Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 19 maja 2015, 12:52

z innej beczki : dzisiaj el Prezidento u Wojewódzkiego :-P


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 maja 2015, 12:54

navi31 pisze:u Wojewódzkiego

No nie, to już na pewno nie dla mnie.Mam uczulenie na tego kogoś :] Jeden raz przed laty widziałam jego program i mam dośc. :mrgreen:


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 19 maja 2015, 13:55

Wojewódzki to śmieszny typ, najpierw popiera antysystemowca, a później zaprasza człowieka, który pomaga betonować ten system. Nie wierzę, że to będzie rozmowa antyKomorowski, raczej proKomorowski. No i Bredzisław dalej myśli, że wyborcy Kukiza to durnie i jak pójdzie do Kuby albo pokaże się jako zwolennik JOWów, to na niego zagłosują. Co ten jego sztab ma w głowie?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 19 maja 2015, 14:47

Nie wierzę, że to będzie rozmowa antyKomorowski, raczej proKomorowsk


Tez tak myślę
Wojewódzki jednak woli Bronko niż partię Dudy
co jest całkiem zrozumiałe u ludzi showbuiznesu
bo za PiSu są rządy typu :
'znajdz mi człowieka, a na niego znajdzie sie paragraf'

Niestety trzeba bedzie przeboleć rządy PiSowców dla dobra kraju
Taki 'krzyż' jakby, bynajmniej takie jest moje zdanie
:cry: :cry:

najgorsze jest to , ze to też niegwarantuje zejścia ze sceny
tamtego układu :wht: ale 'kto nie ryzykuje ten nie je' ;D


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 maja 2015, 20:50

Informacja dla wszystkich - zrobiłem nową ankietę, która dotyczy II tury wyborów. Ankieta znajduje się w pierwszym poście tego wątku.

Oberyn. pisze:Wojewódzki to śmieszny typ, najpierw popiera antysystemowca, a później zaprasza człowieka, który pomaga betonować ten system. Nie wierzę, że to będzie rozmowa antyKomorowski, raczej proKomorowski. No i Bredzisław dalej myśli, że wyborcy Kukiza to durnie i jak pójdzie do Kuby albo pokaże się jako zwolennik JOWów, to na niego zagłosują. Co ten jego sztab ma w głowie?

Ja w ogóle nie lubię Wojewódzkiego jako osoby. Czasami uda mu się powiedzieć coś śmiesznego, jednak generalnie ma jakąś manię seksualną.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 maja 2015, 21:42

Dragonar pisze:Informacja dla wszystkich - zrobiłem nową ankietę, która dotyczy II tury wyborów. Ankieta znajduje się w pierwszym poście tego wątku.


Nie zamierzam pójść na wybory.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 maja 2015, 22:41

Imperator pisze:Nie zamierzam pójść na wybory.

Ze względu na brak możliwości, czy jest to Twoja decyzja?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 maja 2015, 23:00

Dragonar pisze:czy jest to Twoja decyzja?


Moja decyzja. Nie chce pozniej dostawac listow z pogrozkami od polskiego urzedu skarbowego. Juz dostalem po wyborach ostatnich. Nie, dziekuje.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 maja 2015, 23:23

Imperator pisze:
Dragonar pisze:czy jest to Twoja decyzja?


Moja decyzja. Nie chce pozniej dostawac listow z pogrozkami od polskiego urzedu skarbowego. Juz dostalem po wyborach ostatnich. Nie, dziekuje.

Haha, rozumiem... :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 maja 2015, 09:55

Ja nie jestem zdecydowana, bo właściwie tak źle tak źle ;-) .Kiedy pomyślę - Duda - to natychmiast przypominają się rządy pisu i te gęby zakazane,oszołomów prawicowych, a kiedy myślę Komorowski - to ...lepiej myślenie wyłączyć. Czekam na sejmowe wybory, na jakąś całkiem nową siłę i "głos ludu" ;-)


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 20 maja 2015, 10:57

Ja też nie idę.


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: MieczDucha » 20 maja 2015, 14:04

ja nie głosuję bo żaden kandydat nie jest prawdziwym uczniem Chrystusa. Ale wśród poprzednich kandydatów również nie było takich. Wielu zachwyca się np panem Kukizem. Nie mógłbym na niego zagłosować - nie tylko że na dziś dzień nie jest uczniem Chrystusa, ale dlatego też że w niektórych sprawach popiera zło. No legalizacja prostytucji to zło, to legalizacja grzechu. Gdybym zagłosował na tego człowieka to poparł bym też legalizację grzechu.

Spotkałem się z wypowiedzią pewnego chrześcijanina, który napisał że pójdzie na wybory - skreśli wszystkich kandydatów, dostawi kratkę - zaznaczy ją a obok nie napisze : Jezus Chrystus. Jest to mądre rozwiązanie w przypadku gdyby w Polsce był przymus wyborczy jak np w Belgii.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 20 maja 2015, 16:28



św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 maja 2015, 17:57

ja nie głosuję bo żaden kandydat nie jest prawdziwym uczniem Chrystusa.

Jeśli pod tym kątem patrzeć to nie znam /na przestrzeni dziejów polskiego parlamentaryzmu powojennego ;-) / ani jednego ucznia Jezusa.Polityka to wielkie bagno już chyba z samego założenia.
MieczDucha pisze: skreśli wszystkich kandydatów, dostawi kratkę - zaznaczy ją a obok nie napisze : Jezus Chrystus. Jest to mądre rozwiązanie w przypadku gdyby w Polsce był przymus wyborczy jak np w Belgii.

Po prostu oddał głos nieważny, a liczący głosy członkowie komisji nawet nie zauważyli tego.Po co więc taka manifestacja?


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 20 maja 2015, 18:01

Wybory już praktycznie wygrał Andrzej Duda ! ANDRZEJ DUDA! TO SIĘ UDA :lol: !

Obrazek :-D

BTW. Czekam na moda KAANA, czy innego cenzora na usługach reżimu- jakmutam i ..kolejnego warna czyli bana za odmienne od niego, antyliberalne, społeczne poglądy. Strach pomyśleć, co by ten osobnik udający chrześcijanina zrobił ze mną i milionami wyzyskiwanych Polaków w realu.. :O

Obrazek



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości