przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: KAAN » 03 sty 2016, 14:35

hmhmm pisze:Osoba ponad celem KAAN....
Cel jest poza naszą jurysdykcją.
hmhmm pisze:To nie takie proste jakby się wydawalo. Mam z tym problem, nie ukrywam. Niby próbuję się nawrócić, ale wychodzi z tego jakaś parszywa hybryda katolicko-gnostycka. Nie wiem, co to w ogóle znaczy nawrócić się. Pozbyć się grzechu, który się zwyczajnie lubi? Nie takie to proste dla mnie jakby się wydawało...
Nawrócić się to przylgnąć do Boga, pozwolić aby cię zmieniał, oddać swoją wolę Bogu. Jeśli widzisz grzech to dobrze, masz podstawy do nawrócenia, najgorszą rzeczą jest ślepota na temat swojego stanu. Uznając swój grzech próbuj wołać do Boga o zbawienie, tylko szczere wyznanie grzechu i krzyk rozpaczy z powodu swojego grzechu daje podstawy do szczerej wiary i zbawienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: vanity » 05 sty 2016, 00:08

Hmhmm
Rozumiem, ze przyjales role mediatora, ale niestety jest to tak ograniczajaca rola, ze skutkuje ziarenkiem prawdy w psychoanalitycznych popluczynach. Jesli publicznie grzebiesz w czyichs intencjach, to rob to fachowo, obiektywnie i wez pod uwage szerszy zakres informacji, a nie po łebkach. Pospiech w tej materii skutkuje pewnego rodzaju kompromitacja, szczegolnie gdy zamiast rzetelnosci mamy elementy projekcji - mechanizmu obronnego w psychologii. Marnujesz sie brachu w tej roli, bo widac swiatelko u ciebie, ale kierunek trefny. Nie mowie tego sarkastycznie. Pozdro.

Samolub
Kazdy ma swoj obraz boga, jedni bardziej, drudzy mniej kolorowy, swoj krzyz, jedni z pióra, drudzy z ołowiu, swoje doswiadczenia, mniej lub bardziej bolesne, dany poziom wrazliwosci i moralnosci, pryzmat przez ktory postrzegaja rzeczywistosc, swoja wielka lub mala tarcze ochrony wlasnego ducha i psychiki, stad tak bardzo trudno ludziom sie porozumiec.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości