary.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 14 maja 2015, 08:15

Fedorowicz pisze:Zważywszy, ze nie udowodnisz nikomu na forum kim jesteś, to może by przestać udawać pracodawcę

:mrgreen: Dobre. Widzę, że jesteś jasnowidzem a temat obecnej sytuacji na rynku znasz pierwszorzędnie. 8-)
Fedorowicz pisze: Znam wielu narzekających wciąż na trudności prywaciarzy, którzy lecą na wczasy na Seszele i kupują najbardziej luksusowe towary.
Nie rozumiem o czym to świadczy, ale na pewno masz rację. Bo widzę, że o to Ci chodzi. Mieć rację. :roll:


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 14 maja 2015, 08:28

Fedorowicz, ja się z Tobą zgadzam w tej kwestii, że polski pracownik mało zarabia i pracuje na śmieciówkach, ale zrozum, że to nie jest wina stricte pracodawców ale właśnie rządu. Bo pracodawca musi się utrzymać na rynku i jeszcze być konkurencyjny, więc szuka oszczędności wszędzie gdzie się da, wykorzystując prawo, które ustanowił rząd a nie pracodawca.
Pracownik, który netto otrzymuje 1400zl kosztuje pracodawcę około 2500zl a jeszcze musi coś na tym zarobić. W Niemczech za godzinę pracy otrzymuje się minimalne wynagrodzenie 8,5 euro, nie ma żadnego ZUSu i jakoś sobie tam wszyscy radzą, firmy sie rozwijają etc.


.
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 14 maja 2015, 13:33



Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 14 maja 2015, 17:11

mjsystem pisze:A co złego jest w lewicy? Wolisz Kościół wśród ateistów czy wśród heretyków. A taki kościół promuje prawica. Chcesz powrotu wojen religijnych i krucjat?

Krucjat? Oczywiście! :ulan:

Co masz do krucjat? Czyżbyś uległ propagandzie antykatolickiej, która z defensywnych wypraw krzyżowych w Palestynie robi ofensywny i krwawy najazd fanatycznych frustratów religijnych? :roll:

Nie wszystko, co pochodzi od Kościoła Katolickiego, jest złe.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 14 maja 2015, 22:29

Dragonar pisze:
Nie wszystko, co pochodzi od Kościoła Katolickiego, jest złe.
Ty śmieciu ludzki.. :thumbdown:


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 14 maja 2015, 22:55

Fedorowicz pisze:
Dragonar pisze:
Nie wszystko, co pochodzi od Kościoła Katolickiego, jest złe.
Ty śmieciu ludzki.. :thumbdown:

Co źle zrobiłem albo co źle powiedziałem?
:(


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości