Wybory parlamentarne 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Którą partię/komitet poprzesz w wyborach do parlamentu?

PiS
9
28%
PO
0
Brak głosów
.Nowoczesna
4
13%
Zjednoczona Lewica
1
3%
KORWiN
10
31%
Kukiz'15
7
22%
KNP
0
Brak głosów
KWW Zbigniewa Stonogi
0
Brak głosów
KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże"
1
3%
PSL
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 32
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 24 paź 2015, 01:01

dr.sky pisze:Stonoga połączył się z Korwin-Mikke. Dobre rozwiązanie.


Że jak I kiedy?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Crussing
Gender: None specified

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Crussing » 24 paź 2015, 11:22

Przypominam o ciszy wyborczej, która trwa do jutra do godziny 21 (chyba, że zostanie przedłużona). O tym, czy w danej sytuacji została ona złamana decydują organy ścigania, więc ja na waszym miejscu w ogóle powstrzymałbym się od dyskusji na ten temat. W internecie nikt nie jest anonimowy, więc radzę uważać.

W trakcie ciszy wyborczej dział polityczny powinien zostać zamknięty.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Ian » 24 paź 2015, 11:41

zamykam temat na czas ciszy wyborczej


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Oberyn. » 25 paź 2015, 21:21

Temat odblokowany, zachęcam do komentowania wyników.

Cieszę się, że Razem zabrała głosy Zjednoczonej Lewicy, bo przez cztery lata nie będzie prawdziwych lewaków Sejmie i wreszcie nie będę musiał patrzeć na Millera i Palikota. Mam nadzieję, że wejdzie KORWiN i zniknie PSL (wątpię raczej) bo to balansowanie na granicy progu wyborczego i nie ma pełnych danych. Szkoda ze weszła Nowoczesna, bo to PO 2.0 i PO ma aż 23℅, to dużo. PiS ma większość, więc będzoe niezależne i nie musi zawierać koalicji, może być źle, ale mam nadzieję że ściągną od 2017 podatek na KGHM.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Ian » 25 paź 2015, 22:35

Oberyn., jeśłi KORWiN wejdzie, to PiS nie będzie samodzielne :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 25 paź 2015, 22:48

Ale jak Psl nie wejdzie, Korwina wejdzie to Pis samodzielnie i z Kukizem i Korwinem maja ponad 2/3 czyli mozliwosc zmiany konstytucjii


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 26 paź 2015, 00:58

Ktoś rozmawiał o parti Korwin, który miał w głownym sondażu 4.9% sondaz nie obejmował wyborców poza granicami kraju.
Polacy poza granicami kraju głosują symbolicznie w USA było to niespełna 24 tys osób, na 27 tys którzy zadeklarowali się i mieli możliwość wzięcia udziału w głosowaniu. W Polsce mamy 30.7 mln uprawnionych z czego zakładając frekwencję 52% to sami głosujący w USA stanowią 0.15 % głosujących. A tam również Korwin Mikke znalazł się pod progiem. Zdecydowanie wygrał PIS, PO 10% oraz Kukiz 5%. Nie mogę nigdzie znalezc informacji ile osób jest uprawnionych poza Polską ale maksymalnie kilka razy więcej niż w samym USA. Jeżeli Korwin uzyska wyraźne poparcie w Europie Zachodniej czy innych okręgach poza granicami kraju to może to przesądzić o jego dostaniu się do sejmu. Oczywiście nawet jeśli w Polsce nie uzyska tego progu, ale jego wynik musi być mocnym wynikiem dwucyfrowym. To byłaby ciekawa sytuacja, pierwszy raz głosy spoza granic Polski miałyby ogromny wpływ na tak dużą liczbę głosów na terytorium Polski.

Sam przyznam że głosowałem na Kukiz'15, nie lubię Korwina i w wielu rzeczach się z nim nie zgadzam, ale przy urnie wiedziałem że Kukizowi nie braknie , ale Korwin owcy mogą swój głos zmarnować. Dlatego zastanawiałem się czy by nie przekazać swojego głosu. No ale byłoby to nie zgodne z preferencją wyborczą i zdrowym rozsądkiem. Więc wyborcom Korwina pozostaje tylko czekac na pozytywny wynik, a mi życzyć powodzenia. Oby kosztem PsL kochani, oby kosztem Psl'u ^^"


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: kontousunięte1 » 26 paź 2015, 09:46

PSL weszło i co wy gadacie,że nie wejdzie. Niestety weszło,bo uważam,że dawno powinni iść na dno. To szuje i lawiranci.
Czy wzięliście pod uwagę,że PO+Nowoczesna to jedno i to samo,więc mają 23,6+7,7=31,3%,a jak doliczymy PSL /tam,gdzie wiatr zawieje/ to mogą mieć razem 36,5%,no i mamy awantur ciąg dalszy.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Ariela » 26 paź 2015, 16:15

Nie no nie moge. Szwedzkie lewaki juz sieja propagande na temat Polski po wygranej PIS'u, strasza ze bedziemy drugimi Wegrami, choc nie wiem czy to straszenie, jako ze kazdy Polak chyba pragnie zeby nasi politycy byli tacy konkretni jak Wegrzy. Wiec obysmy byli jak Wegry. Redaktorem naczelnym Dagens Nyheter jest oczywiscie polski Zyd i lewak Peter Wolodarski, ktorego dzieki Bogu (kimkolwiek ten Bog jest) wyploszylismy z Polski, wiec czego mozna sie spodziewac po takim komunistycznym szmatlawcu?

Tutaj jest link do artykulu jak ktos chce sobie przetlumaczyc:
http://www.dn.se/nyheter/varlden/tidnin ... ya-ungern/

Oczywiscie, zydowski komuch Wolodarski cytuje swoich braci talmudystow z Gazety Wyborczej :rotfl: ktorzy strasza ze demokracja w Polsce jest zagrozona. Zaraz pewnie Eurokomuna wysle wam infiltratorow z Europy Zachodniej zeby zorganizowac jakas sztuczna wojne domowa jak na Ukrainie (Oczywiscie w ramach "ratowania demokracji" :puppyeyes: ), zeby rozwalic Polske bo juz lewacy traca wplywy i dostaja szajby.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: kontousunięte1 » 26 paź 2015, 16:21

Ariela, w całej Europie te lewackie szmatławce tak piszą.
To nie tylko u ciebie taki motłoch ;-) chory ma o Polsce takie zdanie. Ja bym sobie życzyła być w tej chwili obywatelką Węgier czy Czech.
Mam nadzieję,że koniec klęczenia przed Merkel i Brukselą.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 26 paź 2015, 18:13

Polska biedniejsza od Kazachstanu?


Polska
GDP per capita - current prices
US$ 14,330 (2014 estimate)
GDP per capita - PPP
$24,429 International Dollars (2014 estimate)

Rosja
GDP per capita - current prices
US$ 14,317 (2014 estimate)
GDP per capita - PPP
24,764 International Dollars (2014 estimate)

Kazachstan
GDP per capita - current prices
US$ 14,064 (2015 estimate)
GDP per capita - PPP
25,367 International Dollars (2015 estimate)

Zrodlo global finance


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: albercik » 27 paź 2015, 21:10

Samolub pisze: K

Sam przyznam że głosowałem na Kukiz'15, nie lubię Korwina i w wielu rzeczach się z nim nie zgadzam, ale przy urnie wiedziałem że Kukizowi nie braknie , ale Korwin owcy mogą swój głos zmarnować. Dlatego zastanawiałem się czy by nie przekazać swojego głosu. No ale byłoby to nie zgodne z preferencją wyborczą i zdrowym rozsądkiem. Więc wyborcom Korwina pozostaje tylko czekac na pozytywny wynik, a mi życzyć powodzenia. Oby kosztem PsL kochani, oby kosztem Psl'u ^^"

Ja też głosowałem na Kukiz 15. Korwina jakoś nie trawię. Ale co mnie najbardziej cieszy to że w sejmie nie będzie komuchów,lewaków i neobolszewików


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 27 paź 2015, 21:16

Hmm ale wariatow nigdy nie zabraknie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Psrus » 30 paź 2015, 21:19

Przyrównywanie Kaczyńskiego do Orbana moim zdaniem ubliża temu drugiemu.
cieszy to że w sejmie nie będzie komuchów,lewaków i neobolszewików

Ale będzie frajerski PSL>



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości