przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: KAAN » 01 sty 2016, 15:45

hmhmm pisze:Jemu trzeba pomóc...
Poradzę sobie :)
hmhmm pisze:Jakby tak poczytał (po czasie) własne posty jakby były skierowane do niego, to szeroko by otworzył usta.
Nie jest tak źle, dobrze by było żeby coś takiego zrobili ci, którzy walczą z prawdą Ewangelii, z pewnością mieli by usta szerzej rozdziawione od moich :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: hmhmm » 01 sty 2016, 15:46

KAAN pisze:
hmhmm pisze:@KAAN
Tak się zastanawiam, nie do końca jestem rozgarnięty, niedorozwinięty trochę jak muszę być szczery, wytłumacz mi KAAN.
Czy ja wam czasem zabawy nie psuje? To na tym polega dyskusja, żeby się ze sobą użerać? A jeśli nie to na czym?
Czasami się zastanawiam, jaki cel ma osoba taka jak vanity w pisaniu tego co możemy przeczytać w jego postach. Ani w tym żadnego głębszego sensu, ani w tym logiki, mnóstwo jadu nienawiści do wiary i wierzących

Powiedział to:
To nie jad i msciwosc, a bezpardonowe lamanie forumowej zmowy milczenia wobec osoby KAAN-a, bo zeby pisac to co on napisal przez tyle lat, obrazajac swoim swiatopogladem najslabszych i ofiary boga, a takze ofiary ziemskiej wladzy, to trzeba byc wyjatkowo egoistycznym i bezwzglednym czlowiekiem.

Czuje się jak ofiara Boga. Więc chce od nas wynagrodzenia i rekompensaty, zemsty, ubierając to w ładne słówka o szukaniu sprawiedliwości. Coś jak ofiara grupy. Możnaby mu pomóc, ale vanity nie chce się otworzyć. Tu też jest raczej mało przyjazna atmosfera dla różnego rodzaju, cóż odmieńców, takich jak na przykład ja. Tolerowanie oczywiście w grę nie wchodzi. Coś go boli, ale czy powie co? Chyba woli wściekły atak. On Ciebie o coś prosi, nie do końca jestem pewien o co.


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: hmhmm » 01 sty 2016, 15:49

KAAN pisze:Poradzę sobie :)

Wiem, wiem.
KAAN pisze:Nie jest tak źle, dobrze by było żeby coś takiego zrobili ci, którzy walczą z prawdą Ewangelii, z pewnością mieli by usta szerzej rozdziawione od moich :D

Na katoliku rzuciłem takiej osobie podobną propozycję. I ciężko się z Tobą tutaj nie zgodzić


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: vanity » 01 sty 2016, 16:03

hmhmm pisze:Czuje się jak ofiara Boga. Więc chce od nas wynagrodzenia i rekompensaty, zemsty, ubierając to w ładne słówka o szukaniu sprawiedliwości. Coś jak ofiara grupy. Możnaby mu pomóc, ale vanity nie chce się otworzyć. Tu też jest raczej mało przyjazna atmosfera dla różnego rodzaju, cóż odmieńców, takich jak na przykład ja. Tolerowanie oczywiście w grę nie wchodzi. Coś go boli, ale czy powie co? Chyba woli wściekły atak. On Ciebie o coś prosi, nie do końca jestem pewien o co.


Slabo ci idzie psychoanaliza, mimo zapedow humanitarnych, co doceniam.
Wszyscy jestesmy ofiarami boga, ale w roznym stopniu, wszyscy, a szczegolnie KAAN, musial zaprzedac prawde dla bezpieczenstwa. W atmosferze strachu krazy sie w oparach absurdu, tak jak na dworze cezara. Jakie wynagrodzenie/rekompensata ? Chodzi o swiadomosc, wiedze o czyms o czym 99,9% nie ma pojecia, lub nie chce miec pojecia. Zemsta na relatywistach jest piekna.
KAAN-a prosic ? Taki ktos musi przezyc cos takiego jak Szawel czy krol Saul jak mu Dawid darowal zycie, zeby spojrzal z innej perspektywy.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: hmhmm » 01 sty 2016, 16:10

vanity pisze:Slabo ci idzie psychoanaliza, mimo zapedow humanitarnych, co doceniam.
Wszyscy jestesmy ofiarami boga, ale w roznym stopniu, wszyscy, a szczegolnie KAAN, musial zaprzedac prawde dla bezpieczenstwa. W atmosferze strachu krazy sie w oparach absurdu, tak jak na dworze cezara. Jakie wynagrodzenie/rekompensata ? Chodzi o swiadomosc, wiedze o czyms o czym 99,9% nie ma pojecia, lub nie chce miec pojecia. Zemsta na relatywistach jest piekna.
KAAN-a prosic ? Taki ktos musi przezyc cos takiego jak Szawel czy krol Saul jak mu Dawid darowal zycie, zeby spojrzal z innej perspektywy.

Cóż trzeba przyznać, że w niektórych organizacjach chrześcijańskich stosuje się psychomanipulację.
I ostrą tresurę człowieka opartą o strach i poczucie winy. Strach przed piekłem, czyli ciągłe poczucie zagrożenia i poczucie winy oparte o... W zasadzie wszystko bywa grzechem. Rzeczywiście momentami dochodzi do absurdów, bo człowiek na przykład próbuje pozbyć się pychy, nie do końca wiedząc czym ona jest, wmówi mu ktoś wyniosłość i tak przeżywa latami psychiczne tortury. Ja tak miałem w KRK. Przerąbana sprawa. I oczywiście temat tabu, nic nie wolno powiedzieć, ksiadz wie o mnie wszystko, ja o księdzu nic. Straszna rzecz. Akurat dla mnie rzymscy katolicy masowo produkują ateistów. Miłości tam się nie znajdzie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: KAAN » 01 sty 2016, 16:13

hmhmm pisze:Czuje się jak ofiara Boga. Więc chce od nas wynagrodzenia i rekompensaty, zemsty, ubierając to w ładne słówka o szukaniu sprawiedliwości. Coś jak ofiara grupy.
No tak, ale nie usprawiedliwia go to od tego co robi, nie ma podstaw żeby mu współczuć. Aktywnie walczy z wiarą i wierzącymi, nie ma usprawiedliwienia. Widział to apostoł Paweł w swoim życiu pisząc o sobie jako o "poronionym płodzie", niegodnym, ostatnim z apostołów, bo prześladował Kościół. Ale to Bóg go nawrócił i zmienił. Gdyby vanity..... eeeech.
Możnaby mu pomóc, ale vanity nie chce się otworzyć.
Nikt z ludzi nie jest w stanie mu pomóc, jedynie Bóg może się nad nim zlitować i odmienić jego serce podobnie jak Pawła.
hmhmm pisze:Tu też jest raczej mało przyjazna atmosfera dla różnego rodzaju, cóż odmieńców, takich jak na przykład ja. Tolerowanie oczywiście w grę nie wchodzi. Coś go boli, ale czy powie co? Chyba woli wściekły atak. On Ciebie o coś prosi, nie do końca jestem pewien o co.
Forum to specyficzne miejsce, ale dobre do głoszenia Ewangelii i tak jak w każdym innym miejscu gdzie jest głoszona Ewangelia zlatują się sępy, żeby żerować na martwych. Martwi duchowo dostarczają pokarmu takim sępom i są rozdzierani na strzępy fałszywymi ideami, kłamstwami, oszczerstwami. Żywi duchowo powinni martwych ratować dając im ożywcze tchnienie wiary, sęp żywego nie zje.
Jedyną prośbę jaką osczytałem z jego postów to taka abym zrezygnował ze swojej wiary i nie głosił prawdy, innej nie widzę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: hmhmm » 01 sty 2016, 16:23

KAAN pisze:No tak, ale nie usprawiedliwia go to od tego co robi, nie ma podstaw żeby mu współczuć. Aktywnie walczy z wiarą i wierzącymi, nie ma usprawiedliwienia. Widział to apostoł Paweł w swoim życiu pisząc o sobie jako o "poronionym płodzie", niegodnym, ostatnim z apostołów, bo prześladował Kościół. Ale to Bóg go nawrócił i zmienił. Gdyby vanity..... eeeech.

Trzeba było by się zapytać dlaczego vanity robi co robi. Poznałem bardzo ładną ateistkę, przez internet :/ W każdym razie stale jej słuchaj truli, że jej rodzice się rozwiedli, jakby mały dramat przeżywała. Nieodpowiedzialni ludzie ją tak zniechęcili, że powrót do wiary jest po prostu niemożliwy. Jeden tak docinek, to nic takiego. Ale 100, 1000 w końcu człowiek po prostu duchowo umiera, bo prosi o wsparcie, a dostaje krytykę. A prosi tak jak umie. I tak z pięknego, eterycznego, kolorowego kwiatuszka zrobiono wredną, złośliwą, manipulacyjną i mściwą wiedźmę.
KAAN pisze:Nikt z ludzi nie jest w stanie mu pomóc, jedynie Bóg może się nad nim zlitować i odmienić jego serce podobnie jak Pawła.

No. To po co go nawracać? Z resztą schemat jest ten sam. Najwięcej ma do powiedzenia zawsze KRK, łowi takiego człowieka i pierze mu mózg różnymi błędami. Aż do granic wytrzymałości nerwowej. Taka osoba potem zrobi wszystko, żeby tylko nie uwierzyć w Jezusa. Ja sam przez coś takiego przechodziłem. Nawet nie wiesz, jak to boli. Potem szedłem i wylewałem swoje oburzenie na wszystko i wszystkich dopóki nie zostałem doprowadzony do skrajnej desperacji. Myślałem, ze robię słusznie.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: vanity » 01 sty 2016, 16:39

Jest piekne zdanie, ze kazdy wie o sobie tyle na ile zostal sprawdzony, realnie, namacalnie. Najwiecej mozna sie nauczyc widzac lamane zyciorysy w czasie rzeczywistym, jak zycie ludzkie jest klockami domino, ale tego nie zobaczy sie sprzed laptopa,pizzy z kawa czy mijajac zebraka na ulicy dajac mu pare zlotych.
Owocem tego jest pokora wobec bolu i cierpienia, a pogarda wobec pysznych herosow swiata czy wiary.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: KAAN » 01 sty 2016, 16:43

hmhmm pisze:Trzeba było by się zapytać dlaczego vanity robi co robi.
Jego odpowiedzią jest to co pisze, jest po prostu wrogiem Boga i wierzących. Nic nowego pod słońcem, większość ludzi na świecie takich jest. Jeśli Pan Bóg ma jakiś plan względem niego to go wykona niezależnie od niego samego, ale nam nic do tego.
Poznałem bardzo ładną ateistkę, przez internet :/ W każdym razie stale jej słuchaj truli, że jej rodzice się rozwiedli, jakby mały dramat przeżywała. Nieodpowiedzialni ludzie ją tak zniechęcili, że powrót do wiary jest po prostu niemożliwy. I tak z pięknego, eterycznego, kolorowego kwiatuszka zrobiono wredną, złośliwą i manipulacyjną i mściwą wiedźmę.
Smutna historia, ale nie przypisywałbym całej odpowiedzialności otoczeniu. Biblia sugeruje, że każdy człowiek jest osobiście odpowiedzialny za swoje życie i decyzje, zwłaszcza te dotyczące wiary.
KAAN pisze:Nikt z ludzi nie jest w stanie mu pomóc, jedynie Bóg może się nad nim zlitować i odmienić jego serce podobnie jak Pawła.
No. To po co go nawracać?
Oczywiście że nie ma sensu go nawracać, o musi osobiście odpowiedzieć na Boże wezwanie. Jednakże na forum musi spotkać się ze sprzeciwem wobec jego ideologii. To nie ma nic wspólnego z nawracaniem go.
hmhmm pisze: Z resztą schemat jest ten sam. Najwięcej ma do powiedzenia zawsze KRK, łowi takiego człowieka i pierze mu mózg różnymi błędami. Aż do granic wytrzymałości nerwowej. Taka osoba potem zrobi wszystko, żeby tylko nie uwierzyć w Jezusa. Ja sam przez coś takiego przechodziłem. Nawet nie wiesz, jak to boli. Potem szedłem i wylewałem swoje oburzenie na wszystko i wszystkich dopóki nie zostałem doprowadzony do skrajnej desperacji. Myślałem, ze robię słusznie.
Widzę, że przemyślałeś swoją sytuację i postawiłeś jakąś diagnozę, ale uważam, że nie powin9eneś się zatrzymywać, ale wykorzystać to co osiągnąłeś i uporządkować swoją duchową sytuację. Piszesz spokojnie, bez zbytnich emocji i widzę w tobie duży pozytywny potencjał do dobrych zmian w przyszłości :) . Powinieneś podkreślić historię i znaleźć jakąś dobrą ścieżkę zbliżenia się do Boga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: hmhmm » 01 sty 2016, 16:50

KAAN pisze:Smutna historia, ale nie przypisywałbym całej odpowiedzialności otoczeniu. Biblia sugeruje, że każdy człowiek jest osobiście odpowiedzialny za swoje życie i decyzje, zwłaszcza te dotyczące wiary.

Oczywiście.
KAAN pisze:Oczywiście że nie ma sensu go nawracać, o musi osobiście odpowiedzieć na Boże wezwanie. Jednakże na forum musi spotkać się ze sprzeciwem wobec jego ideologii. To nie ma nic wspólnego z nawracaniem go.

Osoba ponad celem KAAN...
KAAN pisze:Widzę, że przemyślałeś swoją sytuację i postawiłeś jakąś diagnozę, ale uważam, że nie powin9eneś się zatrzymywać, ale wykorzystać to co osiągnąłeś i uporządkować swoją duchową sytuację. Piszesz spokojnie, bez zbytnich emocji i widzę w tobie duży pozytywny potencjał do dobrych zmian w przyszłości :) . Powinieneś podkreślić historię i znaleźć jakąś dobrą ścieżkę zbliżenia się do Boga.

To nie takie proste jakby się wydawalo. Mam z tym problem, nie ukrywam. Niby próbuję się nawrócić, ale wychodzi z tego jakaś parszywa hybryda katolicko-gnostycka. Nie wiem, co to w ogóle znaczy nawrócić się. Pozbyć się grzechu, który się zwyczajnie lubi? Nie takie to proste dla mnie jakby się wydawało...


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: kruszynka » 01 sty 2016, 16:54

Trzeba było by się zapytać dlaczego vanity robi co robi.

Hmmmmm, bardzo możliwe, że dla naszego "dobra". Zakładam raczej altruistyczne pobudki.
Pisze o Kaanie: "musial zaprzedac prawde dla bezpieczenstwa. W atmosferze strachu krazy sie w oparach absurdu,"
Wystarczy zadać sobie pytanie: "a co jeśli się mylę"? A co jeśli to zdanie o mnie?
Myślę, że każdy powinien zadawać sobie to pytanie i zaraz potem bez uprzedzenia posłuchać co inni mówią. Czego serdecznie życzę równiż Vanity :)
Tylko, że konsekwencją może być przyznanie że rzeczywistość, którą każdy tworzy w swojej głowie nie jest prawdziwą.

Tak jak nie jest prawdziwym tekst piosenki SDM bez słów : Twoje słowa, kiedyś, zobaczysz,
skażą cię na wieczną hańbę,
albo na wieczne potępienie.
Twoje słowa, głupcze, skażą cię
na wieczną śmierć.
To, że je wykasujemy, ukryjemy przed własnym wzrokiem nie sprawi, że nie istnieją.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: hmhmm » 01 sty 2016, 16:57

vanity pisze:Jest piekne zdanie, ze kazdy wie o sobie tyle na ile zostal sprawdzony, realnie, namacalnie. Najwiecej mozna sie nauczyc widzac lamane zyciorysy w czasie rzeczywistym, jak zycie ludzkie jest klockami domino, ale tego nie zobaczy sie sprzed laptopa,pizzy z kawa czy mijajac zebraka na ulicy dajac mu pare zlotych.
Owocem tego jest pokora wobec bolu i cierpienia, a pogarda wobec pysznych herosow swiata czy wiary.

Nie wyjdziesz chyba dobrze na tej pogardzie. Ja tam się przejechałem. Nikt Ci oczywiście nie każe się płaszczyć. Zrobisz jak uznasz za słuszne.
@kruszynka
Dobrze powiedziane...


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: Samolub » 01 sty 2016, 17:13

Ty żeś widział grzech. Ja nadal walcze i jakoś się jeszcze nie udało ale mam przedewszystkim szczerą chęć i swiadomość co jest złe dla Mnie i dla Boga. Chciałbym życie poświęcić Chrystusowi i tak co do szczerości mowienia prawdy problemow nie mam. Co do grzeszności, postepowania to już rogi pod sufit x D już nie mowiac o tym ze nie mam daru cierpliwosci, powsciagliwosci x D wyjatkowe anty dary, w tym bardzo rozchwiana osobowosc.

To o czym dyskutujemy w tym watku jest ciekawe. Ale doswiadczenia tu przedstawiane biora się z niektórych Kosciolow, glownie z pychy, chciwosci oraz pozadliwosci. Jesli jej ktos ulegał to pytanie czemu?

Jak mowil hmmm ze KrK dzis to fabryka ateistow i dewiacyjnej wizjii Boga. Stad zrodlo niepokoju przed Bogiem tych ludzi. Czy to uległo przeoczeniu Stworcy? Nie

Ale jawne wszczynanie wojny z Bogiem jest błędem. Odwrotnie wojne nalezy wydać diabłu i temu co złe, stare schematy wyrzucić do kosza. Bo grupy osob, sa ich zakladnikami... cel szatana oddzielic czlowieka od Boga, rowniez od innych ludzi i gloszenia Prawdy.

Po co komus zabierac się za rzeczy nie znane lub gdybac nad nowymi innymi mozliwosciami, skoro trzeba zaczac od podstaw u wiekszosci ludzi bo poznanie jest bliskie zeru. To tak jakby nie miec zmyslu sluchu czy wechu. Szatan mocno zakłoca postrzeganie jednostek. To nie ma sensu jesli nie ma chęci by Chrystus uzdrowił. Z Panem łatwiej


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: kruszynka » 01 sty 2016, 17:53

mam przedewszystkim szczerą chęć i swiadomość co jest złe dla Mnie i dla Boga

No i to jest podstawa. Świadomość i szczera chęć.
Brak owych może być odpowiedzią na pytanie:
Ale doswiadczenia tu przedstawiane biora się z niektórych Kosciolow, glownie z pychy, chciwosci oraz pozadliwosci. Jesli jej ktos ulegał to pytanie czemu?

Od dawna jest to temat moich przemyśleń, ponieważ od 10 lat ze smutkiem obserwuję problemy z jakimi się wierzący borykają (nie pomijam i moich)i dochodzę pomału do wniosku, że to chodzi o osobistą szczerość przed sobą i Bogiem. Bojaźń Boża nie jest bojaźnią Bożą, zastępuje ją bojaźń przed ludźmi. Protestanci nie uniknęli problemu religijności, czyli zestawu właściwych zachowań, koniecznych uczestnictw by......być uznanymi za właściwie postępujących i co za tym idzie, właściwie wierzących. Jeśli brak w tej religijności osobistej szczerości to dochodzi do szeregu konfliktów, drzemiącej frustracji, w końcu do porzucenia tego wszystkiego z piętnem "odstępcy". To jest ta negatywna strona kościołów. Być może Vanity, lub inni poznali niesmak takich sytuacji i reagują jak reagują. Przypomniał mi się Alkhilion.

Miałam około rok temu takie Boże doświadczenie, które można by zatytułować: bacz z czym stajesz przed tronem. Bardzo silne i zmusiło mnie do wnikliwszego przyglądania się sobie. Polecam, choć w moim przypadku ....zadowolenia z tego przyglądania nie ma :P


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: Samolub » 01 sty 2016, 18:04

Kruszynka to rozwiń tą swoją myśl. Każdy chyba z powołanych przeżywa dziwne doświadczenia. Ja miałem takie najbardziej dziwne we wrzesniu 2014, Nadrozd i Velure tylko opowiadałem i Jacoob słyszał. To straszne i strasznie dziwne więc oszczędze wam tego. Jeszcze bym na nawiedzonego wyszedł.


Każdego Bog prowadzi do poznania i uwierz potepieni odrzucili i odrzuca jawnie Boga, a nawet ze wzgledu na swoj spaczony umysl, egoizm i kompleksy beda z Bogiem wlaczyc, tym bardziej z Kosciolem.

Pytacie gdzie Bóg, w Niebie
Ale czy nie widać przez Kościół jak stworzenie upodabnia się do Chrystusa, wszelkie poznanie i Dary Boże zsyła i ześle, ale po co inne dary skoro miłość jest najwiekszym darem. Inne mogą ziścić się tylko w chwale Bożej i dla niej. Wiec znaku zadnego nie bedzie dla pseudo magików.

Plany Boże też są słuszne, pamiętacie Hioba który spierał się z Bogiem? Stworzenie bez uprzedniego poznania i skutków nie jest w stanie tego zweryfikować. Wierzący i bojący się Pana mają łatwiej bo nie potrzebują dowodów i poświadczenia... skoro ktoś przyjął Chrystusa a z czyms się nie zgadza, nie rozumie nie wierzy to nie ma możliwości innej, że jesli napotyka mur dostanie wykład. A to równa się czesto również jako złe doświadczenie. Lepiej wierzyć niż wiedzieć z punktu widzenia (ziemskiego) obie opcje w każdej kwestii prowadzą do Boga i uświęcenia.

Takie jest nauczanie i Ewangelia, Jezus zawsze o tym mówił. A co dopiero tłumaczyć prawa rządzace swiatem duchowym czy niebiańskim.
Pismo wystarczy i Zbawienie jest dostepne, mamy jeszcze Ducha Swietego


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości