Wybory parlamentarne 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Którą partię/komitet poprzesz w wyborach do parlamentu?

PiS
9
28%
PO
0
Brak głosów
.Nowoczesna
4
13%
Zjednoczona Lewica
1
3%
KORWiN
10
31%
Kukiz'15
7
22%
KNP
0
Brak głosów
KWW Zbigniewa Stonogi
0
Brak głosów
KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże"
1
3%
PSL
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 32
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: vanity » 18 paź 2015, 00:15

navi31 pisze:Samolub do Ciebie to samo pytanie skoro wszędzie jest patologia,
to czemu Ty nie mozesz w tym kraju dać wzór nie-patologii
(mam na mysli zatrudnianie pracownikotw na dogodnych warunkach, bo przecież nie narzekanie ktore nic nie buduje)
zastanowi sie nad tym
Co zmienić, zeby było inaczej?


Wiesz co to brak srodkow produkcji i kapitalu jako konsekwencja wieloletniego drenazu ludzi pracy, oraz bandyckiej prywatyzacji ?

Ariela

Podstawowe wartości, które ma wprowadzić w życie, to sprawiedliwość, solidarność, różnorodność, samorządność i efektywność. W celu ich osiągnięcia proponuje następujące instytucje i zasady:

samorządne rady producentów i konsumentów;
w celu zapewnienia każdemu pracownikowi zdobycia doświadczenia i pełnego uczestnictwa w podejmowaniu decyzji „zrównoważone pakiety pracy”, łączące role osoby decydującej i „zwykłego pracownika”;
wynagrodzenie „według wysiłku i poświęcenia”, a nie według siły przetargowej, własności albo wkładu w produkcję;
„partycypacyjne planowanie” jako sposób alokacji, planowanej przez rady producentów i konsumentów na drodze iteracji.

Zwolennicy ekonomii uczestniczącej twierdzą, że wynagradzanie ludzi za ich urodzenie albo cechy dziedziczne, za posiadaną własność lub wrodzoną inteligencję jest zarówno niesprawiedliwe, jak i nieefektywne. Zamiast tego proponują wynagrodzenie za wysiłek i poświęcenie. Ktoś pracujący w kopalni – co jest niebezpieczne, nieprzyjemne i nie pozwala pracownikom na sprawowanie kontroli – miałby wyższe dochody niż ktoś, kto tak samo długo pracuje w biurze, co pozwoliłoby górnikowi pracować krócej, a obciążenia związane z niebezpieczniejszą i bardziej męczącą pracą rozkładałyby się wśród całej populacji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekonomia_ ... cz%C4%85ca
Ostatnio zmieniony 18 paź 2015, 00:28 przez vanity, łącznie zmieniany 1 raz.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 18 paź 2015, 00:24

Navi

no wlasnie , dlatego lepiej jak mozesz sobie wybrać kapitalistę i ten kapitalista
ma konkurencje wiec w jego interesie jest zeby Cie nie wyzyskać.


W jego interesie jest żeby drogo sprzedać, jak najmniejszym kosztem wyprodukować. Jeśli nie posiada moralności to robi wszystko aby żywić się Twoim kosztem. Jeśli ma konkurencje to zrobi wszystko byś o konkurencyjności nie wiedział, nie opłaca mu się to. Jeśli masz prawa nie poinfomuje Cię o nich, bo mu się to nie opłaca. Jeśli CIę nie wykorzysta pokonają go inni sprytniejsi kapitaliści, więc najgorszy kapitalista ma najwięcej kapitału i najwięcej zarabia, im mniej chrześcijaństwa tym większy zysk.


jak wyzej , po pierwsze jeśli bedzie konkurencja to wyzysk zniknie, bo to pracodawcy beda zabiegac o pracowników.
A po drugie jesli nawet jakimś cudem pracodawcy sie zmówią, zeby wyzyskiwać pracownikow, to na wolnym rynku
nic nie bedzie stało na przeszkodzie, zeby założyć własny biznes i być konkurencyjnym przez najmowanie wiekszej ilości siły roboczej, a co za tym idzie zwiekszenie produkcji.. Ki problem?


A skąd się bierze konkurencja? Z wolności wyboru, z nabytych praw przez pracownika.
Nie założysz biznesu bo żeby go założyć musisz mieć spory kapitał by dostać się do elity. Żeby mieć kapitał musisz wykorzystywać innych w pracy, oraz niszczyć innych w pracy, oraz musisz cieżko pracować. Dopiero po jakimś czasie miałbyś kapitał by stworzyć własny biznes i możesz konkurować w wyzysku. Ale czemu Ty miałbyś najmować siłę roboczą a nie miałbyś być siłą roboczą? Przecież inni cały czas myślą jak Ty masz być siłą roboczą tak jak Ty myślisz o nich jako o sile roboczej. :O Ale żeby nająć wiekszą siłę roboczą musisz mniej płacicć i Twoja siłą robocza musi być tańsza, bo jak chcesz mieć więcej siły roboczej od innych panów? Albo musisz zgromadzić wiekszy kapital albo najmowac tansza sile robocza... widzisz tu zeby system popierał dobrą płace? Albo zeby popieral tez zyski pracownika? Bo to sie nie oplaca przedsiebiorcy... no chyba ze bede mial Panią Pracodawczynie i na ladne oczy bede sciagal wyzsza pensje.


to nie jest kapitalizm co piszesz, tylko lichwa, potrzebna na starcie w systemie socjalistycznym,
bo inaczej zaden kapitalista nie wystartuje, na wolnym rynku dostanie dotacje na start, a potem radź sobie sam.
Piekna perspektywa.. jak nie wyrobi ? no co troszczymy sie o pracownikow myslac po komunistycznemu
a figę, taki pracownik jeden z drugim pojdzie do konkurencji i przezyje
W tym systemie jak jest , każdy widzi. Kolejki po zasiłek i jeszce wieksze kolejki po łaskę pracy.


No ale przecież młody człowiek w systemie gdzie praca sie nie liczy tylko kapitalizm czyli srodki nagromadzone i nabyte. Czyli cyferki na Wall Street oraz spekulacja na giełdach. Ale czemu Ty miałbys wystartowac czy zalozyc swoją firme? Skoro zeby ja zalozyc musisz zgromadzic pieniadze, aby je zgromadzic musisz pracowac, ale bedac wyzyskiwanym do potrzeb wlasnych nie zgromadzisz kapitalu poniewaz to ci ktorzy juz prowadza firmy gromadza jeszcze wiecej kapitalu ktorego nie musza wyplaca i maja coraz wiekszy wplyw na reszte populacjii.



podziały to Ty robisz, bo polityka wolnego rynku jaskrawo jest przeciwna wszelakim podziałom
wlasnie z powodu jej mechaniki, ktora w pratkyce jest pełną wolnością przemysłową.
A teraz masz to co lubisz [czego sie obawiasz] i o czym piszesz..
Moze nie???
To wyjedz banksterom z czymkolwiek nawet jak Cie okradną, to sie dowiessz czy jest podział czy nie ma podziału na klasy spoleczne. Podaj ich do sądu , to sie dowiesz, czy są równi i równiejsi.


No to dlaczego ktoś wydobywać ma zasoby podziemne, skoro jest to dobrem narodowym? Czemu ma zatruwać powietrze skoro jest to dobro wszystkich ludzi? Planeta Ziemia jest dobrem wszystkich mieszkańców a nie garstki kapitalistów. Skoro jesteś chrześcijaninem to czemu wyznajesz kapitalizm? A nie nauke Apostolską i wspolnote wiernych ? Tylko wierzysz w polityczny Kosciol Katolicki? Czemu szukasz nowych systemow politycznych skoro masz w Biblii napisane jak wyglada dobry system spoleczny i ekonomiczny, nie potrzeba do tego państw. Czyli Ty chcesz sie tu dorobić?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: navi31 » 18 paź 2015, 00:31

@vanity czy ty chesz sztucznie stymulować równość?
A nie lepiej normalnie na zasadzie, ja działam , świat sie zmienia?
przeciez tak działa rynek, a nie odgórnie określonymi
ustaleniami


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Ariela » 18 paź 2015, 00:36

Vanity, nie jestem absolwentka Oxfordu :D Powiedz mi prostymi slowami, co masz na mysli. Wiesz, ja zyje w kraju socjalistycznym i jesli taki system masz na mysli, to bardzo mi przykro, nie funkcjonuje. Jest totalna porazka. Chyba juz wole kapitalizm. W Szzwecji mamy organizacje broniace praw pracownikow ( nie wiem jaki jest ich odpowiednik w jezyku polskim), ktore doprowadzily do tego ze pracodawcy nie chca zatrudniac na stale. Pojawily sie masy firm rekrutujacych ktore wynajmuja ludzi jak niewolnikow, na telefon, placa im za godzine, na rozne zmiany w rozne dni, nigdy nie wiesz kiedy zadzwonia. Czemu? Bo nie ma szans, ale to zadnych szans na to zeby pracowdawcy zatrudnili kogos na stale, bo przepisy sa takie ze szef nie moze cie zwolnic nawet jesli nic w pracy nie bedziesz robil, musi ci placic jesli bedzies udawal chorego pol roku, wiec im sie nie oplaca zatrudnianie ludzi na stale. Brzmi wspaniale w teorii, ale w praktyce biedni ludzie znowu zostaja na lodzie.

Mam nadzieje ze chociaz jestes przeciwny gigantycznym podatkom ktore leca miedzy innymi na socjal.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: vanity » 18 paź 2015, 00:38

Ariela
Co oni ci zrobili, ze bronisz napastnikow ? Syndrom sztokholmski w pelnej krasie ;).
Podatek progresywny to podstawa.
Gdyby organizacje broniace praw pracownikow dzialaly, to pracodawcy nie mogliby traktowac pracownikow jak niewolnikow. Dawniej praca byla rownomiernie rozlozona, a teraz mimo innowacji mamy ostre ciecia kadrowe, podkrecanie tempa,zwalnianie po kilku godzinach. Zwiazki zawodowe sa za slabe. Ci biedni pracodawcy operuja milionami, a placza nad pensja minimalna i podatkami. Spojrz jakimi samochodami ci biedacy pracodawcy jezdza. Dzieki zasilkom pracownik ma argumenty w negocjacjach z pracodawca, a nie jest skazany na jego łaske i niełaske. Agencja pracy i firma to dwie mafie żerujace na klasie pracujacej.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2015, 00:46 przez vanity, łącznie zmieniany 1 raz.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: navi31 » 18 paź 2015, 00:40

W jego interesie jest żeby drogo sprzedać

tez, w tym ustroju tylko drogo sprzedać i nie zabiega o pracownika.
Nie założysz biznesu bo żeby go założyć musisz mieć spory kapitał by dostać się do elity.
. Żeby mieć kapitał musisz wykorzystywać innych w pracy, oraz niszczyć innych w pracy, oraz musisz cieżko pracować.

dziś.Sam widzisz ze radykalna zmiana jest potrzebna?
Ale żeby nająć wiekszą siłę roboczą musisz mniej płacicć i Twoja siłą robocza musi być tańsza, bo jak chcesz mieć więcej siły roboczej od innych panów?

Wole być siłą roboczą, niż nie robić nic i liczyć na zasiłki państwa, dziś, przeciętny człowiek ma do dyspozycji nic nie robić
al;bo iść do roboty w ktorej wyzysk jest na porządku dziennym
Wniosek?
Trzeba zmienić system , tak by pracodawcy zabiegali o pracownika a nie na odwrót.
No ale przecież młody człowiek w systemie gdzie praca sie nie liczy tylko kapitalizm czyli srodki nagromadzone i nabyte. Czyli cyferki na Wall Street oraz spekulacja na giełdach.

a kto by sie tym przejmował w nowym systemie? Zakladasz firme, ona działa i tyle cie obchodzi , co znaleść
target na rynku a nie te ich porąbane statystyki'


Skoro jesteś chrześcijaninem to czemu wyznajesz kapitalizm? A nie nauke Apostolską i wspolnote wiernych ?


W biblii jest sugerowany model kapitalistyczny, kto nie pracuje ten nie je.
Nie ma żadnych zasiłków dla bezrobotnych, a pracodawcy w głowie jest zeby być uczciwym
a nie zeby jak najbardziej wydymać pracownika.
To jest biblijny mode3l i nie wiem czemu sie czepiasz .


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 18 paź 2015, 00:44

navi31 pisze:Samolub do Ciebie to samo pytanie skoro wszędzie jest patologia,
to czemu Ty nie mozesz w tym kraju dać wzór nie-patologii
(mam na mysli zatrudnianie pracownikotw na dogodnych warunkach, bo przecież nie narzekanie ktore nic nie buduje)
zastanowi sie nad tym
Co zmienić, zeby było inaczej?


Ale ja nie chce żadnych pracowników zatrudniać, ani prowadzić działalności gospodarczej. Nie wiem po co byłaby mi firma. Ani też nie mam na takie rzeczy pieniędzy. Ani to nie jest moim marzeniem żeby mieć kasę czy firmę.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Ariela » 18 paź 2015, 00:49

vanity pisze:Zwolennicy ekonomii uczestniczącej twierdzą, że wynagradzanie ludzi za ich urodzenie albo cechy dziedziczne, za posiadaną własność lub wrodzoną inteligencję jest zarówno niesprawiedliwe, jak i nieefektywne. Zamiast tego proponują wynagrodzenie za wysiłek i poświęcenie. Ktoś pracujący w kopalni – co jest niebezpieczne, nieprzyjemne i nie pozwala pracownikom na sprawowanie kontroli – miałby wyższe dochody niż ktoś, kto tak samo długo pracuje w biurze, co pozwoliłoby górnikowi pracować krócej, a obciążenia związane z niebezpieczniejszą i bardziej męczącą pracą rozkładałyby się wśród całej populacji.


Z tym sie akurat zgadzam. Wtedy ludzie przestaliby sie pchac do zawodow do ktorych sie zupelnie nie nadaja tylko dlatego zeby nie klepac biedy. Swoja droga farmerzy od ktorych zalezy czy jutro bedziemy mieli co do garnka wlozyc zarabiaja mniej niz dziennikarki ktore indoktrynuja ludzi od rana do wieczora w telewizji, albo politycy ktorych praca polega wylacznie na klepaniu glupot w sjemie i chodzeniu na bankiety.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: navi31 » 18 paź 2015, 00:54

Ale ja nie chce żadnych pracowników zatrudniać, ani prowadzić działalności gospodarczej. Nie wiem po co byłaby mi firma. Ani też nie mam na takie rzeczy pieniędzy. Ani to nie jest moim marzeniem żeby mieć kasę czy firmę

to co chcesz narzekać na innych , a sam nie wiedziałbyś jak to zrobić?


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: vanity » 18 paź 2015, 00:55

A ci managerowie w firmach z nadania towarzysko-rodzinnego zarabiajacy kilkakrotnie wiecej od szeregowego robola, ktory jest nieustannie pod presja przelozonych, narazony na choroby zawodowe, niskie poczucie wlasnej wartosci i utkwienie w chorym ukladzie na lata, to kolejna klasa próżniacza opowiadajaca bajki o odpowiedzialnosci i edukacji, ktore rzekomo daly im bilet do takich zarobkow i prestizu.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: navi31 » 18 paź 2015, 00:57

a ci a ci..
a ty jakbyś sobie poradził?
śłucham Twojego planu geniuszu , w tym ustroju


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Ariela » 18 paź 2015, 01:04

[/quote]
vanity pisze:Ariela
Co oni ci zrobili, ze bronisz napastnikow ? Syndrom sztokholmski w pelnej krasie ;).


Nie wiem sama, moze masz racje. Czuje sie zawiedziona, bo naleze sama do klasy pracujacej a nie mam nic ze swojej pracy mimo ze mieszkam w kraju socjalistycznym. Najgorsze jest to ze polowa mojej ciezkozarobionej pensji leci na nierobow z calego swiata. Czuje sie po prostu wyzyskiwana z obu stron, ze strony pracodawcow i ze strony pasozytow siedzacych po kilkanascie lat na socjalu. Azylanci dostaja wszystko za darmo, nawet bilet na autobus.

vanity pisze:A ci managerowie w firmach z nadania towarzysko-rodzinnego [...] to kolejna klasa próżniacza opowiadajaca bajki o odpowiedzialnosci i edukacji, ktore daly im bilet do takich zarobkow.


To prawda. Ja nie poszlam na studia tylko dlatego ze nie mialam pieniedzy. Najpierw uczylam sie pojedynczych kursow i w ten sposob chcialam dojsc do licenjcata (bo w Szwecji jest taka opcja) ale z moja agencja pracy przestala mi dawac prace bo odmawiala wtedy kiedy musialam sie uczyc, a wiadomo oni rzadza, wiec w koncu zrezygnowalam ze szkoly. No i takie bledne kolo. Nie moge sie wybic. Na zalozenie firmy tez nie mam pieniedzy, a pozyczki tez nie udziela komus kto nie ma stalej pracy.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 18 paź 2015, 01:15

navi31 pisze:
Ale ja nie chce żadnych pracowników zatrudniać, ani prowadzić działalności gospodarczej. Nie wiem po co byłaby mi firma. Ani też nie mam na takie rzeczy pieniędzy. Ani to nie jest moim marzeniem żeby mieć kasę czy firmę

to co chcesz narzekać na innych , a sam nie wiedziałbyś jak to zrobić?


A czemu miałbym chcieć to robić?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: navi31 » 18 paź 2015, 01:21

A czemu miałbym chcieć to robić?


bo jak narzekasz na tych ''złych pracodawców, co wykorzystują biednych i ciemiężonych pracowników'
to mysle ze powinieneś umieć pokazac jak to robić, chociazby teoretycznie...
albo dostosowac się , krótko powiedziawszy


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Rethel » 18 paź 2015, 02:17

navi31 pisze:Samolub do Ciebie to samo pytanie skoro wszędzie jest patologia,


Navi daj sobie spokój. Nie widzisz, że ta dyskusja z Samolubem nie ma sensu?
Samolub wypowiada się o historii nie mając pojęcia o tym co pisze. Powtarza
jakieś internetowe historie o pararotszyldowskich konspiracjach w wersji light.
A do tego robi byk ortograficzny na byku. Zatem androny ekonomiczne jakie
wypisuje są zupełnie zrozumiałe, a to, że wszędzie widzi patologię, jedynie
powoduje jeszcze gorszy bezsens tłumaczenia czegokolwiek - bo patologia.

Tak jak napisałeś Navi - niech sam otworzy działalność i stworzy dla pracowników raj na Ziemi.
Postawa roszczeniowa jest zawsze najlepsza, a winny kozioł ofiarny, zawsze się znajdzie.
To jak dyskusja z sektantami religijnymi - u nich też wszystko zawsze jest złe...


Obrazek

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości