globalnym okiem spoglądając

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

globalnym okiem spoglądając

Postautor: Samolub » 16 paź 2015, 23:06

Bardzo ciekawy filmik ostatnio oglądałem, fajnie opisuje część prawidłowości globalnej polityki oraz przedstawia różne sposoby myślenia narodów
Jeśli myślisz schematami wrzuconymi przez Polską TV czy massowe media to nie oglądaj
https://www.youtube.com/watch?v=2xHtWyMjUiM


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: globalnym okiem spoglądając

Postautor: josta » 16 paź 2015, 23:47

O dzieki, poslucham. (Nie mam w domu telwizora, wiec sie kwalifikuje;p)


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: globalnym okiem spoglądając

Postautor: Samolub » 17 paź 2015, 00:09

Posłuchaj, potem jak chcesz możemy porozmawiać w szerszym gronie co dzieje się na świecie, jakie mechanizmy rządzą geopolityką czy nawet tym co znajduje się tuż obok nas. Jak media w Polsce kreują rzeczywistość, jak myślą i co sądzą o tym co dzieje się na świecie mieszkańcy innych krajów, Rosjanie, Brytyjczycy, Chińczycy, Amerykanie. Jak rozumieć ich punkty widzenia. Jak wygląda to z punktu widzenia władzy w danym kraju, porozmawiamy o grupach wpływu oraz wielu innych zależnościach jak równiez religja. Jeśli ktoś jest chętny na taką dyskusje to zapraszam.

Możemy rozmawiać o funkcjonowaniu także UE, Nato, ONZ, na czym polega dzisiejsza ekonomia, jak działają banki. Kto jest w tym systemie poszkodowany a kto jest beneficjentem. Do jakiego systemu zmierzamy jako gatunek ludzki, czy wszystko jest pięknie i cacy. Jak zmieniamy się, nie dostrzegając zmian w nas samych i otaczającym świecie oraz jakie konsekwencje to za sobą niesie.
To wszystko możemy na końcu poddać historii tego co już się dokonało oraz istocie Boga i teologii chrześcijańskiej.

Wszystkich chętnych zachęcam do rozmowy.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości