Bóg opuścił Rosję

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 19 kwie 2015, 14:22

Mógłbym przetłumaczyć "z cyrylowego na nasze", ale chyba każdy umie myśleć i rozumie to przesłanie.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 19 kwie 2015, 14:45

Imperator pisze:Gdy poznalem pewnego prawoslawnego w 2002 roku we Lwowie, to byl to jego dowod na to ze prawoslawie to prawdziwa religia. Uwazal rzymskich katolikow i protestantow za odstepcow i heretykow.

Miejmy nadzieję, że to nie jest jego jedyny dowód :P
artur403 pisze:Jak już mówimy o Cyrylu, to co powiecie o tej jego wypowiedzi:

Że lepiej byłoby gdyby władyka zajął się tym, co do niego należy. Ale to pobożne życzenia.
kontousunięte1 pisze:Nie wiedziałam. Bardzo interesujące. Tym ciekawsze,że do dziś na 100% nie wiadomo gdzie ten Grób jest.

Kto nie wie, ten nie wie. Chrześcijanie, którzy od zawsze mieszkają w Jerozolimie, wiedzą.
kontousunięte1 pisze:Ciekawi mnie też,że nie ma /a przynajmniej ja nie znam/ żadnych wzmianek o tym cudzie. A może są jakieś dokumenty,bo to faktycznie cud nie byle jaki. Jeśli macie jakieś linki w tej sprawie to ja bardzo chętnie poczytam.

Wystarczy poszperać w internetach, np. http://www.holyfire.org/file/Polish_Cud_Ognia.htm
kontousunięte1 pisze:I od kiedy ten ogień się pojawia? Od początku? Od pierwszej rocznicy Zmartwychwstania?

Nie wiadomo. Pierwsza pisana wzmianka pochodzi z IV wieku, z pamiętnika mniszki Egerii, która przybyła z pielgrzymką do Ziemi Świętej z Hiszpanii. Może od początku ma miejsce ten cud, ale jak dla mnie nie ma to znaczenia. Doskonale zrozumiałe jest, gdyby Bóg dla umocnienia wiary chrześcijan dopiero w pewnym momencie zaczął zsyłać ten cud później.
kontousunięte1 pisze:Myślę,że to ważne, ponieważ w przeciwnym razie zawsze mogą to być manipulacje. No i dlaczego tylko prawosławnym się zapala a innym nie? A co z kalendarzem?

No, dlaczego tylko prawosławnym? To jest dobre pytanie. Istnieje przekaz, że w XVI wieku nie wpuszczono prawosławnych do Grobu dla celebracji, to ogień zszedł po kolumnie na zewnątrz do prawosławnych. Kto wierzy, niech wierzy i się cieszy. Kto nie wierzy, niech nie wierzy.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 kwie 2015, 20:02


Dzięki. Ja szukałam,ale wpisywałam polskie nazwy :-D i jakieś głupoty mi wyskakiwały.


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: albercik » 20 wrz 2015, 23:16

kontousunięte1 pisze:
Powiem wam,że gdybym miała choć trochę pieniędzy wyjechałabym z tego chorego kraju, regionu w ogóle.

Ja to coraz bardziej myślę aby ubiegać się o azyl polityczny w Czechach lub na Węgrzech

artur403 pisze:Bo dla mnie obwód kalilingradzki jest to miejsce przechowywania iskanderów.


W Polsce też chcą tarczy antyrakietowej,więc nie ma co się dziwić reakcji Rosji


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: Samolub » 21 wrz 2015, 01:30

to jak najdalej,do jakiejś Nowej Zelandii albo Kanady


Możemy jechać razem bo sam planowałem ; D Stany odpadają... Australia gorąca, Islandia smutna, Anglia przeludniona, Szkocja i Norwegia tylko się w Europie nada... :lmao: A że ja lubię deszcz i klimat morski to cóż

Nowa Zelandia czy Kanada bez UE, duzo dziewiczych terenów :lmao: jedziem!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: artur403 » 21 wrz 2015, 10:31

A pewnie, niewierni możecie wyjeżdżać z Polski...

*Uważaj na słowa i na to kogo nazywasz "niewiernymi". Jesteś blisko warna.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: kontousunięte1 » 21 wrz 2015, 10:34

W Nowej Zelandii jest mnóstwo pająków i innej paskudnej gadziny,a ja się brzydzę takim robactwem okropnie.
Jestem za Kanadą. Weźmiecie mnie z sobą? Mogę wam gotować i dziergać czapki,skarpetki,rękawiczki,szaliki,bo tam chłodno dość :lmao:
Samolub,ja też lubię wodę ;-)

Kod: Zaznacz cały

Post autor: artur403 » niecałą minutę temu
A pewnie, niewierni możecie wyjeżdżać z Polski...

Niewierni? Kogo masz na myśli i komu niewierni? Ojczyznę można kochać też z daleka,a prawdziwą i tak mamy w niebie.
Ty pewnie do Rzymu byś chętnie...ten,tego,ale zapewniam cię,że byłam i jedynie ciekawe to muzea,zabytki,reszta taka jak wszędzie.


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: artur403 » 21 wrz 2015, 13:08

Wszystkie proroctwa, które znam mówią o tym, że Polska jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych krajów świata. Jedyne, co można poradzić emigrantom, to: wracajcie do Polski!!
No ale to katolickie proroctwa, więc protestanci nie uwierzą....


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: albercik » 21 wrz 2015, 23:04

dr.sky pisze:Taki tam artykuł. Co o tym sądzicie?
http://www.fronda.pl/a/bog-opuscil-rosj ... 50203.html

Czytaj dalej Flądre. daleko zajdziesz...


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: Samolub » 21 wrz 2015, 23:23

kontousunięte1 pisze:W Nowej Zelandii jest mnóstwo pająków i innej paskudnej gadziny,a ja się brzydzę takim robactwem okropnie.
Jestem za Kanadą. Weźmiecie mnie z sobą? Mogę wam gotować i dziergać czapki,skarpetki,rękawiczki,szaliki,bo tam chłodno dość :lmao:
Samolub,ja też lubię wodę ;-)

Kod: Zaznacz cały

Post autor: artur403 » niecałą minutę temu
A pewnie, niewierni możecie wyjeżdżać z Polski...

Niewierni? Kogo masz na myśli i komu niewierni? Ojczyznę można kochać też z daleka,a prawdziwą i tak mamy w niebie.
Ty pewnie do Rzymu byś chętnie...ten,tego,ale zapewniam cię,że byłam i jedynie ciekawe to muzea,zabytki,reszta taka jak wszędzie.



kontousunięte1 nawet nie czytaj co on pisze, wszystkiego się doczepić tylko... pijawa :hihi:
Wiesz Kanada jest ogromna i zwierząt tam jest znacznie więcej w niektórych regionach... N.Zelandia też jest zróżnicowana bo jest wyspą rozciągnięta z Południa na Północ, także trzeba by dopracować szczegóły, myślę że najlepiej grupowo się przenieść i założyć osade =D


Wszystkie proroctwa, które znam mówią o tym, że Polska jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych krajów świata. Jedyne, co można poradzić emigrantom, to: wracajcie do Polski!!
No ale to katolickie proroctwa, więc protestanci nie uwierzą....


A co ten temat ma do nawoływania emigrantów do Polski, co w tym złego że ktoś poza Polską żyje i jest Polakiem, albo jest Francuzem Anglikiem, Hiszpanem i gdzieś indziej żyje. Właśnie te wasze proroctwa to tak jakby nawet czasami nawołują do głosowania na jakąś partie, słuchanie jakiegoś radia... weź mi nawet nie mów że to od Boga pochodzi bo są to tak perfidne i płytkie manipulacje jak tani podryw czy tam bajki dla dzieci... wstydziłbyś się takie rzeczy nazywać proroctwami czy łączyć z Bogiem. Szatan to ojciec kłamstwa i te wasze proroctwa sa polityczne. Nie potrzebuje Twoich proroctw, głoś sobie je tam gdzie ktoś chce ich słuchać.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: artur403 » 21 wrz 2015, 23:54

Właśnie to mówiłem: nie uwierzą.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2015, 11:53

artur403

edyne, co można poradzić emigrantom, to: wracajcie do Polski!!

Powiedz to mojej córce,która dzięki pracy na uniwerku i to w wymiarze 3/4 etatu /z własnej woli,bo nie chce jej się każdego dnia dojeżdżać i ma 4 dniowy tydzień pracy/, utrzymuje ogromne mieszkanie w Szwajcarii,do tego płaci moje rachunki /bo emerytura,którą od niedawna dostaję jest śmieszna :rotfl: i to po 29 latach pracy/ i ma tu swoje mieszkanie plus na przykład co 6 tygodni przylatuje do W-wy coś tam z zębami robić. Zwiedziła świat w prawo i lewo i żyje na wysokim poziomie,choć daleko jej do nazwy "zamożny".
Tu,w Polsce proponowano jej pokój w akademiku doktoranckim z kuchnią wspólną i łazienką na korytarzu i najniższą krajową.
Takie rady to wiesz...I tu żaden prorok,ani katolicki ani żaden inny nic nie wyprorokuje.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: Samolub » 22 wrz 2015, 16:56

kontousunięte1 teraz w Pl nawet akademikow nie ma, a jak sa to trza placic i zyc czasami jak w chlewie. Nie mowiac juz o "sasiadach"

Znam setki ludzi ktorzy w Polsce zycie marnuja, trzeba miec pieniadze, uklady, znajomosci. A ci sami ludzie w innym kraju swietnie by sobie poradzili. Tu jedyna perspektywa jest oszustwo, kolesiostwo etc.

To że masz niska rente to nic nowego... bo ktos te skladki zbiera i zabiera. A reszta special for u


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2015, 17:09

Najśmieszniejsze jest to,że dostałam informację,że mam zgromadzone na zusowskim koncie mnóstwo pieniędzy.Gdyby mi to wypłacili to bym żyła sobie spokojnie. Oni obliczają mój przewidywany wiek do 81 lat życia.Idioci i złodzieje.
Ten akademik to córce proponowano po studiach i pracę na uniwerku. Teraz nie wiem,jak to wygląda,ale i tak na pewno nie miałaby tak,jak tam.Szkoda słów. :-D ;-)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: Samolub » 22 wrz 2015, 17:18

Polska kiedys to duzo lepiej niz Polska dzis... teraz taka propozycja o ktorej mowisz to na najlepszych uczelniach ludzie by się pozabijali.

Wiesz o tym że wschod Polski jest na nizszym poziomie zycia i pkb per capita niz Bialorus : ) bylem na Bialorusi, od 10 lat mają autostrady wszerz i wzdluz, poziom zycia tez wyzszy niz w Podlaskim. Nie jest dobrze w Polsce, Rosjanie mają na osobe podobne. To co polskie media mowia to sciema... takie panstwa jak Turcja, Libia przed wojna domowa, sa na podobnym poziomie.

Obejrzyj nowa stolice Kazachstanu...
Obrazek


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości