Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 22 maja 2015, 07:49

No i Duda poległ w debacie. Drugi raz. Jeszcze dużo się musi nauczyć panować nad emocjami. Może kiedyś.... :mrgreen:


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 22 maja 2015, 08:32

mjsystem pisze:No i Duda poległ w debacie. Drugi raz. Jeszcze dużo się musi nauczyć panować nad emocjami. Może kiedyś.... :mrgreen:

Mylisz się. Różne źródła podają różne dane, ale ogólnie patrząc na komentarze to większość popiera Dudę. Ja również na niego oddam swój głos.

Popieranie Komorowskiego świadczy o bardzo poważnym upośledzeniu umysłowym. Tak! Celowo obrażam ludzi, którzy na niego chcą zagłosować. Co on dobrego zrobił dla społeczeństwa w ciągu swojej kadencji? Powtarzam - dla społeczeństwa, a nie swoich ludzi. Nic! Oczywiście Duda też nie jest święty, ale już lepiej wybrać mniejsze zło.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 maja 2015, 09:22

Fedorowicz pisze:
KAAN pisze:[Coś ci się pomyliło, Duda i Komorowski to obecny reżim, ty popierasz reżim a nie ja. Ja jestem za wolnością, a nie komuną. Ty udajesz chrześcijanina, żaden normalny chrześcijanin nie popiera komuchów, a ty tak.

Prawdziwy chrześcijanin jest neutralny politycznie.
Ty nie jesteś neutralny :) .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 maja 2015, 10:21

Crussing pisze:Popieranie Komorowskiego świadczy o bardzo poważnym upośledzeniu umysłowym.

Chyba zaraziłeś się od księży ,którzy na niedzielnych mszach przed I turą mówili,że nie pójście na wybory lub głosowanie na "niewłaściwego" :oops: kandydata to ciężki grzech , taki ,że od razu do piekła :mrgreen:
Może mnie zdiagnozujesz? Ja nie popieram ani tego ani tego,obaj są źli. Może i jako osoby,mężowie,ojcowie są ok, ale złe są siły,któe za nimi stoją. Mam na myśli partie,które ich wspierają. Obie na śmietnik historii.
To tak,jak by proponować mniejsze zło,czyli bardziej kochasz Stalina czy Hitlera? Wybór należy do ciebie :mrgreen: :mrgreen: ;-)


Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 22 maja 2015, 12:00

kontousunięte1 pisze:
Crussing pisze:Popieranie Komorowskiego świadczy o bardzo poważnym upośledzeniu umysłowym.

Chyba zaraziłeś się od księży ,którzy na niedzielnych mszach przed I turą mówili,że nie pójście na wybory lub głosowanie na "niewłaściwego" :oops: kandydata to ciężki grzech , taki ,że od razu do piekła :mrgreen:
Może mnie zdiagnozujesz? Ja nie popieram ani tego ani tego,obaj są źli. Może i jako osoby,mężowie,ojcowie są ok, ale złe są siły,któe za nimi stoją. Mam na myśli partie,które ich wspierają. Obie na śmietnik historii.
To tak,jak by proponować mniejsze zło,czyli bardziej kochasz Stalina czy Hitlera? Wybór należy do ciebie :mrgreen: :mrgreen: ;-)


A niby dlaczego PiS jest taki zły? Ich wizerunek został wykreowany przez media, które są w totalnej opozycji w stosunku do nich. Ja zagłosuję na pana Dudę - zdam się w tym temacie na mądrość ojca, który siedzi w temacie polityki od długiego czasu i ma szerokie spojrzenie jak to wszystko wygląda. I nie opiera swojej opinii na tym co usłyszy w propagandowej TV(raczej się z niej śmieje), a raczej szuka informacji w internecie.

I twoje porównanie wcale nie musi odzwierciedlać obecnej sytuacji. Może to być raczej wybór między dostaniem z pięści w twarz, a ścięciem głowy. Wybór należy do Ciebie :)

Jedni wolą mieć wpływ na to, czy dostaną z pięści w twarz czy im zetną głowę, inni wolą pozostać bierni, jakoby miałoby to rzekomo uchronić ich przed jednym i drugim.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 22 maja 2015, 12:25

Fedorowicz mała prośba naucz sie czytac i pisz na temat.


Niegłosowanie na A.Hitlera -było według Ciebie zaniedbaniem przykazania miłości?


A tu to chyba celowo zmanipulowałeś, co?
Chyba dwie linijki wyżej napisałem na jakich kandydatów należy głosować i dlaczego.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 22 maja 2015, 13:32

Crussing pisze:Mylisz się.

Nie mylę. Oglądałem debatę i póki co, wzrok i słuch mam dobry. Jak Duda jako prawnik tak zachowywałby się w sądzie w roli adwokata, prokuratora, sędziego, to biada polskiemu sądownictwu. Nie chodzi o brak merytoryki, ale mowa ciała zdradziła jego brak opanowania.
Crussing pisze:Różne źródła podają różne dane, ale ogólnie patrząc na komentarze to większość popiera Dudę
Szczególnie cytujące Gazetę Polską, bo nawet RMF to podawało.
Crussing pisze:Ja również na niego oddam swój głos.
Masz takie prawo. Tak czy inaczej mamy do wyboru tyfus lub cholerę, jak ktoś napisał czy powiedział. Wiem jedno, że nie będę wychodził w jednej "kupy gnoju" w drugą, tylko po to, żeby przekonać się że śmierdzi inaczej. Do tego zapachu już przywykłem. Innego wyboru nie mamy.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 22 maja 2015, 14:04

mjsystem pisze:
Crussing pisze:Mylisz się.

Nie mylę. Oglądałem debatę i póki co, wzrok i słuch mam dobry. Jak Duda jako prawnik tak zachowywałby się w sądzie w roli adwokata, prokuratora, sędziego, to biada polskiemu sądownictwu. Nie chodzi o brak merytoryki, ale mowa ciała zdradziła jego brak opanowania.
Crussing pisze:Różne źródła podają różne dane, ale ogólnie patrząc na komentarze to większość popiera Dudę
Szczególnie cytujące Gazetę Polską, bo nawet RMF to podawało.
Crussing pisze:Ja również na niego oddam swój głos.
Masz takie prawo. Tak czy inaczej mamy do wyboru tyfus lub cholerę, jak ktoś napisał czy powiedział. Wiem jedno, że nie będę wychodził w jednej "kupy gnoju" w drugą, tylko po to, żeby przekonać się że śmierdzi inaczej. Do tego zapachu już przywykłem. Innego wyboru nie mamy.


Chciałoby się rzec "Boże, widzisz, a nie grzmisz". Na jakiej podstawie twierdzisz, że PiS to takie samo łajno jak PO? Co z tego, że Duda nie był do końca opanowany? Co to w ogóle ma do rzeczy?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 maja 2015, 15:26

Onlyou pisze:A niby dlaczego PiS jest taki zły? Ich wizerunek został wykreowany przez media, które są w totalnej opozycji w stosunku do nich. Ja zagłosuję na pana Dudę - zdam się w tym temacie na mądrość ojca, który siedzi w temacie polityki od długiego czasu i ma szerokie spojrzenie jak to wszystko wygląda. I nie opiera swojej opinii na tym co usłyszy w propagandowej TV(raczej się z niej śmieje), a raczej szuka informacji w internecie.

Jeśli prawdę podajesz w sprawie swojego wieku, to wiedzę o rządach PiS-u czerpiesz wyłącznie od taty. I dobrze,że słuchasz rodziców, ale ja mam inny pogląd na tą sprawę.
Tak na marginesie dodam,że od 8 lat w ogóle nie korzystam z telewizji, a kiedy korzystałam przed laty to miałam dwa programy ,tv1 i tv2. Tak,że bądź uprzejmy nie insynuować,że każdy,kto nie zgadza się z twoim tatą jest pod presją tvn-u i innych mediów.
mjsystem pisze:Tak czy inaczej mamy do wyboru tyfus lub cholerę,

Ja znam w nieco poszerzonej wersji: "wybór miedzy tyfus,platfus i cholera; oczywiście najgorszy jest platfus" :mrgreen: :rotfl:


Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 22 maja 2015, 17:08

kontousunięte1 pisze:
Onlyou pisze:A niby dlaczego PiS jest taki zły? Ich wizerunek został wykreowany przez media, które są w totalnej opozycji w stosunku do nich. Ja zagłosuję na pana Dudę - zdam się w tym temacie na mądrość ojca, który siedzi w temacie polityki od długiego czasu i ma szerokie spojrzenie jak to wszystko wygląda. I nie opiera swojej opinii na tym co usłyszy w propagandowej TV(raczej się z niej śmieje), a raczej szuka informacji w internecie.

Jeśli prawdę podajesz w sprawie swojego wieku, to wiedzę o rządach PiS-u czerpiesz wyłącznie od taty. I dobrze,że słuchasz rodziców, ale ja mam inny pogląd na tą sprawę.
Tak na marginesie dodam,że od 8 lat w ogóle nie korzystam z telewizji, a kiedy korzystałam przed laty to miałam dwa programy ,tv1 i tv2. Tak,że bądź uprzejmy nie insynuować,że każdy,kto nie zgadza się z twoim tatą jest pod presją tvn-u i innych mediów.
mjsystem pisze:Tak czy inaczej mamy do wyboru tyfus lub cholerę,

Ja znam w nieco poszerzonej wersji: "wybór miedzy tyfus,platfus i cholera; oczywiście najgorszy jest platfus" :mrgreen: :rotfl:


Tu nie chodzi o kwestie samych poglądów, zresztą sama przyznajesz, że platfusy są jednak gorsze. Ja po prostu nie rozumiem jaka jest logika nie pójścia na wybory w tym przypadku. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że taki człowiek się już poddał. Nie mniej jednak, skoro tak źle mówisz o PiSie, to rozumiem, że umiesz obronić swoją stanowisko. Dlatego zapytam: czym PiS zasłużył na miano równie zepsutego co PO?


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 23 maja 2015, 06:59

Andrzej Duda mówi o pilnej potrzebie [glow=red]walki o prawa pracownicze.[/glow]

"Niskie wynagrodzenia za pracę często nie pozwalają rodzinie na normalne wychowanie potomstwa. Jest nie tylko wysoce nieracjonalnym, ale także niemoralnym zabieranie rodzicom dochodu z pracy na cele publiczne wówczas, gdy rodzina nie jest w stanie wypełnić obowiązków wobec swoich niezdolnych do pracy członków rodziny. Odebrany przez podatki dochód z pracy uzupełnia się później przez różnego rodzaju zasiłki i zapomogi (jedna grupa urzędników zabiera rodzinie dochód, a druga rozdaje zasiłki i zapomogi). Niszczy się w ten sposób podmiotowość, odbiera samodzielność ekonomiczną, ingeruje w autonomię rodziny."

Wymierny wzrost wynagrodzeń pracowniczych:

"Systemowa zmiana podejścia do wzrostu płac jest zatem, po pierwsze kwestią [glow=red]sprawiedliwości społecznej[/glow], po drugie, bardzo istotnym elementem strategii pobudzania wyższego wzrostu i wychodzenia z pułapki średniego rozwoju, po trzecie, kwestią cywilizacyjną, hamującą rozwarstwienie społeczeństwa i pogłębianie obszarów biedy w Polsce. Polska gospodarka nie może być budowana na założeniu jej konkurencyjności wynikającej z niskich kosztów pracy. Proponujemy przyjęcie „paktu dla wzrostu wynagrodzeń”. Stronami paktu będą: strona społeczna, pracodawcy oraz rząd. Pracodawcy, przyjmujący zasady paktu będą korzystać z premii inwestycyjnych, których strona rządowa będzie gwarantem."

Z programu PiS.

"Należy podnieść jakość życia Polaków. To kwestia podstawowa. Jeżeli 7,5% rodzin jest zagrożonych ubóstwem. Oficjalnie pisze się w tygodnikach ze 750 tysięcy dzieci żyje w nędzy. To podwyższenie jakości życia polskich rodzin jest sprawą podstawową. Nie da się tego osiągnąć bez szerokiego porozumienie społecznego i politycznego. Chce być prezydentem by to porozumienie tworzyć."

Andrzej Duda.
Polityka.pl

TO SIĘ UDA! :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 23 maja 2015, 10:10

Onlyou pisze: sama przyznajesz, że platfusy są jednak gorsze.

Przecież to żart :lol:
czym PiS zasłużył na miano równie zepsutego co PO?

Robili te same i gorsze rzeczy,kiedy byli u władzy.To tak najogólniej mówiąc. Jeśli ktoś lubi klimaty,jakie pamiętam z tamtych czasów to w porządku,ale ja nie muszę. W dodatku musiałabym tu zrobić wykład na kilka stron,a -jestem pewna- nikt by tego nie przeczytał. O rządach,wydarzeniach tamtego okresu jest mnóstwo materiałów i jak naprawdę chcesz samodzielnie dokonać wyboru /a nie pod presją rodziców/ to się zapoznasz.
Myślę jednak,że trochę jeszcze musisz nabrać doświadczeń ,samodzielnie przeżyć takie i inne rządy i dopiero wtedy sam zdecydować jaka opcja jest ci bliższa.
Onlyou pisze: jaka jest logika nie pójścia na wybory w tym przypadku.

Dla mnie to bez znaczenia /w tej chwili/ kto wygra. Po prostu nie popieram żadnego z nich, a po to mamy demokrację :oops: :oops: żeby także móc nie iść na wybory. Jaki sens iść i poskreślać wszystkich? Chyba tylko taki,żeby mojej pustej kartki nikt nie wykorzystał, ale jeśli się uprą to i tak swoje zrobią. Ja nie będę w tym uczestniczyć.
To chyba tyle w sprawie wyborów.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 23 maja 2015, 20:16

z powodu znieczulicy administracji i braku reakcji na prośbę o zamknięcie działów, sam muszę was ostrzec:


CISZA WYBORCZA :...:

a to co grozi za złamanie ciszy i fafanie o polityce (właścicielowi serwisu bardziej sie oberwie
ale co tam):
http://www.se.pl/pieniadz...zej_610458.html


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 24 maja 2015, 10:23

Zamykam na czas ciszy wyborczej.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 24 maja 2015, 22:45

Mamy nowego prezydenta. Myślę, że to dopiero początek zmian w Polsce, oby na lepsze.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości