Aborcja a polityka

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: kontousunięte1 » 04 kwie 2016, 20:31

Chodzi mi o to czy kobieta ma prawo zajsc w ciaze bez zgody faceta :lmao: zauwaz ze dziecko nie pyta sie ani kobiety ani faceta o zdanie =P o to mi chodzilo. Kobieta ma ten problem ze fizycznie jest zwiazana z dzieckiem od poczecia. Ale czy to oznacza ze dziecko to jej wlasnosc. Facet reproduktor, najmowany zapladniacz, bo tak nalezy mniemac z Twojej wypowiedzi ze mezczyzna jest temu raz ze winny, dwa nie ma zdania, trzy zakladasz odrebne zdanie.

No to nie zrozumiałam cię,sorki wielkie.Oczywiście,że facet ma prawo decydować na równi z kobietą. Ale my tu zakładamy /ja założyłam,bo nikt dla widzimisię nie decyduje się na aborcję/,że kobieta zostaje sama z niechcianą ciążą,a nawet bywa /niestety wcale nie tak rzadko/,że mąż dowiaduje się o chorym dziecku w łonie to daje nogę :-( .O takich sprawach mówię. O gwałcie już wcześniej pisałam. Mężczyzn odpowiedzialnych jest niestety mało i coraz mniej. Kłopoty,trudności,a panowie znikają,nie poczuwają się do odpowiedzialności, dokładnie tak,jakby to kobieta sama sobie dziecko zrobiła. I tu wcale nie mówię o jakichś konkubenckich związkach,bo to już w ogóle nie ma na co liczyć,ale w "normalnych" małżeństwach tak bywa.


Już ochłonęłam. Mnie tylko wkurza,że za rządów poprzednich,kiedy wprowadzano poprzednią ustawę,to jakoś żaden protest ze strony protestantów nie wyszedł.Żaden poseł /a było ich trochę,o protestantach mówię/ nie złożył interpelacji, na żadnym blogu protestanckim czy na forum naszym też sobie nie przypominam,aby ktokolwiek się oburzał,że wolno zabijać w tych 3 przypadkach.
Teraz,kiedy mówię,że mi się obecna ustawa nie podoba,to jestem beeeeeeeeeeee.
Jakoś to przeżyje.
A nie ukazał mi się ani :evil: ani nikt inny.Tylko pies dorwał kość na spacerze i nad jeziorem ją żre,małpiszon jeden nieposłuszny. :rotfl: ;-)


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Kamil M. » 04 kwie 2016, 20:50

kontousunięte1 pisze:Kamil
podobno bezpieczniej dla życia i zdrowia kobiety doczekać do końca ciąży, dokonać cesarskiego cięcia. Samo zaś dziecko, jeśli jest nie do uratowania, dzięki temu może umrzeć w godny sposób, w ludzkich warunkach, a nie rozszarpane w łonie własnej matki

Kluczowym słowem jest tu "podobno".Żeby to było takie proste....Kilkanaście dni temu głośno było w tv-pielęgniarka położna nagłośniła- taki właśnie przypadek.Pozwolono urodzić się takiemu bardzo choremu dziecku,położono je i kilka godzin,nie ratując,nie robiąc NIC,czekano na jego zgon.Pielęgniarka powiedziała,że do końca życia będzie słyszała płacz tego niemowlęcia. No cóż-od poczęcia do naturalnej śmieci /kiedy dziecko było zbitkiem kilku komórek,kiedy dziecko miało 9 miesięcy i konało kilka godzin/.Można i tak.Humanitarne to bardzo jest.

Ale przecież właśnie przeciwnicy aborcji byli właśnie wstrząśnięci tym zdarzeniem i z tego powodu wniesiono projekt ustawy! Dlaczego to biedne dziecko konało w takich warunkach? Dlatego właśnie, że traktowano je jak odpad poaborcyjny, a nie jak pacjenta, którym trzeba się zająć, nawet jeśli zgon jest nieunikniony. Można było to dziecko otoczyć opieką, podać środki znieczulające, ale tego nie zrobiono i właśnie to jest skandaliczne.
To delikatny temat i trzeba umieć o nim rozmawiać uczciwie i delikatnie, ale to nie oznacza, że traktowanie drugiego człowieka jak śmiecia jest prywatną sprawą kogokolwiek. Nie ma tutaj też miejsca na kompromis na zasadzie "Wprawdzie zagazujemy Żydów, ale tylko tych z wadami genetycznymi".

Chyba nie bardzo rozumiem tą twoją wypowiedź. Gdzie ja potraktowałam kogoś jak śmiecia?

Broń Boże, to nie były słowa o tobie! Chodziło mi o ludzi, którzy pozwalają by nienarodzone dzieci traktować jak śmieci, tak jak w przypadku, który sama przywołałaś. Człowiek - i matka, i dziecko - ma niezbywalną godność. Problem w tym, że dziecko nie ma możliwości samo się bronić.


http://www.wprost.pl/ar/409188/Podreczn ... od-strony/


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Norbi » 04 kwie 2016, 21:03

Moja opinia w dwóch zdaniach:
- Aborcja zła w każdym przypadku.
- Możliwość decydowania zgodnie z własnym sumieniem w każdym przypadku.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: fauxpas » 04 kwie 2016, 21:04

Norbi, czy aborcję w przypadku zagrożenia życia matki również uważasz za "złą"?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Norbi » 04 kwie 2016, 21:10

Fauxpas, generalnie tak. I W każdym innym przypadku tak samo.


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: MrSponge » 04 kwie 2016, 21:29

A ja zapytam, a co jeżeli wiemy, że dziecko jest "zmutowane" - nie wiem, dajmy na to pół mózgu na wierzchu, oczy z boku głowy, niedorozwinięte płuca kompletnie itd. No masakra jakaś... Co wtedy?

Dzisiejsza medycyna potrafi utrzymać nawet kompletnie tragiczne przypadki, przypadki ciąż, które NATURALNIE by obumarły jak to się działo przez wieki... Dla mnie to nie jest tak czarno białe, jak dla tych od "zakazania" bez względu na wszystko. Jak jesteśmy tacy "od poczęcia do naturalnej śmierci", to w ogóle nie róbmy nic z matkami - stracą dziecko? No to stracą...

Nie podoba mi się to, co się dzieje wokół tej sprawy.
Widziałem kiedyś film z porodówki, gdzie pokazano dziecko urodzone ze strasznymi wadami genetycznymi... To jest... Nie do opowiedzenia.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: fauxpas » 04 kwie 2016, 22:27

Norbi, czy to nie jest tak, jak w obliczu zagrożenia, gdzie możesz uratować tylko albo żonę, albo dziecko - i Ty wybrałbyś uratować dziecko? Jakiś czas temu ktoś na forum poruszał takie zagadnienie (bodaj a propos nauczania Washera) i jestem ciekawy Twojej opinii.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: vanity » 04 kwie 2016, 23:16

Miedzy innymi dlatego popieram antynatalizm, szerokie propagowanie i dotowanie zabiegu wazektomii, szokową publiczna szkolna edukacje bazujaca na ekstremalnych przykladach (za pomoca filmow video z aborcji, narodzin zdeformowanych plodow, placzu chorych dzieci w audio, wypowiedzi bezdomnych, bezrobotnych, narkomanow, prostytutek), dylematach moralnych (eutanazja w nieuleczalnych stadiach, wybor zycie matki lub dziecka) by mlodzi ludzie juz wtedy zdawali sobie sprawe w jak okrutnym swiecie zyja i co ich moze czekac.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 04 kwie 2016, 23:58

Nie ogladalem TV, czyli ma byc nowa ustawa? Tej nie uwazam za jakas złą. A tym bardziej uwazam ze jesli zagrozone jest życie matki nalezy sie wybor i zrozumienie sytuacjii.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: konto skasowane » 05 kwie 2016, 08:20

Decyzję o wykonaniu zabiegu usunięcia ciąży powinna podejmować matka a nie prawo. Każdy sam jest odpowiedzialny za własne decyzje bez względu na to czy są słuszne czy nie.
To jest podobne do wprowadzenia zakonu "jeśli zgrzeszysz to umrzesz" Ręka do góry ilu z was jest bez grzechu?
Dla tych przeciwników aborcji: idźcie dajcie się zgwałcić, urodzcie sobie, najlepiej tak żeby wam tyłek urósł dwa razy, a potem spacerujcie sobie szczęśliwi po plaży i wychowujcie i zarabiajcie na nie z uśmiechem na twarzy.
Albo jeżeli żony wasze zgwałcą to nie lamentujcie że to nie wasze. Wasze wasze i to jakie kochane... Cudowne.


.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Ian » 05 kwie 2016, 08:54

Prawo zakazu aborcji jest dobre, jestem zdziwiony, że chrześcijanie mają rozbieżność opinii w tej kwestii. Im bardziej prawo ziemskie jest zgodne z Bożym prawem tym lepiej. A aborcja to nic innego jak morderstwo i w każdym wypadku powinna być zakazana - niepraktykowana. Nie mamy prawa mordować pod żadnym pozorem, bo nie my stworzyliśmy życie, nie stworzył go gwałciciel, ale sam Bóg i my nie mamy prawa decydować o śmierci człowieka, bo... [wpisz cokolwiek].

Puritan pisze:Czy głosując kierujecie się stanowiskiem danej partii w sprawach moralności, takich jak aborcja czy małżeństwa homoseksualne?

Tak, bo są to kwestie, które mają realne zastosowanie. W przypadku pomysłów partii na gospodarkę, nic nie jest pewne bo łatwo politykom się wycofać z wyborczych obietnic. W kwestiach moralnych zazwyczaj politycy są szczerzy i faktycznie chcą wprowadzić to za czym postulują. Ponadto uważam że kwestie moralne, obyczajowe są ważniejsze niż kwestie gospodarcze. Np. wolę żeby Polska była biednym, ale pobożnym narodem, niż bogatym ale zdeprawowanym.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: konto skasowane » 05 kwie 2016, 09:12

Zgadza się, nie mamy prawa zabijać, nie mamy też prawa kraść, nawet gniewanie się na brata jest grzechem a nie przebaczenie to już bardzo poważny grzech. Czy jest ktoś na sali kto nigdy nie miał z tym do czynienia? Czy ktoś z takich osób trafił za to do więzienia? Dlaczego nie uwzględnia się tego w kodeksie karnym?
Wszystko się rozbiega o Dekalog i próby zintegrowania go z ludzkim prawem karnym.
Napisane jest "nie pożądaj żony bliźniego swego..." Dlaczego nie integruje się tego z prawem karnym? Ile osób trafiłoby do więzienia?
Ludzkie prawo karne nie zna drugiej strony Dekalogu, mianowicie przebaczenia i nie uwzględnia żalu za grzechy. Prawo ludzkie nie może być sędzią w każdej sprawie to tylko ułuda, przez którą często cierpią osoby nie zasługujące na karę. Prawo ludzkie wrzuca wszystkich do jednego worka.


.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Puritan » 05 kwie 2016, 09:51

dr.sky pisze:Decyzję o wykonaniu zabiegu usunięcia ciąży powinna podejmować matka a nie prawo. Każdy sam jest odpowiedzialny za własne decyzje bez względu na to czy są słuszne czy nie.

Każdy jest odpowiedzialny za własne decyzje dotyczące swojej osoby. Państwo nie zabrania np. picia wódki. Ale kiedy kobieta w ciąży upija się, państwo ma obowiązek ukarać taką osobę, aby chronić dziecko w łonie matki.
dr.sky pisze:To jest podobne do wprowadzenia zakonu "jeśli zgrzeszysz to umrzesz" Ręka do góry ilu z was jest bez grzechu?
Dla tych przeciwników aborcji: idźcie dajcie się zgwałcić, urodzcie sobie, najlepiej tak żeby wam tyłek urósł dwa razy, a potem spacerujcie sobie szczęśliwi po plaży i wychowujcie i zarabiajcie na nie z uśmiechem na twarzy.
Albo jeżeli żony wasze zgwałcą to nie lamentujcie że to nie wasze. Wasze wasze i to jakie kochane... Cudowne.

Czym innym jest grzeszenie i krzywdzenie siebie, a czym innym jest krzywdzenie/zabijanie innych. Jeśli nie chcesz wychowywać dziecka, które poczęło się na skutek gwałtu, to możesz je oddać w tzw. "oknie życia" bez żadnych konsekwencji. Ale takiej wypowiedzi jak powyższa nie spodziewałem się przeczytać na chrześcijańskim forum. Prędzej na jakimś lewackim.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: kontousunięte1 » 05 kwie 2016, 10:23

dr.sky i ja jesteśmy lewakami i raczej nie chrześcijanami. Przynajmniej będę w piekle w mądrym towarzystwie.
Dlaczego tylko mężczyźni się wypowiadają? Dlaczego o kobiecej ,intymnej sprawie tylko panowie mają odwagę się odezwać? Dlaczego to potencjalni współsprawcy tych cierpień decydują co kobieta może ,a czego nie może.
Doktorku,dzięki za głos rozsądku.
Samo życie. Dla niektórych to jednak teoria i bujanie w obłokach. Obyście nigdy nie musieli stanąć przed trudnymi wyborami.
A za kobiety z forum mi głupio jest. Sorki.Czy tylko ja jestem taka niedostosowana ?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: konto skasowane » 05 kwie 2016, 10:25

A to jest po chrześcijańsku porzucić własne rodzone dziecko i podrzucać go obcym? Państwo powinno tego zabronić bo naraża się dziecko na niepewną przyszłość, patologię jaka panuje w domach dziecka etc ;) niektórzy widzą tylko koniec własnego nosa.


.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości