Polska ekonomia a świat

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Polska ekonomia a świat

Postautor: Samolub » 26 paź 2015, 02:21

Dziś zajmiemy się PKB per capita i PKB per capita siłą nabywczą, to oczywiście nie odzwierciedla rzeczywistości ani zamożności narodu. Można produkować poza swoim krajem dane dobra opłacając pracowników i te dobra sprzedawać. Liczy się produkt narodowy. Wielka Brytania nie produkuje herbaty a kontroluje 50% obrotu i produkcji herbaty na świecie. Szczena wam opadnie.... bo Polska jest na osobe biedniejsza niż Kazachstan, Rosja, sa to zachodnie dane... nalezy uwzglednic że Polska ma bardzo duzy obcy kapitał... a Białorus, Turcja i Libia która tego kapitału prawie nie posiada ma prawie takie samo PKB w stosunku do cen co Polska! Ten temat jest specjalnie dla Ciebie Josta, mówiłąś że Turcja to biedny kraj. A Libia jest po wojnie domowej. Zobaczycie też że Ukraina to kraj upadły który ma niższe PKB niż kraje 3-go świata. Miłego analizowania danych, w rzeczywistości wygląda to podobnie jak na tych danych. Uwzglednijcie też że Warszawa oraz Mazowieckie zawyza Polskie PKB, a tereny wschodniej Polski są znacznie biedniejsze niż średnia krajowa. Nastepnie porownajcie wschodnią Polskę do Białorusi. Czyste dane!

Będziemy porównywać: Polske, Niemcy, Ukraine, Białoruś, Rosje, Turcje, Libie oraz Kazachstan. Posłużymy się Global Finance

Niemcy:
GDP per capita - current prices
US$ 48,226 (2015 estimate)
GDP per capita - PPP
46,166 International Dollars (2015 estimate)

Polska
GDP per capita - current prices
US$ 14,330 (2014 estimate)
GDP per capita - PPP
$24,429 International Dollars (2014 estimate)

Rosja
GDP per capita - current prices
US$ 14,317 (2014 estimate)
GDP per capita - PPP
24,764 International Dollars (2014 estimate)

Kazachstan
GDP per capita - current prices
US$ 14,064 (2015 estimate)
GDP per capita - PPP
25,367 International Dollars (2015 estimate)

Białoruś
GDP per capita - current prices
US$ 8,712 (2012 estimate)
GDP per capita - PPP
18,882 International Dollars (2015 estimate)

Turcja
GDP per capita - current prices
US$ 10,518 (2014 estimate)
GDP per capita - PPP
19,556 International Dollars (2014 estimate)

Libia
GDP per capita - current prices
US$ 9,998 (2015 estimate)
GDP per capita - PPP
19,182 International Dollars (2015 estimate)

Ukraina- mój faworyt
GDP per capita - current prices
US$2,979 (2014 estimate)
GDP per capita - PPP
8,240 International Dollars (2014 estimate)

Korzystałem z danych global finance, tak jak mówiłem należy uwzględnić że Polskie PKB to w wiekszej mierze niż w Turcjii, Rosjii, Białorusi czy Kazachstanie kapitał zagraniczny i zagraniczna produkcja w Polsce, co nie ma przełożenia w żadnym stopniu na bogactwo narodu.
Jak widać Rosjanie i Kazachowie są bogatsi na mieszkanca. Narody takie jak Turcja, Libia, Białoruś mają zblizone PKB. A Ukraina bije w biedzie wszystkie państwa z powyższych. Ktoś skusi się o komentarz. Byłem w 4 z tych krajów. Rosja, Białoruś, Kazachstan, Turcja i w każdym z tych krajów pracuje się dużo lżej, żyje się lepiej i stać Cie na wiecej za duzo mniejszy nakład pracy.
A tu jeszcze dorzucam zdjęcie Astany, jedno... chcecie wiecej wpiszcie Astana w google. Panstwo Kazachstan nie ma jakiś dobrych warunkow przyrodniczych czy sasiedztwa... jest zamknietym pańswem, bez dostepu do morza z trudnymi warunkami rolniczymi, surową pogodą, no ogólnie każdy kto trochę zna się na geografi i historii wie jakie Polska ma przewagi polożenia geograficznego, oraz jak mocno wpływa na Polskę rozwinieta zachodnia gospodarka. Polska jest w UE, ma dotacje Unijne. A mimo to Kazachstan ją dawno temu ścignął. Czyżby w Polsce media oszukiwały obywateli?

Obrazek


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polska ekonomia a świat

Postautor: Samolub » 26 paź 2015, 02:47

Trzeba jeszcze dodać że Brytyjczycy, Francuzi czy Niemcy mają po całym świecie rozrzucone fabryki, mogą wiele rzeczy produkować w Polsce, Chinach, Indiach etc przy niskich kosztach produkcji. Mogą za te pieniądze kupywać wiele towarów z zagranicy. Gdyby nie produkowali nic u siebie 0 PKB, to mogą to prowadzać, sprzedawać, kupować i mieć... nie produkując u siebie nic, mieć wszystko.
Stad PKB Polski nie ma przełożenia na pensje, a to ma przełożenie na to ile możemy kupić u siebie czy za granicą. Dlatego przeciętny Turek, Białorusin, Kazach, Rosjanin żyje na dużo wyższej stopie przy dużo niższym nakłądzie pracy niż Polak/ Polka. Jak to się dzieje... ano czary mary hokus pokus. Po prostu Polskie elity dawno kraj sprzedały zagranicznym korporacjom, UE traktuje Polske, Rumunie, Bułgarie, Grecje, Słowacje, Wegry, Litwe, Łotwe jako tanią fabrykę na którą ma dowolny wpływ. Słowenia, Czechy czy Estonia w mniejszym stopniu.

Może jeśli Polska wciagnie Ukraine do UE to bedzie nowa tania siła robocza i Polskę jakoś to odciąży. Już nie mówię o rabacyjnej polityce USA wobec krajów Afrykańskich, Chin, Indii etc. Każdego kto ten artykuł przeczytał zachęcam do tego by nie wierzył w nic co mówią polskie media gazety, gdyż sprawa Ukrainska, Syryjska czy globalne wydarzenia które są w Polsce pokazywane to jedna wielka bajka. Obudzcie się z tego snu, bo jest już za późno. Także powoli system niewolnictwa w Polsce udaje się, ba nawet ludzie uważają że żyje się super... Korea Połnocna za 5-10 lat przy tym to będzie pikuś. To jest forum Protetanckie, a nie Unijnych fanów więc licze na jakieś zrozumienie tej sytuacjii. Nie jestem Rosyjskim szpiegiem, ani nie agituje na rzecz rozkładu Rzeczypospolitej, ja tylko chce uświadomić jak wygląda to tak normalnie, tak po prostu. Nie można dalej nadmuchiwać tej bańki mydlanej. Uchodzcy z Syrii baliby się jechać do Polski, a tym bardziej tu pracować. Okey, rozumiem że czesc ludzi w Polsce ktorzy ida na uklad z systemem dostaje jakas tam fuche... bo rzad zawsze musi miec ten staly elektorat.

I teraz pytanie do chocby Katolików z forum, co o tym myślicie i czy uważacie że Pis jest w stanie to jakoś zmienić, bo jednak ekonomiczna sytuacja Polski jet tragiczna. Dodajmy do tego że dystrybucja dóbr jest kierowana do sektora publicznego, do tzw polityki etc. czy młodzi ludzie mają uciekac, bo "Polskie elity" oraz zachodnie korporacje, ich okradają na skale niebywałą nieznaną. Oczywiście obywatele innych krajów znający sytuacje Polski czy innych krajów ekonomicznie wykorzystywanych są temu przeciwne. Jednak elity rządzące czy unijne uznają obecnie Polaków jako podludzi. Tylko że wszystko obyło się politycznie, ekonomicznie, pieknie ładnie i po cichu. Proszę o wypowiadanie się w temacie, osobę poczuwającą się za argumentacją przeciwną do mojej proszę o uargumentowanie i dowiedzenie swoich racjii. Miłej nocy


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polska ekonomia a świat

Postautor: artur403 » 27 paź 2015, 09:24

Oczywiście, Pan Prezes myśli o wszystkich Polakach, nie wiedziałeś?
Pan Prezes o tym tylko myśli, by w Polsce było lepiej. Nie jak Samolub, który myśli głównie o sobie...


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polska ekonomia a świat

Postautor: Samolub » 27 paź 2015, 11:23

Aha ciekawa argumentacja, kto jeszcze rzuci rekawice i powie że w Rosjii, Kazachstanie czy Turcjii zyje sie gozej? Czekam na argumenty ekonomiczne badz wynikajace z obserwacji.

Zachecam tez pro unijnych oraz wierzacych w PO, chciaz chyba takich tu brak.

Pan Prezes Arturze taki glupi jak sugerujesz nie jest chociaz za Pis nie przepadam. Bede analizowal wyplyw kapitalu z Polski i innych krajow. Policzymy produkt narodowy brutto. Czy Gliwicka fabryka Opla to Pkb Polskie? Przecież towar jest Niemiecki, pensje i podatki to tylko pieniadz a nie produkt... więc jakis ulamek zostaje w kraju. Także rozmawiajmy albo wolicie bycie niewolnikiem.

Potem porozmawiajmy o rozwiazaniach i przeciw dzialaniach. No chyba że to ja sie myle.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polska ekonomia a świat

Postautor: artur403 » 27 paź 2015, 19:04

Ależ ja Ci właśnie tłumaczę... W Rosji i Kazachstanie gospodarczo jest mniej więcej tak, jak w Polsce. ALE: oni nie mają PiSu!!
O tyle jestesmy od nich lepsi i nie warto wyjeżdżać za granicę... :roll: :-)
Czujesz bluesa??


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polska ekonomia a świat

Postautor: Samolub » 27 paź 2015, 19:27

Ja za granice się akurat nie wybieram bo mam zamiar zostać w Polsce. Teraz jest taka tendencja że co mądrzejsi obywale krajów zachodnich uciekają daleko do Australii czy N. Zelandi, kto wie czy nie będą ewakuować się do Rosji ; D No a może do Polski, kto to wie
Polska akurat ma ogromny potencjał. Ale na chwilę obecną jest bardzo źle, także czekam na ciekawe rozwiązania które zaproponujecie, każdy scenariusz jest możliwy.

Przedewszystkim w Europie Polska może mieć sojuszników, mówie tu o sojusznikach ekonomicznych i politycznych, do takich należeć powinny: Szwecja, Dania, Finlandia, Czechy, Wielka Brytania, Węgry, Słowacja, Chorwacja, Słowenia ewentualnie kraje nadbałtyckie. W interesie Polski leży to by umożliwić wyjście UK z UE. Następnie Polska powinna odciąć sie od USA, Niemiec i Francji i stać się państwem niezależnym. Bajki o interesie Rosjii w takim przebiegu zdarzeń, problemach ekonomicznych, byciu na uboczu oraz inne duperele wyrzucamy do kosza. No i najważniejsza rzecz, opodatkowanie banków, korporacji i wiekich sklepów. Wysoko! A jeśli nie będą konkurować Pani krysia tanio i tak sprzeda marchewki i jabłka, więc proszę głupot nie opowiadać. Beda musieli zostawiac tu troche utagu, koniec wywozki pieniedzy.

Artur ; D ale przecietny Polak wyobraza sobie ze Polka to dzis rozwiniety kraj, ale do krajów ktore wyobrazaja sobie Polacy jako biedne to wyglada tak samo. A to że takie czy inne obrazki w TV ci pokażą to nie moja wina, Bialoruska TV przedstawia Polskę jako bardzo biedny kraj wystarczy ze zajadą na jaka dziure. Tak samo Polskie media. Koniec propagandy, trzeba zaczać normalność. A potem naprawdę dobrze się w Polsce potoczy dobrobyt. Tylko nie wolno ulegać iluzji, jest ogromy potencjał. Oczywiście dobre relacje z Niemcami to podstawa bo ekonomia Polka jest od Niemiec uzależniona.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Polska ekonomia a świat

Postautor: josta » 27 paź 2015, 22:09

Samolub pisze:Ten temat jest specjalnie dla Ciebie Josta, mówiłąś że Turcja to biedny kraj


:) Samolub, nie bede sie wypowiadac o innych krajach o ktorych tu piszesz bo nie mam zdania na ten temat. Nie sadze, zeby Polska byla bogatsza od Turcji, bo wiekszosc dochodow w Turcji pochodzi z turystyki, w czym Polska nigdy Turcji nie dorowna, bo przede wszystkim nie ma tylu plaż do zagarniecia i wysysania za nie od turystow kasy. Ale niestety poza obszarami turystycznymi to raczej nie ma sie czym chwalic. Spojrz np. na zdjecia Stambulu pomijajac hagie sophie i blekitny meczet. To jest ten magiczny istanbul, cok guzel:
Obrazek
A zdecydowana wiekszosc zabytkow i turystycznych miejsc nie wyszla ani spod reki Turkow, ani przede wszystkim nie zajmuja sie zachaniem ich w dobrym stanie. Kto byl w oslawionej kapadocji ten wie jakie to wszystko szare i bure. Turcja to kraj ludzi ktorzy wiedza jak spieniezyc wszelskie dobra architektoniczne i naturalne jakie zagarneli podczas podboju tego regionu.
..Mozna pisac oczywiscie ze Turcja taka cacy ale wiekszosc moich tureckich znajomych ucieka do pracy w innych krajach. Tak jak Polacy z Polski. Dlatego nic mi nie mowi pkb bo wiem ze tam wcale nie bylo lepiej niz u nas.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polska ekonomia a świat

Postautor: Samolub » 24 sie 2016, 20:18

Bo tam jest taki sam syf jak w Polsce co pokazują wlasnie te zdjęcia. One nie pokazują że w Turcjii jest syf, dopiero takie zdjęcia syfu pokazują że dorównują Polsce w poziomie syfu. Wiec proszę nie obracać kota ogonem.

Jedziemy na tym samym wózku co Turcja, tylko że Polska troszke lepiej sobie radzi kosztem obciążeń (praca, oszczędności)

A jak się już przyjrzysz ostatnio wydarzeniom to zobaczysz że Turcy prowadza własną politykę. Turcja nigdy poza może okresem 1 wojny światowej nie byla krajem podległym, ten kraj ma swoje ambicje oraz historię i posiada sporą armię. Turcy to nie dzikusy którzy sprzedają kebaby, oni mają historię, kulturę, elity własne, dbają o swoich za granica. I mają aspiracje


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości