Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
kowalskil
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2012, 00:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Fort Lee, NJ, USA
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: kowalskil » 15 gru 2015, 20:31

Listek Figowy?

Porozumieie Paryskie (odnosnie klimatu) omawiane bylo, i jest nadal pozytywnie omawiane, przez politykow i naukowcow na roznych szczeblach. Dlatego zdziwiony bylem cynicznym emailem od wysoce-wyksztalconego kolegi amerykanskiego. Porozumienie Paryskie, pisze on, "to tylko listek figowy, pozwalajacy przywodcom robic to co zawsze robili, a potem mowic: 'nie bylismy bierni--usilowalismy zapobiedz wzrostowi poziomu morz.' Wegiel i ropa beda nadal uzywane, o ile jest to korzystne. Nie bedzie sie to roznic od tego co mowia i robia teraz. W miedzyczasie beda troche dluzej dumni z tego ze nie sa bezczynni."

Ludwik Kowalski, autor "Wspomnienia bylego komunisty:"

Wydanie darmowe: Internet ==> http://ludkow.info/byt

Wydanie E-bookowe --> zadzwon do Merlin ==> +48 (61) 628 6600


Ludwik Kowalski (zobacz Wikipedia). Oto link do krotkiego fragmentu zyciorysu:

http://www.twojaeuropa.pl/1829/ludwik-k ... -komunisty

Pisanie go bylo obowiazkem moralnym, wobec rodzicow, wielu innych ofiar Stalinizm, i wobec Polski.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: Albertus » 15 gru 2015, 21:01

W mojej opinii zmiany klimatyczne mają niewiele wspólnego z działalnością człowieka.

Klimat na przestrzeni wieków zmieniał się a człowiek nie miał na to żadnego wpływu.

Jeden porządny wybuch wulkanu wyrzuca więcej zanieczyszczeń do atmosfery i bardziej zmienia klimat niż cała wieloletnia działalność człowieka.

Oczywiście jestem za ochroną środowiska a przede wszystkim za tym aby chronić ludzi przed szkodliwymi oddziaływaniami przemysłu i zanieczyszczeń i popieram sensowne działania w tym kierunku.

Jednak wydaje mi się że dla niektórych ekologia i fanatyczna obrona klimatu staje się rodzajem ideologii a nawet zastępczej quasi religii.I to jest niepokojące.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: Albertus » 15 gru 2015, 21:26

A potem mieliśmy tzw małą epokę lodowcową z której zaczęliśmy wychodzić w 19 wieku.

Tamiza ostatni raz zamarzła w 1814 roku.

Potem już nie.I oczywiście działalność człowieka nie miała w tym nic do rzeczy


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: Samolub » 15 gru 2015, 21:54

Są okresy glacjalne i interglacjalne, w każdym z nich są mini okresy ociepleń oziebien itd. Mamy też cieplejsze i zimniejsze okresy na przestrzeniach do kilku wieków, są miejsca znacznych oziebien, ociepleń i stabilizacji. Wiem bo na moich studiach to podstawa. Są różne teorie, ocieplenia zmieniaja prądy morskie więc lokalnie zmiany mogą być inne niż lokalne. Ocieplenie i odrywanie się lodu zmniejsza pochlanianie światła czyli ciepła, oceany absorbuja jej dużo więcej (albedo) a pokrywają znaczną część globu. Topnienie lodu może np oziebic wody Polnocnego Atlantyku i wychamowac Golfstorm przed Europa co by oznaczało duże oziebienie zimą.

To nie sa takie proste sprawy ale potężne oddziaływania wielu czynników : ) a historycznie znamy przecież oziebienia 13 wiek kiedy cały Bałtyk zanarzal, 17 wiek i potop Szwedzki kiedy prawdopodobnie zamarzl cały Bałtyk bo i rok był wybitnie chlodny ale i wiek. Znamy cieplejsze okresy kiedy w Polsce winogrona miały warunki zbliżone do dzisiejszych Moraw czy Polnocnej Francji.

Dziś hodowla winogrona jest coraz bardziej popularna w Polsce czy Anglii. Przykład


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: MieczDucha » 18 gru 2015, 12:18

Chrystus ma wszystko pod kontrolą, co by się nie stało to nie stanie się bez Jego dopustu. A to co On dopuszcza - nawet działalność szatana, demonów to wszystko ostatecznie jest ku dobremu. Tak jak szatan dostał dopust do Hioba i ostatecznie było to dla Hioba budujące : "Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię " - Księga Hioba 42:6

, tak samo dla uczniów Chrystusa wszystko co ich spotka będzie ostatecznie ku dobru, nawet ich męczeńska śmierć, nawet ewentualne dożywotnie więzienia za wierność Chrystusowi, nawet odrzucenie przez wszystkich ze względu na wierność Chrystusowi, nawet ewentualna śmiertelna choroba, czy cokolwiek innego. Kto należy do Chrystusa, idzie za Nim ten niech będzie dobrej myśli i dalej idzie za Panem a Pan będzie z Nim nawet w dolinie śmierci i da mu siłę aby wytrwał do końca - czy to w śmierci, czy w więzieniu, czy na łożu śmiertelnej choroby - umrze w pokoju ducha, wiedząc że to koniec jego ziemskiej pielgrzymki i że przed Nim wieczność już w nowym stworzeniu z kochającym Bogiem, gdzie nie będzie łez, bólu, mozołu, śmierci i najważniejsze żadnych grzechów. Bądźmy wierni dziś i do końca naszego czasu.
Co by nie przyszło na nas, na naszych bliskich czy świat to bądźmy wierni Zbawicielowi, ufajmy Chrystusowi, polegajmy na Nim we wszystkim, bo na swoich siłach nie przejdziemy, będziemy powaleni, ale w sile Pana, polegając na Nim, do Niego przychodząc można przejść przez największe burze

" A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani. " - list apostoła Pawła do Rzymian 8:28 Biblia Warszawska

" A wiemy, że wszystko współdziała dla dobra tych, którzy miłują Boga, to jest tych, którzy są powołani według postanowienia Boga. " - Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Wszystko czyli również cierpienia, utrapienia, mozół, prześladowania itd - w wielu lub wszystkich przypadkach możemy nie wiedzieć po co, dlaczego to czy tamto nas spotkało. Ważne żebyśmy odpowiednio zareagowali - dalej byli wierni Chrystusowi, dalej na Nim się opierali, dalej Mu ufali i czynili to co miłe w Jego oczach. Maria i Marta nie rozumiały dlaczego Zbawca nie przyszedł wg ich czasu i nie uzdrowił ich brata - Łazarza. Mogły sobie pomyśleć - że zapomniał, że nie obchodzą go, że nie miał takiej mocy i mogły wymyślać tysiące podobnych wątpliwości, narzekań. Ale Boży plan był inny i mimo że wg ludzi mogło się wydawać, że wszystko stracone, że zamiast zwycięstwa jest porażka, to jednak Boży plan okazał się nieskończenie lepszy niż ludzkie zamysły.
Wskrzeszenie rozkładającego się zmarłego było lepsze niż uzdrowienie śmiertelnie chorego. Więc my ludzie - nie musimy wiedzieć po co i dlaczego, ważne ufać Bogu, być przeświadczonym że jest Miłością, że jest nieskończenie mądry i ufać Mu a nie swemu sercu, nie sobie bo czym my jesteśmy ?? dlaczego miałbym polegać na swoim ograniczonym rozumie, na sobie gdy jestem niczym w porównaniu do nieskończenie mądrego Chrystusa.

Jeśli przyjdzie katastrofa taka czy inna to ufając Chrystusowi mogę być spokojny, wiem że wszystko jest pod Jego kontrolą i wiem, że z każdym dniem jestem bliżej wspaniałej wieczności z Nim. Ludzie ze świata nie mają takich skarbów, więc trwożą się i będą się trwożyć. Wielu będzie popełniać samobójstwa, epidemia depresji będzie narastać ... ale kto ma pewność w Chrystusie będzie szedł do celu i podczas burz :arrow: http://mieczducha888.blogspot.com/2015/ ... zkich.html


" A gdy się to zacznie dziać, spójrzcie w górę i podnieście głowy, gdyż zbliża się wasze odkupienie " - Ewangelia Łukasza 21:28 UBG - śmierć nie może mi wyrwać tego co obiecane, więc po co się bać, po co tracić czas na te światowe straszaki - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/ ... olski.html


apostołowie przechodzili ciężkie doświadczenia, cierpienia, trudy, ginęli również śmiercią męczeńską a jednak żadna z obietnic Chrystusa nie zawiodła - wszystko było ku dobru. Mimo tych różnych doświadczeń Pan był ich pasterzem, był ich Stróżem, był z Nimi. Opiekował się nimi i nami tez będzie nawet gdybyśmy trafili do więziania za wierność Chrystusowi jak apostoł Paweł trafił do więzienia, lub gdybyśmy mieli umrzeć śmiercią męczeńską jak apostoł Piotr, lub cierpieć głód, pragnienie i inne rzeczy przez które przechodzili i przechodzą również dziś chrześcijanie. A jednak żadna z Bożych obietnic nie zawiodła - mimo tych trudów Bóg zawsze jest ze swym ludem. Był na rzymskich arenach gdzie były puszczane na nich lwy i zabijały ich, będzie również zawsze i wszędzie z nami - czy to podczas wielkich burz czy podczas spokoju.

Pytanie czy my będziemy z Nim i czy będziemy opierać się na Nim a nie na sobie i ludziach. Pytanie czy zwątpimy czy wytrwamy w wierze, naśladowaniu Chrystusa bo wielu chrześcijan odpadnie całkiem od Chrystusa a wielu innych pójdzie na różne diabelskie kompromisy i ich wiara będzie martwa. Będą kochać świat i światowe rzeczy i śwoje życie w tym bezbożnym świecie a Chrystus gdzieś będzie na uboczu, na ustach ale nie codziennym życiu, nie w sercu

,


,


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: PawełSz » 18 gru 2015, 13:06

Bardzo ladna wizja "mieczu ducha" ale czy mozliwa ??


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: Samolub » 18 gru 2015, 13:30

Ja nie martwie się o jutro, lepiej sypiam, wygladam, nie troszcze się. Moge powrocic do pieluch i znów uczyc się chodzic. Jednak pozostane przy sprawdzonym beztroskim życiu. To jest dojrzalosc kiedy nie troszczysz się o coś co naturalnie się dzieje.

Ktos kto nie jest pewny swego kroku będzie troszczyl się o krok, wpadnie na znak i jeszcze się potknie. W tym czasie ten drugi będzie dywagowal o bzdurach i siedzial z glowa w chmurach. Który siegnie rzeczy wiekszych duchowo i nie poniesie szkody fizycznej? Tak rozumialem rady Boga, że są dobre i wcale nie oznaczaja szkody fizycznej, a nawet i powodzenie.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: PawełSz » 18 gru 2015, 18:52

Biblia jest niezmienna jak Bog - Pwt 12:28 " 28 Pilnie słuchaj i strzeż tego wszystkiego, co ja ci dziś nakazuję, aby dobrze było tobie i twemu potomstwu na wieki za to, że będziesz czynił to, co dobre i prawe w oczach Pana, Boga twego."

Pwt 5 " 1 Mojżesz zwołał całego Izraela i rzekł do niego: Słuchaj, Izraelu, praw i przykazań, które ja dziś mówię do twych uszu, ucz się ich i dbaj o to, aby je wypełniać. 2 Pan, Bóg nasz, zawarł z nami przymierze na Horebie. 3 Nie zawarł Pan tego przymierza z ojcami naszymi, lecz z nami, którzy tu dzisiaj wszyscy żyjemy. 4 Spośród ognia na Górze mówił Pan z wami twarzą w twarz. 5 W tym czasie ja stałem między Panem a wami, aby wam oznajmić słowa Pana, gdyście się bali ognia i nie weszli na górę. A On mówił: 6 "Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 7 Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. 8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, 10a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań. 
11 Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy. 
12 Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój. 13 Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, 14 lecz w siódmym dniu jest szabat Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani obcy, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty. 15 Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu. 
16 Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój. 
17 Nie będziesz zabijał. 
18 Nie będziesz cudzołożył. 
19 Nie będziesz kradł. 
20 Jako świadek nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa. [18] 21 Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego. Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego". 
[19] 22 Te słowa wyrzekł Pan do waszego zgromadzenia na górze spośród ognia, obłoku i ciemności donośnym głosem, niczego nie dodając. Napisał je na dwu tablicach kamiennych i dał mi je."

To jest cale prawo niezbedne do zbawienia.


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: KAAN » 23 gru 2015, 12:11

PawełSz pisze:Biblia jest niezmienna jak Bog - Pwt 12:28 " 28 Pilnie słuchaj i strzeż tego wszystkiego, co ja ci dziś nakazuję, aby dobrze było tobie i twemu potomstwu na wieki za to, że będziesz czynił to, co dobre i prawe w oczach Pana, Boga twego."

Pwt 5 " 1 Mojżesz .....

To jest cale prawo niezbedne do zbawienia.
Słowo Boże uczy inaczej:

List do Rzymian 3:20 Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.

Zbawienie jest z łaski:

List do Efezjan 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbliajace sie katastrofy klimatyczne

Postautor: berecik » 30 gru 2015, 09:48

Słowo Boże uczy inaczej ...

Czyń to,
a będziesz żył

Wydaje mi się, że PawełSz właśnie cytował Słowo Boże. Żaden fragment nie przeczy drugiemu.

Przeczyłoby twierdzenie, że:
- można być zbawionym z uczynków
bądź
- uczynki nie mają znaczenia

Tzw. dobre uczynki mogą być praktykowane również przez ludzi niegodziwych, ale my mamy na myśli wszystkie sfery życia i tzw. prawych ludzi.

Obj. 2:23
... Ja jestem Ten, który bada nerki i serca, i oddam każdemu z was według uczynków waszych.

Łuk. 10:25-28
Oto pewien uczony w zakonie wystąpił i wystawiając go na próbę, rzekł: Nauczycielu, co mam czynić, aby dostąpić żywota wiecznego?

On zaś rzekł do niego:
Co napisano w zakonie?
Jak czytasz?

A ten, odpowiadając, rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej, a bliźniego swego, jak siebie samego.

Rzekł mu więc:
Dobrze odpowiedziałeś,
czyń to,
a będziesz żył.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości