Dlaczego Ameryka nie interweniuje w Korei Północnej?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 12:11

PIN pisze:Jeżeli jesteś religijny to wiesz, że wojny i zabijanie jest złe, zresztą pisze nie zabijaj.

Nawiązujesz do przykazania: "Nie zabijaj", tak?
Zanim coś napiszę o prawdziwym znaczeniu tego przykazania, to otwórz Biblię i napisz mi: Jak godzisz Boże przykazanie - Nie zabijaj - z Bożym poleceniem do Izraela, aby poszli i pozabijali mieszkańców Kanaanu?
To jak to?: Bóg mówi coś przeciwnego do tego co powiedział przy innej okazji?!?
Nie!
W przykazaniu "Nie zabijaj" chodzi dosłownie o: "Nie morduj"!
To bezmyślne, ślepe mordowanie jest zabronione, ale nie jest zabronione wszelkie zabijanie- bo wtedy to Bóg by się dziwnie wyrażał: raz zabrania, a raz nakazuje - a jedno i drugie dotyczy pozbawienia życia...
Exo 20:13 pau "Nie popełnisz morderstwa." [przykazanie z Dekalogu w przekładzie Biblii Paulińskiej]

Może się z tym nie zgadzasz, ale jak inaczej pogodzić Bożą wolę?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 22 cze 2015, 12:21

Fedorowicz pisze:
fauxpas pisze:
Jakże mamy traktować Cię poważnie?
Nie odniosłeś się się do ani jednego z konkretnych zagadnień przedstawionych na tych stronach. Piszesz bardzo ogólnikowo i rzucasz oskarżenia. Nie odpowiedziałeś na ani jedno z postawionych przeze mnie pytań i na dodatek znów atakujesz personalnie adwersarza próbując nieudolnie ośmieszać i wykpiwać . Ciągniesz na siłę wątek, który dawno już wygasł z braku konkretów i dowodów na wasze oskarżenia. Umarł śmiercią naturalną i nie ma sensu go uporczywie forsować. To zwykła manipulacja i propaganda.

Matko, Ty mnie chyba z kimś mylisz! Nie przedstawiłem w tym wątku żadnych oskarżeń w stronę KRLD, nie pisałem nic o obozach koncentracyjnych... Ja Ci zadałem zwyczajne pytania o to, jak faktycznie żyje się w KRLD i czy mógłbyś uzasadnić swoją wiedzę jakimikolwiek źródłami.

Zobacz, piszę to:
Jak się żyje ludziom w KRLD? Czy faktycznie wszyscy są szczęśliwi? Czy faktycznie wszyscy mają co do garnka włożyć? Czy wszyscy mają... prąd w domach?
Gdzie są te oskarżenia?!

Równie dobrze i ja mógłbym podawać źródła w postaci jakichś antysocjalistycznych witryn..
Wszystkie materiały które podajecie maja antysocjalistyczną wymowę, nie zawierają jednak żadnych dowodów (na materiałach zdjęciowych brak obozów koncentracyjnych, tortur, represji, masowych czy jednostkowych rozstrzeliwań. itp.) co potwierdzało by sensacyjne relacje uciekinierów i agentów.

Nie podawałem żadnych źródeł... To ja Ciebie pytam o Twoje źródła... Na razie nie pokazałeś nic poza dwoma witrynami, które są z definicji pro-komunistyczne, a więc w żadnym razie nie są obiektywne...

..piszesz niepotwierdzone rzeczy....nawet kłamiesz,.
Który raz oskarżasz bez dowodu? Nie wiesz, kiedy przestać ?

Wow, to jest mistrzostwo świata! A o to jak brzmi cała moja wypowiedź bez "wykropkowania":
Pytania pozostają aktualne - i dopóki nie podasz rzetelnych źródeł (pokroju American Historical Review), dopóty piszesz niepotwierdzone rzeczy (lub nawet kłamiesz, jeśli robisz to świadomie).
Czy mam rozumieć, że przyznajesz się, że świadomie piszesz niepotwierdzone rzeczy?

Czy faktycznie wszyscy mają co do garnka włożyć? Czy wszyscy mają... prąd w domach?
Skąd pomysł, że nie mają?

Kapitalistyczne źródła podają informacje, że nie mają. Dlatego proszę Cię o dostęp do obiektywnych źródeł, w których mógłbym zweryfikować te sprawy.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 12:25

Aby nie być gołosłownym co do przykazania "Nie zabijaj" podaję wyjasnienie: http://www.the614thcs.com/40.1331.0.0.1.0.phtml


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: PIN » 22 cze 2015, 13:09

Zbyszekg4 pisze:
PIN pisze:Jeżeli jesteś religijny to wiesz, że wojny i zabijanie jest złe, zresztą pisze nie zabijaj.

Nawiązujesz do przykazania: "Nie zabijaj", tak?
Zanim coś napiszę o prawdziwym znaczeniu tego przykazania, to otwórz Biblię i napisz mi: Jak godzisz Boże przykazanie - Nie zabijaj - z Bożym poleceniem do Izraela, aby poszli i pozabijali mieszkańców Kanaanu?
To jak to?: Bóg mówi coś przeciwnego do tego co powiedział przy innej okazji?!?
Nie!
W przykazaniu "Nie zabijaj" chodzi dosłownie o: "Nie morduj"!
To bezmyślne, ślepe mordowanie jest zabronione, ale nie jest zabronione wszelkie zabijanie- bo wtedy to Bóg by się dziwnie wyrażał: raz zabrania, a raz nakazuje - a jedno i drugie dotyczy pozbawienia życia...
Exo 20:13 pau "Nie popełnisz morderstwa." [przykazanie z Dekalogu w przekładzie Biblii Paulińskiej]

Może się z tym nie zgadzasz, ale jak inaczej pogodzić Bożą wolę?



To jak ty godzisz nakaz Jezusa. Jeżeli ktoś uderzy cię w policzek, to nastaw mu drugi.
Wydawało mi się że jesteś chrześcijaninem, bo tak masz w swoim profilu zapisane.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 13:39

PIN pisze:To jak ty godzisz nakaz Jezusa. Jeżeli ktoś uderzy cię w policzek, to nastaw mu drugi.

Taktyka: Odpowiadaj pytaniem na pytanie?!... :lol:
Widzisz, uderzenie w policzek było [i jest raczej nadal] taką prowokacją - "zaproszeniem" do walki, do agresji, do przemocy...
Jezus mówiąc, abyś nadstawili 2-gi policzek, prosi nas, abyśmy nie dali się sprowokować do siłowych rozwiązań, do przemocy, do wymierzania sprawiedliwości na zasadzie argumentu siły...
On sam, jak i Paweł byli spoliczkowani i nie mówili wtedy: "bij w drugi policzek", prawda? Czyli, co?! Nie robili tego co uczyli? Jak Ty to widzisz? [i teraz nie odpowiadaj pytaniem na pytanie, ale sam odpowiedz, ok?]

PIN pisze:Wydawało mi się że jesteś chrześcijaninem, bo tak masz w swoim profilu zapisane.

A coś Ty taki prędki do wyrokowania, kto jest czy nie jest chrześcijaninem??... :hihi:
Czy na podstawie czegoś, z czym się nie zgadzamy, zaraz od miana bycia chrześcijaninem mnie odwodzisz?...
Hola, hola... :paluszkiem:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: PIN » 22 cze 2015, 15:35

Jezus mówiąc, abyś nadstawili 2-gi policzek, prosi nas, abyśmy nie dali się sprowokować do siłowych rozwiązań, do przemocy, do wymierzania sprawiedliwości na zasadzie argumentu siły...


Podoba mi się to określenie.


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 27 cze 2015, 14:49

"Dlaczego Ameryka nie interweniuje w Korei Północnej?"- To tak samo, jakby spytać we wczesnych latach 30-tych, dlaczego Niemcy hitlerowskie "nie interweniują" w Austrii, Polsce i Czechosłowacji, Francji, Danii i Norwegii, Belgii, Holandii i Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Tunisie, ZSRR gdzie Aryjczykom dzieje się krzywda? ? Dlaczego Neron "nie interweniuje" wobec "wrogów rodzaju ludzkiego"-chrześcijan? :lol:

Dla niewtajemniczonych: Blitzkrieg (niem. wojna błyskawiczna) – termin który po raz pierwszy zastosowała III Rzesza, oznaczający błyskawiczne uderzenie wojskowymi siłami zbrojnymi (powietrznymi, morskimi i lądowymi) na dany kraj. A konkretnie na cały świat:

"Wir werden weiter marschieren
Wenn alles in Scherben fällt,
Denn heute da hört uns Deutschland
Und morgen die ganze Welt."

Obrazek
Proszę państwa.. do gazu..

Obrazek

Zbrodniarze faszystowscy- zadowoleni z siebie mordercy- sługusy kapitalizmu:

Obrazek


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 27 cze 2015, 18:46

Fedorowicz, odpuszczasz naszą rozmowę?


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 27 cze 2015, 19:14

fauxpas pisze:Fedorowicz, odpuszczasz naszą rozmowę?
Nie, chciałbym odpowiedzieć jeszcze na pytania Zbyszka.

Zbyszekg4 pisze:Witaj.
Napisałeś:
"Obie strony wierzą też w przemoc i stosują tortury wobec przeciwników."

To chyba jakaś zmiana (napisz o niej w temacie)!? Ja też tak myślę, że nie tylko jedna strona jest zła, a druga dobra!
Zło pojawia się po obu stronach - i kapitalistycznej i socjalistycznej, z tym, że do tej pory, zwłaszcza w kwestii KRLD, od Ciebie płynęło [tak to rozumiałem] przesłanie: w KRLD nie dzieje się źle...
Zmieniłeś zdanie?!? Jeśli tak, to dlaczego?

Moje zdanie jest takie, że każde państwo to dyktatura jakiejś klasy panującej która stosuje propagandę i przemoc, a służby wywiadowcze, kontrwywiadu i policja polityczna stosują zabójstwa, tortury i zwalczają przeciwników władzy. Dlatego w Biblii państwa polityczne przyrównano do krwiożerczych bestii. Chrześcijanin nie należy do złego świata Diabła i nie popiera jego machinacji.

Dużo piszesz o potrzebie bycia neutralnym bo jest się chrześcijaninem... Czy wobec zła mamy być neutralni?!? Nie myślę!

Chodzi o metody. Mieczem chrześcijan ma być Słowo Boże, nie metody agentury wywiadu, dezinformacji i propagandy. Naśladowcy Jezusa nie biorą strony jakiejś bestii politycznej, nie popierają jej ideologii, modlą się nie tylko za swych braci i siostry w wierze, ale nawet za swych nieprzyjaciół. Zemstę zostawiają Bogu.

Masz rację: zło trzeba widzieć tam, gdzie ono jest - jeśli jednak w temacie o KRLD [to nie jest temat o Australii czy Wietnamie] negowałeś obrazy zła w tym kraju, to wybacz, ale trudno być neutralnym i wobec zła tam będącego i wobec fałszu, że go tam nie ma!


Trafnie zauważyłeś. Kwestionowałem nie materiał zdjęciowy represji którego nie zamieszczono, ale obrazy - odręczne rysunki anonimowych autorów przedstawiające tortury. A gdzie są równoległe tematy i rysunki o zbrodniach i torturach strony atakującej KRLD ? Jeśli mamy być obiektywni historycznie, to taka wybiórczość i pominięcie kontekstu wydarzeń jest nie na miejscu. Przedstawiając niektóre argumenty strony atakowanej wypełniłem jedynie dawną zasadę sprawiedliwego sadu która mówi: Audiatur et altera pars ! W szerszym rozumieniu oznacza ona zakaz wydawania wyroku bez wysłuchania wszystkich argumentów za i przeciw.

Obrazek


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 cze 2015, 19:46

Fedorowicz, widzę, żeś zamiescił ilustrację do Apok 17.
Proponuję obejrzeć z tej strony: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... LGJFIHbkjF
wykład pt.: Spotkania z Apokalipsą - z Księgą Objawienia (odc. 38)

PS. Ja bym jednak wolał skupić się na KRLD niż na całym świecie... Jak się żyje w tym kraju??


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 27 cze 2015, 20:19

Zbyszekg4 pisze:Fedorowicz, widzę, żeś zamiescił ilustrację do Apok 17.
Proponuję obejrzeć z tej strony: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... LGJFIHbkjF
wykład pt.: Spotkania z Apokalipsą - z Księgą Objawienia (odc. 38)

Serdeczne dzięki za ten link, Zbyszku ! Znakomita seria fascynujących i pouczających wykładów, zawierających głębokie myśli. Pastor Władysław Kosowski to wspaniały człowiek i chrześcijanin. Ogromna wiedza i duchowe nastawienie ! Nie znałem tego źródła. To prawdziwa uczta duchowa dla wierzących ! Pozdrawiam. Przyjdź, Panie Jezu ! :clap:

PS. Ja bym jednak wolał skupić się na KRLD niż na całym świecie...

KRLD to tylko fragment społeczności narodów świata jako całości związany z innymi i od innych zależny. Pomijając ten kontekst w sposób wybiórczy popełniamy błąd logiczny i fałszujemy rzeczywistość.

Obrazek


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2015, 05:41

Fedorowicz pisze:Przyjdź, Panie Jezu !

Amen!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 cze 2015, 13:34

Fedorowicz pisze:Zbrodniarze faszystowscy- zadowoleni z siebie mordercy...
Hitler to socjalista, faszyzm niemiecki to odmiana socjalizmu, flagi hitlerowskie były czerwone. Podobnie piekłoszczyk Stalin był socjalistą, morderca Lenin był socjalistą, Mao to czerwony, Polpot czerwony, wszyscy najwięksi zbrodniarze to czerwoni jak ta czerwona bestia wychodząca z morza.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 28 cze 2015, 18:41

KAAN pisze:
Fedorowicz pisze:Zbrodniarze faszystowscy- zadowoleni z siebie mordercy...
Hitler to socjalista, faszyzm niemiecki to odmiana socjalizmu, flagi hitlerowskie były czerwone. Podobnie piekłoszczyk Stalin był socjalistą, morderca Lenin był socjalistą, Mao to czerwony, Polpot czerwony, wszyscy najwięksi zbrodniarze to czerwoni jak ta czerwona bestia wychodząca z morza.

Jeśli Hitler był sosjalistą to dlaczego zdelegalizował partię komunistyczną?


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 28 cze 2015, 19:17

Bo hitleryzm był socjalizmem narodowym a komunizm międzynarodowym.

Nie bardzo rozumiem skąd te wątpliwości co do socjalizmu hitlerowców?

Przecież sami o sobie określali jako partia narodowosocjalistyczna

Oczywiste jest więc że hitleryzm to nie żadna "skrajna prawica" i nazywanie go tak to ewidentne zakłamywanie rzeczywistości, ale właśnie "skrajna lewica"



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości